Pad imunitete i probavni problemi

Poruka
19
Pozdrav svima, ovo je moja prva poruka i javljam se u nadi da ce neko da mi odgovori ko je imao slicne simptome.

Imam 32 godine, muski pol i do prosle godine skoro nikada nisam bio bolestan. Npr. antibiotike sam poslednji put uzimao u osnovnoj skoli.

Pre 3 godine prvo dobijem alergiju na amroziju.

Prosle godine krenu ozbilljni problemi.
1. Kada je prosla sezona amrozije dobijem gnojnu anginu , naravno zavrsim sa antibioticima.
2. Posle mesec dana dobijem konjuktivitis.
3. U februaru sam imao 15 dana tempereaturu do 38, antibiotici nisu pomogli pa sam zavrsio 10 dana na klinici za infektivne i tropske bolesti sa opasnom upalom sinusa koja je tezila da predje u meningitis. Tretiran sam longacefom.
Od tada se nisam zapravo oporavio.
4. Posle mesec dana dobijem opet gnojnu anginu i naravno panklav.
5. Taman kada sam zavrsavao poslednje tabletice panklava dobijem crvenilo na penisu, to sam kulirao mesec dana i napokon se javim lekaru. Bila je to kandida i pocnem lecenje, ali posle 5 dana penis zagnoji i postane jako bolan. Opet zavrsim sa antibioticima. To je proslo , ali vratila se kandida. Ajde i to sam izlecio(valjda , imam tretman jos 3 dana)
6. Dok se sve ovo desavalo na jeziku mi se pojave crvene tackice i jezik je skoro ceo beo. To je aktuelno stanje.
7. Pojavi mi se hemoroid.


8. E od sledeceg mi nije dobro. Osecam blagi bol u donjem desnom delu trbuha. Pogledao sam simptome debelog creva i prepoznao se u nekoliko. Bol u stomaku nicim izazvan(to je tum bol, vise kao osecaj da tu nesto ima, nema jakih grceva), olovkasta stolica, smenjivanje prolivkaste i tvrde stolice, gubitak apetita. Odmah sam otisao kod gastro i on me uputio na analize stolice na krv i kalprotektin. Ako nesto bude negativno da idem na kolonoskopiju.
Da li iko ima neko ko je imao slicne simptome ili poznaje nekoga , a da je u pitanju neka glupost, a da nije rak debelog creva.
Trenutno sam prestravljen, uplasen i pod ogromnim stresom tako da bi mi bilo koji odgovor znacio.

Treba da na napomenem da sam u ovom periodu vise puta radio standardnu analizu krvi i osim CRP-a koji je bio povecan u trenucima infekcija ostalo je sve bilo ok. Cak su mi u bolnici rekli da odlicnu krvnu sliku.
 
Mislis, pad apetita i probavni problemi?

Iz nekih iskustava samo mogu da kazem da ne brines uzalud pre nego sto stignu rezultati stolice, i, ako se toliko plasis, trebalo je da das stolicu u privatnu laboratoriju na analizu, gde su rezultati gotovi u roku od jednog popodneva.

To moze da bude i neki virus u crevima, ili prosto na nervnoj bazi i veoma je pogresno sam tumaciti i davati sebi 'dijagnoze" sa interneta kao sto mnogi rade. Da je interenet tacan i "svemocan" ne bi postojali lekari. ;)

Prema tome, bez panike do rezultata, zaista moze da bude "neka glupost" u pitanju.
 
Poslednja izmena:
Mislis, pad apetita i probavni problemi?

Nisam lekar, ali iz slicnih iskustava samo mogu da kazem da ne brines uzalud pre nego sto stignu rezultati stolice, i, ako se toliko plasis, trebalo je da das stolicu u privatnu laboratoriju na analizu, gde su rezultati gotovi u roku od jednog popodneva.

