Agresivnost dece i mladih

Nekada sam mislio da je to jer omladina nista ne radi, samo sede po kuci, dosadno im, ne znaju sta ce sa sobom, a onda primetim da ima i omladinaca koji solidno rintaju a opet su agresivni tako da nije visak energije u pitanju.
Jednostavno roditelji su im dozvolili previse, bez pravila, bez ogranicenja, ovima se osladilo.

A stalno se i pominje, izbori se za sebe, a kod mladih to znaci ili ga udari jednom ili si kukavica, a nekada i roditelji kazu, "ma udari ga pravo u glavu, kamen ili nesto samo ako te dira".
 
cuti lencugo jedna! Sta bi ti vratio?

јел хоћеш да се вређамо!?:evil:

за тебе сам највреднији човек на планети, то је сигурно! ја радим три посла - посао у граду, велики воћњак и фирма у отварању. још 2 пројекта су у плану.
зато имаш још много да радиш на себи, да би мој ниво достигао!

кад будеш пренео 300 гајбица(по 3 кг.) и тако х3, на температури од 45С, на ногама од 5:00-21:00, ОНДА СЕ ЈАВИ!
 
Poslednja izmena:
Da deca su agresivna

British-Soldier_799595c.jpg
 
Jao kakav super članak. Prvo napišu da agresivno dete potiče iz agresivne porodice i da su najagresivnija ona deca naspram kojih je vršena agresija, a onda kada savetuju sve te neagresivne roditelje koji imaju agresivnu decu, najpre im objasne da su deca agresivna jer su razmažena i da treba da budu strožiji prema njima :lol: možda da isteraju njihov bes batinama? :think:

Iskenyam se na vaskoliku kretensku kvazi-korektnost.
 
Šta su radili? Moj je uvek pričao kako su bili fini i dobijali šibu po dlanovima ako se okrenu.
A kod mene su skakali po katedrama i vrištali hoću 5 a ako ne dobiju 5 umlate profesorku kad izađe ili izbace klupu sa drugog sprata.
 
Ne mislim da je šibanje na odmoru neobičan vid agresije, to je normalna pojava.
Moji su onakvi bili i u osnovnoj i u srednjoj, druga opština potpuno, drugi tip učenika...
Ne svi, naravno, ali solidan procenat. A svi su bar nekad imali krajnje neobičan agresivni ispad.
 
Ma jest, sigurno su bili fini. Da su bili fini svi bi svoju finoću prenosili i danas ne bi bilo agresivne dece. Drugo je to što škola nema mehanizme da obuzda decu budžovana. Da vidiš kako se uvodi red u škole gde su radnička i paorska deca. Samo smo jednom probali da se za.jebavamo sa profesorkom pa nam je zaselo.
Ne mogu da razumem te legende kako je pre 100 godina bilo sve drugačije. Nije bilo ništa drugačije, i naše prababe su se udavale trudne i vatale iza sena. Iskakale kroz prozore i bile "ukradene".
"Sve su bile fine" ko da su bile zašivene :P
 
Možda baš zato što ovi iza nas nisu imali prilike da ispolje agresiju, ispoljiše istu na deci, pa deca sad vrište prvom prilikom a pri tom su i malo razmažena, čudna kombinacija toplo-hladno.
Nije da ne viđam to po porodicama. Sa jedne strane histerično vrišti na nju jer nije oprala zube, sa druge strane joj kupuje fast fudić jer dewojčica ne može da ručka boraniju.
 
Ne mislim da je šibanje na odmoru neobičan vid agresije, to je normalna pojava.
Moji su onakvi bili i u osnovnoj i u srednjoj, druga opština potpuno, drugi tip učenika...
Ne svi, naravno, ali solidan procenat. A svi su bar nekad imali krajnje neobičan agresivni ispad.

Pa ko priča o šibanju na času, vidiš da je to nešto što se dešava povremeno, te je pre izuzetak negoli pravilo?

I odvajkada se zna da postoje škole sa većim procentom problematičnih i uopšte kontrole đaka, i one koje drže do discipline.
Logično je da će više incidenata biti u mašinskoj nego u nekoj gimnaziji.

A ovo boldovano je ortodoksna izmišljotina, da prostiš...
 
Pa ko priča o šibanju na času, vidiš da je to nešto što se dešava povremeno, te je pre izuzetak negoli pravilo?

I odvajkada se zna da postoje škole sa većim procentom problematičnih i uopšte kontrole đaka, i one koje drže do discipline.
Logično je da će više incidenata biti u mašinskoj nego u nekoj gimnaziji.

A ovo boldovano je ortodoksna izmišljotina, da prostiš...
Govorim o ljudima, tadašnjoj deci, koju sam gledala 8, pa 4 godine.
Ako bi da tvrdiš da lažem, dokaži, u suprotnom ne brabonjaj.

I ne, nisam išla u gimnaziju.

Znači svi matorci su išli u gimnaziju, to je?
 
Govorim o ljudima, tadašnjoj deci, koju sam gledala 8, pa 4 godine.
Ako bi da tvrdiš da lažem, dokaži, u suprotnom ne brabonjaj.

I ne, nisam išla u gimnaziju.

Znači svi matorci su išli u gimnaziju, to je?

Jesi ti ovo ozbiljno tražila da dokažem da su kod tebe bili sve sami Irokezi u odeljenju? :D
Pa, devojko, ti si odvalila glupost za Riplija, ti treba da dokazuješ da nisam u pravu i da si bila u nekom isturenom f odeljenju gde su AMA BAŠ SVI imali neki agresivan ispad...

Ne znam šta si htela reći ovim pitanjem, s obzirom da sam ja već rekao da je i pre bilo problematičnih?
 

Back
Top