Slučajevi zlostavljanja dece
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 49

Tema: Slučajevi zlostavljanja dece

Zainteresovan član katana_blade (avatar)
    Učlanjen
    10.01.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano Slučajevi zlostavljanja dece

Beograd -- Tri slučaja zlostavljanja i ubistva maloletne dece potresla su Srbiju u poslednjih nekoliko dana.

Deca sve češće žrtve (Arhiva)

Naime, u ponedeljak je saopšteno da je jedan Beograđanin metalnom šipkom premlatio troje dece svoje bivše žene, a u utorak je, u selu kod Požarevca, očuh na smrt prebio svog jednoipogodišnjeg pastorka. Poslednju u nizu ovih tragedija policija je obelodanila u četvrtak, hapšenjem čoveka koji je seksualno zlostavljao trogodišnju devojčicu, koja je umrla pošto joj je naneo teške telesne povrede.

Devojčica je usled povreda umrla, a Jevtović je osumnjičen za krivično delo obljube i protivprirodnog bluda.

Mališi Jevtoviću i Ani Filipović istražni sudija Okružnog suda u Beogradu odredio je jednomesečni pritvor. Jevtovićev advokat, Svetozar Vujačić, rekao je agenciji Beta, da su u istrazi oboje negirali izvršenje dela, rekavši da nemaju veze sa zlostavljanjem deteta. Vujačić je, međutim, reko i da je Jevtović, dok je bio ispitivan u policiji, kazao da je bio pripadnik Jedinice za specijalne operacije MUP-a Srbije i da je imao čin potpukovnika. Advokat je naveo da je Jevtović 1994. i 1995. bio na ratištu, nakon čega se 2000, zbog psihičkih problema i postvijetnamskog sindroma, ambulantno lečio u bolnici za mentalno zdravlje u Palmotićevoj ulici u Beogradu.

E moji "VELIKI SRBI", Vasa borba se izgleda svodi samo na manijakalno izivljavanje nad slabijim od sebe. Na ratistu su to bili neduzni civili i zarobljenici, a kod kuce su to nemocna deca i zene....
    Svaka cast "junacima" iz JSO-a i slicnim....

Poznat
    Učlanjen
    26.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Kada se ovako nesto desi kod nas ja se uvek setim ljudi iz mog bliskog okruzenja koji znaju da kazu da tako nesto moze samo da se desi u Americi ili na u zapadnoj Evropi.
    To u sustini i jeste istina,ali je istina i da se to desava i kod nas i to sve cesce.Ocigledno je da nismo takvi cistuncni kao sto mislimo da jesmo. imamo premlacivanje dece,ubistva u skoli i skolskim dvoristima,silovanja malolotnika,pedofiliju...sve lose sto smo mogli da pokupimo pokupili smo.Sto rece jedan lik,sto ne pocnemo da radimo kao sto se radi u Evropi.
    Vest sa ovom silovanom i ubijenom devojcicom za mene je uzas i jednostavno nemam drugo nista da kazem.Koliko smo bolesni kao narod moze da se vidi i na TVu citajuci SMS,a i na netu.

Učlanjen
    10.01.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano

Citat Original postavio PLESsitnihDEMONA
    Kada se ovako nesto desi kod nas ja se uvek setim ljudi iz mog bliskog okruzenja koji znaju da kazu da tako nesto moze samo da se desi u Americi ili na u zapadnoj Evropi.
    To u sustini i jeste istina,ali je istina i da se to desava i kod nas i to sve cesce.Ocigledno je da nismo takvi cistuncni kao sto mislimo da jesmo. imamo premlacivanje dece,ubistva u skoli i skolskim dvoristima,silovanja malolotnika,pedofiliju...sve lose sto smo mogli da pokupimo pokupili smo.Sto rece jedan lik,sto ne pocnemo da radimo kao sto se radi u Evropi.
    Vest sa ovom silovanom i ubijenom devojcicom za mene je uzas i jednostavno nemam drugo nista da kazem.Koliko smo bolesni kao narod moze da se vidi i na TVu citajuci SMS,a i na netu.
    Apsolutno se slazem sa tobom, samo je zalosno to sto se neki kunu u "srpstvo i pravoslavlje, patriotizam itd", a u stvari su zveri preobucene u "patriote"...

