Yebote sta da radim?

loop

Poznat
Banovan
Poruka
9.128
Uzeo sam da uz pomoc Particition Magic 7 prebacim sa D: na C: nekih 2GB jer mi je na C: bilo ostalo samo 200mb slobodnog prostora.I onda u toku tog prebacivanja nesto je bilo zapelo i mnogo je sporo islo pa sam na dugme restartovao racunar i kad je ponovo pocelo ja sam izasao iz toga i sad mi nigde nema data D: . Samo C: a od D: je ostalo neko malo parce koje je u stvari ranije bilo E: :(

u Particition Magic-u pise da je to sad neka PqPR jedinica i ne mogu nista da uradim sa tim.
A imao sam 30Gb podataka tu.Nemoguce da mi je sve to otislo.
Mora da postoji neki nacin da to povratim.Vazni su mi ti podaci.
POMOZITE, MOLIM VAS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
loop:
Uzeo sam da uz pomoc Particition Magic 7 prebacim sa D: na C: nekih 2GB jer mi je na C: bilo ostalo samo 200mb slobodnog prostora.I onda u toku tog prebacivanja nesto je bilo zapelo i mnogo je sporo islo pa sam na dugme restartovao racunar i kad je ponovo pocelo ja sam izasao iz toga i sad mi nigde nema data D: . Samo C: a od D: je ostalo neko malo parce koje je u stvari ranije bilo E: :(

u Particition Magic-u pise da je to sad neka PqPR jedinica i ne mogu nista da uradim sa tim.
A imao sam 30Gb podataka tu.Nemoguce da mi je sve to otislo.
Mora da postoji neki nacin da to povratim.Vazni su mi ti podaci.
POMOZITE, MOLIM VAS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

E loop, ubij me ako sam ista razumeo ovde :(

1. Prebacujes sa D na C a kazes da ti je na C ostalo samo 200mb, a hoces da prebacis 2GB sa D ?

2. Posle resetovanja kazes nema nigde D ali kazes da je na D ostalo neko malo parce? Kako si to video ako nema D?

3. I kao da zavrzlame nije bilo dovoljno, izjavljujes da taj D koji se zalis da ga VISE ne vidis, je ustvari ranije bio E !! ?

Ajde ti to brate loop, ispocetka, ili barem samo za mene ako ovde najsporije shvatam :)
 
To ti je PM.
Podatke si izgubio, ali nesto uvek mozes oporaviti.

Postoji dosta programa za oporavak.
Sad zavisi koje vrste podataka si konkretno imao na toj particiji.
Ukoliko su textualna dokumenta onda nadji neki undelete za *.doc format, za sve drugo nadji nesto od popularnih i nepopularnih programa (bilo je reci).

Ja bih ti preporucio programe koji mogu da vrate samo ono sto mogu 100% da oporave ili bar prikazu koliko je podatak ostecen pre no sto ga izvadis.
Ono sto je malo ili malo vise osteceno uglavnom je izgubljeno (narocito *.exe) i iako ih izvuces nece biti funkcionalni.

A sto se tice PMa, jednostavno ga otvori i idi na Undelete date particije (on vidi ceo hard, bez obzira sto ga win ne vidi) i na formiranoj particiji neces imati nista podataka, ali pre no sto uradis oporavak nemoj nista na nju nabacivati niti sta menjati.
 
2code

lepo sam ja napisao ali ti ne kapiras kako treba...

sa D sam hteo da prebacim na C jer je na C bilo ostalo 200Mb
posle restartovanja prijavljuje da je ono sto je nekad bilo E sada D a to je samo jedno malo parce.
E vise ne postoji a ja sad od celog harda imam samo 10GB (nekad je bilo 40Gb) Windows vise ne vidi onih 30Gb.
ne vidim sta je tu tesko shvatiti.


2Кулиража

pa najvise mi trebaju ti .exe fajlovi jer sam imao preko 100 programa na data D. Daj reci mi sa kojim programom da probam da ih oporavim.Hvala

A to za Undelte data paticije ... pa to nema nigde :?


JOJ BRE POLUDECU AKO IZGUBIM SVE TE PODATKE :x
sA KOJIM PROGRAMOM DA IH OPORAVLJAM I POSTOJI LI NEKI SERVIS KOJI JE SPECIJALIZOVAN ZA OVAJ PROBLEM :?:
 
Servis postoji, ali nece uraditi nista vise no ti.
Jedino ako si spreman bas da se izujes, a za te pare mozes poskidati sve to s interneta i jos da ti ostane za letovanje u CG jedno mesec dana.

Tune Up utilities ima opciju da vrati sve sto je zdravo.
Inace nije neki program za parcijalno oporavljanje podataka, a sto se tice ovih zdravih isto ce ti uraditi i ostali programi.

