Prizren

Pozdrav za sve ljude koji su ziveli ili zive u Prizrenu.
Dali ce se neko setiti jos davne 1991-1992 kad sam sluzio vojsku u Prizrenu i upoznao generaciju djaka koji su te 92'-ge zavrsavali skolu a neki i maturirali u Domu JNA gde sam bio sluzio vojsku. Secam se Dobrosavljev Suzane i sa njom u drustvu Silvane,Dragane,Danijele a takodje se secam Gligorijevic Sanje i njene mladje sestre,Danijele Vazura,Marine Stankovic,Belkize,Salhide i Anife sa kojom sam cak plesao na toj maloj maturi i koja mi je jednom donela tresnje i neke poklone za mene.Mala Drgana ,sestra od Silvane,mi je prisla prilikom plesa i rekla da sam mogao i bolju da odaberem a verovatno je mislila na sebe al sta dase radi nisam mogao svima da udovoljim.:)
Nikad ih necu zaboraviti a voleo bih da dodjem nekako do video kasete na kojoj sam cak svirao u vojnom orkestru na jednoj maturskoj veceri sa Peric Zoranom,Jakovljevic Srdjanom,Seadom pevacem.... Inace mi je tadsnji komandant kasarne bio rod i zvao se Isak Ilija.Mozda se neko i seti.
 
Помаже Бог браћо, тражио сам нешто везано за Призрен и налетео на овај форум, па ме занима да ли сте познавали Нашпалиће? ;)
 
Mrtva tema al sta da se radi.
Inace sam jedini vojnik koji sam se sa odsustva od 10 dana vratio posle 4 dana i to i Novog Sada na sta se komandant kasarne frapirao i rekao da za njegove sluzbe nikad nije doziveo takvo nesto.
Jos jedan dokaz kakav je grad Prizren je i taj sto sam nakon skidanja iz vojske umesto da se brze bolje vratim svom Novom Sadu ostao jos 10-tak dana u Prizrenu.Posle godinu dana sam opet bio dosao u Prizren jer taj grad je imao ono nesto starinsko u sebi sto je meni izgleda odgovaralo. Jesu devojke i uopste drustvo bili godinama iza ljudi iz velikih gradova tadasnje Jugoslavije ali to mi se veoma svidjalo i ostavilo trag u meni.
Nazalost ovi politicki gmazovi ga predase i verovatno cu ga videti za 30 godina kad se sve slegne i smiri jer kad sam pre godine bio u Mitrovici i pitao da se zaputim za Prizren odgovorise mi da bi mi pametnije bilo da ne idem jer moze svasta da se desi.
Mogu samo da kazem jos i ovo-Divna,oprosti na svemu!
 

Back
Top