Windows Explorer has stopped working

explorer.exe je mnogo vise od obicnog file browsera. To je kompletan korisnicki interfejs koji mi vidimo na ekranu. Probaj da ga iskljucis u task manager-u pa ces videti sta ce se desiti.


U slucaju da ga iskljucim , koristicu DOS, koji je srz celog GUI-a

p.s. Explorer.exe , nema veze sa kompletnim grafickim interfejsom sistema, on je samo "graficki file browser".

---------------------------------------------
Dopuna.
OK.

Pretpostavljam da si potencirao na to da ce njegovim gasenjem nestati desktop , ikonice, folderi, ali to i jeste sustina, sve to i jeste graficki prikaz fajlova u sistemu koji omogucava explorer, ali vecina windowsovih grafickih servisa radi nezavisno od njega i koristi sopstven shell, mozes i bez pretrage na netu zakljuciti da je njegova osnova graficki file browsing.
 
Poslednja izmena:
U slucaju da ga iskljucim , koristicu DOS, koji je srz celog GUI-a

p.s. Explorer.exe , nema veze sa kompletnim grafickim interfejsom sistema, on je samo "graficki file browser".

---------------------------------------------
Dopuna.
OK.

Pretpostavljam da si potencirao na to da ce njegovim gasenjem nestati desktop , ikonice, folderi, ali to i jeste sustina, sve to i jeste graficki prikaz fajlova u sistemu koji omogucava explorer, ali vecina windowsovih grafickih servisa radi nezavisno od njega i koristi sopstven shell, mozes i bez pretrage na netu zakljuciti da je njegova osnova graficki file browsing.

DOS(verovatno mislis na command prompt) i GUI nemaju nikakve veze. To su 2 potpuno razlicita interfejsa koji nemaju dodirnih tacaka.
 
DOS(verovatno mislis na command prompt) i GUI nemaju nikakve veze. To su 2 potpuno razlicita interfejsa koji nemaju dodirnih tacaka.
Spamujem temu ali da odgovorim.
DOS upravlja kompletnim sistemom, pod haubom izvrsava sve komande u sistemu, sam explorer funkcionise upravo preko njega,sa par klikova umesto korisnika upisuje komande u dos konzoli koja radi sav posao, tako da ne moze nikako da se kaze da nemaju dodirnih tacaka. Ugasi explorer sam pa vidi, moci ces da upalis koji god hoces program i servis, svi imaju shell. Samo neces moci da pretrazujes graficke ikonice vec ces rucno morati da setas po disku preko dos konzole (ms dos) ili da koristis neki treci softver koji ce opet kao i eksplorer te komande upisivati u konzoli umesto tebe, kao sto je npr total commander koji je takodje file browser kao i explorer.
 
Windows Vista je zakon! :per: :lol:


Untitled.jpg


:vatromet::orkestar:
 
Poslednja izmena:
Imam problem koji neznam kako da resim, kad god kliknem na neku ikonicu desni klik izbaci mi ovo

kad dignem sistem radi par dana i pocne da baguje ovako, prvi put kad mi se desilo ja sam oborio sistem odma, i posle je pocelo opet
kako mogu da resim?
mogao si lepo kliknuti na slici na wiew details gde se krije i objašnjenje zašto je stao explorer exe sa radom

zašto meni ovo liči na virusnu infekciju ...
 
kada sam isao view izbacio mi ovaj tekst
Kod:
 Problem signature:
  Problem Event Name:	BEX
  Application Name:	Explorer.EXE
  Application Version:	6.1.7600.16385
  Application Timestamp:	4a5bc60d
  Fault Module Name:	DTShl32.dll
  Fault Module Version:	5.3.0.359
  Fault Module Timestamp:	5190d922
  Exception Offset:	0001dadb
  Exception Code:	c0000417
  Exception Data:	00000000
  OS Version:	6.1.7600.2.0.0.256.1
  Locale ID:	9242
  Additional Information 1:	7a20
  Additional Information 2:	7a20e010285600f6c676e28b57b92ac1
  Additional Information 3:	fb16
  Additional Information 4:	fb16bb314a4a6fc7120d43b90e148b83
 
kada sam isao view izbacio mi ovaj tekst
Kod:
 Problem signature:
  Problem Event Name:	BEX
  Application Name:	Explorer.EXE
  Application Version:	6.1.7600.16385
  Application Timestamp:	4a5bc60d
  Fault Module Name:	DTShl32.dll
  Fault Module Version:	5.3.0.359
  Fault Module Timestamp:	5190d922
  Exception Offset:	0001dadb
  Exception Code:	c0000417
  Exception Data:	00000000
  OS Version:	6.1.7600.2.0.0.256.1
  Locale ID:	9242
  Additional Information 1:	7a20
  Additional Information 2:	7a20e010285600f6c676e28b57b92ac1
  Additional Information 3:	fb16
  Additional Information 4:	fb16bb314a4a6fc7120d43b90e148b83

daemon tools pro deinstaliraj,probaj sa lite verzijom ili power iso
 
Poslednja izmena:
What is dtshl32.dll?
Part of DAEMON Tools Pro by DT Soft Ltd
What is it?
DAEMON Tools (short for Disk And Execution MONitor tools) is a virtual drive and optical disc authoring program for Microsoft Windows. The program claims to be able to defeat most copy protection schemes such as SafeDisc and SecuROM. It is currently compatible with Windows XP, Windows Vista, Windows 7 and Windows 8.
mora da jer neka krekovana verzija pospešena sa kojim crvićem ...
 

Back
Top