sardine ?

sardine ...

  • volim .

  • podnosim .

  • gade mi se !


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Volim ih i često ih jedem.
Najviše volim sa povćem
A ulje iz njih je vrlo zdravo.
Ja ih, npr. očistim, usitnim viljuškom i
pomešam sa uljem iz konzerve.

Izuzetno zdravo,
i treba davati deci jer pomaže
pravilnom rastu i čvrstoči kostiju.

Čak o ne na kilo,
pržene u fritezi ili u šerpici sa rešetkama
u vrelom ulju su specijalitet.

I, pošto svaka riba treba da pliva triput:
U vodu, u ulju i u pivu,
mora i pivce uz to.
 
Poslednja izmena:
Projekt Srdela snack nije propao, već je uspješno testiran u eksperimentalnoj fazi, a sada čeka konkretnog investitora koji je spreman uložiti novac i pokrenuti cijeli posao – tvrdi Ante Kolega, redoviti profesor na Agronomskom fakultetu u Zagrebu i autor ideje da se od domaće ribe i vina stvori prehrambeni brand koji bi se prodavao putem franšize i lanca restorana Srdela snack, čime bi konkurirao hamburgeru i 'fast foodu’ uvezenom sa zapada.

- Projekt je uspješno prihvaćen, a pokazalo se da je i izvediv uz određena ulaganja. Pojavio se ipak jedan problem jer se ispostavilo da imamo vrlo slabu potrošnju ribe, tri puta manju nego u Europi, tako da su posjetitelji Srdela snackova bili uglavnom strani turisti, s izuzetkom Zagreba gdje su većina bili domaći konzumenti.

Ispostavilo se da naši ljudi ne vole ribu, odnosno da više preferiraju meso i mesne prerađevine, što znači nezdraviji način prehrane, a to je u konačnici skupo i opasno, jer onaj tko ne jede dovoljne količine ribe, dovodi svoje zdravlje u pitanje – kaže Kolega.

Od ukupno šest restorana koji su bili otvoreni od Rijeke do Dubrovnika, ostala su svega dva: u Biogradu koji još radi i u Zagrebu koji se reorganizira. Svi ostali: u Kalima, Dubrovniku, Rijeci i Hvaru zatvoreni su ili su morali prenamijeniti djelatnost.

Svi su srdela snackovi bili otvoreni kod lokalnih ugostitelja i poduzetnika, a nudili su srdelu na četiri načina, lokarde, palamide i tune, sezonsku salatu i domaće vino, prosječno u pola cijene u odnosu na velike restorane.

Iako su trebali revolucionarizirati odnos prema domaćoj ribi i stvoriti od nje mediteranski fast food, jedan po jedan srdela snackovi morali su stavljati ključ u bravu.

Slaba promidžba
- Nismo dobili ni potporu lokalne samouprave pri traženju prostora za kućice Srdela snacka, a nije nas pratila niti država u promidžbi čitave ideje, tako da se sve svelo na 160 tisuća kuna uloženih sredstava u projekt i obiteljska gospodarstva koja su u njega bila uključena. To sada treba prerasti u pravi biznis, a to znači uložiti pet milijuna eura u dva broda plivarice, pogon za preradu ribe, distributivni centar i barem tridesetak do pedeset restorana, što bi zaposlilo ukupno dvije tisuće ljudi 70 posto na sto dana u godini. U tom slučaju rok za povrat sredstava iznosio bi od sedam do osam godina, zaključuje Kolega.

eto bilo je pokusaja sa sardina fast foofdom ali nije bas uspjelo u hrvatskoj .

http://urednik.slobodnadalmacija.hr...Type/ArticleView/articleId/11561/Default.aspx
 
Poenta je da su kod vas sardine postale tako skupe za tu vrstu ribe , da ne mozete ponuditi racionalnu cenu
gde uz veliki obrt ide i zarada
Zar ne mislis da ce turista bar pre kupiti takav obrok u toku dana samo da ne ide sa plaze ... nego ici spremati u studiu nesto ?
Sve sto prelazi 2 do 2,5 evra u kesici za poneti sa dodacima je prevelika cena ... obrok kad se sedne uz vise dodataka na tanjiru nesme preci 5-6 evra
pa sad racunaj ;)
 
5 sardina moze za te pare da proda nekom svom .... nema sanse
to nije ni za zub ... previse malo
Giros od 2 evra glat moze da zameni rucak ... bar meni i mnogima
a porciju od 5e nikad nisam mogla da pojedem
 
Poslednja izmena:
porcija od 5 sardina je bila 2 eura pa je opet propalo !!!

2 evra za 5 sardinica????
koliko je to grama? 30 sa sve escajgom?

lolcina...

pa naravno da cu pre da kupim pljeku za taj kesh...mada...sada u bgd-u npr konzerva tunjevine u komadima kosta oko 2 evra u prodavnicama...
puca mi djon da je kupim. neretko ima akcija u maksiju za po ~120 rsd-a pa tada uzmem inace mi ne pada na pamet da jedem konzerviranu tunjevinu od 180g bruto za 2 evra kada za isti kes mogu dosta vise svinjetine/govedine da uzmem...
 
ma to je ok ... neznam dal se secas u ''Prolecu'' je nekad bilo sardine na ''fishek'' i bila je uvek neka ok cena
cekalo se u redovima ... na Savi leti imas takve neke pokretne kioske ... ja kao setac sam uzimala

jednostavno se radi o tome da hoce da imaju brzu zaradu a to neide na velike cene , tj neadekvatne za ono sto se nudi
jer i kod komsija nisu neke plate da bi to mogli sebi svaki cas da dopuste

- - - - - - - - - -

Зар ово није тема везана за предузетништво? :think:

mixovana je ... sad cemo recepise :D
 
708_1.jpg


http://www.serbiancafe.com/lat/kuvar/recipe/2/708/pasteta-od-sardina#.UjcDiH88lCk

1kutija sardine,
1/2 glavicecrnog luka,
komadić maslaca,
nekoliko kapisoka od limuna,
soli i bibera po ukusu
 
big mac ovde mislim da vise kosta ... al pukli su i oni odavno , jer za te pare mogu pojesti odlicnu pljeku npr
kapiras li da treba imati malu zaradu po porciji a ici na veliki promet ?

Daj recept neki ... :ceka:
 
big mac ovde mislim da vise kosta ... al pukli su i oni odavno , jer za te pare mogu pojesti odlicnu pljeku npr
kapiras li da treba imati malu zaradu po porciji a ici na veliki promet ?

Daj recept neki ... :ceka:

А где је у Београду одлична "пљека" (који имбецилан израз за пљескавицу), осим у реномираним кафанама?

То што се на улици нуди ми је све прилично сумњиво.
 
Meni je simpaticna ... za ''klopu'' se slazem ;)

termin 'pljeka' je keva...'hamburger' je smor.
'klopa' me iritira zbog asocijacije na davnu bivsu iritantnu devojku...

@elektrika...sumnjivo je sada svuda...mislis da si sigurnija u restoranima?

ko je jeo pljeke na slaviji u 90-im - taj je imun na sve i onda se samo svodi na ukus ;)
 

Back
Top