Zlocini u porodici

Larra

Primećen član
Poruka
748
Potpuno sam zgrozena vestima od juce. Devojcicu od 3 godine silovao, tukao i na kraju ubio majcin decko. A majka je sve to znala i nista nije radila!

Da li je zaista moguce da se kod nas zene vaspitavaju tako da cute i trpe sve od svojih "muzeva", jer zaboga, musko je, moze mu se, tako to mora. Gade mi se i ti monstrumi i jos vise te zene, pa kako je mogla!!! Zar je moguce da one stavljaju svoje partnere ispred svoje rodjene dece?! Zar je ta zelja za muskarcem u svom zivotu toliko jaka, da ce zanemariti mucenje svoje dece, i sebe, samo ne daj boze da su same! Valjda ih vaspitaju da je normalno da on pije, da bije, da kinji, a na zeni je da trpi i da bude srecna sto ga uopste i ima. BLJAK!!!
 
Larra:
Potpuno sam zgrozena vestima od juce. Devojcicu od 3 godine silovao, tukao i na kraju ubio majcin decko. A majka je sve to znala i nista nije radila!

Da li je zaista moguce da se kod nas zene vaspitavaju tako da cute i trpe sve od svojih "muzeva", jer zaboga, musko je, moze mu se, tako to mora. Gade mi se i ti monstrumi i jos vise te zene, pa kako je mogla!!! Zar je moguce da one stavljaju svoje partnere ispred svoje rodjene dece?! Zar je ta zelja za muskarcem u svom zivotu toliko jaka, da ce zanemariti mucenje svoje dece, i sebe, samo ne daj boze da su same! Valjda ih vaspitaju da je normalno da on pije, da bije, da kinji, a na zeni je da trpi i da bude srecna sto ga uopste i ima. BLJAK!!!
I ja sam procitala to jutros i mogu reci da sam sokirana...Kakv je taj zbog koga bi ja svoje dete tako zrtvovala...Zbog tako neceg predlazem da se smrtna kazna uvede...ali bi za njih dvoje smrt bila najlaksa kazna opet mislim. Uzas to je sve sto jos mogu da kazem...
 
da.ja sam toliko potresena,da sam se rasplakala.
pobogu zar to postoji?
onako slatko,milo,detence!
strasno,najstroža kazna!
mada sam sigurna da će biti malo u ludari,pa kući na oporavak,da syebe još nekom život.mislim i na majku.
to je nas sistem.nemaju političari vremena da se bave našom kućom,bitnije je šta se dešava van naših granica :cry:
 
Da, da... to se sve dešavalo u Zvezdarskoj šumi, moja tetka je naletela na haos u Gradskoj bolnici - kaže - sedi majka mrtva hladna i bole je ****, a baka se nagla nad krevetom, zagrlila je i vrišti :evil:

Baš je bila potresena, i mi smo kad smo čuli - strašno
 
Ne znam za političare, ali na sarajevskom forumu se jutros takodje otvorila reaktivna diskusija na temu zlostavljane i ubijene devojčice u Beogradu... strašno... strašno, strašno, strašno...
 
Toliko sam u isto vreme i potresen i kivan da bi ih vec danas oboje okacio da vise na sred terazija...
A mislite da smo mi svi bolji kada kao drustvo dozvoljavamo da nam se ovakve stvari desavaju sa decom pa se posle pravimo pametni i kenjamo po forumima.
Ma mi smo kao narod vec odavno na granici civilizacije i treba nas gurnuti preko ivice da nestanemo bar radi spasa onih nevinih, decijih dusa koja ovako nesto nicim ne zasluzuju...
 
da li neko moze da bude hladnokrvan i da mu sudi po zakonu?!
ja ne bih mogla.stavila bih ga u grupnu celiju da ga rastrgnu pa bih rekla da nisam sumnjala na tako nesto.u meni ovakve stvari bude bes,pomislim samo na ono moje malo cudo sto trenutno spava posle rucka pa mi bude zao svakog lupanja po guzi i svake suzice...
ispalakala sam se kad sam procitala blic,ali posle toga u meni je strasan bes!!!
 
