Fizičke vežbe

gost 287618

Zainteresovan član
Poruka
218
Dečaci vežbate li i koliko? Da li se bavite sportom, plivanjem,
borilačkim veštinama i slično?
Koje su najbolje vežbe za podizanje mišičnog tonusa?
Mišići su mi totalno opuštni, mlitavi te sam počeo otprilike
oko pola sata dnevno da radim klasične vežbe zgibovi, trbušnjaci
i slično.

Ova tema je prvenstveno za dečake, ali i cure su dobrodošle, da
lli vi vežbate (pilates, joga i sl.), bavite se nekim sportom i slično?

U zdravom telu zdrav duh
 
Isao malo u bilderanu,smorio se,ali jesam nabacio malo mesa na ruke,ledja i grudi,ali sam nabacio i salceta na stomak.
Povremeno radim sklekove,zgibove i neke vezbe za ramena i ravnotezu jer mi treba zbog streljastva kojim se bavim. :cool:
Mnogo sam se ulenjio i propio.
 
Mišićni tonus ne znači to što ti misliš,pre svega. ;) No,nebitno,razumem sto pitas.
Bavio sam se od 8 godine do 15-te tenisom,a isao sam i na bazene,te sam imao zaista zategnutu figuru.
Onda sam krenuo u srednju,i batalio tenis...nabacio 20kg,i sada izgledam kao rizom. :mrgreen:
Doduse,kakav sam bio,sad sam ok. Probeo sam jedno vreme da idem u teretanu,medjutim,ja to ne mogu.
Ostalo mi da skinem još nekih 6-7 kg...i da sam ono totalno slang,mada ni ovako nije too bad. Meni jeste.
 
Karate, 10 godina, imam crni pojas 1. dan. Trenirao sam malo i košarku i tenis, ali kratko dok smo u osnovnoj svaki čas fizičkog igrali odbojku. Mada telo mi je malo poremećeno jer mi je cela familija malo deblja, jer mi se salo nabacalo tamo gde i mišići sem na butinama, tu jedva šta razvijeno.

Sad am se vratio posle 2 meseca na treninge, pa mi se pumpaju bicepsi i tricepsi, tako da i ne igledam baš debeo. :3
 
Dečaci vežbate li i koliko? Da li se bavite sportom, plivanjem,
borilačkim veštinama i slično?
Koje su najbolje vežbe za podizanje mišičnog tonusa?
Mišići su mi totalno opuštni, mlitavi te sam počeo otprilike
oko pola sata dnevno da radim klasične vežbe zgibovi, trbušnjaci
i slično.

Ova tema je prvenstveno za dečake, ali i cure su dobrodošle, da
lli vi vežbate (pilates, joga i sl.), bavite se nekim sportom i slično?

U zdravom telu zdrav duh

Trenirala sam odbojku pet godina, prestala pre dve.
Kad je baš baš hladno idem u teretanu. Išla sam i na neki fitnes. Al mene to sve smara.
Trčanje je zakon.
Idam skoro svaki dan na stadion.
Sad se spremam za taj jesenji polumaraton (koji izgleda neće ni biti a pričalo se da hoće).
I tako...
 
Ajde ovako, ja ti vezbam svaki dan, i pola sata je malo... Dodaj bar jos pola sata. Inace dzabe vezbas ako ne pazis na ishranu. Idem skoro svako vece i trcim sa drugarom (nije da mi nesto pomaze s obzirom na duvan :P)... Trenirati nesto je uvek super, ali doboro je i ako svaki dan izadjes na basket/fudbal negde s drustvom i istrcite se dodatnih sat/dva uz malo guranja... Sve to celici telo :D
 
Dečaci vežbate li i koliko? Da li se bavite sportom, plivanjem,
borilačkim veštinama i slično?
Koje su najbolje vežbe za podizanje mišičnog tonusa?
Mišići su mi totalno opuštni, mlitavi te sam počeo otprilike
oko pola sata dnevno da radim klasične vežbe zgibovi, trbušnjaci
i slično.

Ova tema je prvenstveno za dečake, ali i cure su dobrodošle, da
lli vi vežbate (pilates, joga i sl.), bavite se nekim sportom i slično?

U zdravom telu zdrav duh

odbojka dve godine
plivanje godinu
gimnastika dve godine
vrlo moguce da je bilo jos nesto, ali ne secam se vise
sto se tice razvoja misica, i zatezanja svega sto moze da se zategne preporucujem iz iskustva koje uopste nije skromno 6 sati teretane , 4 sata trcanja, 2 sata plivanja,200 grama proteina na nedeljnoj bazi i kasicicu kreatina svaki dan i you are good to go.
Sipka, sklekovi i etc je goli ***** odmah da ti kazem tako da nemoj ni da se nadas, svako ko ti kaze suprotno ne zna apsolutno nista.
 
Sipka, sklekovi i etc je goli ***** odmah da ti kazem tako da nemoj ni da se nadas, svako ko ti kaze suprotno ne zna apsolutno nista.

nije baš tako, znam ljude koji su na "prirodne" vežbe i trčanje postigli haos. Treba samo imati brutalnu volju. Sprave i tegovi su doduše mnogo efikasniji način, ali neki ljudi imaju averziju prema teretanama.
 
