Makrobiotika

  • Začetnik teme *milicica*
  • Datum pokretanja
rajlovac88:
*milicica*:
Da li neko zna postoji li u Beogradu kurs makrobiotickog kuvanja?
Ne verujem da bilo gde ima takav kurs ali je interesantno sta te konkretno interesuje.Ima sigurno na ovom forumu i onih koji su i to probali.Daj pitanja konkretno pa videcemo. :)

.
Ovo je forum za prave klopatore! Da je onaj "GORE" mislio da treba da se hranimo kljucanjem "namestio" bi nam kljunove (pretpostavljam).
 
.[/quote]Ovo je forum za prave klopatore! Da je onaj "GORE" mislio da treba da se hranimo kljucanjem "namestio" bi nam kljunove (pretpostavljam).[/quote]
Ali imaš i onu teoriju da nam je dao ruke za branje plodova, a ne kandže i očnjake za kidanje životinjskog mesa! :wink: Ja bih volela da mogu da se hranim makrobiotički, mnogo toga sam jela i jedem (tofu sir npr), ali što ti reče ipak sam negde "klopator" :(
 
Espanol:
rajlovac88:
*milicica*:
Da li neko zna postoji li u Beogradu kurs makrobiotickog kuvanja?
Ne verujem da bilo gde ima takav kurs ali je interesantno sta te konkretno interesuje.Ima sigurno na ovom forumu i onih koji su i to probali.Daj pitanja konkretno pa videcemo. :)

.
Ovo je forum za prave klopatore! Da je onaj "GORE" mislio da treba da se hranimo kljucanjem "namestio" bi nam kljunove (pretpostavljam).
Ovo je forum za sve!!!! :!: Teme koje te ne zanimaju nemoj da citas. :!: Mozda neko iz zdravstvenih razloga mora da jede makrobioticku hranu!!! :!: :!: :!:
 
dadap:
Espanol:
rajlovac88:
*milicica*:
Da li neko zna postoji li u Beogradu kurs makrobiotickog kuvanja?
Ne verujem da bilo gde ima takav kurs ali je interesantno sta te konkretno interesuje.Ima sigurno na ovom forumu i onih koji su i to probali.Daj pitanja konkretno pa videcemo. :)

.
Ovo je forum za prave klopatore! Da je onaj "GORE" mislio da treba da se hranimo kljucanjem "namestio" bi nam kljunove (pretpostavljam).
Ovo je forum za sve!!!! :!: Teme koje te ne zanimaju nemoj da citas. :!: Mozda neko iz zdravstvenih razloga mora da jede makrobioticku hranu!!! :!: :!: :!:
Uh, uh, čemu ovako oštar protest? Ma uvažavam ja sve, ali se držim one da :"Zdravlje na usta ide". Ko se još najeo kljucajući (izuzimam vrapce i golubove). E sad bez šale, znam nekoliko ljudi koji su NAJBUKVALNIJE pogubili zdravlje prelaskom na kljucanje. To su jednostavno strašni šokovi za organizam naviknut na normalnu hranu i batalite teorije mangupa koji na tome mlate lovu!!! Pozdrav.
 
Anonymous:
znam devojku koja je izlecila nadule zglobove (ili tako nesto) prelaskom na makkrobiotiku!! a neki od raka! znachi svega ima
Evo nas najzad na čuvenoj teoriji: "Od čega kovač ozdravi, od toga šnajder umire!" Nema nikakvih pravila, ali sam verovali ili ne izoštrio oko i makrobiotičare prepoznajem po boji tena. SVI dobijaju neku sivkastu boju lica i počinju da liče na pokojnog teču.
 
E evi ovako to su bajke za malu decu.Normalno je da ne treba verovati u nista do fanatizma ali isto tako makrobiotiku mozete lepo prilagoditi svom jelovniku.
Soju treba znati spremati i ona je pogodna raznom prilagodjavanju ukusa.Zobene ,ovsene i druge pahuljice svugde u svetu mesaju sa suvim i kostunicavim vocem i preporucuju kao dorucak ili veceru sa mlekom,jogurtom ,sokom..
Hled spremljen od integralnog breasna ili onaj kome ste dodali malo semenki od suncokreta ili malo mekinja je izuzetnog ukusa i takodje u svetu kosta.
Ako umesto belog sesera upotrebire smedji(koji nije hemiski do kraja obradjen) ili koristite secernu trsku za sladjenje kafe nista vam se nece desiti.
Ista prica je sa integralnim pirincom koji se inace u zemljama poznatim po visokom uzgoju istog koristi i kao lek a ne opet hemiski obradjen beli pirinac .
Ima toga jos puno.
Ja volim da probam pa tek onda da kazem fuj.
Ponavljm da ni u kom slucaju nisam pristalica potpunog prelaska i odricanja uzivanja jela i pripremanja klasicne kuhinje ali isto tako gospodo sveznalice prvo probajte pa sudite.
Puno pozdrava.
 
