Prijava za posao

CV sheme mozes da vidis na www.infostud ili slicnim sajtovima sa oglasima za posao.Uglavnom pises:ime,prezime,datum rodjenja,adresu,phone,mail,naziv strucne spreme,radno iskustvo,znanje jezika,kompjutera,neke druge tvoje vestine/interesovanja/nagrade...blah i eventualno osobine licnosti.u napomeni mozes da dodas stvari tipa da li si udata,imas li decu,vozacku dozvolu...u zavisnosti od toga o kakvom konkursu je rec!
:wink: suerte!
 
kisses:
Suzy:
Imam ja puno CV-a na poslu...po novim ev.standardima....mogu na mail da ti posaljem neki primer i odmah, ako je bas -frka... :wink:

vec sam napisala, ali ako ti nije tesko posalji mi primer da vidim da li sam napisala dobro a i da znam za obuduce, posto mi je ovo bio prvi put
cool_babies_2003@yahoo.com

Eve...poslala sam ti dva, i na engl. i srpskom...
well...good luck.... :wink:
javi sta si uradila
 
inspirion:
Sta znaci kad se uz CV trazi da se posalje:
-"svoja prijava za posao" To bi trebalo biti pismo, zasto hoces taj posao, i ono, da im malo razlozis onaj CV (to su ipak suve informacije)
-" prateca dokumentacija" To su diplome, preporuke...za sve sto navedes u CVu da malo "dokazes" papirima


To je ono sto ja znam i sto ja radim....mozda neko ima druge "ideje"
 
i mene,samo se tesim da sam u malom gradu

nego evo da napisem nekoliko trik pitanja na koja sam nailazila pa nije lose pripremiti se za takve stvari:
1.zasto ste se prijavili kod nas a ne kod naseg konkurenta?(a ja poslala cv kod oboje :lol: )
2.navedite 5 vasih vrlina i 5 mana
3.omiljeni parfem i zasto(za parfimeriju ali za informaticara moze biti "omiljena konfiguracija" ili za mesara "omiljena salama")
 
mammy:
inspirion:
Sta znaci kad se uz CV trazi da se posalje:
-"svoja prijava za posao" To bi trebalo biti pismo, zasto hoces taj posao, i ono, da im malo razlozis onaj CV (to su ipak suve informacije)


To je ono sto ja znam i sto ja radim....mozda neko ima druge "ideje"

Pise se i gde si pronasao oglas za posao, zasto smatras da si ti prava osoba za taj posao i sl. U skorije vreme je uobicajena prijava u formi tzv. propratnog ili motivacionog pisma,na engleskom se to zove cover letter , imas gomilu templates-a na netu pa vpogledaj.
 

Back
Top