hemoterapija - nova kosa, novi početak
Prikazujem rezultate 1 do 17 od 17

Tema: hemoterapija - nova kosa, novi početak

Primećen član
    Učlanjen
    24.03.2012.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    219

Podrazumevano hemoterapija - nova kosa, novi početak

Stvarno ne znam gde bih i koga bih pitala za savet,pa evo da počnem novu temu na ovom PDF-u.
    Naime, duuuugo sam bila na hemoterapiji, poslednjih dva meseca sam dobro i konačno je počela da mi raste kosa. Ali ta kosa je baš čudna. Ja sam smeđokosa, ravnih vlasi, a ova nova kosa je kovrdžava i crvenkasta. To baš i nije neki problem, ali ima nešto drugo što me muči. Kosa mi je još uvek jako paperjasta, ali mi se na temenu glave pojavljuju neke "stvari" kao kod beba temenjača. Tako nekako izgleda. Ja to kod svakog pranja očešljam sa gustim češljem, ali već za 24 sata se ponovo javi. Baš je odvratno. Napominjem da me ni ne svrbi ni ne boli, jednostavno, tu je. To je kao nekakva skrama ili šta znam, kad iščešljam, ode, kad se sledećeg jutra probudim, opet je tu. Pitala sam moju doktorku za savet, ona me uputila dermatologu, ovaj rekao da je to normalno, kako reče "izrašće", meni to bezveze, nije mi dosta da sam do juče bila ćelava, sad treba da se borim sa "temenjačom"
    Ima li saveta, ima li pomoći od forumašica?
    Hvala unapred.

Domaćin zendeli (avatar)
    Učlanjen
    11.04.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    426

Podrazumevano Re: hemoterapija - nova kosa, novi početak

ja samo mogu da ti kazem da se divim tvojoj energiji,ne znam da ti dam savjet za to.vjerovatno je to normalan proces.mozda da pokusas nekim uljem da nahranis kozu?

Primećen član
    Učlanjen
    24.03.2012.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    219

Citat Original postavio zendeli Pogledaj poruku
    ja samo mogu da ti kazem da se divim tvojoj energiji,ne znam da ti dam savjet za to.vjerovatno je to normalan proces.mozda da pokusas nekim uljem da nahranis kozu?
    Hvala draga, ulje dermatolog ne preporučuje, kaže da mi je teme glave preosetljivo na "masnoće" bilo koje vrste. Zato i pitam za savet, ko velim, možda ima neko sa sličnim problemima

Primećen član
    Učlanjen
    24.03.2012.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    219

"zendeli" hvala na podršci, očigledno je da ovde ne mogu naći pravu podršku. Svi smo "lepi i zdravi" dao Bog da je tako, hmmmm

Aktivan član
    Učlanjen
    07.10.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    183

Negde sam ovih dana procitala da treba kozu glave mazati cajem od ruzmarina kod problema sa temenjacom

Stara legenda Affro* (avatar)
    Učlanjen
    10.04.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    3984

Citat Original postavio mina kristina Pogledaj poruku
    Stvarno ne znam gde bih i koga bih pitala za savet,pa evo da počnem novu temu na ovom PDF-u.
    Naime, duuuugo sam bila na hemoterapiji, poslednjih dva meseca sam dobro i konačno je počela da mi raste kosa. Ali ta kosa je baš čudna. Ja sam smeđokosa, ravnih vlasi, a ova nova kosa je kovrdžava i crvenkasta. To baš i nije neki problem, ali ima nešto drugo što me muči. Kosa mi je još uvek jako paperjasta, ali mi se na temenu glave pojavljuju neke "stvari" kao kod beba temenjača. Tako nekako izgleda. Ja to kod svakog pranja očešljam sa gustim češljem, ali već za 24 sata se ponovo javi. Baš je odvratno. Napominjem da me ni ne svrbi ni ne boli, jednostavno, tu je. To je kao nekakva skrama ili šta znam, kad iščešljam, ode, kad se sledećeg jutra probudim, opet je tu. Pitala sam moju doktorku za savet, ona me uputila dermatologu, ovaj rekao da je to normalno, kako reče "izrašće", meni to bezveze, nije mi dosta da sam do juče bila ćelava, sad treba da se borim sa "temenjačom"
    Ima li saveta, ima li pomoći od forumašica?
    Hvala unapred.
    ....prvo da ti pozelim brz oporavak i da to sa kosom bude jedina i poslednja muka koja ce te snaci

