Tomas Man
Prikazujem rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Tomas Man

Zainteresovan član mixy (avatar)
    Učlanjen
    14.02.2004.
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano Tomas Man

Da li neko poseduje sabrana dela Tomasa Mana, koja je izdala Matica srpska, i zeli da ih proda? Naravno, trazim dobro ocuvane knjige.

Zainteresovan član jovan_joca (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano

Vise njegovih knjiga mi se svidja.Izabranik, Budenbrokovi itd.

Buduća legenda Hellen (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    921

Podrazumevano

''Чаробни брег''

Učlanjen
    14.02.2004.
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano

Citat Original postavio Hellen
    ''Чаробни брег''
    Prvo, najlepse hvala oboma sto se se javili. Zanima me kada ste prvi put procitali neko Manovo delo, odnosno koliko ste imali godina kada ste se upoznali Mana?

Veliki pozdrav!

Domaćin Dont_Break_The_Oath (avatar)
    Učlanjen
    16.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    88

Podrazumevano

Carobni breg i sve njegove tajne......pa ja bi se najradje okrenuo kapitalnom delu Doktor Faustus,gde je Thomas pokazao da ume makar malo da parira svom starijem bati Heinrichu koji je nepravedno zapostavljen,kao i Thomasov sin Klaus,koji su mnogo mnogo bolji pisci od njega i mnogo istinitiji nego Thomas.
    A ja sam prvu Thomasovu knjigu procitao pre 8 godina i to njegov prvi roman "Mali gospodin Frideman".
    Ova knjiga jeste malo vise bacena u drugi plan,ali sasvim je ok kao debitantsko delo.
    Mada opet kazem,,,Heinrich Mann je taj koji je zasluzio veliko mesto u knjizevnosti,ne Thomas.

Učlanjen
    14.02.2004.
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano

Citat Original postavio Dont_Break_The_Oath
    Carobni breg i sve njegove tajne......pa ja bi se najradje okrenuo kapitalnom delu Doktor Faustus,gde je Thomas pokazao da ume makar malo da parira svom starijem bati Heinrichu koji je nepravedno zapostavljen,kao i Thomasov sin Klaus,koji su mnogo mnogo bolji pisci od njega i mnogo istinitiji nego Thomas.
    A ja sam prvu Thomasovu knjigu procitao pre 8 godina i to njegov prvi roman "Mali gospodin Frideman".
    Ova knjiga jeste malo vise bacena u drugi plan,ali sasvim je ok kao debitantsko delo.
    Mada opet kazem,,,Heinrich Mann je taj koji je zasluzio veliko mesto u knjizevnosti,ne Thomas.
    Sto se Hajnriha i Klausa, nisam upucen u dovoljnoj meri, te ne bih ni komentarisao...
    Hvala na odgovoru...

Učlanjen
    14.02.2004.
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano Der Tod in Venedig

Da li se nekome dopada "Smrt u Veneciji" i, uopšte, kakava su Vaša tumačenja ovog kratkog romana-novele?

Početnik dragongavran (avatar)
    Učlanjen
    28.11.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Tomas Man

ovo je sigurna sam davno zaboravljena tema ali ne mogu da odolim da ostavim komentar..hmh, dosta kasno sam prochitala smrt u veneciji *tek proshle godine* ali mi je tada ta knjiga 'legla' kao da je stvorena za taj trenutak/period u mom zhivotu..ne znam kako to mislish kako je tumachimo poshto mislim da tu nema mnogo toga da se tumachi; rekla bih samo da je u samoj velichanstvenosti lepote sadrzhana kako tuga tako i sreca, da chezhnjivo tragamo i strastveno gorimo za samim pogledom na to shto smatramo/dozhivljavamo kao takvo, da ne duzhim da je pojam lepote u manovim redovima prerastao izvan rechi u chistu emociju koju sam mogla i sama da osetim kao akter izvan korica (:
    a prva manova knjiga koju sam josh u srednjoj shkoli prochitala je mario i madjionichar, kao i charobni breg neshto kasnije..
    spremam se vec mesecima da prochitam budenbrokove i doktora faustusa..ali se nekako uvek isprechi neka druga knjiga koja mi se nadje na putu, npr. svetishte foknerovo *kojeg naprosto obozhavam*, henri milerova rakova obratnica *koju sam naprasno chudnovato otkrila*, kao i pripovetke magichnog dilena tomas itd.
    *monstrum od strahote predivne*

Veoma poznat
    Učlanjen
    04.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    258

Podrazumevano Re: Tomas Man

O Bunjuelu sve najbolje.
    Čovek zasluženo dobio Nobela, za razliku od nekih......
    Nije za prodaju.

Slične teme

1. Dilan Tomas
    Autor *~Anti~* u forumu Književnost
    Odgovora: 137
    Poslednja poruka: 03.07.2016., 15:30
  2. Tomas travel
    Autor drgrbic u forumu Putovanja
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 28.07.2007., 11:27
  3. Tomas de Torquemada
    Autor Šakal u forumu Istorija