Ja ceo dan ne mogu da udahnem - imam bukvalno bol u grudnom kosu.....a zeludac me razbi. Na zalost jos jedna od mnogih prica od kojih slicne vidjam u svojoj ordinaciji.....Radjajmo decu - po SVAKU cenu (!!?). Ali cenu po koga? Ko sto se iz prilozenog vidi - ni ovu koja su rodjena ne umemo da sacuvamo i zastitimo od zivotinja koji su njihovi sopstveni roditelji!!!!! :?
 
Nema reči kojima bih objasnila kako sam se osetila kad sam to pročitala. I tuga i bes, neverica.....užas jedan.
Ali, ako je za utehu, Gane, nismo mi jedini kod kojih se to dešava. I na civilizovanom zapadu su to skoro svakodnevne vesti. Strašno i za neverovati. Ali postoji neka statistika koja kaže da je u Nemačkoj svako peto dete sexualno zlostavljano. Zamislite, svako peto. Pa to znači da neka od dece koju lično poznajem takođe prolaze kroz te traume. Mene je to više nego užasnulo. I ovde se pre par meseci vrtela vest, gde je majka sa svojim prijateljem, maltretirala svoju trogodišnju ćerku do smrti. Sve samo da bi pobegla sa njim :!:
Onda su se psiholozi bacili na sva moguća objašnjenja takvog postupka. Za mene tu nema objašnjenja, da majka napusti svoje dete, i dozvoli takav teror nad njim zbog drugog muškarca, nepojmljivo :!:
Kad sve to čujem i pročitam, još više se uplašim i užasnem moje odgovornosti kao roditelja, kako da vaspitam dete, da ga sačuvam od takvih užasa?!
 
Larra:
Potpuno sam zgrozena vestima od juce. Devojcicu od 3 godine silovao, tukao i na kraju ubio majcin decko. A majka je sve to znala i nista nije radila!

Da li je zaista moguce da se kod nas zene vaspitavaju tako da cute i trpe sve od svojih "muzeva", jer zaboga, musko je, moze mu se, tako to mora. Gade mi se i ti monstrumi i jos vise te zene, pa kako je mogla!!! Zar je moguce da one stavljaju svoje partnere ispred svoje rodjene dece?! Zar je ta zelja za muskarcem u svom zivotu toliko jaka, da ce zanemariti mucenje svoje dece, i sebe, samo ne daj boze da su same! Valjda ih vaspitaju da je normalno da on pije, da bije, da kinji, a na zeni je da trpi i da bude srecna sto ga uopste i ima. BLJAK!!!
E, pa mene baš ne razdire bol :roll:
Više mi se gade takvi ljudi. I nije ta glupača toliko podložna uticaju i jadna. Koliko mislite da je ona volela svoje dete? Ima i sebičnih roditelja...
Mada, ne mogu da odlučim ko mi je od njih dvoje gadniji. Naravno, pod pretpostavkom da je sve u novinama apsolutna istina.
Vrlo je moguće da se dete spotaklo i da joj je vitrina pala na glavu, poznajući naše novine :evil:
Ali, dobro, ima takvih ljudi. Ne zaslužuju da ovoliko pišemo o njima.
 
gurmanci:
Pretpostavljan da su u pitanju tesko poremeceni ljudi jer normalan covek ne bi mogao da svesno povredi neko mace sa ulice a kamoli svoje dete. Bolesnici!

To meni i nije jasno, kako niko iz porodice, okoline, nije u stanju da bude objektivan i da u najrodjenijem i najblizem prepozna bar neku manifestaciju poremecene licnosti i da reaguje kako bi se takvima oduzelo pravo na staranje o deci. Pa ta, nazovi, majka je imala oba roditelja - zar je moguce da su ostali i gluvi i slepi i pored svih znakova upozorenja da se neka tragedija sprema...
 
E ljudi ali pogledajte malo sta se desava u zemlji ! Mi smo bolesna nacija (ali najozbiljnije) ! Deca se siluju, kolju kad se rode, ludaci jure po ulicama (pre neki dan zgazio bila neka nesreca), deca se rokaju po skolama (sa nozevima, pistoljima... ), komsije se svadjaju ! LUDNICA ! Ali naviklismo na ovo tako da me ovo upste nije iznenadilo ! Nemoze da prodje jedna nedelja a da se nesto nedesi ! Sto se tice ovih roditelja ko sto rece neko na vesala odmah !
 
