Pregled za oslobadjanje ili...
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Pregled za oslobadjanje ili...

Aleksej_BASO
    Guest

Podrazumevano Pregled za oslobadjanje ili...

Interesuje me kakva je procedura ako bih hteo da se solobodim vojske na osnovu nekog zdravstvenog problema, nebitno sada sta je u pitanju?

Da li mogu da se pregledam, pre nego sto me pozovu, ili kad me pozovu, ili kad bas budem rasporedjen, pa tek onda da se javim, ili kako?

Pretpostavljam da se to radi smo u VMA u BG, ali kako i kada?

Gledo sam onaj nas film 'Nacionalna klasa' ali to je samo film.

Ističe se
    Učlanjen
    01.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    78

Podrazumevano

Postoji nesto sto se zove regrutacija, gledao si 'Kosu', to je ono kad stojis go pred komisijom, a oni te merkaju.

E kod nas nije tako, nego ides na sistematski pregled, kao i merenje visine, mase i slicno, radis testove inteligencije i licnosti, na osnovu cega se kasnije odredjuje da li si sposoban za vojnu sluzbu, i ako jesi za koji rod, odnosno VES (vojno evidencijska specijalnost) je resporedjujes. Tako bi bar trebalo da bude, kako je bas sad, ne znam.

Aleksej_BASO
    Guest

Podrazumevano

Ne to, odavno sam ja regrutovan, i naravno proglasen sam sposobnim. Tada nisam nista spominjao ovo na sta bih se sada 'vadio', pa me zato interesuje kako sada nakanadno da se pregledam, tj. da li moze i pre nego sto me rasporede negde ili pre toga, jer meni ove ili sledece godine stize pozivi i nema vise odlaganja.

Zainteresovan član ivan24 (avatar)
    Učlanjen
    19.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Podrazumevano kako eskivirati

Pogledaj film "nacionalna klasa" kako je pokušao Flojd sa onim njegovim pajtom.

Aleksej_BASO
    Guest

Podrazumevano

Zeznuo se covek haha, ne idem ja na foliranje, nego na neku alergiju, nebitno.

Nacionalan klasa...

Aktivan član borisbg (avatar)
    Učlanjen
    10.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    64

Podrazumevano Re: Pregled za oslobadjanje ili...

Citat Original postavio Aleksej_BASO
    Interesuje me kakva je procedura ako bih hteo da se solobodim vojske na osnovu nekog zdravstvenog problema, nebitno sada sta je u pitanju?

Da li mogu da se pregledam, pre nego sto me pozovu, ili kad me pozovu, ili kad bas budem rasporedjen, pa tek onda da se javim, ili kako?

Pretpostavljam da se to radi smo u VMA u BG, ali kako i kada?

Gledo sam onaj nas film 'Nacionalna klasa' ali to je samo film.
    1. Jako je bitno koji je problem u pitanju i da li zelis da se oslobodis zauvek ili samo da odlozis.
    2. Da li je problem psihicki ili fizicki.
    Inace za proglasenje trajne nesposobnosti nadlezna je lekarska komisija na VMA. Koliko znam treba da lezis gore par dana da oni izvrse sva ispitivanja.
    Ako se vadis na psihicke probleme a zelis da te trajno oslobode onda stvarno moras da budes lud.

Slične teme

1. Na pregled pre sex-a ili ne?
    Autor ZbunjenaZ u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 97
    Poslednja poruka: 17.10.2007., 19:17
  2. oslobadjanje
    Autor budokkan u forumu Arhiva
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 30.01.2004., 09:30

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor