Prizren
Strana 1 od 19 1234511 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 465

Tema: Prizren

Početnik
    Učlanjen
    20.07.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Prizren

Sta je sa Prizrencima,nije valjda da o tom prelepom gradu nemaju sta da kazu i da ga pohvale.Volela bih da jas jednom odem u taj prelepi grad ili da dobijem neku najnoviju sliku da bi videla kako taj grad izgleda sad posle svega sto mu se desilo.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    22.07.2005.
    Reputaciona moć
    47

Podrazumevano Re: Prizren

Citat Original postavio jnatasa
    Sta je sa Prizrencima,nije valjda da o tom prelepom gradu nemaju sta da kazu i da ga pohvale.Volela bih da jas jednom odem u taj prelepi grad ili da dobijem neku najnoviju sliku da bi videla kako taj grad izgleda sad posle svega sto mu se desilo.
    Pozdrav, skoro sam bio u Prizrenu , stari deo izgleda fenomenalno, dok ostatak grada izgleda kao velika buvlja piaca..znacho nema velike promene

Elita Marty Misterija (avatar)
    Učlanjen
    14.02.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    273

Podrazumevano

http://kosovo-photo.blogspot.com/

Злочин Шиптарских терориста над СРБИМА

Obećava
    Učlanjen
    22.11.2004.
    Reputaciona moć
    48

I ja sam bila pre dva dana, i kao sto rece Goblin, nema nekih znacajnih promena.

Početnik
    Učlanjen
    11.08.2005.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Goblin
    Pozdrav, skoro sam bio u Prizrenu , stari deo izgleda fenomenalno, dok ostatak grada izgleda kao velika buvlja piaca..znacho nema velike promene

Nisam iz Prizrena,ali su mi babe zivele tamo.Stari deo grada je bio divan,medjutim taj su deo ruinirali,skoro sam bila i prizor je vrlo jeziv.Ne razumem kako pojedini mogu reci da se grad nije narocito izmenio,to je takav apsurd.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    22.07.2005.
    Reputaciona moć
    47

Citat Original postavio stupid dog
    Citat Original postavio Goblin

Nisam iz Prizrena,ali su mi babe zivele tamo.Stari deo grada je bio divan,medjutim taj su deo ruinirali,skoro sam bila i prizor je vrlo jeziv.Ne razumem kako pojedini mogu reci da se grad nije narocito izmenio,to je takav apsurd.
    Poz, stari deo grada je ostao onakav kakva je i bio jedina negativna promena je spaljena crkva, a ostat grada je ostao isti kao velika buvlja pijaca

Početnik
    Učlanjen
    14.01.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Thumbs up Re: Prizren

Pozdrav,
    i mene zanima ima li jos Prizrenaca koji su zivjeli u tom grau, isli u skoli u koji im je ostao u sjecanju...etnja pored bistrice, pomfrit taman ispecen u ruci, cuje se ziva muzika sternade...sjeca li se itko?
    ja sam rodjena dole i zvijela sam 10 godina. isla u skolu 17.novembar i slobodan surcin...
    zanima me gdje su neki dragi prijatelji,nakon svih ovih ratova potpuno sam im izgubila trag

javite se

Zainteresovan član
    Učlanjen
    19.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    35

pozdravljam sve Prizrence

i ja sam iz Prizrena

Primećen član
    Učlanjen
    10.05.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

ja sam cesto isao u prizren a idem i sad ....buvlja pijaca

Primećen član
    Učlanjen
    10.05.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

slazem se sa goblin

Zainteresovan član
    Učlanjen
    19.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    35

Citat Original postavio vmax Pogledaj poruku
    ja sam cesto isao u prizren a idem i sad ....buvlja pijaca
    jedino ako si isao samo sredom (pijacni dan).

Početnik
    Učlanjen
    14.01.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Joj, pijacni dan...!!!

Sjecam se - CULJAN!

Bila sam mala, ali pamtim one zivopisne slike, hodam s babom ili mamom, a one Turkinje ili Albanke, ne znam sta su bile, u narodnim nosnjama, hodaju sa onim drvenim samarima sto se ljuljaju na bokovima, a ja bjezim da me ne lupe po glavi jer su mi taman u razini...Guzva.

Pa onda oni "standovi" : sjednu na pod, prodaju daire i svasta, njih nekoliko, a jedna lupa u daire... i tako na sto mjesta...

E, da mi je sad otic jos jednom da to dozivim...
    Trebalo bi snimit film o zivotu u Prizrenu 70-ih...Koji kolorit, koje price, koja priroda...

Dom JNA i bazen, Culjan, Bistrica, Teranda, Dom Kulture i " Buba u uhu" Ateljea 212...Secerne table i restrikcije struje, secera i deterdzenta...Umro drug Tito i upisivanje u Knjigu zalosti, sportski centar i karate, voznja biciklom, Inina pumpa...

Ja sam zivjela u vojnoj zgradi, pored onih Kula na Bazdarani...

Tko zna kako to sada izgleda...

Pozdrav.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    19.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    35

evo nesto lepo iz nekadasnjeg Prizrena

https://www.youtube.com/watch?v=pl_SBG8_zbU

Poslednji put ažurirao/la nesha t. : 16.01.2009. u 22:40

Zainteresovan član
    Učlanjen
    19.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    35

aman bre kude zaginaste moji Prizrenci, demek nemate sto da kazete za najubavi grad

Primećen član
    Učlanjen
    10.05.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

Citat Original postavio golubar x Pogledaj poruku
    jedino ako si isao samo sredom (pijacni dan).
    ma svaki dan je meni buvljak tamo...zalosno je to reci za taj lepi grad..ko ga vodi i ko zivi u njemu u vecini...strumfet

Zainteresovan član Dervishi (avatar)
    Učlanjen
    25.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    35

ma svaki dan je meni buvljak tamo...zalosno je to reci za taj lepi grad..ko ga vodi i ko zivi u njemu u vecini...strumfet
    pozdrav vmax... sta se radi???
    ti jedini radis, ja se bodem, ostali fataju zjala i igraju majtap sa nama...
    "Neka je slavljen Allah, hvala Allahu, nema drugog boga osim Allaha, On je najveci..."

Zainteresovan član
    Učlanjen
    19.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    35

ako si trazio buvlju pijacu to si i nasao, ako budes trazio lepote Prizrena to ces i naci

p.s sigurno si i ti nesto svercovao

Zainteresovan član
    Učlanjen
    19.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    35

Citat Original postavio Dervishi Pogledaj poruku
    pozdrav vmax... sta se radi???
    ti jedini radis, ja se bodem, ostali fataju zjala i igraju majtap sa nama...
    dervishi dali znas da u Prizrenu u kacanik mahali (ispod gimnazije) ima jedna tekija gde se brcaju kao ti

Zainteresovan član Dervishi (avatar)
    Učlanjen
    25.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    35

dervishi dali znas da u Prizrenu u kacanik mahali (ispod gimnazije) ima jedna tekija gde se brcaju kao ti
    Jeste prijatelju, to je melâmijska tekija u Prizrenu, koju ja na zalost, nisam posetio... Ako Allah da zdravlje, na leto... Obisao bih i tekije u Djakovici, Strugi i Ohridu, koje su bliske mom redu...

Nisi mi odgovorio na proslo pitanje...
    Poslednji put ažurirao/la Dervishi : 17.01.2009. u 00:44
    "Neka je slavljen Allah, hvala Allahu, nema drugog boga osim Allaha, On je najveci..."

Početnik
    Učlanjen
    14.01.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Ima li nekoga na ovom forumu generacija 1972.?

Dakle, krenuli smo u skolu 1979.?
    Po ubav grad ne vidosmo

Zainteresovan član
    Učlanjen
    19.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    35

Citat Original postavio sar Pogledaj poruku
    Ima li nekoga na ovom forumu generacija 1972.?

Dakle, krenuli smo u skolu 1979.?
    Po ubav grad ne vidosmo
    ja sam malo stariji
    a 1979 bila je poplava mozda se secas,tada se srusio stari kameni most u sadrvanu,danasnji je samo losa kopija

Početnik
    Učlanjen
    14.01.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

ja sam malo stariji
    a 1979 bila je poplava mozda se secas,tada se srusio stari kameni most u sadrvanu,danasnji je samo losa kopija
    Kako da ne, sjecam se...
    Zapravo samo poplave se, vidis, vise ne sjecam ali sjecam se vrlo zivo da se most srusio. Sad kad si me podsjetio, sjetila se i da je to bilo zbog poplave...
    Pa onda su pricali kako ce skupljati identicno kamenje od starog da bi napravili od istog materijala novi most.
    bilo mi je jako zao...
    znas li mozda od kada je originalni most datirao? ja se samo sjecam da je bio jako star...
    Cega se jos sjecam...? Ah, da - JAGODA, slasticaran preko mosta..boza i sladoled.
    Jednom sam isla ( dok sam bila jako malo dva tatina prijatelja su me vodala u setnju, tako su lovili komade, na mene, jao sto je slatka, tid...i uvijek bi halaplivo zderala slaju, ali taj put eto nije mi se jelo.
    Svi, ali bas svi koji su toga dana bili u jagodi dobili su trovanje - osim mene...to je bilo negdje 1974, 75...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    19.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    35

Neznam tacno kada je sagradjen kameni most ali mora biti u periodu od 1500.do 1600.godine.
    Slasticara jagoda, kako se nebih secao vlasnici su bili goranci pa posle su prodali ducan jenom turcinu a oni se odselili.Posle je tu bila cevapdzinica.
    Koliko se ja secam na papascarsiji slasticara "izvor"pa onda malo nize "zdravljak"pa u samom sadrvanu"pelivan"pa onda na kraju "jagoda".

Aktivan član Marcus Tullius (avatar)
    Učlanjen
    26.12.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    62

Inter pedes virginum gaudium est iuvenum

Početnik
    Učlanjen
    14.01.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Sta je ovo na fotki?

Povratak u buducnost???

Ja ti se ne sjecam ovih slasticarni sta si nabrojao, ipak sam bila mala za sva mjesta okupljanja...
    Sjecam se Šadrvana i česme, Robne kuce i kackavalja, zutog ogromnog kruga...

A i kako smo se sanjkali ispod zgrade, na onoj cesti nizbrdici sto je vodila do skole Slobodan Surcin...i kako sam potrosila novce sto sam skupljala u razredu za kekec na cokolade "Wigwam" pa sam mami rekla da su mi ukrali pare...

Bila sam dosta dugo u kontkatu s nekolicinom školskih drugova, ali onda je to polako zastalo, pisma se prorijedila, i vrlo brzo vise je bilo tesko ikome uci u trag...
    Danas postoji internet, pa nikad ne znas. mozda koga sretnem od njih na ovim stranicama

Slične teme

1. Prizren i Sv.Arhangeli
    Autor Flexoman u forumu Srbija
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 12.01.2012., 22:16
  2. doseljavenje rusa u prizren
    Autor purpurna magla u forumu Istorija
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 23.11.2007., 12:53
  3. Impa Prizren (nozevi)
    Autor wAn u forumu Lov i ribolov
    Odgovora: 3