....e sad puno zena sam cula da im posle takve situacija kao kod tebe, raste kovrdzava kosa, a ranije su imale ravnu...to ocigledno ima veze sa tom
    hemoterapijom..koje je boje bas te i briga, navici ces se vec, mozda ti se vremenom dopadne, pa jos ne moras ni da je navijas, svakog dana imas
    lepu firzuru

...nego da pokusas mozda nekim cajem da ispiras kosu posle pranja, ili da naberes koprivu pa da svaki put posle pranja isperes sa njom, ona je
    pominjana kao dobra...htedoh da ti preporucim mozda kantarion, ulje, ali vidim da se to ne savetuje...mozda da probas sa cajem od kantariona,
    zaista ne znam...ali se verovatno javi i neko ko ima iskustva....

..cak mislim da postoji neka slicna tema na pdf Zdravlje...ne bi bilo lose da tamo pogledas, ima ih puno sa raznoraznim iskustvima vezano za
    takvo lecenje pa predpostavljam da imaju i slicne muke...

...srecno...
    Nikad vise ne planiram. Ja samo zivim svoj zivot. Ponekad kako zelim, ponekad kako moram. (Ivo Andric)

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    6151

das i nam ziva i zdrava iebes zurku
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Veoma poznat
    Učlanjen
    08.09.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

"zendeli" hvala na podršci, očigledno je da ovde ne mogu naći pravu podršku. Svi smo "lepi i zdravi" dao Bog da je tako, hmmmm
    nemoj da si takva, ljudima je malo tesko da pruze "pravu podrsku" u ovakvim situacijama, a narocito ako ne znaju odgovor na pitanje

takvo stanje kose je samo privremeno dok malo ojaca, bice ista kao pre

Veoma poznat neda52 (avatar)
    Učlanjen
    29.06.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    462

svima se hemija odražava na novoj kosi koja izrasta,kad je mom bolesniku izrastala,čula sam
    od drugih da se pomeša dečiji šampon sa pantenolom i kapima koprive i time pere kosa,
    doduše nije imala problem te vrste,pa ne znam da li je ovo neka prava pomoć,ali da škodi
    mislim da ne može,na zdravlju imamo moderatora koja radi na dermatologiji,da se ne mučiš
    do doktora za taj pantenol,on jedino može da bude problem,pozdrav i sve najbolje
    joj bre

Stara legenda Metla na vestici (avatar)
    Učlanjen
    05.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1707

vidi ti na nekim drugim forumima posvecenim zdravlju pre ces tamo naci odgovor
    ovde tesko da to neko zna...
    bolje ti je na forumima posvecenim tim problemima naci ces ljude sa tim iskustvima

a ja ti zelim brz i uspesan oporavak
    Life is so much funnier when you have a dirty mind

Legenda dive (avatar)
    Učlanjen
    06.09.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    5220

Hvala draga, ulje dermatolog ne preporučuje, kaže da mi je teme glave preosetljivo na "masnoće" bilo koje vrste. Zato i pitam za savet, ko velim, možda ima neko sa sličnim problemima
    zelim ti da se brzo oporavis i sve ostavis daleko iz sebe

za temenjacu kod beba, secam se da smo je razmeksavali debljim slojem pavloviceve kreme
    ako dermatolog smatra da ti je teme na ulja osetljivo, mozda je najbolje da njega pitas cime bi mogla problem da saniras..
    Kosmos kaze moze!

Primećen član
    Učlanjen
    24.03.2012.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    219

Hvala puno svima na savetima i lepim željama. Postavila sam temu ovde jer sam mislila da možda ima nekih iskustava te vrste, nisam se ni setila da postoji tema - zdravlje - jer retko posećujem forum. Hvala puno svima još jednom.

