Prizren

Pogled sa Kaljaje
IMG_0251-1.jpg


Hamam
IMG_0265-1.jpg


Sinan Pasina dzamija
IMG_0244-1.jpg


Namazdji dzamija - Dom zdravlja pored autobuske
N73-155-1.jpg
 
Marash
IMG_0271-1.jpg


*******************************************
Kameni most
IMG_0291-1.jpg


*******************************************

IMG_0289-1.jpg


*********************************************

IMG_0247-1.jpg


Prizrenska Liga

IMG_0266-1.jpg
 
Poslednja izmena:
Bismillahir-rahmanir-rahim...

mr. malik.... koja je ovo crkva ortodoxna na slici ogradjena bodljikavom zicom...
Da neko ne udje ili da neko ne izadje... cega se to plase Prizrenlije????

Evo i Prozrenske lige.... najmladjeg deteta Otomanske imperije u raspadu...
Bruka mr.malik sa kojih pozicija ti izlazis na ovaj forum...

Mi smo u Prizrenu srpskom carskom gradu, jednako ugnjetavani kao i nasa pravoslavna braca... Jer mi smo svi braca, zaboravio si????
Ali, Allah zadrzava pravo da o nasim sudbinama odlucuje... kada pred njega izadjemo...
Proveo sam nekoliko dana u podkaljajskoj tekiji u Prizrenu sa svojom bracom Bektašijama koji su u Prizrenu najzastupljeniji...

Procitaj ovo i obasjaj se suncem, sada si u mraku...

"Šeriat je robovanje Allahu dž.š., Tarikat je saznanje za Njegovu prisutnost. Hakikat je osvjedočenje Njegovo.
Udaljenost ovog puta je jako velika u odnosu na nefs a jako blizu u odnosu na sirr (tajnu)."
 
Poslednja izmena:
Bismillahir-rahmanir-rahim...

mr. malik.... koja je ovo crkva ortodoxna na slici ogradjena bodljikavom zicom...
Da neko ne udje ili da neko ne izadje... cega se to plase Prizrenlije????

Evo i Prozrenske lige.... najmladjeg deteta Otomanske imperije u raspadu...
Bruka mr.malik sa kojih pozicija ti izlazis na ovaj forum...

Mi smo u Prizrenu srpskom carskom gradu, jednako ugnjetavani kao i nasa pravoslavna braca... Jer mi smo svi braca, zaboravio si????
Ali, Allah zadrzava pravo da o nasim sudbinama odlucuje... kada pred njega izadjemo...
Proveo sam nekoliko dana u podkaljajskoj tekiji u Prizrenu sa svojom bracom Bektašijama koji su u Prizrenu najzastupljeniji...

Procitaj ovo i obasjaj se suncem, sada si u mraku...

"Šeriat je robovanje Allahu dž.š., Tarikat je saznanje za Njegovu prisutnost. Hakikat je osvjedočenje Njegovo.
Udaljenost ovog puta je jako velika u odnosu na nefs a jako blizu u odnosu na sirr (tajnu)."

to je crkva Svetog Spasa



dervishi u prizrenu nema bektasija
 
Bismillahir-rahmanir-rahim...

mr. malik.... koja je ovo crkva ortodoxna na slici ogradjena bodljikavom zicom...
Da neko ne udje ili da neko ne izadje... cega se to plase Prizrenlije????

Evo i Prozrenske lige.... najmladjeg deteta Otomanske imperije u raspadu...
Bruka mr.malik sa kojih pozicija ti izlazis na ovaj forum...

Mi smo u Prizrenu srpskom carskom gradu, jednako ugnjetavani kao i nasa pravoslavna braca... Jer mi smo svi braca, zaboravio si????
Ali, Allah zadrzava pravo da o nasim sudbinama odlucuje... kada pred njega izadjemo...
Proveo sam nekoliko dana u podkaljajskoj tekiji u Prizrenu sa svojom bracom Bektašijama koji su u Prizrenu najzastupljeniji...

Procitaj ovo i obasjaj se suncem, sada si u mraku...

"Šeriat je robovanje Allahu dž.š., Tarikat je saznanje za Njegovu prisutnost. Hakikat je osvjedočenje Njegovo.
Udaljenost ovog puta je jako velika u odnosu na nefs a jako blizu u odnosu na sirr (tajnu)."


Dervishi o cemu zapravo pricas ! Sigurno si me sa nekim pomesao !
Nije mi jasna ova tvoja konstatacija "Bruka mr.malik sa kojih pozicija ti izlazis na ovaj forum..."
 