To moze da bude i neki virus u crevima, ili prosto na nervnoj bazi i veoma je pogresno sam tumaciti i davati sebi 'dijagnoze" sa interneta kao sto mnogi rade. Da je interenet tacan i "svemocan" ne bi postojali lekari. ;)

Prema tome, bez panike.

sestro moja, ja u naše ljekare uopšte nemam povjerenje... danas 20 pacijenata uđe i ljekar bez gledanja prepiše svima isti antibiotik farmaceuetske kuće s kojom su u talu...a čim nešto ne mogu da objasne izgovor je ta tvoja "nervna baza"... na nervnoj bazi se gljivica kandida ne može dobiti...

Ti si u pravu da ne treba se pouzdati u internet... ja kad sam god šta gledao na netu uhvatila me panika i izgledalo mi je sve 1000 puta gore nego što jeste... ali makar osnovne stvari je potrebno znati... ja što sam stariji sve više vjerujem u narodnu medicinu, a pogotovo u ono da je lijek za sve oko nas tj. da je hrana lijek...
 
sestro moja, ja u naše ljekare uopšte nemam povjerenje... danas 20 pacijenata uđe i ljekar bez gledanja prepiše svima isti antibiotik farmaceuetske kuće s kojom su u talu...a čim nešto ne mogu da objasne izgovor je ta tvoja "nervna baza"... na nervnoj bazi se gljivica kandida ne može dobiti...

Ti si u pravu da ne treba se pouzdati u internet... ja kad sam god šta gledao na netu uhvatila me panika i izgledalo mi je sve 1000 puta gore nego što jeste... ali makar osnovne stvari je potrebno znati... ja što sam stariji sve više vjerujem u narodnu medicinu, a pogotovo u ono da je lijek za sve oko nas tj. da je hrana lijek...

Ma nisam mislila na tebe kad sam ovo odgovarala, nego na korisnika koji je postavio pitanje.

Znam da se kandida moze dobiti od previse antibiotika, ali mozda cak nije ni kandida. Zato je bolje da ne brine ni o cemu pre rezultata, ali svakako da je dobro sto si mu dao link o (pravilnoj) ishrani. Toga svi treba da se pridrzavamo, kad god mozemo. :)
 
sestro moja, ja u naše ljekare uopšte nemam povjerenje... danas 20 pacijenata uđe i ljekar bez gledanja prepiše svima isti antibiotik farmaceuetske kuće s kojom su u talu...a čim nešto ne mogu da objasne izgovor je ta tvoja "nervna baza"... na nervnoj bazi se gljivica kandida ne može dobiti...

Ti si u pravu da ne treba se pouzdati u internet... ja kad sam god šta gledao na netu uhvatila me panika i izgledalo mi je sve 1000 puta gore nego što jeste... ali makar osnovne stvari je potrebno znati... ja što sam stariji sve više vjerujem u narodnu medicinu, a pogotovo u ono da je lijek za sve oko nas tj. da je hrana lijek...
Na nervnoj bazi se kandida i te kako može aktivirati; ne možemo je dobiti jer je već imamo i sa njom živimo od rođenja, a može se razbuktati usled raznih činioca: pre svega antibiotika, a onda i veša i uložaka (kod žena), stresa itd itd.

Što se teme tiče, ako je kandida sela na glans penisa i jezik, pretpostavka je da postoji mogućnost da se nalazi i u crevima. Na tvom mestu bih uradila analizu stolice na kandidu, a onda opet kod dr.
 
Pozdrav svima, ovo je moja prva poruka i javljam se u nadi da ce neko da mi odgovori ko je imao slicne simptome.

Imam 32 godine, muski pol i do prosle godine skoro nikada nisam bio bolestan. Npr. antibiotike sam poslednji put uzimao u osnovnoj skoli.

Pre 3 godine prvo dobijem alergiju na amroziju.