Prosto ne mogu da vjerujem, nemam rijeci da opisem kakvi se sve osjecaji bude....pa, gledam svog sincica...kako neko moze da pomisli na bilo sta sexualno kad vidi ta mala nevina bica, te malo predivne ljude....
Maloj je rasturio crijeva , ANUS....hej, djevojcici od 3 godine...
Nema kazne koja je dovoljna za njih...ni za jedno od njih, ovom monstrumu i onoj djavolici....treba ih skupa zatvoriti u jednu celiju, i narediti im da jedno drugo sjeckaju....sva ona mucenja koje je cak Hitler smislio ne bi bila dovoljna kazna za ove monstrume...
 
Mislim da su kazne kod nas tragicno male, njemu preti oko 10-tak godina, njoj cak mozda samo 2!!! I sta onda, za par godina opet rodi, opet nadje decka, i opet u zacarani krug??? Nije svako za decu! Jako mi je tesko da shvatim da njeni roditelji, njena majka, nisu na vreme uvideli da ona nije podobna da bude roditelj. Procitala sam negde da ona u kraju nije bas vazila za "normalnu osobu", pa kako su onda mogli da ostave malo bice samo na njenu odgovornost?
 
Joj, ljudi, vidim da je pitanje delimicno upuceno meni a ja - ne znam sta da vam kazem. Taj tip kazu bio je pripadnik JSO i mentalno bolestan, lecili ga u Institutu za mentalno zdravlje u Palmoticevoj (ocigledno nedovoljno dugo!). A sto se nje tice i njenih roditelja - ko da zna, obicno takvi naizgled 'normalni fini ljudi' isprodukuju ovakve monstrume, negde sam vec pricala o tome da nisu samo batine zlostavljanje, da reci mogu biti mnogo gore, da 'finoca' moze biti daleko mucnije oruzje, da zanemarivanje takodje moze da izrodi ovakve mentalno bolesne ljude...i ko zna da li je i ta majka zlostavljana kao dete od naizgled sasvim 'pristojnog i finog' oca na prvi pogled, nasilje se transgeneracijski prenosi - to je poznata stvar; ali nista - bas nista! - ne moze da opravda ovako nesto! Ne postoji nista sto ovo moze da opravda! Ne znam sta da vam kazem....Cesto ne mene krene halabuka po ovim forumima sto se zestim, nekad planem i preteram, netrpeljiva na glupost, na povrsne stavove, na olake zakljucke - a ja...radi se samo o tome da ja ovakve epiloge (sa manje ili vise srecnijim ili nesrecnijim krajevima) svake nedelje gledam na poslu, ovo su samo slucajevi koji dospeju u javne medije pa se svi zgroze a ja ih gledam iz nedelje u nedelju, idem po sudovima da vestacim roditeljsku sposobnost, pisem prijave Centru za socijalni rad, borim se da otmu decu iz ruku ludaka...I sto rece Bora Corba "Decu ne mogu da prastam...!" Nikome....
Ne znam sta da vam kazem na postavljeno pitanje. kako ne vidi neko? Kako ne vidi drustvo? Lekar u Domu Zdravlja? Vaspitacica u vrticu? Prijateji, poznanici, kolege? Kako nije video niko?.....Jezim se od uzasa na pomisao da bi moglo da mi promakne, da mozda ni ja ne vidim, da ne prepoznam.....I to je ono sto me drzi na vrhovima prstiju, uvek budnu, uvek opreznu, uvek u saznanju koliko sam zapravo sitna - to je ono sto me drzi uvek na pozoru: taj strah da ne pogresim; jer moja greska skupo kosta; da li ce neko dete biti oduzeto roditeljima, da li ce neki covek dospeti u zatvor, da li ce neki ludak uspeti da mi promakne i da ubije dete......Uzasne stvari. I uzasna tegoba u meni ceo dan danas, tezak kamen na dnu utrobe......
 
