odlazak na more

tija:
Melanija24:
Ma da znate da sam puna iluzija.... Sve mi on nesto obecava. Pa kako cemo da se vidjamo cesce, pa ovo pa ono. Pa nam bude lepo kada smo zajedno, upoznala sam njegove roditelje, prijatelje (iako kako on kaze ne voli da mesa svoje musko drustvo sa devojkom). Pa se neko vreme zaista i vidjamo cesce. ALi onda se uvek desi nesto, on mi otkaze zbog neke novonastale situacije, i tu se posvadjam sa njim. Onda me on isto to vece (ili sledeceg dana) zove, izvinjava, kaze da je pogresno postupio, kako se covek uci dok je ziv, ako vise nece tako bla, bla, bla. Kaze da me obozava, ali da takodje zeli i svoju slobodu, tj. da ne mora nikome da odgovara nizasta. A samnom se zaista cuje svaki dan (ponekad vidim da ne zeli da nazove zato sto je npr. previse umoran) ali mi se ipak javi. Ja bih da se vidjamo svaki dan, on to ne moze, ponekad zaista nema vremena, a ponekad voli da bude malo i sa drustvom. Ali ipak, ja sam misljenja da ako se neko voli mocices da ga vidjas non-stop a da ti se ne smuci! Sada je problem u tome. On mi se i dalje jako svidja (zbog toga sto nam je tako lepo kada smo zajedno), ali koliko jos sansi da mu dam? Mozda sam i ja u ovoj vezi malo preterala sa nekim teranjem da se vidimo a on zaista ne moze. Ali bilo je i nekih situacija gde je on taj koji je zeznjuo stvar.... Narocito sa odlazkom na more....

auh, e, nemoj da se ljutis zbog ovog sto cu ti napisati, al nije njemu lako sa tobom. Koliko samo sebicnosti s tvoje strane u recenicama koje sam boldirala.
Draga moja, vezivanjem lancima, prigovaranjem, svadjama neces promeniti svog decka, samo ces ga oterati od sebe. Zasto zelis da ti veza lici na brak? Mlada si , treba da si opustenija, vidjanje triputa nedeljno, po meni je sasvim o.k. I sama si rekla da nije imao dugu vezu pre tebe, pruzi mu sansu, nemoj svaku njegovu gresku docekivati na noz. Meni je ocigledno iz tvog pisanja da se momak trudi da ti udovolji, pa i kad mu nije do toga.
Mada je jako tesko da se menjamo, znam ja to najbolje (:) jbg ja sam tip osobe ko tvoj decko ), ali veruj mi opustenijim stavom i sa vise tolerancije ces postici mnogo vise nego svojim dosadasnjim postupcima. Najbolje ces ga vezati za sebe ako ga pustis, veruj mi.
A sto se tice konkretne situacije, tj. mora, hm , a da li si se ti zapitala, tj. malo razmislila o svom ponasanju i mozda shvatila , koliko si sama doprinela da on tako postupi?
Verujem da si ti o.k. osoba, ali isto tako mislim da je i on o.k., mozda samo niste jedno za drugo. Ja uvek polazim od sebe: Ja ne zelim da me iko menja i to ne radim drugima, i ne pokusavam. Verujem u prihvatanje i razumevanje i to su dve stavke na spisku neophodnih cinioca za jednu uspesnu vezu.
Pozdrav, zelim ti sve najbolje

E, vidis, ja sam ovaj njen potpuno drukcije pprotumacila nego ti. Mislim da on grijesi i da je toga svjestan, zato kad skonta da je pretjerao onda je ipak nazove (ipak se boji da ne pretjera i da ne bude ostavljen)...
Ipak, on ima razlog da bude s njom....inace je ne bi ni nazvao....ne znam, evo, dva razlicita gledista na jednu situaciju...mislim da je nasoj Melaniji najpametnije da se sama izvuce iz ovog kruga i sama donese odluke...mi smo ti dali nasa misljenja a odluka je samo na tebi.
 
Ne znam koliko se secate ove scene koju ste verovatno radili kad ste bili deca:
Neko ti stisne jako ruke uz telo i drzi oko 1 min., zatim pusti, i ruke same od sebe idu na gore!
Sta je u pitanju? Sila, tj. odbrambeni mehanizam...
Sto ga vise stezes on ce vise da se opusta :!:
 
A be Melanija... :?
Ako si mu ti opterećenje i smor posle samo 6 meseci zabavljanja... a šta misliš da će biti za par godina?
Tip je ppk žešći... ok, blago mi je simpatičan jer ti je sasuo istinu, bez foliranja.
Nego ti lepo - pamet u glavu, osmeh na lice i... put pod noge.
 
