Pušenje ili zdravlje?

Ovako stoje stvari: i kad sam počeo ovu temu znao sam da neće biti mnogo postova na ovu temu iz više razloga, jedan je sigurno i taj sto malo ljudi hoće da se suoči sa istinom, drugi malo je onih koji su uradili nesto meni slično... Ali temu sam otvorio kao jedan veliki problem celog društva pa ko hoće nek izvoli.A što se tiče ``pušenja`` lepo je zapaliti cigaretu tu nema diskusije, ali je mnogo lepše ne zapaliti je.

p.s. možda će me neka duvanska industrija i pravno goniti zbog ovako javno iznetih stvari...
ishod toga će se videti ubrzo po mom ne(pojavljivanju) na ovom forumu.
 
Sergej:
Pušenje, davno beše ili mi samo tako izgleda ta ružna navika!
Ali mnogo ružna navika.
Ostavio sam cigare posle trinaest i po godina pušenja probajte i vi da vidite koliko je lepo!
Cestitam, iz licnog primera znam koliko je tesko.Ako znamo da svaka cigareta ima oko4ooo razlicitih otrova, da duvanska industrija dodaje razlicite kancerogene da bi, recimo, dobila beli pepeo, te da boravkom u zadimljenoj prostoriji i nepusac za l sat popusi l cigaretu-sve je jasno.,Veoma opasna navika , kako po nase zdravlje - tako i po zdravlje okoline.
 
Ja sam pusac i obozavam da pusim!Za sada ne nameravam da ostavim,mozda nekada ako pocne da mi smeta. Ljudi koji su prestali da puse, kazu da sada bolje osecaju ukus hrane i pica.Super sto si ostavio pusenje,svaka cast!
 
Sergej:
Pušenje, davno beše ili mi samo tako izgleda ta ružna navika!
Ali mnogo ružna navika.
Ostavio sam cigare posle trinaest i po godina pušenja probajte i vi da vidite koliko je lepo!

Cestitam svima koji uspeju da se oslobode ove ruzne navike. Stvarno je istina da se u pusace uvuce onaj strasni smrad od dima, koji se ne moze dugo isprati
(narocito kad se koriste "kvalitetne" krdze!).
A istina je i da su najveci protivnici pusenja bivsi pusaci, jer jedino oni stvarno mogu videti razliku izmedju ova dva stanja! Propagirajmo prestanak pusenja! Na svim frontovima! Nije tesko biti fin!
 
Ne pusim od septembra prosle godine i osecam se fenomenalno.Pusila sam od srednje skole,otprilike sam pusac bila oko 7-8 godina i u poslednje vreme je sve to pocelo da mi smeta,i dim i ukus u ustima ali nikako da odlucim da prestanem dok jednog dana kazem ne i gotovo.Prve nedelje sam se osecala glupo,pogotovo uz kafu mi je cigareta nedostajala.Ali posle,do dana danasnjeg,cigareta mi vise ne pada na pamet.Sada vidim kako je ruzno sve to izgledalo,u mom okruzenju su skoro svi pusaci ali me to uopste ne navodi da im pravim drustvo.Mislila sam da ce da bude tesko ali nije,i zato sve koji nameravaju da prestanu sa pusenjem,savetujem -ne plasite se,kazite sebi jednom ne i neka to bude vasa konacna odluka,nije uopste tako tesko kao sto vam mozda sada izgleda.Uostalom pusenje nije vise u modi i kod zena i kod muskaraca
 
Sergej:
Pušenje, davno beše ili mi samo tako izgleda ta ružna navika!
Ali mnogo ružna navika.
Ostavio sam cigare posle trinaest i po godina pušenja probajte i vi da vidite koliko je lepo![/quote
Svaka cast.Ja pusim mnogo duze i nekako ne mogu da ostavim.Zna li neko nekakvo pomocno sredstvo koje deluje? (nemojte ono-samo cvrsta volja itd.)
 
Ljubisa:
Sergej:
Pušenje, davno beše ili mi samo tako izgleda ta ružna navika!
Ali mnogo ružna navika.
Ostavio sam cigare posle trinaest i po godina pušenja probajte i vi da vidite koliko je lepo![/quote
Svaka cast.Ja pusim mnogo duze i nekako ne mogu da ostavim.Zna li neko nekakvo pomocno sredstvo koje deluje? (nemojte ono-samo cvrsta volja itd.)

Pazi Ljubiša što se tiče odvikavanja ja mogu da ti garantujem da sve ``potiče`` iz glave, i tako kad ti kažu jaka volja uopšte te ne lažu! Ima tu sredstava mnogo npr. kad dođe do krize popiti malo mlake vode,
grickalice, žvake...
ali pazi samo moraš sebe da čvrsto ubediš da to hoćeš, nije lako ali želja je želja za ostavljanjem tog zla.
 
Pazi Ljubiša što se tiče odvikavanja ja mogu da ti garantujem da sve ``potiče`` iz glave, i tako kad ti kažu jaka volja uopšte te ne lažu! Ima tu sredstava mnogo npr. kad dođe do krize popiti malo mlake vode,
grickalice, žvake...

Evo pokusavam. Videcemo sta ce biti. Nadam se da
ce biti uspesno.
 
ja sam pusila 18 godina i strasno volim da pusim. Sto se odvikavanja tice uzimala sam zvake, bombone, flastere, biomed, cigarete za odvikavanje od pusenja i to jednostavno ne radi. Pre tri nedelje sam imala bronhitis i lekar mi je rekao da ako ne prestanem da pusim mogu u kasnijim godinama da dobijem astmu. Evo uspesno ne pusim vec TRI nedelje.
 
Svaka ti čast!!!! I ja sam jedna od tih. Konzumirala sam cigarete oko 6 godina, a ne pušim već 5 godina. Prestala sam zato što sam se otrovala nikotinom, verovali ili ne. Posle toga sam rekla NIKAD VIŠE, i od tada se osećam kao nova. Svakome ko još uvek ima tu ružnu naviku, preporučujem da je se reši za sva vremena. Iako izgleda O.K. to nije ništa drugo nego OTROV!!!
 
black-devil:
ja pushim, pa prestanem pa sve tako ide:))
nikako da ih se otarasim:)
Bila sam pusac oko 2o godina. Povremeno sam prekidala, pa pocinjala, narocito ka da se pojave problemi. Sve dolazi iz glave-u sustini prava bolest zavisnosti. Ne pusim vec 3 meseca i dobro se osecam, mogu da plivam i trcim kao u najboljim godinama.Ne kasljem i ne pijem raznorazne lekove i sirupe.Treba biti realan- pusenje izaziva rak pluca i bonha u oko 95% slucajeva!Zasto svi mislimo da cemo biti u onih 5% srecnika.Posle samo l god. prekida pusenja- krvni sudovi se oporave kao da nikad nismo ni pusisli. Vredi pokusati. Pozdrav forumu. 8)
 
Ne tako davno kad sam ja ostavio cigarete, ide na TV-u neka emisija o zavisnostima, kao poručena i kažu stručnjaci vako:
Najteže odvikavanje i zavist je odvikavanje od heroina, pa od pušenja, pa od kokaina,... i na zadnjem nekom desetom mestu odvikavanje od kafe.
Sam taj podatak da je veća zavist pušača nego zavist onih koji bi da odustanu od kokaina poprilično me je iznenadila, al šta je tu je, valjda stručnjaci to najbolje znaju.
Još jednu novost koju sam tada čuo je da pušač koji ostavi cigarete po najnovijim istraživanjima mora da ne puši oko deset godina da bi mu se pluća reinkarnirala, i bila kao pluća nepušača. Do sada je smatrano da čovek koji ostavi cigarete mora da ne puši onoliko godina koliko je i pušio da bi mu se pluća reinkarnirala. :roll:

Jednom sam već rakao pušiti je lepo, al ne pušiti je još lepše!
 
tajaa:
ja sam pusila 18 godina i strasno volim da pusim. Sto se odvikavanja tice uzimala sam zvake, bombone, flastere, biomed, cigarete za odvikavanje od pusenja i to jednostavno ne radi. Pre tri nedelje sam imala bronhitis i lekar mi je rekao da ako ne prestanem da pusim mogu u kasnijim godinama da dobijem astmu. Evo uspesno ne pusim vec TRI nedelje.

ma, pusenje skroz OUT! Ja pusim 10 god. i ovid dana razmisljam o tome da prestanem. To je oko 1500 din. vise mesecno, nema smrada...ej pa ljudi koji puse SMRDE. Zar to nije dovoljan razlog pored zutih zuba da prestanemo sa tom ODVRATNOM navikom?
 
Heh... ja ostavio sve poroke izuzev cigareta (a zaista sam ih imao podosta)... mogu i njih, ali mi treba malo vise vremena koje bih mogao da izdvojim za razmisljanje na tu temu...

Nemam ja ko-zna kakvu zavisnost od nikotina (nakljukas se vitamina C i nikotin (visok procenat) direktno nestaje iz krvi), vec od tih 5 minuta koje izdvojim za cigaret-pauzu... To mi vise dodje kao odmor, vreme za razmisljanje o nevaznim stvarima i sl., a cigareta je tu da bih cisto nesto radio za to vreme...

Inace, od svih silnih otrova koji se nalaze u cigaretama (posebno onim aromaticnim tipa L&M, Marllboro, Carelia etc.), ima 16-ak njih koji bi bili dovoljni da te ubiju kad bi samo bili u 10% vecoj koncentraciji... Da ne pominjem azbestnu mrezicu koja drzi pepeo da se 'ne rascveta' (ima je na 90% cigareta), nekoliko aditiva za beli pepeo, i ostalu hemiju...

Hvala bogu, imam jaku volju (ili bolje receno baksuz sam :D), i kao sto za svaku godinu planiram par dobrih stvari, tako za sledecu imam ostavljanje cigareta i... dobro, druge stvari nisu vazne :wink:
 

Back
Top