Makrobiotika

  • Začetnik teme *milicica*
  • Datum pokretanja
Evo i mene da se oglasim napokon na ovoj temi koju sam i otvorio... :mrgreen: ..Pokusao sam sa makrobiotickom ishranom ali mi je posle par dana bilo zaista lose (nesvestica non stop,glavobolja) .Da li je to zato sto sam se "naglo" prebacio sa jedne ishrane na drugu ili mozda zato sto nisam unosio dovoljnu kolicinu hranlji. sup. ne znam,ali jedno je sigurno-vise se necu igrati sa svojim zdravljem i slusati neke ljude koji pricaju kako je meso stetno i voditi se onim samo psenica,alge,voda i udri.. ma da..kako da ne...
 
Ne treba jesti meso.
Ali
Ako mu ne nadjes zamenu umreces.

Makrobiotika je oblast koja treba da te nauci cime zameniti meso.
Kada to naucis onda samo primenis.
Vredi truda.

Ali ne i zdravlja ;) Sto bi rekla daca_011 ne treba izvrsiti samoubistvo suludim idejama da nas je Bog stvorio kao biljojede kad nije.. ;) :klap:
 
Poslednja izmena:
Znate kako se kuva sutlijas?
E pa isto to, samo sto umesto pirinca stavite ovsene pahuljice (ima ih u svim prodavnicama rinfuz hrane pa cak i u maksiju).
Malko je tecnije i ljigavije, ali je mljac.

Naravno da se moze dodati cimet, crna cokolada i svasta nesto, ali mislim da je jeres kvariti tako dobru poslasticu.

prijatno.

Mleko baš i nije zastupljena namirnica u Japanu. :confused:

Iz predhodnih postova moze da se vidi da mislenja su podeljena tako da ja mislim ipak da se ishrana ne moze svesti samo na makrobiotiku nego najbolje je da se prihvati samo ono sto je zdravo i ukusno za nas i najbitnije je da bude raznoliko a ne monotono.

ačno od reči do reči, isključivost ipak nije srećna opcija.

Ne treba jesti meso.
Ali
Ako mu ne nadjes zamenu umreces.

Makrobiotika je oblast koja treba da te nauci cime zameniti meso.
Kada to naucis onda samo primenis.
Vredi truda.

Ovo je tačno, suviše naglo sam pokušala da izbacim meso bez adekvatne zamene i pao mi je feritin drastično, morala sam da uzimam preparate da bihse vratila u normalu.
 
Ali ne i zdravlja ;) Sto bi rekla daca_011 ne treba izvrsiti samoubistvo suludim idejama da nas je Bog stvorio kao biljojede kad nije.. ;) :klap:

Hajde, pogledaj čime se hrane naša tri najbliža srodnika, proteina životinjskog porekla uglavnom ima samo u tragovima. Kod orangutana (koji su nam, utvrđeno je analizom DNK, ipak bliži od šimpanzi) su to eventualno insekti. Drugo, znaš li koliko hormona stresa dospeva u krvotok i samim tim i u tkiva životinje u trenutku nasilne smrti i kako štetno ti hormoni mogu da utiču na nas kad pojedemo tu nekoliko dana staru lešinu?


Hvala! :) Super-ukusna stvar, rekla bih, kad bih još samo pronašla sirove leblebije u ovoj rupčagi od grada... :aha: Po sastavu proteina i gvožđa sasvim adekvatna zamena za meso. Dok je varivo od mladog lišća cvekle izuzetno bogato gvožđem.
 
pozdrav ljudi.

imam nekoliko nedoumica oko makrobioticke ishrane. preporucili su mi je zbog zdravstvenih problema.
Na sta moram najvise paziti oko makrobioticke ishrane?
kolko brzo i kako se prebaciti na makrobiotiku? da li vredi nesto ako se samo delimicno prebacim?
koja je najbolja zamena za meso?
cime se unosi kalcijum kod makrobioticke ishrane?
gde bih mogao detaljno da se informisem o ovoj ishrani. kupio sam knjigu "vodic kroz makrobioticko kuvanje"... kako vidim potrebno je bar 3 knjige da bi dosli do nekih osnovnih szaznanja o makrobiotickoj ishrani.
siguran sam da je makrobioticka ishrana veoma dobra za zdravlje ali treba jako puno znanja nazalost da bi se ona odgovarajuce primenila... uzdravlje
 
Dva osnovna postulata makrobiotike bi bila kombinovanje jin i jang namirnica (priznajem, o tome malo znam) i ishrana namirnicama koje uspevaju na podneblju gde živiš. Kalcijuma ima dosta u smokvama, koliko mi je poznato, zamene za meso su mahunarke, naročito leblebije imaju visok procenat gvožđa, proteina i vitamina B kompleksa a kao nešto jednostavniju alternativu sa detaljnijim objašnjenjima, pod uslovom da solidno vladaš engleskim, ti predlažem ovo: http://www.swankmsdiet.org/About The Diet
 

Back
Top