Da,podseti me Akuta. Od kad sam prestao da pusim,to je doprinelo da se ugojim,tako da,da ti na pamet nije palo da pocinjes da pusis. :)

Ma ja do pre nedelju dana isao svako jutro i vece na trcanje i brzo hodanje...neodredjeno vremenski,koliko izdrzim i koliko me ne smori... ali sad mi je dovoljno i sto se mlatim po prevozu zbofg skole. Naravno da nije,sprdam se,ali nemam ni volje ni vremena. :D
 
Rukomet 6 godinica i sad povremeneo, par meseci odbojke to je bilo uporedo sa rukometom i dosadila mi je xD Malo folklora, to je kao trening, mada je skakutanje ali od toga nabijes nogice :mrgreen:
Bila je i teretana, ali i to mi je brzo dosadilo. Trenutno je trka za autobusom jedino vezbanje dok se ne odlucim sta cu sledece :lol:
 
izgleda da smo svi fizicki aktivni (:
ja povremeno odem u teretanu, pocela sam pre neki mesec, a na jogu idem, dva puta nedeljno, vec 3 godine.

drvce:
joga-polozaj.jpg
 

Prilozi

  • joga-polozaj.jpg
    joga-polozaj.jpg
    16,3 KB · Pregleda: 2
Poslednja izmena:
nije baš tako, znam ljude koji su na "prirodne" vežbe i trčanje postigli haos. Treba samo imati brutalnu volju. Sprave i tegovi su doduše mnogo efikasniji način, ali neki ljudi imaju averziju prema teretanama.

jeste
ali, 1000 puta vise truda i energije je potrebno
potreban je jos veci unos proteina i kreatina nego za teretanu ili genetika sa kojom ces da izgledas kao herkules, a da uradis jedan sklek dnevno
nemogucnost izolacije misica
i naravno, neverovatna ogranicenost u napretku
^^^^To bi bila sipka i sklek
A, teretana omogucava, izolaciju misica, neuporedivo brzi progres, i uz protein i kreatin(koji su neophodni i za jedno i za drugo) neogranicen razvoj za one koje to pali.
Da ne pricam o tome da tacno mozes da pratis svoj napredak, znaci danas mogu da uradim 5 skelkova, preksutra cu moci 6 i etc..
To nije napredak, to je cista misicna memorija. Ali, zato danas dignem 50 kila za dve nedelje 55, pa 60...to je napredak i nema nikakve veze sa misicnom memorijom.
Bukvlano, ali bukvlno jedina prednost rada na sipki je simetrican razvoj(mada ni to nije osigurano) i to sto je dzabe. Sve ostalo (a, ima ga u vraziju mater) je izmedju 10 i 50 puta bolje, prikladnije i prakticnije u gvozdjari.
 
Znači onda bicikla, trčanje i neki sport. Ma ja bih da se bavim sportom kako bih dobio na kilaži,a ne izgubio istu.
185 visina sa 49 kg. :mrgreen:

...nemas ti sta da trazis u teretani, a i retko koji sport ti mozes uopste sa tako raspalim telom
ne treba tebi sport, tebi treba protein i to u velikim kolicinama, kao i lipidi da imas sta da goris ubuduce ako budes planirao da radis nesto ozbiljno.
BIcikl, trcanje i neki sport inace imaju potpuno isti efekat sto tvoju poruku cini banalno glupom.
Uzmi trci, jedi mnogo i radi rutnske vezbice cisto da mozes da potignes teg od 10 kila i da ti ne otpadne rame
 
Znači onda bicikla, trčanje i neki sport. Ma ja bih da se bavim sportom kako bih dobio na kilaži,a ne izgubio istu.
185 visina sa 49 kg. :mrgreen:

Kako do sada nisi umro?
Ja sam nizi od tebe, a imam skoro duplo vise kila i jos sebi izgledam mrskast.
trcanje je los sport za tebe jer se mnogo tope masti i kalorije,za tebe je dobro da prvo malo nezdravo zivis,da se malko popunis i kuci da ojacas kroz sklekove,zgibove i sl i onda da krenes u teretanu.
Od hrane samo rokaj belanca od jaja,piletinu i kuvanu govedinu,eventualno ribu,to ti je obavezno svaki dan zbog proteina. Misici ne rastu ako nema proteina.
 
Poslednja izmena:
Mišićni tonus ne znači to što ti misliš,pre svega. ;) No,nebitno,razumem sto pitas.
Bavio sam se od 8 godine do 15-te tenisom,a isao sam i na bazene,te sam imao zaista zategnutu figuru.
Onda sam krenuo u srednju,i batalio tenis...nabacio 20kg,i sada izgledam kao rizom. :mrgreen:
Doduse,kakav sam bio,sad sam ok. Probeo sam jedno vreme da idem u teretanu,medjutim,ja to ne mogu.
Ostalo mi da skinem još nekih 6-7 kg...i da sam ono totalno slang,mada ni ovako nije too bad. Meni jeste.

na njivu bre :D
 

Back
Top