Mene zanima da li tako neko poremecen zaista moze biti izlecen?
Mozda sam preostra ali zao mi je sto u ovoj zemlji ne postoji smrtna kazna.
Secam se na studijama iz sudske smo ucili neki pravni deo koji se odnosi na to kolika kazna sledi po nasem zakonu za silovanje, obljubu...pa to su smesne kazne...3,5,10 godina.Suvise male kazne za tako strasne zlocine.
 
Koliko mi je poznato, po kineskim zakonima, postoji mogućnost da neko bude osuđen na smrtnu kaznu tako što se izvrši javna egzekucija ' metkom u glavu. Žrtvi se prospe mozak na javnom mestu, u prisustvu građana.
Za ovakve stvari, to je isuviše blaga kazna... Zapravo, ne postoji adekvatna... Jer nema načina da nekome vratiš oduzeti život, bilo da je on i fizički prekinut ili "samo" mentalno...
Nekad mi se čini da je jedina sreća ovog malenog deteta koje je imalo nesreću da ga rodi takva žena (otac je, kako sam pročitala, u zatvoru na izdržavanju kazne "zbog teškog krivičnog dela") - to što nije dugo živelo. Jezivo je što je taj maleni život prekinut u takvim mukama...
I opet isto pitanje, zašto Bog svakoj budali i psihopati da decu?!
 
smeh:
Koliko mi je poznato, po kineskim zakonima, postoji mogućnost da neko bude osuđen na smrtnu kaznu tako što se izvrši javna egzekucija
...

ima jedna "zgodna", mislim da je to bio neki od vidova politickog kaznjavanja (svrgnutih) belaca u JAR: stave ih u kavez, pa na sred trga.
onda ih tu drze dok kolona "zainteresovanih" gradjana prolazi... dan-dva je obicno dovoljno... vrlo duhovito resenje. BTW, vatreno oruzje nije bilo dozvoljeno.....
 
indigo:
smeh:
Koliko mi je poznato, po kineskim zakonima, postoji mogućnost da neko bude osuđen na smrtnu kaznu tako što se izvrši javna egzekucija
...

ima jedna "zgodna", mislim da je to bio neki od vidova politickog kaznjavanja (svrgnutih) belaca u JAR: stave ih u kavez, pa na sred trga.
onda ih tu drze dok kolona "zainteresovanih" gradjana prolazi... dan-dva je obicno dovoljno... vrlo duhovito resenje. BTW, vatreno oruzje nije bilo dozvoljeno.....
U nekim civilizacijama se silovanje kažnjavalo tako što bi se siledžija uštrojio. To bi obavezno trebalo uraditi i to na vrlo surov i što je moguće bolniji način. Za primer i opomenu onima kojima bi tako nešto padalo na pamet, kao i da bi se isključila mogućnost da isti izopačeni lik svoj zločin, daleko bilo i pomisli da ponovi.
 
Ne mogu da shvatim, ne mogu da gledam u sliku one secerleme a da ne placem, sve mislim- javice neko da je to bila neslana sala!!! i to u sred Beograda! A majka je radila u Platou, mozda smo je svi vidjali, i mislili- sto je fina!!
Ona sto je radjala i ubijala decu ,a celo selo je silovalo- njoj se vii da je psihicki poremecena,ili mentalno retardirana ili stagod bolje ce znati www.
Ali ovo- jedna naizgled normalna beogradska porodica!! Imaju ljudi vikendicu na Dunavu, stan u centru...Deciji krevetac izgleda kao i krevetac svakog o nase dece.. I cutala je krava glupa, dok joj je on maltretirao dete, i zabavljala se sa legijinm oficirom, a pre toga je jedan pokusao da je ubije i poslala ga je u zatvor!! iniko nista nije primetio.. Ma ljudi, nije za utehu sto se to desava SVUDA! Kaje vise nema! A nije ona trazila da je idiot napravi k`o zna s`kim i rodi! Strasno! Ne postoji kazna koja je adekvatna ovom delu! Mozda je najbolje da ih puste zajedno sa ostalim zatvorenicima..
I dalje ne mogu da verujem sta su joj uradili.Pocepali utobu, creva, pukla jetra...Katastrofa!
 

Back
Top