Poslednja izmena:
dervishi u prizrenu nema bektasija

Bismillahir-rahmanir-rahim

Pricanje bez veze je postalo karakteristika ovog PDF-a...
To je kao da si mi rekao da ne postojim....

Nakšibendijski derviški red - Tarikat

U prvih pet stoljeća islama oblik vjerskog doživljaja koji se naziva tesawwuf (sufizam)
bazirao se u potpunosti na individualnoj osnovi. Mali kružoci učenika i sljedbenika okupljali su se oko neke osobe i uspomene na nekog šejha. Takvi kružoci bili su lokalnog i nisu bili trajnog karaktera. Međutim, pred kraj 12. stoljeća počeli su se osnivati trajni, prostorom neomeđeni, tarikati – redovi.

Prvi tarikati – redovi po vremenu nastanka bili su: kaderijski tarikat, rifa'ijja tarikat i mevlevijje tarikat. U Turskoj je jedan od najpoznatijih tarikata – redova bektašijski red. Pripadnici ovog reda bili su jeničari. Ovaj red staje na čvrste noge oko 1500 godine propagiranjem celibata. Bektašijje su više jedna sekta nego tarikatski red. Oni u svome učenju imaju tragove šamanizma, a u vjerskoj praksi haram (zabranjenih stvari). Pored gore navedenih redova – tarikata, u Turskoj je raširen i peti red – tarikat nakšibendijski. Nakšibendija je pripadnik muslimanskog Derviškog reda. Osnovao ga je Muhamed Behanddin Nakšibendi u 14 stoljeću. Glavno im je sjedište u Turskoj. U ovaj red se ulazi vrlo teško i za to treba proći vrlo rigoroznu proceduru u Turskoj. Vrlo karakteristično je da imaju izuzetno mali broj aktivnih pripadnika.
Prema saznanjima Nakšibendijski derviški red-tarikat svoje glavno sjedište za područje bivše Jugoslavije ima u Prizrenu na Kosovu. Njihov cjelokupan rad zasniva se na strogoj ilegali, a javna ispoljavanja su im svedena na minimum. Ovaj red smatra se i u svijetu i kod nas kao najstroži, ortodoksni islamski red koji nastoji okupiti mlađe generacije u svoje redove i za svoje projekte. I u vrijeme bivše Jugoslavije imao je jaka uporišta u Bosni i Hercegovini. Ovaj red-tarikat ima jaku ideološku i financijsku potporu afro-azijskih islamskih ekstremista, a sebe smatraju ideolozima koji povezuju generacije. Karakteristično za članove reda je da u vrlo rijetkim prigodama stavljaju kravate na odijela, nego samo nose odijela i košulje zakopčane do vrha.


Link da se prosvetlis... Allah je veliki...
http://www.forum.hr/showthread.php?t=139499&page=265
 
Poslednja izmena:
Javi se moderatore, sta ovaj dervish mlati,
Dervishi - imas posebnu temu za veru pa tamo raspravljaj o ovakvim stvarima,tarikatima i svemu ostalome, nemoj da kvarimo temu
 
Javi se moderatore, sta ovaj dervish mlati,
Dervishi - imas posebnu temu za veru pa tamo raspravljaj o ovakvim stvarima,tarikatima i svemu ostalome, nemoj da kvarimo temu

Pa ti pre dva posta napisa da u Prizrenu nema bektašija ?
Sada kada ti je dokazao suprotno , i kada si ispao glup
zoveš modove i kao Derviši mlati ,
Upišanko mali , saberi se !
 
dervishi sada vidim da i nepostois jer nepoznajes tarikate ti pises o nakshibendiskom tarikatu koji sasvim razliciti od bektasiskog


Boldovane reči pišu se odvojeno , ne postojiš ovako , sa j .
Početno slovo u rečenici treba da bude veliko .
Još nešto ,
treba da sričeš slova kada čitaš ,
tako ćeš lakše razumeti šta neko piše .
 
Boldovane reči pišu se odvojeno , ne postojiš ovako , sa j .
Početno slovo u rečenici treba da bude veliko .
Još nešto ,
treba da sričeš slova kada čitaš ,
tako ćeš lakše razumeti šta neko piše .

Ah, Spartanche...
Mnogo je to traziti od njega... ne sme da dobije puno informacija odjednom... neuroni se onda zbune i tumaraju tamo-vamo... I, evo sta se desi...
To je proces koji ima kontinuitet...
Dovoljno je da je razumeo sebe... u drugoj dekadi (...desetogidisnjem periodu, desetljecu... radi na tome da ga i grugi razumeju... Sada je za to rano...
U svakom slucaju, pokusaj vredan divljenja i ja potpuno saosecam sa njim... :rotf::rotf::rotf:
 
Pa ti pre dva posta napisa da u Prizrenu nema bektašija ?
Sada kada ti je dokazao suprotno , i kada si ispao glup
zoveš modove i kao Derviši mlati ,
Upišanko mali , saberi se !

