Kako skladistiti kovanice?

orion310591

Početnik
Poruka
16
Dosao sam u posed kolekcije koja je poveca, sada imam problem kako da skladistim te kovanice... citao sam po netu, i pise da ne sme papir zbog sulfura, da ne sme PVC plastika... samo tvrda plastika sme kolko sam video... finansijski ne stojim dobro pa ne mogu da kupujem numizmaticarske listove za albume, a i ti albumi su preveliki fizicki, nemam gde da ih smestim kada ih napunim ovim kovanicama koje imam...

jel ima neko ekonomicno resenje za veliki broj kovanica? nije mi tesko da pravim sta god treba samo da nije skupo... albumski listovi, kartoncici s plastikom na sredini, oni plasticni valjci, sve mi je to skupo jer ne mogu da platim za sve kovanice...

razmisljao sam da uzmem neki papir za stampace, vidim pise chloride i acid free na nekim papirima... pa njih da isecem u trake i pa na komade i napravim "dzep" heftalicom... nece se videti kovanica koja je unutra ali cu moci da napisem na papiru... a posle taj papir da stavim u plasticnoj zip kesici da bi i hermeticki novcic bio zasticen? time bi me ovo kostalo 1 dinar kesica po kovanici i 500din neki kvalitetniji papir za stampace...

nadam se da ima aktivnih numizmaticara ovde... poz
 

Back
Top