Razočarenje

da ali sam takvog mentalnog sklopa da me uopste nije potreslo toliko,uopste ne osecam presiju cak sta vise rasterecenje sto mi ta razocarenja vise nisu u blizini,mislim na ljude
 
Nosimo se tako što odmah po prolasku prve bure, počnemo sebe da tešimo
da to možda i nije bilo baš tako i da smo možda malo prenaglili.. Pa se posle
nekog vremena razočaramo opet, i tako sve u krug..
Mislim.. to važi za nas neinteligentne..

Oni inteligentni nekako to prihvate, suoče se, šta li.
 
bude li gleda u tvoj avatar neće mu bit lako:D

legendo ne virujen da je došlo do toga. ja sam te doživija ka čvrstog lika
Stvarno, jesam razočaran. Suviše je veliki uticaj politike i dešavanja na moje ukućane, a nemože se ništa učiniti.
Živim u zemlji gde se javno i otvoreno pljačka i vrše prevare od strane vlasti, javnih institucija, a nemože se ništa učiniti. Ovakvu anarhiju nisam mogao ni da zamislim, niti da sanjam...

Naravno, nisam klonuo, ali bojim se da ako se ovako nastavi, bude veoma loše.

- - - - - - - - - -

Pokušaću, hvala. :)
 
Da li ste ikad bili jako razočarani, iz bilo kog razloga?

Evo ja sam prvi put u svom životu jako razočaran u sve! I pored toga što sam veliki pozitivac i optimista.

Kako ste se nosili sa ovakvim problemom?
Upravo sada...
Naravno , neostvarena očekivanja

bila. pa jbg, malo umreš, malo oživiš i posle skapiraš da te zabole više uvo za sve :lol:
e ovako ...samo do naredne situacije
 
Da li ste ikad bili jako razočarani, iz bilo kog razloga?

Evo ja sam prvi put u svom životu jako razočaran u sve! I pored toga što sam veliki pozitivac i optimista.

Kako ste se nosili sa ovakvim problemom?

Mnogo puta, i u druge i u sebe.

Kako se nositi? Pa, jednostavno, stisnes zube i zivis kao i dosad. Prihvatis cinjenicu da stvari nisu ispale kako si ocekivao i da ti tu ne mozes nista promeniti....i fokusiras se na stvari koje mozes da promenis.
 
Mnogo puta, i u druge i u sebe.

Kako se nositi? Pa, jednostavno, stisnes zube i zivis kao i dosad. Prihvatis cinjenicu da stvari nisu ispale kako si ocekivao i da ti tu ne mozes nista promeniti....i fokusiras se na stvari koje mozes da promenis.
Tako sam se uvek nosio sa situacijom, kad udarim u zid, naiđem na prepreku. Sačekam da se stvari počnu odvijati, "olabavi situacija", i krenem dalje, onim putem koji mi se ukazao kao najadekvatniji u datoj situaciji.
Ali "biti u procepu", neizvesnosti, u stanju mirovanja, dok su stvari negativne, nije lako podneti...
 
Ajde sad o "nerešivim situacijama", do sad ste mislili na rešive prolazne životne situacije. :)

Sve je više pojava nerešivih situacija, koje su nametnute od strane režima, "više sile", i koje niko nema nameru da popravi, već ih još više forsiraju.

Kako to mislite da rešavate, kako ih rešavate? :)

- - - - - - - - - -

sve ovo što je već napisano
obriši kolena i nastavi
ne bi bio život da nam ne servira takve stvari
......................................
a evo i čitam ovu temu ,možda naiđem na nešto bolje od moje taktike

Razumem, a i ja nisam dovoljno inspirativan. :)
 
Ajde sad o "nerešivim situacijama", do sad ste mislili na rešive prolazne životne situacije. :)

Sve je više pojava nerešivih situacija, koje su nametnute od strane režima, "više sile", i koje niko nema nameru da popravi, već ih još više forsiraju.

Kako to mislite da rešavate, kako ih rešavate? :)
Kad već ne mogu da promenim -prihvatim .... (ne , ja to ne mogu, nisam taj tip)
 
Tako sam se uvek nosio sa situacijom, kad udarim u zid, naiđem na prepreku. Sačekam da se stvari počnu odvijati, "olabavi situacija", i krenem dalje, onim putem koji mi se ukazao kao najadekvatniji u datoj situaciji.
Ali "biti u procepu", neizvesnosti, u stanju mirovanja, dok su stvari negativne, nije lako podneti...

Nije lako. Ja sam do relativno skoro bila u slicnoj situaciji, jednostavno se izlaz iz negativnosti nije ni nazirao....poenta je naci nesto pozitivno u svoj toj negativi i drzati se toga. Ne predati se, vec uticati na ono sto mozes da to stanje promenis. Nista nije vecno,mi mi imamo vise uticaja na svoj zivot nego sto se ponekad cini.
 
Nije lako. Ja sam do relativno skoro bila u slicnoj situaciji, jednostavno se izlaz iz negativnosti nije ni nazirao....poenta je naci nesto pozitivno u svoj toj negativi i drzati se toga. Ne predati se, vec uticati na ono sto mozes da to stanje promenis. Nista nije vecno,mi mi imamo vise uticaja na svoj zivot nego sto se ponekad cini.
Ovo je ohrabrujuće, svaka čast. :)
 
Mnogo puta, ali jednom toliko i tako jako...da me koštalo zdravlja.

