R'n'B
Prikazujem rezultate 1 do 9 od 9

Tema: R'n'B

Zainteresovan član Ja sam taj (avatar)
    Učlanjen
    06.05.2005.
    Reputaciona moć
    48

Podrazumevano R'n'B

Po vama ko je najbolji R'n'B pevac i koja je najbolja pesma ovog zanra.
    Prvo ja:Meni se jako svidja ono shto radi Usher i Destinys Child a najbolja pesma mi je Cought Up.

Poznat nikodim (avatar)
    Učlanjen
    07.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    125

Podrazumevano

Moze li malo objasnjenje sta je taj pravac u opste i sta to njegovo ime znaci, jer koliko sam primetio mnogo se razlicitih izvodjaca gura u isti kos sa istom RnB etiketom. :?

Poznat HEMI 426 (avatar)
    Učlanjen
    16.01.2005.
    Pol
    Muško
    Reputaciona moć
    141

Podrazumevano

R'n'B ( rhythm & blues ) je nastao 50-tih godina proslog veka kao neka vrsta melodicnijeg, vokalno i instrumentalno bogatijeg bluza, sa melodijama i textovima blizim klasicnom soulu pa cak i gospelu. Ako je mejnstrim publici ( belcima ) bluz bio "tvrd" a soul suvise "mekan", r'n'b je bio taman Prvi i pravi izvodjaci tog zanra su Otis Redding, Jackie Willson, Wilson Picket, Ray Charles. Tokom godina,od r'n'b je postao i funk. Ono sto se danas zove r'n'b u velikoj vecini slucajeva nema blage veze sa sustinom pravca i bolji termin je "black pop"... Licno,ceo zivot slusam crnu muziku, manje vise sve njene pravce i oblike a ovo sto je danas najglasnije reklamirano je, nazalost, cist pop, mada ima nekoliko strasnih muzicara koji se drze originalne i neprevazidjene "formule",kao sto su Alica Keys, Jill Scot, Kanye West, John Legend...

Poznat nikodim (avatar)
    Učlanjen
    07.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    125

Podrazumevano

Citat Original postavio HEMI 426
    R'n'B ( rhythm & blues ) je nastao 50-tih godina proslog veka kao neka vrsta melodicnijeg, vokalno i instrumentalno bogatijeg bluza, sa melodijama i textovima blizim klasicnom soulu pa cak i gospelu
    To sam i ja mislio, ali:
    Citat Original postavio
    Meni se jako svidja ono shto radi Usher i Destinys Child a najbolja pesma mi je Cought Up.
    Ritam... tu i tamo, ali gde nestade blues...

Prvi i pravi izvodjaci tog zanra su Otis Redding, Jackie Willson, Wilson *, Ray Charles.
    To je ono o cemu sam pisao u prvom postu na ovoj temi, u tu grupu VELIKIH imena ubacuju i neke koji po meni nemaju nikakve veze jedni sa drugim, otuda i moje pitanje sta je to, jer ne zelim da ostanem mlad i glup.

Tokom godina,od r'n'b je postao i funk. Ono sto se danas zove r'n'b u velikoj vecini slucajeva nema blage veze sa sustinom pravca i bolji termin je "black pop"
    Znaci razumemo se...

Alica Keys
    Mislim da sam je slusao, ako je to to... novija stvar sa nekim neparnim ritmom i naglasenim bubnjem, zanimjiva stvar.
    Mada, ako pricamo o RnB kao podvrsti ili izvesnoj fuziji bluza u bilo kom smeru, sve to mi je pomalo cudesno, mada ima dobrih izvodjaca bez obzira na subjektivnost i ukuse.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    08.12.2003.
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano

Pa npr. Marvin Gaye,Miles Davis,Ray Charles..... Alicia Keys,Aaliah,,R. Kelly,ToniBraxton...

Poznat nikodim (avatar)
    Učlanjen
    07.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    125

Podrazumevano

Citat Original postavio Li'l' Bitch
    Pa npr. Marvin Gaye,Miles Davis,Ray Charles..... Alicia Keys,Aaliah,,R. Kelly,ToniBraxton...
    Miles Davis definitivno nije RnB, gresis ovaj, silno gresis sinak.

Primećen član
    Učlanjen
    01.01.2004.
    Reputaciona moć
    60

Podrazumevano

marvin gay, miles davis? ray charles?! r'n'b?
    hmm....
    pa meni se cini da je r'n'b, ali ja mnooogo volim nenneh chery...ona je definitivno najjaca stvar tog pravca (ako jeste taj pravac)...

Početnik
    Učlanjen
    28.07.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano huh

rnb je u totalnom `haosu,vrlo brzo se razvio i dao jos novih pravaca,koliko samo na mtvu mesaju pop i rnb izvodjace,pa cak i rap i rnb
    sada rnb predstavlja spoj komercijalnog,lakseg repa i popa ali u sustini je prava crna muzika
    Obozavam rnb po meni je najbolja C I A R A

Zainteresovan član Midnight expres (avatar)
    Učlanjen
    28.07.2005.
    Reputaciona moć
    48

Podrazumevano

Postoji li brutalnije iskomercijalizovana vrsta muzike na svetu od pomenute? Gora je od tra la la pesmica Britney i ostalih gospodicnih...... Ali nece ni ona jos dugo! Bice:

*Dead DISCO
    *Dead Funk
    *Dead R&B

Slične teme

1. R'N'B forewer!!!
    Autor Anchika_Sweet_Angel u forumu Muzika
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 30.12.2007., 21:22
  2. R'n'B & Hip-Hop
    Autor djuca u forumu Muzika
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 30.12.2007., 15:16