Da li crkva pomaze ?

Evo prilike da se SPC pokaze u najboljem svetlu. Od svih onih Mercedesa, Audija, Skoda i dzipova nek se otvori za pare, nek proda jedan auto i nek da za jednu humanitarnu akciju da se pomogne maloj Lani da bude kao i sva ostala deca. Uputimo SPC svi po jedan mail, mozda budemo i od koristi. Mail je kp@spc.rs i sasinod@spc.rs
Lecenje je potrebno za malu Lanu > http://www.kurir-info.rs/akcija-kurira-pomozimo-lani-da-zivi-kao-druga-deca-clanak-1007161 --- http://www.lananikolic.com/

I JOS JEDNOM > uputimo svi po jedan mail SPC da ucestvuje u donaciji parama a ne molitvama
 
Mateja 25: 32-46

И сабраће се пред њим сви народи, и разлучиће их између себе као пастир што разлучује овце од јараца.
И поставиће овце с десне стране себи, а јарце с лијеве.
Тада ће рећи цар онима што му стоје с десне стране: ходите благословени оца мојега; примите царство које вам је приправљено од постања свијета.

Јер огладњех, и дасте ми да једем; ожедњех, и напојисте ме; гост бијах, и примисте ме;
Го бијах, и одјенусте ме; болестан бијах, и обиђосте ме; у тамници бијах, и дођосте к мени.


Тада ће му одговорити праведници говорећи: Господе! кад те видјесмо гладна, и нахранисмо? или жедна, и напојисмо?
Кад ли те видјесмо госта, и примисмо? или гола, и одјенусмо?

Кад ли те видјесмо болесна или у тамници, и дођосмо к теби?

И одговарајући цар рећи ће им: заиста вам кажем: кад учинисте једноме од ове моје најмање браће, мени учинисте.

Тада ће рећи и онима што му стоје с лијеве стране: идите од мене проклети у огањ вјечни приправљен ђаволу и анђелима његовијем.
Јер огладњех, и не дадосте ми да једем; ожедњех, и не напојисте ме;
Гост бијах, и не примисте ме; го бијах, и не одјенусте ме; болестан и у тамници бијах, и не обиђосте ме.
Тада ће му одговорити и они говорећи: Господе! кад те видјесмо гладна или жедна, или госта или гола, или болесна или у тамници, и не послужисмо те?

Тада ће им одговорити говорећи: заиста вам кажем: кад не учинисте једноме од ове моје мале браће, ни мени не учинисте.

И ови ће отићи у муку вјечну, а праведници у живот вјечни.

Crkva je zajednica ljudi. Covek je crkva. Covek kao pojedinac je odgovoran da pomogne svom bliznjem. Svaki.
Nasa crkva je samo slika nas samih i naseg naroda.
 
Znaci, vernici ne treba da idu u crkvu. Dovoljno je da odu kod komsije, prijatelja, rodjaka, roditelja i sl i mogu slobodno da kazu da su bili u crkvi

Da kad god nahraniš gladnog, odeneš golog, posetiš ili izlećiš bolesnog, utešiš tužnog , posetiš zatvorenog itd. a ne tražiš i očekuješ ništa za uzvrat, kao da si bio u crkvi.
Koliko si danas puta bio u crkvi?
 
Nisam godinama bio u crkvia ovo sto si napisao praktikujem iako sam ateista jer smatram da je to ljudski i normalno

Zašto je onda toliko, gladnih,bez doma, bolesnih, tužnih,,,,nad kojima jaduješ . A čovečanstvo nikad nije bilo materijano bogatije, nepojmljiv je tehnološki napredak ostvaren u zadnjih 50-100 godina.
Sve je to ljudski, sve je to normalno, kako kažeš........... Pa gde je taj čovek. U čemu je problem, pokažimi mi ga da viknem Ecce Homo.
 
Poslednja izmena:
Kada bi svi vernici ili oni koji se na to pozivaju bili humani poput mene ateiste sigurno da bi bilo mnogo manje gladnih ili ih uopste nebi bilo

A znači taj ''Ecce Homo'' je u liku ateiste. Kao Meo Ce Tung, Lenjin, Staljin, Pol Pot, Tito, Honeker, Čaušesku i najveći od svih njih Enver Hodža Veličanstveni......Svi su tamo bili neki ateisti, od Biblija su pravili toalet papir, obećali su da ćemo biti srećni, siti, sa krovom na glavom, sa besplatnim zdravstvom, skolstvom.....Crkva i religijske zajednice su marginalizovane, svi smo proglašeni za ''humane ateiste''. I opet nam nije valjalo

I gde smo sad, nigde posle desetine miliona ubijenih i umrlih od gladi opet smo na istom. Golje bili golje i ostali.
 
A Bogu treba pozajmica ? To je licimerna izreka da bi crkve dobijale novac od ljude

Kad je Gospodu Isusu Hristu, pokazan cezarov dinar i upitan da li treba da plaćaju poreze rimskom carstvu,, pitao je čiji je lik na njemu. Rekli su Cezarov....On je odgovorio dajte Cezaru cezarovo, a Bogu bozje.

Pošto Bog nema svoj novac i nije mu poterban, zapitaj te se čiji je onda novac, otkud je novac i možda najvažnije pitanje za šta ga dajete tj. kome ga dajete?
Ne morate biti vernci, da bi tragali za ovim odgovorima.
 
Kad je Gospodu Isusu Hristu, pokazan cezarov dinar i upitan da li treba da plaćaju poreze rimskom carstvu,, pitao je čiji je lik na njemu. Rekli su Cezarov....On je odgovorio dajte Cezaru cezarovo, a Bogu bozje
A na slikama danasnjih novcanica je npr Nikola Tesla sto znaci da su njegove pare jel tako ?
A ja zaradio.......STRASNO KAKVA JE I OVO GLUPOST U JEDNOM OD NIZU GLUPOSTI OD ISUSA
 
Kad je Gospodu Isusu Hristu, pokazan cezarov dinar i upitan da li treba da plaćaju poreze rimskom carstvu,, pitao je čiji je lik na njemu. Rekli su Cezarov....On je odgovorio dajte Cezaru cezarovo, a Bogu bozje.

Pošto Bog nema svoj novac i nije mu poterban, zapitaj te se čiji je onda novac, otkud je novac i možda najvažnije pitanje za šta ga dajete tj. kome ga dajete?
Ne morate biti vernci, da bi tragali za ovim odgovorima.

Lepo je rekao da je novac Cezarov jer nije Boziji i treba da ga daju Cezaru ili njegovim trgovcima

Novac je uzrok svih zla :mrgreen:
 
Psalam 50


7 Slušaj, narode moj, šta ću ti kazati, Izrailju, šta ću ti javiti. Ja sam Bog, Bog tvoj.

8 Neću te za žrtve tvoje karati; tvoje žrtve paljenice svagda su preda mnom.

9 Ne treba mi uzimati teleta iz doma tvog, ni jarića iz torova tvojih.
Isa. 43:23, Mih. 6:6, Dela 17:25

10 Jer je moje sve gorsko zverje, i stoka po planinama na hiljade.
Ps. 50:12, Lk. 19:31
11 Znam sve ptice po gorama, i krasota poljska preda mnom je.

12 Da ogladnim, ne bih tebi rekao, jer je moja vasiljena i sve što je u njoj.

13 Zar ja jedem meso volujsko, ili krv jareću pijem?

14 Prinesi Bogu hvalu na žrtvu, i izvršuj Višnjemu zavete svoje.
Os. 14:2

15 Prizovi me u nevolji svojoj, izbaviću te, i ti me proslavi.
Jov 22:27, Ps. 22:23, Mt. 5:16, Jn. 15:8



Iz ovog teksta vidimo da Bogu ne trebaju materijalne stvari od svojih vernika vec da veruje u Boga i slusa ga :)

A zasto verske zajednice traze $$$ sami ukapirajte :lol:
 
Lepo je rekao da je novac Cezarov jer nije Boziji i treba da ga daju Cezaru ili njegovim trgovcima

Novac je uzrok svih zla :mrgreen:

Tako je kupujte se i prodajte se braćo i sestre. Toliko je divnih reklama, toliko je divnih šljaštećih proizvoda, nikad nije dovoljno, nikad nije previše, rupa koja zjapi u nama nema dna, zver koja je u nama nikad nije sita.

U Crkve ne ulazite, tamo se nema ništa kupiti, to nisu saloni automobila, nisu agencije za nekretnine, prodavnice nameštaja. to nisu butici i supermarketi,gde ćemo novim stanom, novim autom, novim odelom, novim kulinarskim specijalitetom, novom krpicom ubediti sebe da smo bolji nego sto stvarno jesmo, jer više ne moram biti mali ja, koga je tata otpusteni radnik iz propale fabrike napravio, nego su ga pravili Mercedes, Dolce Gabana, Versaci, elitni restorani i kuvari, postaćemo i mi top svetski brend, ko uopšte želi da bude mali običan čovek.

Kupajte se i prodajte se braco i sestre, uvek je tu onaj ili neko koji je spreman da plati.
 
Poslednja izmena:
A na slikama danasnjih novcanica je npr Nikola Tesla sto znaci da su njegove pare jel tako ?
A ja zaradio.......STRASNO KAKVA JE I OVO GLUPOST U JEDNOM OD NIZU GLUPOSTI OD ISUSA

Brate ukljuci glavu malo. Cezar je bio živ, smatran bogom na zemlji, suvereni vladar cele imperije, koji je kovao novac sa svojim likom
Isus pod jedan negira da je on bog,, nijedan vladar ma koliko mocan nije bog i nije vredan služiti mu, i njegov novac nema nikakve veze sa Bogom, iako je to napisao na njemu.

Pod dva uvek ostaje pitanje kom bogu služiš.
Jer nije Nikola Tesla odštampao pare sa svojim likom, neko drugi je to uradio, više se cezari i faraoni niti proglašavaju bogovima na zemlji, ne izlaze u javnost kao kraljevi i cezari, niti štampaju novac sa svojim likom, ali rade isto, jedno te isto, uvek isto,
Zato što su humani kako ih ti nazivaš.

human,, all too human
 
Poslednja izmena:

Back
Top