Da li je romantika stvar proslosti?

  • Začetnik teme iluzionista
  • Datum pokretanja
I

iluzionista

Gost
Danas devojke, na pomen romantike, odmahuju glavom... Muskarci se plase romantike. Misle da je romantika "gay"... Da li mislite da su ova moderna, brza i pomalo crna vremena jos otvorena za romantiku ili je doslo vreme za "fast love"?

Secam se da sam negde procitao nesto poput ovog:

"Kad smo bili jos na pocetku veze, procitao mi je poemu. Rekla sam da mi se svidja... Kobna greska. Nisam znala da ih toliko ima. Sada me smara skoro svaki dan."
 
Ovaj brz tempo života me užasno nervira....najradije bih volela da postoji neko dugme da ga pritisnem da me ODBACI u neko drugo vreme....nervira me "fast život", nerviraju me svadbe tipa "48 sati"...i sve ostalo što se danas smatra IN, meni je sve to bezveze... Stvarno mi je žao što živim ovako glupavom vremenu...Želim da verujem da romantika još negde postoji...
 
Preveliki je strah od podsmeha i odbacivanja...i da
na zalost retko gde se srece jos romantika
J.E.B.I.G.A. sta cu kada sam isuvise veliki emotivac!
Znao sam(znam jos uvek) da pisem pesme svojoj
devojci ali ih nikada nisam pokazao...ne znam da li bi
shvatila poentu! Voleo bih da nadjem osobu koja izmedju ostalog je jos i ROMANTICNA!!!
 
Mislim da taj "drustveni okvir" polako menja muskarce... Upravo da se ne bi podvrgli podsmehu i preziru (kao i pod uticajem losih iskustava), oni se menjaju. Romanticari polako nestaju. Menjaju se u skladu sa drustvenim normama i opste usadjenim stavovima o ljubavi...
 
Baš dosta osoba različitog pola i starosnog doba, bar među onima koje ja znam, i dalje neguje tu romantičnu crtu kod sebe i drugih, a još više ih 'uživa u romantici'. Samo, čini mi se da je najmanje onih koji znaju šta je to romantika.
Čini mi se, kao najpribližnije nekoj pravilnoj definiciji, da je to oslikavanje načina kojim se nešto radi. Manje je tu bitno šta se konkretno dešava.
I, naravno, kao i sve dobre stvari, zahteva vreme za sebe. :wink:
Na primer, za svakodnevno posećivanje ovog podforuma i čitanje i ostavljanje kvalitetnih pesama na njemu! :P
 
Meni se cini da je samo shvatanje reci "romantika" u danasnje vreme, previse prosto i bukvalno prihvacena i iskoriscena.
Drugo, zasto tolika uska povezanost poezije i romantike?!
Za mene je poezija ljubav prema pisanoj reci!

Romantika je ono sto ja zelim da je ONA za mene.

Ljubav + Sex = Romantika
Romantika + Ljubav = Sex
Romantika + Sex = Ljubav
Kafa + palacinke + sladoled = Romantika
Kombinacija je milion...

Romantika je ono sto ja zelim da je ONA za mene.
 
Danas kada se za nekoga kaze da je romantican, ljudi ga gledaju kao gubavca. Problem je u tome sto ljudi romantiku izjednacavaju sa patetikom, a te dve stvari nemaju veze jedna sa drugom.

Srecom, romanticnih dusa jos uvek ima, osoba koje se ne stide da svoja osecanja pokazu uvijena u malo lepsi omot. Jer romantika jeste to: Mogucnost da na jedinstven nacin, ponekad sa dozom iznenadjenja, pokazes drugima tvoje emocije i osecanja.
 
Ivkus:
Srecom, romanticnih dusa jos uvek ima, osoba koje se ne stide da svoja osecanja pokazu uvijena u malo lepsi omot. Jer romantika jeste to: Mogucnost da na jedinstven nacin, ponekad sa dozom iznenadjenja, pokazes drugima tvoje emocije i osecanja.

Ipak, danas je muskarcima zabranjeno da iskazuju emocije... Danasnje devojke od muskaraca ponekad i zatraze da budu romanticni, ali samo u slucaju bunila (tj. privremenih emotivnih stanja)... U vecini slucaja, romantika je nepozeljna. Ali, opet da li je romantika sklona modernizaciji? Da li bas moramo da se drzimo ustajalih sablona?
 
iluzionista:
Ivkus:
Srecom, romanticnih dusa jos uvek ima, osoba koje se ne stide da svoja osecanja pokazu uvijena u malo lepsi omot. Jer romantika jeste to: Mogucnost da na jedinstven nacin, ponekad sa dozom iznenadjenja, pokazes drugima tvoje emocije i osecanja.

Ipak, danas je muskarcima zabranjeno da iskazuju emocije... Danasnje devojke od muskaraca ponekad i zatraze da budu romanticni, ali samo u slucaju bunila (tj. privremenih emotivnih stanja)... U vecini slucaja, romantika je nepozeljna. Ali, opet da li je romantika sklona modernizaciji? Da li bas moramo da se drzimo ustajalih sablona?

Improvizacija je uvek dobro dosla...Naravno da novina mora biti ali forma ostaje ista!!!
Bitna je iskrena namera! I naravno bez kicha!!!
 
Ne, romantika nije stvar proslosti:Bolje receno JA NECU I NE PRIHVATAM da to bude.Ona je samo negde uvek malo po strani, sakrivena i ali kada je potrazite i sretnete
zazivi u svoj svojoj lepoti.Uvek sam se pitala kako usko gledajuci i ne romanticni ljudi mogu da zive?
 
AntunTun:
Sub, 23. jul 2005 15:41 romantika...heh

--------------------------------------------------------------------------------

nekom je romantichno da mu neko pokloni svojih ruq delo..makar to bila neugledna figurica od blata...nekom je romantika da ga neko odvede na livadu i da slushaju insekte uz chashu vina...nekom je romantika da odvede nekoga na koncert lepe lukitj i tamo joj pokloni zlatni krstitj..neko pak uzhiva u klasici uz vecheru svetje i crveno vino...nekom je romantichno da mu stigne telegram "volim te" iako taj neko zhivi na 200m...nekom je ovo nekom ono...mislim glupo je trabunjati o tome...kod mene je originalnost = romantika....shta vi mislite o romantici kao temi na forumu?....(mada da je ne volite ne bi ni chitali ovo al aj mozhda vam je dosadno ko i meni)
Morala sam da mu prevučem odgovor ovamo, a ne da rasipa unaokolo 'dosadu'. :wink:
 
AntunTun:
nekome je odlazak u guchu chista romantika

Meni na primer uopste nije romantičan odlazak na Guču, meni je to npr. sušta suprotnost od romantike.
Prvo trube nikad ne bih mogla da svrstam u nekakve "romantične instrumente", i sam zvuk trube ne budi osećanje nežnosti i prijatnosti već nekakav "prisilni prasak veselja", mislim da je dosta prijatnije ono drugo što si napisao slušanje insekata uz čašu vina u poređenju sa trubama!
Radije bih slušala insekte i ptice nego Gučanske trube!
Za nekog je romantična "svadba 48 sati", za mene je to čist kič.
Za nekog je romantičan Exit, za mene je to "ubistvo romantike".
Za nekog je romantično da sedi u zadimljenoj kafani....itd....primera ima hiljadu...
Izvinite, ali ja ne bih mogla otići u Guču i biti romantična jer drugačije rezonujem pojam romantike.
Ona nikako ne može biti bliska sa takvim stvarima.


Što se tiče nekih sitnica (znaci pažnje)... koje upućujemo drugima, romantika je i sa ovog stanovišta, ovakva kakva je trenutno je preobličena i uobličena postaje "PIRATSKA PRAKSA…."
Svi volimo cveće, sitnice koje će nas obradovati i to je sasvim normalno....Ali ipak najlepše je kada je neko romantičan na takav način da znaš sigurno da niko ništa pre te osobe nije uradio ništa slično i romantičnije (tj. svojih ruku delo). Na samo jedan svojstven način, sa dozom predivnog iznenađenja, da je to lična, unikatna kreacija, za koju je bila potrebna posebna maštovitost i umeće.
 
Buntovnik_Bez_Razloga
član


Poruke: 6186
Mesto: Stidljiv sam al' se lecim...
Uto, 19. jul 2005 23:27 Odgovorite sa citatom

--------------------------------------------------------------------------------

Meni se cini da je samo shvatanje reci "romantika" u danasnje vreme, previse prosto i bukvalno prihvacena i iskoriscena.
Drugo, zasto tolika uska povezanost poezije i romantike?!
Za mene je poezija ljubav prema pisanoj reci!

Romantika je ono sto ja zelim da je ONA za mene.

Ljubav + Sex = Romantika Romantika + Ljubav = Sex
Romantika + Sex = Ljubav
Kafa + palacinke + sladoled = Romantika
Kombinacija je milion...

Romantika je ono sto ja zelim da je ONA za mene.

________________________
Fuj, fuj, fuj, ta piraterija!!! :P
Samo kopiraju bez nadoknade! :wink:
 

Back
Top