A za PM, pogledaj malo opcije, ta particija koju ne vidis obelezena je sivom bojom u PMu, desni klik na nju i vidi sta imas od opcija. Ako nema Undelete, onda udri format, to ima sigurno.
 
loop:
2code
lepo sam ja napisao ali ti ne kapiras kako treba...

sa D sam hteo da prebacim na C jer je na C bilo ostalo 200Mb

Loop, nema ljutnje ali imam utisak da nisi napisao kako valja:
Rekao si da si sa D hteo da prebacis 2GB na C disk na kome je inace ostalo samo 200MB... (znaci na C da dodas 10 puta vise podataka nego sto si imao trenutno prostora na C)
To me je i zbunilo, kako da prebacis litru u politru?
 
2code

ma neljutim se nego samo kazem :wink: Nemam ja prava da se na tebe ljutim za bilo sta, ne brini za to ... ja Vas veoma postujem.
Nego pogledaj jos jednom malo pazljivije i videces da sam od samo starta lepo napisao.

2Kuliraza
Pazi stvarno ima to Undelete ali nije moguce koristiti ga.A kad bih formatirao tu particiju onda ne bih mogao da izvucem bilo sta sa nje, zar ne :?:
Probao sam sa programom Disk recovery i on nije mogao da izvuce nista osdatle.
Sad skidam EasyRecavery pa se nadam da ce on uspeti.
A ako ni to ne uspe onda cu morati da se pozdvravim sa tim :cry:


 
Nema ti druge do formatiranja.
ALi ne brini puno, mogucnost oporavka nakon formatiranja je negde oko 80-90%.

Ja sam nakon prespajanja particija i duplog formatiranja uspeo da oporavim oko 6GB muzike (imao pre toga 8-9GB). U ovo ne racunam pesme od 30S :lol:
 
Ma gotovo sve sam podatke izgubio, jer sam prvo morao da obrisem tu particiju pa da je onda formatiram.

JESTE VELIKA STETA ALI TO MI JE ZA NAUK :idea:

P.S. mada ima nekih datoteka koje nikad necu prezaliti :cry:
 
Slusaj me prike ovako ali pazljivo!!!!!!!!
PM 7 nije mogao da uradi to sto si ti hteo jer je nemoguce za transport posto verzija 7 ne moze da prebacuje podatke jer nema tu mogucnost,
ali verzija 8 ima pa te za pcetak molim da je instaliras
a takodje ce ti biti potebno da nabavis i "Hiren's BootCD 6.0" (www.Thanki.TK ili www.Thanki.cjb.net)
(thankihiren@hotmail.com)i podignes sistem a zatim pokrenes iz padajuceg menia pokrenes neki od profesionalnih programa za particionisanje kojih ima na pretek i postavis opciju za povrracaj podataka a zatim podesis parametre u MBR i kada ti sve partacije dodju na mesto onda ce ti sve biti vraceno ali da znas ja pijem PIVO i drugi put ne pokusavaj nemoguce kao i to da stavljas mnogo u malo a za prostor da regulises slobodan i da ocistis disk nabavi si (IOLO System Mechanic 5 pro) pa cisti Sve sto ti ne treba jer ti je disk inace bio pun gluposti koje si predhodno izbrisao ukljucujuci i one ostale u "System Volume Information" koji je Microsoft postavio tamo pitaj BOGA zasto?
SRECNO!!!!!
 
Sada je kasno, ali je trebalo da prvo uradis skeniranje particija na greske i defragmentaciju. Sada je moguce odraditi cekiranje diska pomocu DOS komande CHKDSK /r. To znaci da ce ukoliko nadje greske da ih automatski oporavi. Ako to nepomaze onda ide skuplja varijanta. Nabaviti drugi tvrdi disk, na njega instalirati Windows ( udaljem tekstu winblows ) operativni sistem i program Easy Recovery Professional ili neki slican. U iskljucenom stanju racunara dodati stari neispravan disk i startovati racunar. Pomocu Easy Rec........ programa se mogu svi podaci sa starog diska spasiti, cak i ako je formatizovan. Bitno je samo da po starom disku nije nista novo pisano. Program prepoznaje bukvalno sve nacine na koji je disk mogao biti skrljan.
 
pokusao sam sa tim programom ali nisam nasao full verziju tako da sam morao da dignem ruke od toga.

a ima sam neke slike koje nisam smeo da izgubim, brdo programa (preko 100) onda neke profi template koje sam satima skidao preko DC++ , zatim svecine muzike 10Gb , neke filmove i preko 500Mb sexy slika...
Ma sve ono sto sam za dve godine surf nakupio sve je to otislo jer nisam imao strpljena da sacem da proces prebacivanje zavrsi do kraja, ebiga mnogo je sporo islo a trebao sam da se cujem sa devojcicom preko mesinger...

Eto sta sve zensko moze da uradi coveku i racunaru :roll:
 
Za pocetak uopste nemas drive letter ispred imena te particije :)

Meni se to desilo relativno skoro pa pizdeo desetak dana jer win ne vidi particiju ali pm vidi...i onda dodje ortak i kaze mi - pa covece uopste nema drive letter, i uradi samo change drive letter > d: i sredi stvar za po minuta, chak nisam ni restartovao mahinu...
ali nije prebacivao ime particije u ovo PrCV sta vec
 

Back
Top