Poznat gigule (avatar)
    Učlanjen
    15.04.2004.
    Pol
    ženski
    mesto za kukce,wilme i sve dobre stvorove
    Reputaciona moć
    122

Podrazumevano

strašno ali kad je čovek bolestan onda je on na lečenju...pod stručnim nadzorom... ovaj ili ovi to nisu bili, očigledno...
    uzgred zašto žene tolerišu takve manijake
    i zašto još uvek nema zakona koji bi štitli decu pa i žene od zlostavljanja?????

o nasilju nad decom postoji već tema pogl.

http://forum.krstarica.com/viewtopic.php?t=56554

Iskusan King 7 (avatar)
    Učlanjen
    23.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    103

Podrazumevano

Ne pokusavaj da prikacis pravoslavlju i patriotizmu takve stvari. Pravoslavac zna da odgaji i vaspitava dete kao normalnog coveka i zna da bude patriota kada to treba da bude. Hriscanstvo je vise napravilo normalnih ljudi nego vas komunizam. Najgore stvari svojoj deci su upravo komunisti cinili.

Učlanjen
    10.01.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano

Citat Original postavio King 7
    Ne pokusavaj da prikacis pravoslavlju i patriotizmu takve stvari. Pravoslavac zna da odgaji i vaspitava dete kao normalnog coveka i zna da bude patriota kada to treba da bude. Hriscanstvo je vise napravilo normalnih ljudi nego vas komunizam. Najgore stvari svojoj deci su upravo komunisti cinili.
    Moj komunizam nije sigurno, jer sam dobijao batine po trgovima i ulicama Beograda kada sam se otvorerno borio protiv komunizma i komunjara olicenih u SM-MM, ali je taj "komunizam" iznedrio zveri preobucene u "patriote".

Iskusan King 7 (avatar)
    Učlanjen
    23.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    103

Podrazumevano

Ne mogu da se porede bezboznistvo i njegove ludosti sa necim vrednim kao Pravoslavlje. Dobijao sam i ja ali samo od boljsevika i njihovih potomaka. Od vaspitanih u duhu Hriscanskom sam dobijao najbolje. Znaci razlika postoji ali ne treba suditi nikome da se to sto sudimo ne dogodi nama.

Poznat gigule (avatar)
    Učlanjen
    15.04.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    122

Podrazumevano

ne vredi da se svađate...
    zaista
    ovakve stvari nemaju veze sa verom ili ideologijom
    ( kao da se ljudi nisu surovo ponašali prema deci pre pojave komunizma) ...prosto, to su bolesni ljudi i treba im lečenje ...
    posledice ratova se dugo i teško leče ...posebno u glavama ljudi...tu valjda ostavljaju najdublji trag...

xpajamacax
    Guest

Podrazumevano

gigule,pa oni su već lečeni!
    vidiš da je on ambulantno išao u Palmotičevu....
    ma,kada bi moglo da se i on siluje do smrti!
    to nije čovek,to je zver.
    i da i ja mislim da to nema veze sa verom,već sa ludom glavom!

Poznat gigule (avatar)
    Učlanjen
    15.04.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    122

Podrazumevano

pa znam ali taj onda nije za ...kako da kažem, normalan život nego neku ustanovu pa tamo pod nadzorom lekara...

Primećen član _guru_ (avatar)
    Učlanjen
    03.04.2005.
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano

Ma kakvo pravoslavlje kakvi bakraci. Pa vec je bila tema o onom popu. Nije pravoslavlje nikakav nevidljivi stit koji stiti sve svoje. I taj lik je verovatno bio pravoslavac.
    Ali ono sto je katana verovatno hteo da kaze da su ti i takvi najcesce najveci licimeri i to se kroz istoriju ovakih zlocina pokazalo tacnim u velikom broju slucajeva. Koliko puta se desavalo do sada da neke ko propoveda moral uprao bude i onaj koji ga na najgori nacin i krsi?
    I jos jedna stvar. Za oo bi trebalo uvesti smrtnu kaznu. Ovakvi zlocini su mnogo bolesniji od bilo kog ubistva.

Iskusan King 7 (avatar)
    Učlanjen
    23.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    103

Podrazumevano

Hriscansko i te kako igra ulogu u svemu pa i u vaspitanju. Pogledajte ovu zemlju posle posasti maloumlja na sta lici. Hriscansko sluzi da cini coveka visim bicem i da se pobede niske pobude i misli. Ako stalno trazite dokaze neke, ponavljam, pogledajte sta ste napravili od svoje zemlje koju bi sada da izdate. Mislim da sam jasan.

Buduća legenda Keeper (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    345

Podrazumevano

bolesti ima svugde ma koje okruzhenje bilo, pa makar USA ili SCG. ne kontam kakve veze ima pravoslavlje sa time. najcinichnije je shto cje drzhava onog .... kako da ga nazovem..... pustiti za 10-15god napolje. majku josh ranije. u USA je zbog takvih postojala elektrichna stolica, ne opravdavam, ali zamislite koja je to boleshtina, monstruoznost. ovde nema ni stolice a nema ni zakona da ih drzhi negde gde treba.