Prosle godine krenu ozbilljni problemi.
1. Kada je prosla sezona amrozije dobijem gnojnu anginu , naravno zavrsim sa antibioticima.
2. Posle mesec dana dobijem konjuktivitis.
3. U februaru sam imao 15 dana tempereaturu do 38, antibiotici nisu pomogli pa sam zavrsio 10 dana na klinici za infektivne i tropske bolesti sa opasnom upalom sinusa koja je tezila da predje u meningitis. Tretiran sam longacefom.
Od tada se nisam zapravo oporavio.
4. Posle mesec dana dobijem opet gnojnu anginu i naravno panklav.
5. Taman kada sam zavrsavao poslednje tabletice panklava dobijem crvenilo na penisu, to sam kulirao mesec dana i napokon se javim lekaru. Bila je to kandida i pocnem lecenje, ali posle 5 dana penis zagnoji i postane jako bolan. Opet zavrsim sa antibioticima. To je proslo , ali vratila se kandida. Ajde i to sam izlecio(valjda , imam tretman jos 3 dana)
6. Dok se sve ovo desavalo na jeziku mi se pojave crvene tackice i jezik je skoro ceo beo. To je aktuelno stanje.
7. Pojavi mi se hemoroid.


8. E od sledeceg mi nije dobro. Osecam blagi bol u donjem desnom delu trbuha. Pogledao sam simptome debelog creva i prepoznao se u nekoliko. Bol u stomaku nicim izazvan(to je tum bol, vise kao osecaj da tu nesto ima, nema jakih grceva), olovkasta stolica, smenjivanje prolivkaste i tvrde stolice, gubitak apetita. Odmah sam otisao kod gastro i on me uputio na analize stolice na krv i kalprotektin. Ako nesto bude negativno da idem na kolonoskopiju.
Da li iko ima neko ko je imao slicne simptome ili poznaje nekoga , a da je u pitanju neka glupost, a da nije rak debelog creva.
Trenutno sam prestravljen, uplasen i pod ogromnim stresom tako da bi mi bilo koji odgovor znacio.

Treba da na napomenem da sam u ovom periodu vise puta radio standardnu analizu krvi i osim CRP-a koji je bio povecan u trenucima infekcija ostalo je sve bilo ok. Cak su mi u bolnici rekli da odlicnu krvnu sliku.
Ocigledno je da imas neki problem sa imunitetom,pa si zato ucestalo imao nekoliko bolesti jednu za drugom.Uz antibiotike si obavezno trebao da koristis neki dobar probiotik(nadam se da jesi) jer je to i sam lekar trebao da ti napomene.
Nisam lekar,ali znam da beo jezik moze da ukaze na povecanu kandidu (sto je Svarozic vec napomenuo).Nema potrebe da preterano panicis i dobro je da si otisao lekaru.Na kolonoskopij ides ako je test pozitivan a ako je negativan sve je ok,mada,ni ti testovi nisu sasvim pouzdani.Da nisi mozda alergican na laktozu?
 
problem pod brojem 8 ti je posledica hemoroida, nemoj da panicis

a za ostalo, pao ti je imunitet, a onda je kamen poceo da se kotrlja
kandidu si navukao zbog poremecene normalne bakterijske flore u organizmu
problem u usnoj duplji je posledica kandide
malo duze traje saniranje
smanji ugljene hidrate koji su za nju idealna sredina
to je razlog zbog kojeg se antibiotici uglavnom uzimaju sa jogurtom
bice sve to ok, samo budistrpljiv
sto se alergije tice - samo mali broj ljudina ovim prostorima je ostao imun na ambroziju..
 
Jesam isao u privatnu laboratoriju i stigli su prvi nalazi.
prvi i drugi dan nema krvi u stolici i kalprotektin je u granicama. Uradio sam i test krvi i tu ima malih odstupanja , ali nije strasno.

Inace doktor mi je na slepo dao da pijem antibiotik orvazil i probiotik forte. Posto je kalprotektin negativan, a ja sam ove godine bar 2 meseca bio na antibioticima sto intravenski , sto preko tabletica nisam poceo da pijem orvazil. Plasim se da ako je kandida, onda jos mogu da pogorsam stanje. Danas sam uradio bris nosa, grla, jezika i stolice na kandidu. Rezultati tek za 4 dana :(. Uradio sam kucni kandida test i pokazao je da imam kandidu u ustima

Simptomi:
Nepca me golicaju i peckaju, boje svetlo roze, skoro bele
Jezik skoro ceo beo sa "belim dlacicama" oko 0.5cm . Crvene tackice na jeziku.
Usne me peckaju i svrbe.

