Kakav je stav trenera po pitanju primene vestina/sporta u realnim situacijama?
Prikazujem rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Kakav je stav trenera po pitanju primene vestina/sporta u realnim situacijama?

Poznat bRu zLi (avatar)
    Učlanjen
    17.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    227

Podrazumevano Kakav je stav trenera po pitanju primene vestina/sporta u realnim situacijama?

Zeznuta tema za sve trenere.....

Kako trener tu "hoda po tankoj liniji", treba od nekog da napravi borca koji moze ozbiljno da nanese nekom telesne povrede, a sa druge strane mora da bude siguran da on to nece zloupotrebiti na ulici, u realnoj situaciji....

Zanima me sta o tome imaju treneri da kazu a i ostali koji su videli kako to rade njihovi treneri....

U nekim klubovima se i dan danas moze cuti da ako im trener sazna da su se pobili van ringa, van sale i nekog povredili - gube pravo vise da treniraju kod tog trenera, a neki klubovi su zapravo pravi mali delinkventni regrutni centri. Je l ima nesto gore od delinkventa celavog tetoviranog koji pravi probleme? Ima. Isti taj delinkvent samo koji je jos i obucen kako da najbolje moguce upotrebljava svoje telo u sluzbi nanosenja telesnih povreda drugim licima......

Kakva pravila vi imate u svojim klubovima?

Poslednji put ažurirao/la Dragisha : 03.09.2013. u 19:25

Aktivan član gnjec (avatar)
    Učlanjen
    02.01.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    69

Podrazumevano Re: Kakav je stav trenera po pitanju primene vestina/sporta u realnim situacijama?

Evo kako veliki guru deli pojaseve 28:50

https://www.youtube.com/watch?v=XxYkq9cVr3U

Moderator skura58 (avatar)
    Učlanjen
    11.08.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    625
    Reputaciona moć
    15939

Podrazumevano Re: Kakav je stav trenera po pitanju primene vestina/sporta u realnim situacijama?

Obučeni borac, bilo koje veštine,
    upotrebljava to samo u slučajevima
    nužne samoobdbrane, pazeći da ne udari prejako.
    Dobro vidimo samo srcem. Suština je nevidljiva očima.

Domaćin HYPE (avatar)
    Učlanjen
    27.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    159

Ne pravis razliku izmedju borilackog sporta i borilacke vestine, ne samo u ovoj temi nego u svakoj koju postavis.
    Le donne sono il bacio di una sera,
    il profumo della primavera...

Buduća legenda Dragisha (avatar)
    Učlanjen
    07.02.2011.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    4885

tema je ekstremno osetljiva...
    i nimalo mi se ne sviđa,odmah da kažem...

propagirati nasilje u BV i BS je po meni neprihvatljivo...
    pomno ću pratiti Vaša izlaganja,a ako ne bude u skladu sa pravilnikom ,tema će pod ključ...
    "...Ako na stazi života potrčiš i padneš,podigni se i obriši prašinu,jer ne gubi onaj što pada već onaj što ostaje da leži..."

Aktivan član
    Učlanjen
    15.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    62

Kod mene svako mora da bude svestan da svojim ponašanjem predstavlja klub. I na to ljude redovno podsećam. U slučaju da predstavljaju klub u lošem svetlu na bilo koji način, zamolim ih da mi oproste što moraju da potraže neki drugi klub.

Roditelji članova između 16 i 18 godina imaju moj broj telefona, i ja njihov, tako da čujem i za probleme u školi ako ih ima ili bilo šta drugo. Ko god ima molbu kluba razrednom starešini da mu pravdaju po neki zadnji čas zbog treninga, tu privilegiju gubi ako pokvari ocene. I na taj način predstavljaju klub.

Poznat bRu zLi (avatar)
    Učlanjen
    17.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    227

Citat Original postavio milosmalic Pogledaj poruku
    Kod mene svako mora da bude svestan da svojim ponašanjem predstavlja klub. I na to ljude redovno podsećam. U slučaju da predstavljaju klub u lošem svetlu na bilo koji način, zamolim ih da mi oproste što moraju da potraže neki drugi klub.

Roditelji članova između 16 i 18 godina imaju moj broj telefona, i ja njihov, tako da čujem i za probleme u školi ako ih ima ili bilo šta drugo. Ko god ima molbu kluba razrednom starešini da mu pravdaju po neki zadnji čas zbog treninga, tu privilegiju gubi ako pokvari ocene. I na taj način predstavljaju klub.
    Bravo svaka cast, ovakav odgovor sam ocekivao da neko napise tj potajno sam se nadao, jer je situacija uzasna.

Poznat bRu zLi (avatar)
    Učlanjen
    17.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    227

Citat Original postavio Dragisha Pogledaj poruku
    tema je ekstremno osetljiva...
    i nimalo mi se ne sviđa,odmah da kažem...

propagirati nasilje u BV i BS je po meni neprihvatljivo...
    pomno ću pratiti Vaša izlaganja,a ako ne bude u skladu sa pravilnikom ,tema će pod ključ...

Pod kljuc, zasto pod kljuc? Dragishja mislim da nisi lepo razumela moju temu....Tema ne propagira nasilje, nego bas obrnuto, ima za cilj da kod citaoca (pogotovo citaoca trenera) probudi svest o tome da oni veoma uticu na ponasanje mladih i da im daju maltene u ruke neki vid "oruzja". Kao sto je to lepo reko milosmalic, ti ucenici ujedno ne blate samos ebe vec i svoju skolu i svog trenera.

Tema ima edukativni karakter a ne nasilnicko-promotivni. Nemoj da ide pod kljuc, samo izbanuj ovi sto vredjaju i upotrebljavaju ruzne reci. Ja cu gledati da izbegnem odgovaranja i uzvracanja ruznih reci a ti sankcionisi prestupnike.

I da, za kraj, moj stav je da treneri moraju vaspitno delovati na ucenike i da im izloze rizike primenjivanja tehnika na ulici a ne da prave od njih tehnicki obucene delinkvente spremne za sibanje po fudbalskim utakmicama.

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    6150

Citat Original postavio milosmalic Pogledaj poruku

a ako ih neko dira u skoli i otima dzeparac i uzinu sta kazu,ja sam iz onog finog kluba izvolte i poklone se
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Aktivan član
    Učlanjen
    15.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    62

Predstavljanje kluba u lošem svetlu bi bilo da oni nekome otimaju džeparac i sprovode nasilje.

Ako ih neko fizički napadne u školi i odbrane se, nisu uradili ništa loše. Srećom takvih slučajeva to jest potrebe za time nije bilo.

Poznat
    Učlanjen
    10.03.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Imamo dobru izreku:Ucitelj otvara vrata,a ucenik sam pronalazi put.

Slične teme

1. vas stav o ovom pitanju.....
    Autor neizreciva u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 251
    Poslednja poruka: 04.05.2011., 01:48
  2. Vaš stav po pitanju različitih vrsta osiguranja?
    Autor BettyBlue u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 26.01.2010., 16:40
  3. Odgovora: 49
    Poslednja poruka: 11.05.2008., 20:38
  4. stav po pitanju kredita
    Autor AntunTun u forumu Preduzetništvo i radni odnosi
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 23.08.2005., 10:37

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor