Ribe u horoskopu

Da, ovaj za samoubistvo nisam čula. Interesantno... I Kiron ima simboliku Device.

A čak i ta ćerka koja je kao nevina odvedena meni ima simboliku Device. Kao i Meduza...

Da, jednoj ruci nosi klasje kao simbol hrane, a u drugoj lek, da te izleči. I dolazi na obalu u čamcu... Tako i obala ima simboliku Device... (Tako obalske zemlje imaju tu simboliku, mesto spajanja mora (Ribe) i kopna (Devica)... )

Uglavnom mi sve iz neke priče vezane za neki arhetip ima simboliku tog arhetipa i po meni treba samo biti otvorenog uma, i ni u čemu konačan.

Jbg, danas pokušavamo da povežemo nauku sa svim tim, a nekada su ta shvatanja izražavali kroz priče i legende. Preuveličavanje motiva i događaja je bilo radi isticanja simbolike i ostavljanja utiska...
Priče su bile horor, i ludilo, da bi bile što šokantnije, te da bi se što duže i više prepričavale i širile među ljudima...
 
Mada, meni je Demetra, kao simbol plodnosti, prirode i majke zemlje, uvek više ličila na Veneru i Bika... Kao naslednica egipatske Isis. Mesto uzvišene majke, egzaltacija Meseca... Plodnosti...

Čitav taj mit o Persefoni mi je osa Škorpija/Bik. Pluton/Venera. Mada, ja tek učim o tim mitovima... Ali, meni Devica nekako nije neka boginja prirode, više neki popravljač, neko ko je tu negde aktivan... Nije na pijedestalu...

1020x765.png
 
Nije boginja prirode,to su Flora, Artemida i Venera, mada uvek bogovi imaju više delokruga da tako kažem - Artemida je uz Lunu i Selenu takođe i boginja Meseca
Ali Demetra je boginja zemljoradnje i žetve, što vrednoj Devici sasvim odgovara
 
Hmmm, da,da... Zemljoradnja, ali plodnost zemlje je njena vlast. Nije samo obrada zemlje, nego i rađanje ploda.
Ali, onaj deo kad se razbesni i uvede godišnja doba... Mislim, nekako je naslednica Gee... Msm... I ime joj je izvedeno od reči "majka", tj. "majka Zemlja"... Gea...

I u tom mitu ona igra ulogu majke...

Mislim da je Demetra verovatno i Devica i Bik i Rak, neki mix... Devica mi je previše orijentisana na posao, nego na plodnost...
 
А хумус је настао на основу распаднутих изумрлих биљних и животињских остатака (Шкорпија).
Чернозем (најплодније земљиште) настаје у јесени, када се формирани хумус нагомилава (Месец егзалтиран у Бику).
 
Poslednja izmena:
Pa, da jedemo mrtvo (Škorpija) da bismo preživeli (Bik). Neko mora da umre, da bi neko živeo.

Evo, koliko vidim, Isis jeste Demetra. Postoji analogna priča. Jedna je tražila pokojnog muža, svuda po svetu, i u podzemlju, a druga ćerku. I na tom putu su se prerušile u neku staru ženu, drtavu (podseća me na vešticu iz Snežane), da bi zatim dobile posao kod kralja i kraljice, da čuvaju bebu dečaka. Koju zatim dok svi spavaju uzimaju za noge, i umaču u vatru (Demetra), a Isis mu uništava njegove smrtne delove. Kada su roditelji zaprepašćeno viknuli da ostavi dete, ona je rekla da je eto htela da ga učini besmrtnim, jer je ona Boginja Demetra, ali sada su oni to osujetili... Da bi joj se odužili za to, tražila je da osnuju njenu religiju (ili pogrdno kult)... Ova priča govori o povratku ljudi svojoj Gei, koja ipak ima milosti za njih više nego Zevs, kog boli uvo da li će oni preživeti, jer je već nekoliko puta uništavao ljudsku vrstu. Trebala im je samilost Gee, Demetre ili Isis, da bi im na proleće rodilo, i da ne bi pomrli od gladi... I koja ipak voli i brine za svoju ćerku, ili muža (Isis), nije sebični egocentrični Bog.

Tako da, koliko god se patrijarhalno društvo trudilo da je izbriše, negde u kutku mozga se zadržala, kao uteha, kao majka... Kao neko ko brine o njima... A ne božanstvo koje ih uništava kako mu se ćefne. :mrgreen::hahaha:

Prema toj analogiji, ona, Gea, Demetra, Isis, vlada ciklusom života i smrti, i povezana je sa podzemljem, Hadom, pokojnim mužem, posesivnost (uzeo si nešto moje, otimanje) i sl. što je osa Bik/Škorpija... Ok, Devica obrađuje zemlju, leči i sl. Ali to su neke operacije (Merkur), lečenje (Kiron). Nema moć nad prirodnim ciklusima, nad ishodom. Više mi je to Bik (moje lično zaključivanje)... Čak i slika Isis, ima rogove, i drži dete u rukama. To mi je skroz simbol Meseca u Biku. Ne vidim tu Merkur niti Kiron.
 
Poslednja izmena:
A Hera (Junona) je veštica sa jabukom, iz Snežane, koja uhodi Zevsove ljubavnice i ubija njihovu decu ili im čini koješta nažao... :cool:

O boze.

- - - - - - - - - -

Hera i Zevs su se cesto svadjali ali su odrzali brak. Moze se reci Herinom zaslugom i trpljenjem, mada ovo za proganjanje i ubijanje dece Zevsovim ljubavnicama nisam znao.
 
Pa, mislim malo je reći svađali. Opstao je jer je to prikaz kako žena treba da trpi poniženja kako bi brak opstao.

On je imao bezbroj vanbračne dece. Pravio je budalu od nje, nabijao joj rogove. Msm jasno pošto je to mitologija patrijarhalnog društva. Žena se ne sveti mužu, niti ga ostavlja, nego proganja i mrcvari njegove ljubavnice i vanbračnu decu. Pretvara ih u kojekakve spodobe i uništava sudbine... Maskira se u veštice kako bi prevarila njegove ljubavnice.
Nađi priču o Semeli i Zevsu, i rađanju Dionisa. Skraćeno: Semela je bila trudna (sa Zevsom), i tada se Hera prerušila u prosjakinju, i nagovorila je (Semelu) da, kako bi joj (Heri) dokazala da je zaista Zevs otac (iako Hera to već zna), pita Zevsa (Semela da ga pita) da joj se prikaže u svom svom božanskom obličju... Semela nagovori Zevsa... On se ukaže Semeli u svom svom sjaju i veličini, i ona izgori u pepeo... Zevs uzima iz pepela dete, i nosi ga zašivenog na sebi do rađanja. Što predstavlja samo jednu od priča o vaskrsnuću u grčkoj mitologiji.

Hera nije smela njemu da se sveti, jer žena ne sme svog muža da dira jer joj je on godpodar i vlasnik i ostalo. Bez obzira što je ona moćna boginja Hera.
 
Poslednja izmena:
Nisam znala to za Heru. Ja se izrazito gnusam te situacije i ne mogu da se zamislim u ulozi te i takve zene. However, bejah i ja jednom ljubavnica hahaha kako to smesno zvuci, nisam imala nameru nekom nesto da rusim, a i malo se sve to skrivalo od mene, mada znala sam ali nisam imala uvid u ozbiljnost te veze. Kad medjutim cura sazna i ja krenem u odbranu njega misleci da je ON nadrljo kad ono medjutim ja sam nadrljala. On je divan a ja na nisanu. Ja sam bila zaprepascena tim rezonom. Sad je jasno, ipak je Hera boginja... :)

Elem, pitam ja ribu: Sta zelis da radimo, hoces da idemo, da ostajemo (ovo, ono)?
Riba odgovara: Ti da si pravi prijatelj ti bi znala sta ja sad zelim.
Ribe, neverovatne, zaista.
 
:rotf:

Vol(imo) da nabija(mo) osećaj krivice svima stalno. :rotf: :zstidljivko:
Čak i kad ništa nisi uradila, sigurno si na neki način povredila jadnu Ribu... Napaćene, namučene... Niko nas ne štedi, niti ima razumevanja za nas...
 
Pa, mislim malo je reći svađali. Opstao je jer je to prikaz kako žena treba da trpi poniženja kako bi brak opstao.

On je imao bezbroj vanbračne dece. Pravio je budalu od nje, nabijao joj rogove. Msm jasno pošto je to mitologija patrijarhalnog društva. Žena se ne sveti mužu, niti ga ostavlja, nego proganja i mrcvari njegove ljubavnice i vanbračnu decu. Pretvara ih u kojekakve spodobe i uništava sudbine... Maskira se u veštice kako bi prevarila njegove ljubavnice.
Nađi priču o Semeli i Zevsu, i rađanju Dionisa. Skraćeno: Semela je bila trudna (sa Zevsom), i tada se Hera prerušila u prosjakinju, i nagovorila je (Semelu) da, kako bi joj (Heri) dokazala da je zaista Zevs otac (iako Hera to već zna), pita Zevsa (Semela da ga pita) da joj se prikaže u svom svom božanskom obličju... Semela nagovori Zevsa... On se ukaže Semeli u svom svom sjaju i veličini, i ona izgori u pepeo... Zevs uzima iz pepela dete, i nosi ga zašivenog na sebi do rađanja. Što predstavlja samo jednu od priča o vaskrsnuću u grčkoj mitologiji.

Hera nije smela njemu da se sveti, jer žena ne sme svog muža da dira jer joj je on godpodar i vlasnik i ostalo. Bez obzira što je ona moćna boginja Hera.

Jeste, imao je ljubavnice, ali se uvek vracao Heri. Da je nije voleo i da mu taj brak nije znacio skrasio bi se kod Temide sa kojom je imao sestoro dece ali se ipak vracao Heri.
 
Pa, da, klasični patrijarhat. Vraćaš se onome koga možeš da ponižavaš. To nije partner, nego loš odnos prema čoveku (tj. ženi). Koji se promoviše u takvom društvenom uređenju, a mitologijom se usađuje u podsvest. Žena sluša te uloge ceo život, i naravno identifikuje se sa onim što joj je predstavljeno da žena treba jedino da radi...

Svaka žena koja je razmišljala svojom glavom, je u mitologiji i religiji predstavljena kao veštica, i neka poganuša, zla, drska...

To sve utiče na formiranje kolektivne podsvesti, koja još uvek ženu (u njenom mozgu) drži u ulozi žrtve...

Jbg. Polako se menja svest, ali podsvest će teže,upravo zbog tih predanja, priča, religija... Koje i dalje bombarduju podsvest žene... Mada manje naravno nego pre...
 
Poslednja izmena:
ribe .....staneš pored akvarijuma i gledaš kako zevaju i samo zevaju . Otvaraju usta a ništa ne kažu , e pa tako je i sa ovim našim ribama , samo zevaju a ništa ne kažu i tako ceo život .
Jedino što su intiligentni i to ekstra .
 
Ribe , one zaustavljaju sve . Ko je u njihovoj blizini taj stoji ......nešto slično radi i vodolija ali na drugi način .
Evo ja čekam kao munjen jednu ribu da mi odradi posao , 1,5 godinu . To nije normalno . Te ovo te ono , te ovako te onako i sve mi to izgleda onako u redu , mislim razumem njegov problem ali 1,5 goduna je 1..5 godina .

I sada će da dođe neko i kaže e to je zato što saturn stoji u špajzu a trebao je u hodniku , a venera otišla kod komšije , saće da se vrati .
 
Cao svima z:) Ja sam rak u horoskopu i vec duze vreme mi se svidja decko koji je riba u horoskopu.Znam da se i ja njemu svidjam i da cemo biti zajedno.Zanima me da li neko zna da mi kaze kako bismo se nas dvoje slagali,posto sam ja rak a on riba...Hvala unapred. z:lol:
 
Kilavi sanjari na koje ne mozes da se oslonis a da ne prigovaraju kako je ono sto oni urade tesko,zarobljeni u nekom imaginarnom svetu koji su sami izmislili,uloga zrtve uvek je rezervisana za njih i mora da pripada njima.Pravi predstavnik je Chester Bennington.
 
Poslednja izmena:

Back
Top