PES 14

Ljudi, jel zna neko zasto mi igraci igraju automatski a podesio sam tastaturu? Kad udjem u trening sve normalno radi dok recimo u competition mode-u igra com vs com
i nikako to da resim tj preuzmem kontrolu, jel znate za tu boljku i kako da je resim? Hvalaa!
 
U FIFI 13 mi je najviše smetalo što većinu modova nisam mogao da pokrenem. U PES-u je najveća boljka, naravno, nedostatak licenci. Dobro, skineš peč koji to sve ispravi, ali opet mi je malo bez veze kad odigram celu sezonu a komentator nikada ne izgovori imena ekipa, odnosno izgovori imena možda jednog od deset igrača... Nekom to možda nije važno, ali meni malo kvari ugođaj.
 
U FIFI 13 mi je najviše smetalo što većinu modova nisam mogao da pokrenem. U PES-u je najveća boljka, naravno, nedostatak licenci. Dobro, skineš peč koji to sve ispravi, ali opet mi je malo bez veze kad odigram celu sezonu a komentator nikada ne izgovori imena ekipa, odnosno izgovori imena možda jednog od deset igrača... Nekom to možda nije važno, ali meni malo kvari ugođaj.

Kad bi to bila najveca boljka, igrao bih PES...
 
Ovako.
FIFU jos nisam igrao jer nije izasao zvanicni,legalni CRACK. Postoje ovi ilegalni ali su neupotrebljivi i jos uz to puni parazita.
PES sam igrao jednu utakmicu i prosvrljao malo po igri, na po par sekundi isproao neke stadione i ekipe.
Prvi utisak.
1.PES sada lici na FIFU na nekim terenima.

Na NEKIM terenima PES sada JAKO LICI na FIFU, cak sta vise FIFA je nadmasena u da tako kazem... ,grafickom modelu koji forsira. ALI SAMO NA NEKIM TERENIMA. Doduse, i FIFA na nekim terenima ne lici bas na sebe, tacnije lici na one stare, tamne, bojama,texturama i senkama siromasne PES-ove serije.
Nadam ce se PES zadrzati na ovom putu evropeizacije(u pozitivnom smislu te reci) i azijski ukus za kolorit, okolinu i boje primenjivati samo na azijskim stadionima.
Konkretno, probao sam igrom slucaja francuski Evian i ODUSEVLJEN SAM dnevnom grafikom na Murumbi stadionu na kome sam igrao protiv Kasive Rejsol. Definitivno nije tesko uociti slicnost sa FIFOM, sta vise JASNO UOCLJIVO nadmasenje FIFE. Boje,senke,texture na kozi igraca itd, Medjutim jos koza igraca ima onaj izvestaceni STARO-PES-ki smek, cokoladne boje. Mozda bi donekle bilo OK da ga imaju recimo samo: japanski,filipinski i jos neciji igraci ali ga na 14-ici imaju i drugi.

2.SOUNDTRACK,muzika u igri, JAKO dobra ali odabir pesama siromasan.

Ove godine, odabir KONAMIJEV pesama je SKORO pa JAKO dobar.Ove godine pesama ima manje nego pre i to je mana. Pozitivno je to sto su u soundtrack uvrstili instrumentale kao sto su."Karneval u Parizu", recimo. Kao i jos neke cuvene latinoamericke kompozocije(Gcantanamera...?) koje JAKO, JAKO dobro zvuce i PRISTAJU uz fudbal. Tu bih dao malu zamerku Kanadjanima jer kao i englezi,fudbal povezuju sa alternativnim engleskim pop-rokom. Mislim da U PROSEKU PES u poslednje dve epizode ima BOLJU MUZIKU.

3.Zvucna neuskladjenost izmedju komentatora i ostalih zvucnih efekata u igri

Ono sto se godinama provlaci kod PES igara je DECIBELSKA nesinhronizovanost izmedju komentatora i ostatka zvucnog kolorita tokom utakmice. Komentator je JEDVA cuje cak i kada ga pojacate do daske. Cak i ako smanjite druge zvukove uigri, opet sve zvuci NEUSKLADJENO, To se provlaci godinama a evo i sada je prisutno u PES 14. Mozda je i glas komentatora los,nejasan i nekako slab, pa je to razlog.

4.Efekat publike I DALJE zvuci automatizovano i nedovoljno realisticno.

Osim utiska da se radi onavijanju u DVORANI, sve ostalo odgovara naslovu ove stavke. I dalje se UZ NOVE DODATKE uglavnom cuje neko. "Hej,hej,hej". Ili sta znam, tako nesto ito + jos neki efekti se ponavljaju u nedogled, kao i komentator, deluju neuskladjeno sa ostatkom zvuka u igri, deluju neprirodno. Fifi POMALO fali taj utisak dvorane ali je ostatak zvuka neuporedivo jasniji, kvalitetniji, realniji i medju-uskladjeniji nego sto je to slucaj kod PES,cak i 14-ice.