rajlovac88:
E evi ovako to su bajke za malu decu.Normalno je da ne treba verovati u nista do fanatizma ali isto tako makrobiotiku mozete lepo prilagoditi svom jelovniku.
Soju treba znati spremati i ona je pogodna raznom prilagodjavanju ukusa.Zobene ,ovsene i druge pahuljice svugde u svetu mesaju sa suvim i kostunicavim vocem i preporucuju kao dorucak ili veceru sa mlekom,jogurtom ,sokom..
Hled spremljen od integralnog breasna ili onaj kome ste dodali malo semenki od suncokreta ili malo mekinja je izuzetnog ukusa i takodje u svetu kosta.
Ako umesto belog sesera upotrebire smedji(koji nije hemiski do kraja obradjen) ili koristite secernu trsku za sladjenje kafe nista vam se nece desiti.
Ista prica je sa integralnim pirincom koji se inace u zemljama poznatim po visokom uzgoju istog koristi i kao lek a ne opet hemiski obradjen beli pirinac .
Ima toga jos puno.
Ja volim da probam pa tek onda da kazem fuj.
Ponavljm da ni u kom slucaju nisam pristalica potpunog prelaska i odricanja uzivanja jela i pripremanja klasicne kuhinje ali isto tako gospodo sveznalice prvo probajte pa sudite.
Puno pozdrava.
Bravo Rajlovac! Ja od makrobiotičkih jela "najbolje obožavam" homoljsko jagnje tek skinuto sa ražnja. Pouzdano znam da se najelo pre toga najzdravije makrobiotike. pozdrav,
 
imam kuvar sa makrob. kolachima..nesto sam probala i onako, nesto ima ok ukus ali nekako blag i lako se vari. bilo je neshto smrdljikavo s rogachem ali i nije bilo tako lose. i u mnogo njih se zahtevaju neki makrob. sastojci tipa zelatin od algi.. nije losh jecmeni slad - to je zamena za secer
 
[/quote]Bravo Rajlovac! Ja od makrobiotičkih jela "najbolje obožavam" homoljsko jagnje tek skinuto sa ražnja. Pouzdano znam da se najelo pre toga najzdravije makrobiotike. pozdrav,[/quote]
:D Ja sa tobom za rucak delim to makro -jagnje a za veceru uz com. grickam musli.Veruj super kombinacija.
 
Bravo Rajlovac! Ja od makrobiotičkih jela "najbolje obožavam" homoljsko jagnje tek skinuto sa ražnja. Pouzdano znam da se najelo pre toga najzdravije makrobiotike. pozdrav,[/quote]
:D Ja sa tobom za rucak delim to makro -jagnje a za veceru uz com. grickam musli.Veruj super kombinacija.[/quote]Nisam zadovoljan drugim delom. Kako možeš da spavaš na "GLADAN STOMAK".
 
Espanol:
rajlovac88:
*milicica*:
Da li neko zna postoji li u Beogradu kurs makrobiotickog kuvanja?
Ne verujem da bilo gde ima takav kurs ali je interesantno sta te konkretno interesuje.Ima sigurno na ovom forumu i onih koji su i to probali.Daj pitanja konkretno pa videcemo. :)