Veoma poznat
    Učlanjen
    10.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    244

Podrazumevano

Krivo mi je sto su izroda stavili u samicu a robijasi mu spremili docek bas po P.S. I njima dosadno ovih dana ... samo polako!

Elita Strela (avatar)
    Učlanjen
    09.03.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Ovo što se dogodilo ovoj maloj nesrećnoj devojčici je nešto najstrašnije što sam u poslednje vreme čula!
    Slika ove ljupke devojčice mi ne izlazi iz glave...
    Jednostavno ne mogu da pojmim kako i zašto se sve dogodilo... Ne znam kakva je to majka koja može da dozvoli maltretiranje svog malog deteta!
    Ali ipak ne donosimo zaključke pre nego se okonča istraga.
    P.S. Ne vidim nikakvu korelaciju između patriotizma i ovog strašnog događaja! Takve stvari su se ranije dešavale i dešavaju u Belgiji, Britaniji, Americi...
    Ne postajemo valjda kao oni!

Iskusan King 7 (avatar)
    Učlanjen
    23.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    103

Podrazumevano

Treba uvesti zmrtnu kaznu.

Iskusan Nexus 6 (avatar)
    Učlanjen
    22.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    102

Podrazumevano

treba poostriti kazne, ali sam apsolutno protiv smrtne kazne...
    treba uvesti dozivotnu robiju...

inace smrtna kazna se moze izreci samo u slucaju ubistva...mislim, ne moze, ali kada bi mogla...

Zaslužan član eremita (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2079

Podrazumevano

Немам речи када су у питању деца, али мислим ако већ НЕ МОЖЕ ДА СЕ УВЕДЕ СМРТНА КАЗНА ОНДА МОЖЕ ДОЖИВОТНА КАЗНА ТЕШКЕ РОБИЈЕ, ИЛИ ЗАТВОРЕНО ОДЕЉЕЊЕ ПСИХИЈАТРИЈСКЕ УСТАНОВЕ.

Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    345

Podrazumevano

zatvoreno psihijatrijsko odeljenje. i nishta vishe.
    pa chak i ako su najbeznadezhniji sluchajevi, nemamo prava oduzimati zhivote vecj trebamo pruzhati shansu, bar tako nalazhe kultura i vera ovog naroda ovde.

a ko hocje smrtnu kaznu taj nek se prijavi i za dzelata pa nek vidi hocje li i dalje.

Primećen član _guru_ (avatar)
    Učlanjen
    03.04.2005.
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano

Znate kad malo bolje razmislim, najbolje je da ih jednostavno puste medju opstu populaciju u zatvoru. Pa da vide kako je to. I sami mozete da vidite odakle sam, a Zabela je od mene udaljena par kilometara. I znam sta se tamo desava takvima. To vam je bukvalno kao u filmovima. A jel znate koga najvise k4r4ju? Koga najvise siluju? E bas te. Ima on da se opameti za sledecih par godina, ako ga stave u Zabelu. Svaki dan ce da "zali". Tunge munge do smrti (za one koji se secaju vica).

Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    345

Podrazumevano

dobro, samo shto ja nisam bash siguran da tunga-munga mozhe nekoga smiriti a kamoli ga izlechiti. chini mi se da to dovodi samo do josh vecjeg sr.anja. a sad, kako je to u praksi...

Domaćin commodore (avatar)
    Učlanjen
    17.01.2005.
    Reputaciona moć
    90

Podrazumevano

ja bi kume da mi to koljemo...
    ...
    dakle, kazna :

Klanje, i to na tenane...
    :wink:

Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    345

Podrazumevano

ajd' kolji da te vidim.
    ne bi umeo ni pile preklati

Domaćin commodore (avatar)
    Učlanjen
    17.01.2005.
    Reputaciona moć
    90

Podrazumevano

Citat Original postavio Keeper
    ajd' kolji da te vidim.
    ne bi umeo ni pile preklati
    pa klao sam ja batice i prasice i jaganjce i pilice, sta god je trebalo za slavu ili praznike... Nije to problem.
    Posto meso kupujem od jednog drugara sa sela, odem, izaberem, platim zakoljem, osurim, istranziram... Nisam ja gadljiv...
    Moramo jesti, zar ne? :?
    A i prase nece samo na razanj :wink:

Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    345

Podrazumevano

lepo je i to znati. znao bih i ja jer sam gledao, al nikad ne bih imao srca kad vidim jadne zhivotinje kako skiche. al ono shta cjesh, mora se jesti ;-)

Slične teme

1. Sve više prijava zlostavljanja
    Autor katana_blade u forumu Politika
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 26.03.2009., 04:21
  2. Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 13.11.2007., 13:04
  3. Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 09.04.2007., 23:05
  4. Novi krivichni zakonik protiv zlostavljanja zivotinja
    Autor dankam u forumu Svet životinja
    Odgovora: 1