I dalje bol u donjem levom delu stomaka


Malo sam psihicki mirniji zbog rezultata
Sutra idem kod lekara opste prakse da mi nesto prepise za kandidu u ustima.
Inace ispiram usta sodom bikarbonom i izbacio sam zitarice, slatkise i voce iz ishrane.

Evo i dosadasnjih analiza:

KRVNA SLIKA

TU, ANALIZA, REZULTAT, METODA

eK LEUKOCITI 7,9 10*9/L 4,0 - 10,0 EB

eK ERITROCITI 5,25 10*12/L 4,00 - 6,30 EB

eK HEMOGLOBIN 150 g/L 120 - 180 SPFT

eK HEMATOKRIT 0,468 L/L 0,400 - 0,520 RN

eK MCV 89 fl 80 - 100 EB

eK MCH 29 pg 27 - 34 RN

eK MCHC 321 g/L 315 - 360 RN

eK RDW 13,5 % 11,5 - 15,0 RN

eK TROMBOCITI 269 10*9/L 140 - 440 EB

eK MPV 7 fl 7 - 11 EB

LEUKOCITARNA FORMULA

eK LIMFOCITI 55,8 % 20,0 - 45,0 EB

eK MONOCITI 4,0 % 1,0 - 10,0 EB

eK NEUTROFILNI granulociti 38,3 % 45,0 - 65,0 EB

eK EOZINOFILNI granulociti 0,9 % <5,0 EB

eK BAZOFILNI-granulociti 1,0 % <2,0 EB

eK LIMFOCITI # 4,43 10*9/L 1,00 - 5,00 EB

eK MONOCITI # 0,32 10*9/L <1,00 EB

eK NEUTROFILNI granulociti # 3,02 10*9/L 2,00 - 8,00 EB

eK EOZINOFILNI granulociti # 0,07 10*9/L <0,50 EB

eK BAZOFILNI granulociti # 0,07 10*9/L <0,40 EB

S C-REAKTIVNI PROTEIN/CRP 3,1 mg/L <5,0 IT

Rezultati stolice
¤ KALPROTEKTIN < 30,0 ug/g <50,0 HRG

F ¤ OKULTNO KRVARENJE NEGATIVAN IHR (oba dana)
 
ne može se baš tako reći... to je u stvari lažni signal, lažna uzbuna... imunitet nema toliko veze sa tim...

Alergija je kada imuni sistem krece da ti pravi probleme jer reaguje na nadrazaje na koje ne bi trebalo. Po principu da dokon pop krsti i jarice. U osnovi, alergiju najvise prouzrokuju celije krvi i onaj deo imuniteta koji se nekad borio protvi crevnih parazita. Danas parazita vise nema, a te celije su jos uvek u nasoj krvi, pa posto nemaju sta da rade one podivljaju i izazivaju alergiju.

Naravno, ima tu jos mnogo toga ali ovo je najprostije objasnjenje.
 
Inace postavljacu teme bih rekao da se ne brine mnogo, tesko da imas rak debelog creva. Naravno, treba da uradis sve analize (CEA antingen, kolonoskopiju, po potrebi CT ili RTG snimak sa barijumom), ali da te malo utesim u medjuvremenu, vise stvari ne ide u prilog cinjenici da imas karcinom debelog creva- prvo, dosta si mlad za tako nesto, drugo, 100% nemas pravu olovkastu stolicu nego si je ti sam proglasio olovkastom iako se strucnjak verovatno ne bi slozio sa tim. Bitna je i cinjenica da li si smrsao, da li se osecas umorno, imas li povremenu nisku temperaturu, kakav ti je apetit, imas li energije itd.

Ja bih, da sam tvoj lekar, testirao i da li si alergican na gluten, i da li mozda imas kronovu bolest, za svaki slucaj.

Ali najverovatnije si unistio crevnu floru antibioticima i sad imas problema sa probavom.
 

Back
Top