Melanija24:
Molim vas iskreno odgovarajte. Znaci moj decko je odlucio da ide na more sa drustvom, bez mene. Kaze kako mu je tako zagarantovan provod, tj. da nece ni u jednom momentu da se smori. Ovako moze da se napije, opusti, radi sta hoce. A samnom kao ne moze skroz da se opusti, ne moze da prica sta zeli, ne moze da radi sta zeli, vec mora stalno da pazi na mene, sta ja mislim, sta zelim, etc. Da li je ok sto je odlucio da ode bez mene?

Nisam chitao druge komentare,nemam vremena...po meni postoje dve varijante...drushtvo ili ti...lik je samo bio iskren pa ti je to i rekao...to nikako ne znachi da te manje voli ili da tje te obavezno prevariti...etc.Poverenje...zlatna rech.
 
Melanija24:
Molim vas iskreno odgovarajte. Znaci moj decko je odlucio da ide na more sa drustvom, bez mene. Kaze kako mu je tako zagarantovan provod, tj. da nece ni u jednom momentu da se smori. Ovako moze da se napije, opusti, radi sta hoce. A samnom kao ne moze skroz da se opusti, ne moze da prica sta zeli, ne moze da radi sta zeli, vec mora stalno da pazi na mene, sta ja mislim, sta zelim, etc. Da li je ok sto je odlucio da ode bez mene?
Musko drustvo,more,provod,ribe...devojko ti se tu definitivno ne uklapas,klasicno musko zavlacenje...zao mi je,ali on ce definitivno nesto kresnuti na moru ako bude prilike...ako ga bas zelis sutni ga,ako nije prekasno i ako te voli,vratice se sam,a onda teraj drugu politiku :)
 
Nije u pravu, ja bi uvek poveo i devojku.
Jednom mi se desilo da sam putovao sa studentima, a moja devojka nije mogla, i nije joj bas bilo pravo posto je bilo puno devojaka na tom putu.Meni se nije svidjala ni jedna kao sto mi se svidjala moja devojka i jedva sam cekao da se vratim da je samo zagrlim. Znaci ili ga otkaci ili cekaj da se vrati pa vidi njegovu reakciju. Ja bi uvek slusao svoje srce....
 
Odlucila sam da cekam dok se ne vrati. Uskoro bi trebao da bude susret. Znam da mogu da odlucim samo kada se on vrati, kakva ce da bude njegova reakcija, a kakva moja. Medjutim ono cega se plasim je da on bude super, raspolozen, onakav kakvog ga volim. A ja... ja zelim da ga vidim, iscekujem, a u isto vreme vec unapred razmisljam kako ce uskoro da ponovo bude neka glupa situacija gde ce on da otputuje ili tako nesto, i imace savrsen razlog zasto ja ne mogu... Mislim uvek bude nesto sto je savrseno logicno....
 
Melanija24:
Odlucila sam da cekam dok se ne vrati. Uskoro bi trebao da bude susret. Znam da mogu da odlucim samo kada se on vrati, kakva ce da bude njegova reakcija, a kakva moja. Medjutim ono cega se plasim je da on bude super, raspolozen, onakav kakvog ga volim. A ja... ja zelim da ga vidim, iscekujem, a u isto vreme vec unapred razmisljam kako ce uskoro da ponovo bude neka glupa situacija gde ce on da otputuje ili tako nesto, i imace savrsen razlog zasto ja ne mogu... Mislim uvek bude nesto sto je savrseno logicno....


Pa mislim da ti treba da odlučuješ da li nešto možeš ili ne, a ne on .... Uostalom, ako je sad otišao na more bez tebe, uradiće to i svaki sledeći put, a ti onda razmisli kolliko je to korektno i koliko je to fer prema tebi i vašoj vezi.
 
mozda ti se nece vratiti
mozhda je tamo motao druge zene. ok nije ni bitno.
da li si mu isplela dzemper.
pa mozes i ti s njima
el nije vezan za tebe nekim parama
ma bole te uvo uzivaj
el se tebi ne ide na more
 
dadap:
Ne vidim sta je tu toliko strasno. Mislim da si ti malo vise posesivna ili ljubomorna...
Hoce da ide ne more sa drugarima da se odmori, zeza, provodi... to ne znaci da ce da te prevari, ne mora da ode na more da bi to uradio, da hoce moze i kod kuce...

eheh oce s ortacima i na emdeni mesec a ona da im spremi sendviche za put :twisted: dobro, dobice razglednice

e da je l si dobila razglednicu
 

Back
Top