.
Ovo je forum za prave klopatore! Da je onaj "GORE" mislio da treba da se hranimo kljucanjem "namestio" bi nam kljunove (pretpostavljam).
Ovo je forum za sve.Ima ljudi koji zive od makrobioticke kuhinje, uzivaju u njoj i bave se receptima i nacinima pripremanja bas kao i `klopatori`.I uopste mi je nejasna ta definicija klopatora, pa i makrobioticari su `klopatori` u svom domenu.
Clan moje porodice je opredeljeni vegetarijanac vec decenijama, ne jede meso ni ribu ni mast zivotinjskog porekla, dosta koristi soju u kuhinji, voce povrce i pije uglavnom sokove i cajeve. Moram reci da je to pomoglo dosta u lecenju teske bolesti (kancerogene)a ne dovelo do sivljenja i propadanja (sad necemo o tome koliki `klopatori` izginuse na holesterolskom polju!
Mislim da u ovim stvarima nema mesta iskljucivosti, podelama. Kao sto je tvrdnja da onaj ko nije probao iznutrice ne zna sta je uzivanje u njima, pa mu zvuce odvratno, tako i onaj ko nije probao da zivi na prirodnoj hrani ne zna sta je uzivanje u laganim obrocima, stalno lakom stomaku, nemanju viska kilograma i problema sa digestivnim traktom i zdravljem.Samo , nazalost ljudi se ovog metoda hrane sete tek nakon neke bolesti, to dodje kao neka terapija,a da je srece da se covek tako hrani dok je zdrav...
 
ikica:
Espanol:
rajlovac88:
*milicica*:
Da li neko zna postoji li u Beogradu kurs makrobiotickog kuvanja?
Ne verujem da bilo gde ima takav kurs ali je interesantno sta te konkretno interesuje.Ima sigurno na ovom forumu i onih koji su i to probali.Daj pitanja konkretno pa videcemo. :)

.
Ovo je forum za prave klopatore! Da je onaj "GORE" mislio da treba da se hranimo kljucanjem "namestio" bi nam kljunove (pretpostavljam).
Ovo je forum za sve.Ima ljudi koji zive od makrobioticke kuhinje, uzivaju u njoj i bave se receptima i nacinima pripremanja bas kao i `klopatori`.I uopste mi je nejasna ta definicija klopatora, pa i makrobioticari su `klopatori` u svom domenu.
Clan moje porodice je opredeljeni vegetarijanac vec decenijama, ne jede meso ni ribu ni mast zivotinjskog porekla, dosta koristi soju u kuhinji, voce povrce i pije uglavnom sokove i cajeve. Moram reci da je to pomoglo dosta u lecenju teske bolesti (kancerogene)a ne dovelo do sivljenja i propadanja (sad necemo o tome koliki `klopatori` izginuse na holesterolskom polju!
Mislim da u ovim stvarima nema mesta iskljucivosti, podelama. Kao sto je tvrdnja da onaj ko nije probao iznutrice ne zna sta je uzivanje u njima, pa mu zvuce odvratno, tako i onaj ko nije probao da zivi na prirodnoj hrani ne zna sta je uzivanje u laganim obrocima, stalno lakom stomaku, nemanju viska kilograma i problema sa digestivnim traktom i zdravljem.Samo , nazalost ljudi se ovog metoda hrane sete tek nakon neke bolesti, to dodje kao neka terapija,a da je srece da se covek tako hrani dok je zdrav...
Zašto se ovde svi ljutkaju na malo šale? Apsolutno podržavam svačije opredeljenje po pitanju izbora hrane, a to što povremeno provučem "klopatori" ili ono o iznutricama jasno zvuči kao šala. Pokušao sam (ako si pažljivo čitala) diskretno da ukažem da sam veliki protivnik raznih prevaranata i nabeđenih nutricionista koji svake srede prodaju nove teorije o ishrani i na naivnima mlate pare. I da ne ispadne grubo, POUZDANO ZNAM da se u ovu zemlju godinama pre nego što je štampa počela da piše uvozi genetski modifikovana soja i razne druge žitarice. Koliko je to zdravo, saznaćemo naknadno. Takođe je naivno misliti da na zemlji koja se decenijama truje pesticidima i veštačkim đubrivima i naknadno "dorađenoj" uranijumom posle bombardovanja može da nikne nešto zdravo. Gojaznost je opet pitanje genetike, metabolizma i načina života. Ja kao "mesožder" nikad nisam imao problema sa tim. Jednostavno, tempo kojim živim i radim na makrobiotici ne bih preživeo, a tu je verovatno prisutan i genetski faktor. Tema je ogromna i sigurno ne možemo da je apsolviramo na ovom forumu. Zalažem se samo protiv mazohizma, ne možeš pričama o zdravlju čoveka naviknutog na sasvim drugu ishranu baciti u makrobiotiku, jer je to za organizam užasan šok koji može da ima još gore posledice (pričam na osnovu primera iz najbliže okoline). Dakle nema ljutiš, idemo dalje.
 
