TEROR U SOMALIJI: Kanadsku novinarku silovali 460 dana!
Prikazujem rezultate 1 do 8 od 8

Tema: TEROR U SOMALIJI: Kanadsku novinarku silovali 460 dana!

Legenda
    Učlanjen
    02.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano TEROR U SOMALIJI: Kanadsku novinarku silovali 460 dana!

Amandu Lindhaut i foto-reportera somalski teroristi držali u zatočeništvu 15 meseci, a nju za to vreme svakodnevno seksualno zlostavljali i tukli

Kanadska novinarka Amanda Lindhaut (24) preživela je pravi pakao u Somaliji, gde su je oteli teroristi i držali u zatočeništvu 460 dana. Za to vreme grupno su je silovali, prebijali svakog dana, a tokom te torture čak je dobila i sina, koji joj je oduzet.

Odlazak u Somaliju

Amanda Lindhaut bila je konobarica, a 2007. godine rešila je da postane novinarka, pa je brzo posle toga ubedila svog bivšeg momka Najdžela Brenana (36), australijskog foto-reportera, da s njom ode u Somaliju kako bi izveštavali iz te zemlje. Samo tri dana nakon dolaska bili su kidnapovani.

Amanda i Najdžel oteti su tokom posete jednom izbegličkom kampu. Bili su u terenskom vozilu kad im je put preprečio plavi „suzuki“, iz kojeg je iskočilo 12 naoružanih ljudi. Predstavili su se kao džihadisti i odveli ih u jednu napuštenu kuću, gde su ih razdvojili, a zatim nju silovali, dok je Najdžel to morao da sluša.

Dan kasnije jedan od njih je saopštio: „Alah mi je rekao da tražim otkupninu.“ Nakon toga kontaktirali su s njihovim porodicama i zatražili tri miliona dolara.
    Tokom narednih 15 meseci mnogo puta su ih selili i Amandu svakodnevno silovali. Često se dešavalo da joj uz glavu prislone pištolj i igraju „ruski rulet“.
    Amandu su terali da kontaktna sočiva pere u njihovoj mokraći, zbog čega je razvila tešku gljivičnu infekciju na licu, a otpali su joj nokti na nogama i kosa.

Misleći da će maltretiranje prestati, njih dvoje prešlo je u islam. Međutim, posle sto noći mučenja Lindhautovu su odveli u pustinju, gde su je naterali da kleči s nožem pod grlom. Tada joj je rečeno da zove majku i traži milion dolara za otkup.
    - Jecala sam u prašini kao ranjena životinja koja ne ume da govori - napisala je Lindhautova u svojoj knjizi „Kuća na nebu“.

Plaćena otkupnina

Napokon, novembra 2009. njihove porodice su skupile izvesnu količinu novca i preklinjale otmičare da to uzmu i puste njihove najmilije.
    Amanda i Najdžel više ne govore jedno s drugim.

Bilo je naznaka da je Lindhautova rodila dečaka po imenu Osama dok je bila u zatočeništvu, ali ona nikad nije pričala o tome. Samo je rekla da je preživela užase o kojima ne može da govori.

http://www.kurir-info.rs/teror-u-somaliji-kanadsku-novinarku-silovali-460-dana-clanak-965867

e tako vam je to kad vam đavo ne da mira i idete u islamsku vukoyebinu

Buduća legenda Jacob (avatar)
    Učlanjen
    20.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    691

Podrazumevano Re: TEROR U SOMALIJI: Kanadsku novinarku silovali 460 dana!

Dobro je kad samo siluju, kad pocnu da kolju to je zaebano.

Nego ovo mi mnogo zvuci poznato mislim da je bilo na NG banged up abroad al da nisu pominjali nikakvo silovanje

- - - - - - - - - -

Nego ovo mi mnogo zvuci poznato mislim da je bilo na NG banged up abroad al da nisu pominjali nikakvo silovanje
    Tek kad ti komarac sleti na jaja, shvatis da se nesporazumi mogu resiti nenasilnim putem

Poznat ChristopherWalken (avatar)
    Učlanjen
    28.01.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    355

Citat Original postavio eternal dream Pogledaj poruku
    Amandu Lindhaut i foto-reportera somalski teroristi držali u zatočeništvu 15 meseci, a nju za to vreme svakodnevno seksualno zlostavljali i tukli

Kanadska novinarka Amanda Lindhaut (24) preživela je pravi pakao u Somaliji, gde su je oteli teroristi i držali u zatočeništvu 460 dana...

http://www.kurir-info.rs/teror-u-somaliji-kanadsku-novinarku-silovali-460-dana-clanak-965867

e tako vam je to kad vam đavo ne da mira i idete u islamsku vukoyebinu
    I ja sam pomislio to isto.Zao mi je ove devojke naravno ali zlatno pravilo je - gledaj svoja posla!

Elita
    Učlanjen
    01.05.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Jacob Pogledaj poruku

- - - - - - - - - -

..............

Episode 18: Somalia/Nightmare in Somalia
    The terrifying story of photojournalist Nigel Brennan and reporter Amanda Lindhout who were held hostage for 15 months by a criminal gang in Somalia.

Moderator fortes (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1999

Citat Original postavio Jacob Pogledaj poruku

- - - - - - - - - -

Bilo je na NG-u bez pomena o silovanju. I bila je priča iz njegovog ugla.

Žao mi ljudi,ali ko se vatrom igra...
    Nessun maggior dolore che ricordarsi del tempo felice nella miseria-Dante Alighieri

Buduća legenda Jacob (avatar)
    Učlanjen
    20.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    691

Al po naslovu moz da pomislis da su je silovali non stop 460 dana bez vadjenja

E brate ko ide u Somaliju sam je kriv...
    Tek kad ti komarac sleti na jaja, shvatis da se nesporazumi mogu resiti nenasilnim putem

Elita frootsman (avatar)
    Učlanjen
    09.07.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    610

Конобарица одлучила да буде новинарка и наговорила дечка да отпутују у Сомалију како би тамо написала свој први чланак... Прича је блесава. Или није истинита или су њих двоје толико блесави да другачије нису ни могли да прођу у жкивоту.

Poznat
    Učlanjen
    19.09.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    66
    Reputaciona moć
    0

Kad vikend-pecaroš zapali na debelo more.

Pa posle bude: Bermudski trougao.

Slične teme

1. Boljevci-Zemun- Osnovna Skola godinu dana bez direktora
    Autor roditelji_Boljevci u forumu Škole
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 20.04.2004., 13:12
  2. Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 21.12.2003., 20:47
  3. Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 02.10.2003., 20:14
  4. sta mislite kad bi jednog dana svi WAP servisi...
    Autor deda_mraz u forumu Mobilni telefoni i navigacija
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 30.07.2003., 09:51

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •