Ko želi u večni život, ne sme da bludniči i da se samozadovoljava

SestraUHristu

Zainteresovan član
Poruka
176
Toga je danas mnogo.

A tek o varanju da ne pricamo, u braku, o menanju devojaka i momaka, samo radi boljeg seksa i uzitka.
Veliki gresi jer to vas sve prlja duhovno i sa tim ne mozete pred BOga

Kao primer: svaki covek koji penetrira u zenu,ostavlja deo svojih gena, tako je jedna Ruskinja sa Rusom rodila Crnca a muz je bio zaprepascen ali mu je priznala da je par godina pre njega spavala sa Crncem. Sto znaci da to dete moze da nosi gene vise muskaraca, a ne samo svog oca.
 
Poslednja izmena:
Šta znači: život? Onako klot, prosto, život? Kako ga ti definišeš?

Pa zivis znas sta je zivot...
sa time sto vernici ocekuju novi svet gde nece biti zla u savrsenstvu....
takav vecni zivot

- - - - - - - - - -

izem ti takav zivot bez sexa I orgija

a ti svaki dan orgijas ? ne mozes bez toga jel
zivis od 5 sekundi seksa ?
 
Ok, to mi je dobra teorija, savršen svet. Ali, mene je uvek kopkala praksa.

Šta rade spašeni/savršeni/besmrtni ljudi? Čime se bave? Pa ne možeš nonstop da kontempliraš. Kako verujete da je ustrojen Raj? Šta rade spašeni tamo? Prebiru po harfama pored potoka? Šta?

Ne bih htela da misliš da te vređam, zato što mi to stvarno nije namera. Ali ja nikad nisam uspela plastično zamislit Večni Život. :)
 
blud je jednak greh kao i idolopoklonstvo

Bog osudjuje blud a ovo drugo smesno je izjednacavati :lol:

Imam jedno pitanje,posto se ne razumem u to bas najbolje,oko idolopoklonstva.Koliko ja znam u katolickim crkvama su kipovi a u pravoslavnim freske,a kip je obicno ranije oznacavao nekog boga tj idola,i kako sad to zabranjeno a tamo kipovi?Nista mi tu nije jasno ako ima neko da objasni bila bi zahvalna.
 
Ok, to mi je dobra teorija, savršen svet. Ali, mene je uvek kopkala praksa.

Šta rade spašeni/savršeni/besmrtni ljudi? Čime se bave? Pa ne možeš nonstop da kontempliraš. Kako verujete da je ustrojen Raj? Šta rade spašeni tamo? Prebiru po harfama pored potoka? Šta?

Ne bih htela da misliš da te vređam, zato što mi to stvarno nije namera. Ali ja nikad nisam uspela plastično zamislit Večni Život. :)
Iskreno ja ga i ne zamisljam... Verujem Bogu da ce biti lepo i da cemo biti srecni...
svi ljudi ce biti dobri... zivecemo medju njima...
Imacemo ono sto sada nemamo...
da sebi priustimo ono sto ne mozemo zbog novc na na primer...
takodje necemo oboljevati niti osecati bol patnju
necemo stariti niti ce biti umiranja
za mene je to dovoljno lepaslika raja
takodje priroda zivotinje
svoja kuca stan
putovanja
rad u zadovoljstvu
raditi ono sto volimo
usavrsavati se uciti u vecnosti...
takodje svemir je jos neistrazen
mozda putovanja po svemiru itd...
prepuno mogucnosti..

- - - - - - - - - -

vecni zivot je sada jer je zivot vecan...
 

Back
Top