Krema za lice

Poruka
16.125
Imam prirodno suvu kozu,..uglavnom se mazem samo Niveinom kremom za telo i to ona tamno plava...

Nekada kada promab druge proizvode krema za lice kada ish stavim na lice deluje kao da ih koza upije ali zatim
primetim da mi se onako kruni krema i da kada povucem ruku preko obraza da mi ostane kao da se ljusit krema...

Da li vam se to desavalo i sta znaci?
 
Дешавало ми се, има разних крема. И ја имам суву кожу и користим искључиво обичну Dove универзалну крему или Pharmanova апотекарске - бадемова и витаминска.
 
:) imam masnu kozu i najbolja dnevna krema za lice mi se pokazala avonova dnevna krema za masnu kozu koje vise nema u prodaji....na zalost zalihe mi isticu pa cu preci na garnierovu moisture match narandzastu za umornu kozu...nocne menjam ali volim lorealove kreme za bore ili od jeftinijih alverde....kremu za oko ociju jos trazim a probala sam svakakve....
 
....meni se do desavalo ali mi se cini da je razlog bio taj sto sam previse kreme stavila, pa koza uzme koliko joj treba
ono drugo ostane na povrsini pa kad povuces rukom preko lica ono se prosto "kotrlja" kao da se skida....taj osecaj...

...ja koristim Eucern ph...i meni je skroz ok, nikakve dnevne nocne varijante, jednu tu jedinu i za jutro i za vece, pokazala
mi se odlicna, pa je ne menjam....imam apoteku u kojoj jos dobijem 10% popusta i super..
...bitna stvar kod krema je nanositi ih na blago vlaznu kozu da bi koza bolje upila, kao uostalom i mleka ili ulja za telo...

...oko ociju povermeno stavim Lorealov antirid, mada sam ja zaboravna po tom pitanju...pa to radim retko, a i jako je masna
pa uvek malo uleti u oko, onda mi to smeta...a da je dobra dobra je bas...
 
Ја иначе трошим само креме које ме не штипају за очи.

Џаба сви ефекти и звучна марка ако морам да плачем после мазања.
 
Ovo ne stipa cak sta vise nekad kad mi nestane sredstva za skidanje sminke,sminku na ocima skinem sa njom i ok je.


Јасно, такве креме не штипају. Све те неутралне су за мене одличне, ионако не верујем у рекламна обећања на скупим производима.

Уосталом, нема бољег третмана за фацу од свежег ваздуха и спавања.
 
E bas sam to htela napisati,ja recimo leti uopste nemam podocnjake i koza mi je extra radi reda mazem lice,dok u ostalim godisnjim dobima jbg.....Leti se puno krecem pa ono... :mrgreen:

Haha, isti slucaj :D

Mada tu je jos da preko leta jedem zdraviju hranu ... sveze povrce iz baste, plus lepsa mi je koza kad zivim na Palicu nego kad sam u Ns - vrvtn jer je cistiji vazduh.:confused:
 
Poslednja izmena:
Ja sam prezadovoljna sa dnevnom kremon Ecollagen.

26685_2.png


Znam da je 35+ (ja sam tek 25) i narucila sam mami a ne sebi, ali odkad sam je probala navukla sam se... jako dobro hidrira, ali ne masti lice.Sad kako je hladnije vreme bas mi to treba, odlicna je baza za sminku, tecni puder izgleda fenomenalno kad stavljam nakon ove kreme... koza mi deluje odmornije, blistava je i ne pojavljuju se ni bubuljice. Bez parabena je i sadrzi dosta shea putera, ima i zastitu od sunca spf15. Prvi put sam je probala pre oko mesec dana, odlucila sam vec 2-3x prestacu da je koristim, nemam bore stvarno ne bih smela ... ali ne mogu da izdrzim jednostavno mi je toliko lepsa koza sada.

Dok recimo moja majka ima suvu kozu i 50+ god i njoj ova krema nije nista posebno - kaze ne hidrira dovoljno.
 
Poslednja izmena:
Imam prirodno suvu kozu,..uglavnom se mazem samo Niveinom kremom za telo i to ona tamno plava...

Nekada kada promab druge proizvode krema za lice kada ish stavim na lice deluje kao da ih koza upije ali zatim
primetim da mi se onako kruni krema i da kada povucem ruku preko obraza da mi ostane kao da se ljusit krema...

Da li vam se to desavalo i sta znaci?



desavalo mi se.
resila se toga tako sto sam nakon peeling-a lica na mokru kozu nanela bademovo ulje ili ulje sa vitaminom e.
i tako je bilo nekih 15 dana, bez ijedne kreme. osecaj kao prezasicenosti koze.
posle toga nanosim minimum kreme na lice.
inace mi je idealna leti pavloviceva mast, najobicnija, za bebe, a zimi la roche posay

- - - - - - - - - -

i naravno, bitna je ishrana i kolicina vode koja se popije tokom dana
 

Back
Top