R'n'B

Ja sam taj

Zainteresovan član
Poruka
184
Po vama ko je najbolji R'n'B pevac i koja je najbolja pesma ovog zanra.
Prvo ja:Meni se jako svidja ono shto radi Usher i Destinys Child a najbolja pesma mi je Cought Up. :lol:
 
Moze li malo objasnjenje sta je taj pravac u opste i sta to njegovo ime znaci, jer koliko sam primetio mnogo se razlicitih izvodjaca gura u isti kos sa istom RnB etiketom. :?
 
R'n'B ( rhythm & blues ) je nastao 50-tih godina proslog veka kao neka vrsta melodicnijeg, vokalno i instrumentalno bogatijeg bluza, sa melodijama i textovima blizim klasicnom soulu pa cak i gospelu. Ako je mejnstrim publici ( belcima ) bluz bio "tvrd" a soul suvise "mekan", r'n'b je bio taman :D Prvi i pravi izvodjaci tog zanra su Otis Redding, Jackie Willson, Wilson Picket, Ray Charles. Tokom godina,od r'n'b je postao i funk. Ono sto se danas zove r'n'b u velikoj vecini slucajeva nema blage veze sa sustinom pravca i bolji termin je "black pop"... Licno,ceo zivot slusam crnu muziku, manje vise sve njene pravce i oblike a ovo sto je danas najglasnije reklamirano je, nazalost, cist pop, mada ima nekoliko strasnih muzicara koji se drze originalne i neprevazidjene "formule",kao sto su Alica Keys, Jill Scot, Kanye West, John Legend...
 
HEMI 426:
R'n'B ( rhythm & blues ) je nastao 50-tih godina proslog veka kao neka vrsta melodicnijeg, vokalno i instrumentalno bogatijeg bluza, sa melodijama i textovima blizim klasicnom soulu pa cak i gospelu

To sam i ja mislio, ali:
:
Meni se jako svidja ono shto radi Usher i Destinys Child a najbolja pesma mi je Cought Up.

Ritam... tu i tamo, ali gde nestade blues...

HEMI 426:
Prvi i pravi izvodjaci tog zanra su Otis Redding, Jackie Willson, Wilson *, Ray Charles.

To je ono o cemu sam pisao u prvom postu na ovoj temi, u tu grupu VELIKIH imena ubacuju i neke koji po meni nemaju nikakve veze jedni sa drugim, otuda i moje pitanje sta je to, jer ne zelim da ostanem mlad i glup.

HEMI 426:
Tokom godina,od r'n'b je postao i funk. Ono sto se danas zove r'n'b u velikoj vecini slucajeva nema blage veze sa sustinom pravca i bolji termin je "black pop"

Znaci razumemo se...

HEMI 426:

Mislim da sam je slusao, ako je to to... novija stvar sa nekim neparnim ritmom i naglasenim bubnjem, zanimjiva stvar.
Mada, ako pricamo o RnB kao podvrsti ili izvesnoj fuziji bluza u bilo kom smeru, sve to mi je pomalo cudesno, mada ima dobrih izvodjaca bez obzira na subjektivnost i ukuse.
 
Li'l' Bitch:
Pa npr. Marvin Gaye,Miles Davis,Ray Charles..... Alicia Keys,Aaliah,,R. Kelly,ToniBraxton... :lol:

Miles Davis definitivno nije RnB, gresis ovaj, silno gresis sinak.
1.gif
 
marvin gay, miles davis? ray charles?! r'n'b?
hmm....
pa meni se cini da je r'n'b, ali ja mnooogo volim nenneh chery...ona je definitivno najjaca stvar tog pravca (ako jeste taj pravac)...
 
rnb je u totalnom `haosu,vrlo brzo se razvio i dao jos novih pravaca,koliko samo na mtvu mesaju pop i rnb izvodjace,pa cak i rap i rnb
sada rnb predstavlja spoj komercijalnog,lakseg repa i popa ali u sustini je prava crna muzika
Obozavam rnb po meni je najbolja C I A R A
 
Postoji li brutalnije iskomercijalizovana vrsta muzike na svetu od pomenute? Gora je od tra la la pesmica Britney i ostalih gospodicnih...... Ali nece ni ona jos dugo! Bice:

*Dead DISCO
*Dead Funk
*Dead R&B
 

Back
Top