Primećen član
    Učlanjen
    24.03.2012.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    219

Citat Original postavio Affro* Pogledaj poruku
    ....prvo da ti pozelim brz oporavak i da to sa kosom bude jedina i poslednja muka koja ce te snaci

....e sad puno zena sam cula da im posle takve situacija kao kod tebe, raste kovrdzava kosa, a ranije su imale ravnu...to ocigledno ima veze sa tom
    hemoterapijom..koje je boje bas te i briga, navici ces se vec, mozda ti se vremenom dopadne, pa jos ne moras ni da je navijas, svakog dana imas
    lepu firzuru

...nego da pokusas mozda nekim cajem da ispiras kosu posle pranja, ili da naberes koprivu pa da svaki put posle pranja isperes sa njom, ona je
    pominjana kao dobra...htedoh da ti preporucim mozda kantarion, ulje, ali vidim da se to ne savetuje...mozda da probas sa cajem od kantariona,
    zaista ne znam...ali se verovatno javi i neko ko ima iskustva....

..cak mislim da postoji neka slicna tema na pdf Zdravlje...ne bi bilo lose da tamo pogledas, ima ih puno sa raznoraznim iskustvima vezano za
    takvo lecenje pa predpostavljam da imaju i slicne muke...

...srecno...
    Hvala afro za sve što si napisala, htedoh ti dati repku, ali rekoše da si poslednja kojoj sam je dala, hmmmm
    Računaj za ubuduće da sve što pročitam od tebe, za moj ukus "repka"
    Ne smetaju mi ni kovrdže ni boja, muči me "temenjača", pa nisam beba majku mu, a vidim da neki ljudi misle da je meni problem boja i kvalitet kose, uhhh
    Poslednji put ažurirao/la mina kristina : 08.09.2013. u 00:28

Stara legenda Affro* (avatar)
    Učlanjen
    10.04.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    3984

Hvala afro za sve što si napisala, htedoh ti dati repku, ali rekoše da si poslednja kojoj sam je dala, hmmmm
    Računaj za ubuduće da sve što pročitam od tebe, za moj ukus "repka"
    Ne smetaju mi ni kovrdže ni boja, muči me "temenjača", pa nisam beba majku mu, a vidim da neki ljudi misle da je meni problem boja i kvalitet kose, uhhh
    ...nema na cemu, a repke su najmanje bitne, vazno je da pomognemo jedni drugima ako ikako mozemo, bar ja tako gledam na boravak na forumu,
    prosto kao i u zivotu...

...eno Dive napisa za pavlovicevu, mozda moze da pomogne u njoj ima badema i kojesta jos, da steti nece, bar se nadam ne bi trebalo,
    ili neko bebi ulje ima ih raznih, najbolje bi bilo da se malo raspitas u apoteci, a ima i mnogo sajtova o zdravlju na netu, pa mozda nadjes
    nesto sto ce zaista delovati.....opet mislim da ce to za neko vreme proci samo od sebe, kako je i doslo...samo budi strpljiva i pozitivna...

...srecno
    Nikad vise ne planiram. Ja samo zivim svoj zivot. Ponekad kako zelim, ponekad kako moram. (Ivo Andric)

Zaslužan član hirajgoagain (avatar)
    Učlanjen
    23.09.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    18
    Reputaciona moć
    3907

pa ko da ima pametnije od lekara, probaj neke alternative onda

Primećen član
    Učlanjen
    24.03.2012.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    219

Znam da sam dosadna, nije tema _zdravlje_ ali ovde počeh.
    Probah sve i svašta, nije u pitanju estetika, nikako, no me nervira, a sad počelo i da svrbi, drapam se ko klinac sa picajzlom, šalim se naravno, ali, baš je odvratno.
    Dermatolog reče da će proći samo od sebe, pa sad čekam da prođe, perem glavuču sa koprivom (reče dermatolog), baš onako kao nekad naše bake, stavim svežu koprivu u hladnu vodu i posle 24h procedim i time perem teme. Mogu reći da u ova poslednja dva dana bar nemam svrab, temenjača je još uvek tu

Stara legenda Metla na vestici (avatar)
    Učlanjen
    05.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1707

a da odes kod nekog drugog dermatologa na drugo misljenje...
    Life is so much funnier when you have a dirty mind

Slične teme

1. Trka prezivljavanja 2012. Nova destinacija, novi izazovi!
    Autor alpin_speleo u forumu Ostali sportovi
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 14.09.2012., 17:47
  2. Velja Ilic- nova Srbija (novi gaf)
    Autor gost 224060 u forumu Politika
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 27.04.2012., 00:15
  3. Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 02.01.2012., 21:21
  4. Novi početak...
    Autor Лулница u forumu Žene
    Odgovora: 33