ovan i bik?

pa imas na skoro svakom astro sajtu, mozes da pogledas, al evo ti nesto kopirano ako te bas mrzi:)"Da bi im zajedniřki život bio zanimljiv i trajan, takoĄe moraju uložiti puno truda. Velike razlike koje postoje meĄu njima mogu da izlude jedan drugog. Ovan je dinamiřan i uvek u pogonu, a Bik se nigde ne žuri. Zato je dobro ako prvi vodi posao, a drugi je šef blagajne. Ukoliko je obrnuto, zajedniřki sistem öe se brzo raspasti. Ovan je ljubomoran i netolerantan, a Bik je manje ljubomoran i tolerantniji. Ali je Bik tvrdoglav i egoistiřniji. Ovan malo i brzo jede i kuhinja mu nije u fokusu pažnje, dok Bik voli dobar zalogaj i kapljicu, da uživa u njima. Sve ove razlike řine da ovaj spoj ima dosta razloga za nestabilnost i može doöi do pucanja. MeĄutim, ukoliko oba partnera imaju planete u znaku onog drugog, tada ova veza opstaje i zna da bude veoma zanimljiva."
 
nebitno je da li je harmonicno po horoskopu,ali veoma je vazno ako ti je npr.venera u ovnu onda ce te se obozavati,znaci planeta ljubavi ako ti je u njegovom znaku znaci da ce te imati izuzetnu vezu.PS.iz iskustva
 
sofffy:
muskarac ovan i zena bik?da li neko zna kako se slazu...znam ono-on je vatra,ona zemlja pa on njega gusi i tako to..moze li mi neko vise reci?
Privatno sam poznavala dva takva para.
Užasno su se svađali.
Ali UŽASNO.
Ovaj prvi (bračni) se razveo, a ovaj drugi razišao.
 
Zato i rekoh da to zavisi od ostalih aspekata natalne karte. Ja se eto recimo u zivotu ni sa kim nisam ovako dobro slagala kao sa sadasnjim deckom u znaku ovna, nikad ni sa kim nije bilo ovako dobro. I sto smo duze zajedno, umesto da se mozda smorimo, postaje sve bolje i bolje.
 
U sustini ove dve osobe tesko mogu da se usklade, jer je Ovan suvise brz za Bika i u jednom trenutku ce mu dosaditi da ceka ... Uzevsi u obzir da su oba znaka izuzetno postena, na tome se takodje moze bazirati veza ... cak su disharmonicni i u strastima, jer kod Ovna ide sve mnogo brze, dok je Bik `zar ispod pepela i treba mu vremena :?
 
A htela da postavim takvo pitanje, ali sa obrnutim ulogama - on bik, ona, mislim, ja ovan.
Ali.. uhh.. to tako ne mora da ima veze.. shta je sa onim da shto ste stariji preovladjuju podznaci i sl..?
 
sofffy:
nama je bilo dobro u pocetku,ali je trajalo bas kratko ... hocu da vidim da li su zvijezde krive za to.... :lol: :lol: :lol: :lol:

To objasnjavaju temperamenti coveka a u karti se procenjuju prema osnovnom pecatu, odnosno kvalitetu i pripadnosti odredjenim elementima.

Kao sto je Horoskop39 vec napomenuo Bik je spor za Ovna [kardinalan, vatreni znak] kod kog strasti bujaju u minuti ali ako nema dovoljno vatrenog odgovora on brzo nastavlja dalje. Nasuprot tome, Biku [fiksan, zemljani znak] je potrebno neko vreme da oseti teren na kom se nalazi i nakon toga će reagovati kada je Ovan već blago izgubio interesovanje.
Mogli bismo ovo porediti sa igrom lovačkog psa [Ovan] i kakve domaće životinje [Bik], bez uvrede ali Bika treba pripitomiti, negovati a Ovnu u glavi i srcu vlada strast.

Pored svega uvek se mora posmatrati čitava natalna karta posebno lične planete koje će opisati odnos a to su Venera, Mars, Sunce i Mesec, Asc ili tačka podznaka kao i vladar [planeta koja vlada znakom u kom se nalazi I polje]
Iako je tvoje Sunce u Biku mozes imati npr. Veneru u Ovnu pa biti privlacna ljudima ovog vatrenog znaka iako nisi u mogućnosti da ih pratiš kroz vezu Venerijanske odnose [flert i sex] možeš ostvariti. Pretpostavih samo da je Venera u Ovnu - ne znam ali nečim si ga privukla :wink: to je sigurno.



www.spicum.com
---------------
 
Zena Bik i muskarac Ovan je ja mislim najcesca veza u citavom zodijaku.Nevjerovatno je to koliko znam upravo ovakvih veza ili brakova.Ali Bikice vec tamo oko 40 godine shvate da su promasile citav zivot i da su zivjele sa idiotom ali onda bude kasno.Isto tako znam mnogo muskaraca Jarceva sa zenama Lvovima.Izgleda da su tu Ovan i Jarac samo zamijenili uloge:)
 
Zena Bik i muskarac Ovan je ja mislim najcesca veza u citavom zodijaku.Nevjerovatno je to koliko znam upravo ovakvih veza ili brakova.Ali Bikice vec tamo oko 40 godine shvate da su promasile citav zivot i da su zivjele sa idiotom ali onda bude kasno.Isto tako znam mnogo muskaraca Jarceva sa zenama Lvovima.Izgleda da su tu Ovan i Jarac samo zamijenili uloge:)

Inače je za žene bikove karaktristično kasno paljenje... i nikada neće priznati da su pogrešile, ostaće odane izboru, ma makar i znale da je pogrešan, to neće priznati. Ona gradi svoj svet unutar bračnog odnosa i neće dozvoliti da ga bilo šta ugrozi, ako je pak ugrožen, lagaće sebe, ali na razvod neće ni pomisliti... kao iz primera: kasno za razvod. Za razvod nikada nije kasno. I tu nije nikakav ovan problem, ovan je jedan od najiskrenijih i najpozitivnijih znakova...
 
Inače je za žene bikove karaktristično kasno paljenje... i nikada neće priznati da su pogrešile, ostaće odane izboru, ma makar i znale da je pogrešan, to neće priznati. Ona gradi svoj svet unutar bračnog odnosa i neće dozvoliti da ga bilo šta ugrozi, ako je pak ugrožen, lagaće sebe, ali na razvod neće ni pomisliti... kao iz primera: kasno za razvod. Za razvod nikada nije kasno. I tu nije nikakav ovan problem, ovan je jedan od najiskrenijih i najpozitivnijih znakova...

jeste .)
ovaj moj ovan je predobar
ne bih ga menjala ni za sta na svetu,a bik sam
 

Back
Top