5. Publika, tribine iz daljine izgledaju JAKO lepo ali kad god se kamera priblizi publici, ista izgleda JAKO smesno, cicaglisasto i neprirodno. Kao da se obojene , nacrtane nesto malo punije cica glise mrdaju, gurane od strane slabog grafickog procesora pa se vide pauze u pokretima.I FIFI se to DONEKLE moze zameriti ali daleko manje.

6. POTPUNO doterana fluidnost igre.

Za razliku od pre, posebno u 12-ici, kada sam stalno imao osecaj neke tezine pri pomeranju igraca, sada to APSOLUTNO NIJE slucaj. Grafika je u odnosu na 12, U PROSEKU, NEUPOREDIVO bolja a uz to nema vise te tezine u komandama game-pada-a, koja je bila prisutna pre nje i u 12-ici, pa i 13-ici.

7. Doterani pokreti,potezi igraca

Naslov sve govori. Dodata je masa novih pokreta igraca, sto ne samo gameplay vec i opsti utisak o mehanici igre cini neuporedivo boljim.

8. FIFA i PES treba da usklade OSNOVNE komande na game-pad-u i tastaturi(sut,u noge i dodavanje u prostor,cantar sut, sprintanje...). Ovako igraci koji igraju obe igre imaju problem adaptacije.

9. AZIJSKA liga sampiona, argentinska i cileanska liga, EUROPA liga,....

SVE POHVALE, OBOZAVAM kada vidim MENI EGZOTICNE azijske, africke i latino americke klubove u igri.
Posebno mi je drago zbog SAM LORENTZA(koga nije bilo do sada ni u jednoj igri) i AZIJSKE LIGE SAMPIONA.

10. Nove PRE i POST game animacije. I + ali vise -.

Neke sekvence, poput igraca u tunelu stadiona, izgledaju stvarno, JAKO DOBRO, medjutim na vecini stadiona, ostatak sekvenci ne izgleda bas dobro, FIFINE animacije iz FIFE 13 su JOS UVEK DALEKO bolje. Osim pojedinih, vecina POST,IN and PRE game animacija iz PES 14, bode oci, nisu bas kvalitetne. Razlog zasto je tako podosta lezi i u cinjenici da dosta, vecina igraca kao i sam kolorit na stadionu itd , i dalje JAKO lici na stare PES-ove.
Medjutim, PES je do 2012. imao DALEKO veci broj igraca od FIFE pa razumem zasto nisu bas voljni da menjaju nesto sto je davalo rezultate. Mislim da se i u KONAMI-iju polako shvata da su ti rezultati postignuti usled razlike u kvalitetu GAME-PLAY-a, sto je najvaznija stavka u simalacijama fudbala, a ne u grafici igre, na koju se moze staviti neuporedivo vise zamerki nego na GAME-PLAY. Kod fife je DO SKORA bilo suprotno.

Za sada toliko. Kada budem igrao vise, komentarisacu vise, za velikim zadovoljstvom. Koga mrzi, ne mora da cita sve ovo, naravno.:)
 
PES ko PES, uvek dobar i bolji od FIFA. :)

Mislim da su od 2012. igre slicnog kvaliteta, cak je iFIFA nesto bolja, posebno u 12-ici i 13-ici. Nisi nikada igrao FIFA pa zato ovako govoris. Od 11-ice, desile su se REVOLUCIONARNE promene u GAME-PLAY-uali i grafici FIFE, koji su ssada cak i nesto bolji nego u PES-u, za 14 jos ne znam jer nisam rpobao FIFA 14.13 a posebno 12, DEFINITIVNO DA.
 
Pa da li je bar bolja grafika ako je već zahtevnije? Nisam siguran da li ove sezone da pikam FIFU ili PES. :think:

PES 14 grafika > PES 13 grafika. Razlika nije astronomska kako se najavljivalo ali je I VISE NEGO VIDNA.
FIFU 14 nisam jos probao.

- - - - - - - - - -

Mene lično ovaj PES podseća na fifu, probaj oboje pa odluči :D
Mogu reci da se manje, vise slazem.
 
U FIFI 13 mi je najviše smetalo što većinu modova nisam mogao da pokrenem. U PES-u je najveća boljka, naravno, nedostatak licenci. Dobro, skineš peč koji to sve ispravi, ali opet mi je malo bez veze kad odigram celu sezonu a komentator nikada ne izgovori imena ekipa, odnosno izgovori imena možda jednog od deset igrača... Nekom to možda nije važno, ali meni malo kvari ugođaj.

I tu se SLAZEM, imamo slicne kriterijume za ove tipove igara. Komentator u PES je siromasan u SVAKOM smislu te reci. ALI. Tu su sada: AZIJSKA LIGA SAMPIONA,ARGENTINSKA,CILEANSKA LIGA, bili su EVROPA iLIGA SAMPIONA. Tu su i nove nacionalne selekcije, kao i jos neki klubovi iz celog sveta. MNOGO VISE egzotike nego u FIFI, gde od egzotike imas samo SAUDIJSKU ARABIJU i K-ligu. Ostalo ODAVNO nije egzotika, tipa BRAZILSKA,koju svaka simulacija fudbala po pravilu ima.
 

Back
Top