Kako sam to prevazišla?

Trudila sam se istinski, jesam. Tražila sve moguće načine. I ja u tome, jednostavno, nisam uspela. I to je živa istina. I nemam šta da lažem, niti ću. Tako je, pa je tako...Malo me suviše, "pomelo", izbacilo iz ravnoteže. Izujedalo. I po*sralo. Da u jednom domenu sebe, kao ličnosti, nikada više, "ustala" nisam.

Možda baš nema veze s temom, jer svi smo razočarani u različitim možda aspektima života, ali aj pišem sa svoga.

Nisam prevazišla. I nikada neću. Samo sam naučila da se nosim s tim. I mislim, da se super nosim. Stoički. To je jedina i bitna, pa ono..razlika. Sada živim jednim drugačijim životom. Imam drugačije navike. Naučila sam puno toga, o čemu neću i ne želim da pišem. Niti kako sam spoznala neke stvari. Jer to nije za javnost. Neka ostane moja privatnost.

Trudila sam se istinski, jesam. Tražila sve moguće načine. I ja u tome, jednostavno, nisam uspela.

I to je ok.

Da je drugačije, ne bi ni valjalo.

Zato je i dobro, što je ovo ovako i ispalo.

Znajući sebe, drugačije i nije moglo.

:bye:
 
Možda blokiraš privremeno ...
Ne vidim situaciju u kojoj ne bi mogao dalje
Nije te zadesilo, hvala Bogu. :)

Jedna konkretan primer. Predpostavljam da znaš šta je PAT pozicija? :)

To ti je kad te sila života zaustavi, i počne da se svet vrti oko tebe, a ti nemožeš izači iz tog kruga, a prouzrokovano ljudskom voljom.
Blokada koja zahteva mnogo vremena čekanja da bi se otvorila neka vrata, a večinom se nikad ne otvore. Svaki pokušaj izlaska iz tog kruga vodi propasti, ako pokušavaš nekom svojom inicijativom da izađeš iz PAT pozicije. :)

Kako tu vidiš rešenje? :)
 
Nije te zadesilo, hvala Bogu. :)

Jedna konkretan primer. Predpostavljam da znaš šta je PAT pozicija? :)

To ti je kad te sila života zaustavi, i počne da se svet vrti oko tebe, a ti nemožeš izači iz tog kruga, a prouzrokovano ljudskom voljom.
Blokada koja zahteva mnogo vremena čekanja da bi se otvorila neka vrata, a večinom se nikad ne otvore. Svaki pokušaj izlaska iz tog kruga vodi propasti, ako pokušavaš nekom svojom inicijativom da izađeš iz PAT pozicije. :)

Kako tu vidiš rešenje? :)
Jeste , pričamo o istom ....samo strpljenje
Kao što reče Frida :
Nista nije vecno,mi mi imamo vise uticaja na svoj zivot nego sto se ponekad cini.
 
Mnogo puta, ali jednom toliko i tako jako...da me koštalo zdravlja.

Kako sam to prevazišla?

Trudila sam se istinski, jesam. Tražila sve moguće načine. I ja u tome, jednostavno, nisam uspela. I to je živa istina. I nemam šta da lažem, niti ću. Tako je, pa je tako...Malo me suviše, "pomelo", izbacilo iz ravnoteže. Izujedalo. I po*sralo. Da u jednom domenu sebe, kao ličnosti, nikada više, "ustala" nisam.

Možda baš nema veze s temom, jer svi smo razočarani u različitim možda aspektima života, ali aj pišem sa svoga.

Nisam prevazišla. I nikada neću. Samo sam naučila da se nosim s tim. I mislim, da se super nosim. Stoički. To je jedina i bitna, pa ono..razlika. Sada živim jednim drugačijim životom. Imam drugačije navike. Naučila sam puno toga, o čemu neću i ne želim da pišem. Niti kako sam spoznala neke stvari. Jer to nije za javnost. Neka ostane moja privatnost.

Trudila sam se istinski, jesam. Tražila sve moguće načine. I ja u tome, jednostavno, nisam uspela.

I to je ok.

Da je drugačije, ne bi ni valjalo.

Zato je i dobro, što je ovo ovako i ispalo.

Znajući sebe, drugačije i nije moglo.

:bye:
Odličan primer! :)

Svaka čast, uspela si prevazići za tebe jedan od najtežih trenutaka u životu. :)
 
Jeste , pričamo o istom ....samo strpljenje
Kao što reče Frida :
Hehe, ja sam strpljiv, a čekam već 20 godina... :)
I to nije problem, ali problem stvaraju nove negativne nametnute situacije. :)

Karikanje situacija sve više, taloži se sve više...

Da bi mogao rešavati bilo šta, mora se izaći iz tog kruga, a ne doživotno čekati.

Problem je onda kad mora se rešavati neke situacije hitno, a nemožeš mrdnuti smesta. :)

Kako sad? :)
 

Back
Top