Espanol:
Bravo Rajlovac! Ja od makrobiotičkih jela "najbolje obožavam" homoljsko jagnje tek skinuto sa ražnja. Pouzdano znam da se najelo pre toga najzdravije makrobiotike. pozdrav,
:D Ja sa tobom za rucak delim to makro -jagnje a za veceru uz com. grickam musli.Veruj super kombinacija.[/quote]Nisam zadovoljan drugim delom. Kako možeš da spavaš na "GLADAN STOMAK".[/quote]
Dok spavam uopste mi nije bitano da li mi je stomak pun vec kakav mi je krevet. :lol:
A uz ono tvoje jagnjence bi dobro lego integralni hleb pogotovo ako ima "moce"da se malo natopi + vince i svi zadovoljni.
 
rajlovac88:
Espanol:
Bravo Rajlovac! Ja od makrobiotičkih jela "najbolje obožavam" homoljsko jagnje tek skinuto sa ražnja. Pouzdano znam da se najelo pre toga najzdravije makrobiotike. pozdrav,
:D Ja sa tobom za rucak delim to makro -jagnje a za veceru uz com. grickam musli.Veruj super kombinacija.
Nisam zadovoljan drugim delom. Kako možeš da spavaš na "GLADAN STOMAK".[/quote]
Dok spavam uopste mi nije bitano da li mi je stomak pun vec kakav mi je krevet. :lol:
A uz ono tvoje jagnjence bi dobro lego integralni hleb pogotovo ako ima "moce"da se malo natopi + vince i svi zadovoljni.[/quote]Ma nemoj! Džaba ti krevet kad stomak krči. Sa drugim delom potpuno se slažem. Ne pravim pitanje ni ako u moci ima pečenog krompira (lako natopljenog).
 
[/quote]Ma nemoj! Džaba ti krevet kad stomak krči. Sa drugim delom potpuno se slažem. Ne pravim pitanje ni ako u moci ima pečenog krompira (lako natopljenog).[/quote]
Ja sam licno mislila da mi je vaznije da mi je krevet pun od stomaka :wink: A i ako za rucak pojedem tvoje jagnjence ne verujem da ce mi stomak tako lako biti prazan ,a veruj da ni posle jela onih stvarcica koje ti tako ne volis ja nisam gladna.
 
Ma nemoj! Džaba ti krevet kad stomak krči. Sa drugim delom potpuno se slažem. Ne pravim pitanje ni ako u moci ima pečenog krompira (lako natopljenog).[/quote]
Ja sam licno mislila da mi je vaznije da mi je krevet pun od stomaka :wink: A i ako za rucak pojedem tvoje jagnjence ne verujem da ce mi stomak tako lako biti prazan ,a veruj da ni posle jela onih stvarcica koje ti tako ne volis ja nisam gladna.[/quote]Ne verujem. Za PUN užitak u PUNOM krevetu, potrebna je lepo POPUNJENA tiba. To je zakon!
 
Espanol:
Ma nemoj! Džaba ti krevet kad stomak krči. Sa drugim delom potpuno se slažem. Ne pravim pitanje ni ako u moci ima pečenog krompira (lako natopljenog).
Ja sam licno mislila da mi je vaznije da mi je krevet pun od stomaka :wink: A i ako za rucak pojedem tvoje jagnjence ne verujem da ce mi stomak tako lako biti prazan ,a veruj da ni posle jela onih stvarcica koje ti tako ne volis ja nisam gladna.[/quote]Ne verujem. Za PUN užitak u PUNOM krevetu, potrebna je lepo POPUNJENA tiba. To je zakon![/quote]
Zavisi od cega se kome napuni tiba i kolika je ta Tiba!
 
dadap:
Espanol:
Ma nemoj! Džaba ti krevet kad stomak krči. Sa drugim delom potpuno se slažem. Ne pravim pitanje ni ako u moci ima pečenog krompira (lako natopljenog).
Ja sam licno mislila da mi je vaznije da mi je krevet pun od stomaka :wink: A i ako za rucak pojedem tvoje jagnjence ne verujem da ce mi stomak tako lako biti prazan ,a veruj da ni posle jela onih stvarcica koje ti tako ne volis ja nisam gladna.
Ne verujem. Za PUN užitak u PUNOM krevetu, potrebna je lepo POPUNJENA tiba. To je zakon![/quote]
Zavisi od cega se kome napuni tiba i kolika je ta Tiba![/quote]E, DA. IMA PUNO MUDROSTI U OVOJ OPASKI!
 

Back
Top