Aine nista nisam raspravljao sa derviShem u vezi vere.( i nemoj nekoga nazivati pogrdnim imenima, jer nisi ti vican suditi o nekome ) Golubar je raspravljao o bekteshijama.
Moderatori spavaju a pojedini forumasi koriste po nekoliko nickova
A sto se tice upropascivanja tema na forumu Krstarice vidim da ima zaduzenih samo kako bi upropastili forum.
 
Poslednja izmena:
mr.malik... na koga si mi nalik????

Na daleko se primecuje da nemas pojma o tim bektesijama, a i o Islamu. Nemam namere uplitati se u bespotrebne rasprave sa obicnim "kibicerima" koji su odgojeni da izazivaju i prave nered na forumu.
Informativno da ljudi ne poveruju u ono sto si mlatio: u Pz ima tarikata ali najmanje ovih bekteshija, njih ima u Orahovcu. Tarikat iz Redova Alije ima svoju tekiju ispod gimnazije. Islam ne prestavljaju tarikati i sekte njih procentualno nema ni 5 % u svetu.
 
Pz ima tarikata ali najmanje ovih bekteshija, njih ima u Orahovcu. Tarikat iz Redova Alije ima svoju tekiju ispod gimnazije. Islam ne prestavljaju tarikati i sekte njih procentualno nema ni 5 % u svetu.

Nepismenost je odlika svakog tvog posta pa i tendencioznog i nadasve uvredljivog postavljanja slika na ovom PDF...

Ja nisam tvrdio da Islam predstavljaju tarikati, jos bi bilo za njega pogubnije da ga ti predstavljas, ja samo tvrdim da ima Bektashija u Prizrenu, sto se ovde negiralo... i sto sam ti dokazao u postu i linkovima....

Bez odgovora na moje pitanje: "zasto je ortodoksna crkva ogradjena bodljikavom zicom, a zasto nisu ogradjene xhamije koje si slikao...???"

Ne ratuj procentima, zivim dakle postojim... neces me ti brojati, sigurno... ko sto nisam ja tebe niti imam nameru...
 
Nepismenost je odlika svakog tvog posta pa i tendencioznog i nadasve uvredljivog postavljanja slika na ovom PDF...

Ja nisam tvrdio da Islam predstavljaju tarikati, jos bi bilo za njega pogubnije da ga ti predstavljas, ja samo tvrdim da ima Bektashija u Prizrenu, sto se ovde negiralo... i sto sam ti dokazao u postu i linkovima....

Bez odgovora na moje pitanje: "zasto je ortodoksna crkva ogradjena bodljikavom zicom, a zasto nisu ogradjene xhamije koje si slikao...???"

Ne ratuj procentima, zivim dakle postojim... neces me ti brojati, sigurno... ko sto nisam ja tebe niti imam nameru...

Ako su te povredile slike koje sam postavio idi zali se Haskom tribunalu. ( jedan od dokaza da nisi "dervish" vec srbin)
Negiranje bekteshija nije doslo sa moje strane, procitaj lepo postove pa mozes zakljuciti.
Mlatis naprosto ... bazdish na daleko
Pitanje kojeg si postavi i sam si svestan i znas ga 100%
 
Normalno, kada su pobegli sa PDF Goranci, zbog medjusobnih svadja... i uplitanja dnevne politike, bilo tesno tamo, a sada ste presli i na PDF Prizren...

Ovo je tema o prizrenu sa osvrtom na nostalgiju.
U tom prizrenu su ziveli albanci..srbi ..goranci turci i ostali s time na ovoj temi pisu i goranci.
Decko je postovao slike prizrena( onakvog kakav je ) ne vidim razlog zasto ste ga napali???..mozda objasnite pa ostali forumasi ukapiraju u cemu je fora???
 
Ako su te povredile slike koje sam postavio idi zali se Haskom tribunalu.


Nema razloga da se žali Haškom Tribunalu niti su svi sudovi kroz istoriju imali veze sa pravdom , niti njihove odluke bile legalne .
Očigledno ti istorija nije jača strana
Njima je posle odredjene vremenske distance upravo ona i sudila .
Takav je i ovaj politički i selektivan sud koji si pomenuo , takva će mu i sudbina biti .
 

Back
Top