jesenja..neka nova? nije..stara, samo iz novog ugla..

dive

Legenda
Poruka
61.140
proslo leto, stigla jesen, a ja potaknuta necim sto sam procitala sada na dip-u i delicem filma koji sam videla juce na nekom kanalu
meril strip - majka, teko obolela..porodica oko nje.. trudi se da joj koliko moze olaksa i poslednje dane ucini srecnim
cerka zgrozena bude suocena sa cinjenicom da otac vara majku, a meril joj na to kaze nesto u smislu - sve sto ti znas, znam i ja..postoje stvari na koje kad si mlad nikad ne bi pristao, a onda vremenom shvatis da neke potrebe nisu toliko bitne kao sto je miris zajednicke kafe koja te ujutru ceka u kuhinji..

ja volim ceo spektar boja..
ali postoje stvari koje su mi mnogo bitne i gde boje mogu da budu samo konkretne
postoje stvari koje mogu i koje ne mogu da delim
mozda sam sebicna, mozda gresim, ali mi ta kafa ne bi imala ni taj miris, ni taj ukus kad bi bila toliko zacinjena


kako se vi nosite sa tim?
 
to je ona fora bolje kvalitetno sam nego nekvalitetno s nekim,proseravanje,pa napravi da vam bude kvalitetno,ako imas kefalo kako si uopste ulazila u nekvalitetan odnos pa se naknadno popismanila da je za tvoj ukus i kriterijum los,ne obracam se tebi licno:lol:

ma tema je o kompromisima
koliko je ko spreman da ih pravi da bi na kraju rekao - ok, ovo je cilj! tu sam hteo..
mislim, da li cilj uvek usreci s obzirom na kvalitet puta koji se predje?
 
aj karamba opet o prevari :lol:
ja spadam u tu grupu mladih koji ne bi mogli tako nesto, grozim se i na samu pomisao :bljuc:

sta znam mozda ipak ima veze sa godinama, ne znam
cujem cesto tako te price starih bracnih parova kao znaju za te izlete al nema veze, nije im to toliko bitno
to znaci da njihova ljubav nije onakva kakva je kad su mladi, svezi par...verovatno prelazi u drugu vrstu ljubavi, vise drugari, saputnici, nego ljubavnici...
ebem li ga, mudrost odredjenih godina, sve ima svoje...
 
ma tema je o kompromisima
koliko je ko spreman da ih pravi da bi na kraju rekao - ok, ovo je cilj! tu sam hteo..
mislim, da li cilj uvek usreci s obzirom na kvalitet puta koji se predje?
bravo,samim tim sto se trudimo pred sobom smo cisti da smo dali najbolje od sebe pa kome ne odgovara nek se tera sebicnjak,nego svako danas trazi 3 leba preko pogace pa onda kad vljusne o patos bude kuku lele onaj sto mi ugadjo i voleo mi tad nije bio dobar a ovaj sto mi daje masnice svakodnevno bas je muskarcina
 
elem,nosim se sa kompromisima skoro pa savrseno
nekad je to u tri lepe,a nekad ta tvoja mirisna jutarnja kafica :)
svesna sam da ni ja nisam cvecka i da se ne dajem bas svima i u svakoj prilici 100%,pa onda zasto bih ocekivala bajku od jutra do veceri
nista mi nije vaznije od mira i nirvane u dusi i zarad toga sam spremna na mnoge svari u zivotu da zazmurim,ili ne odreagujem
i onako je svaki dan ,novi dan i svaka tuga traje par dana ili meseci
sve to prodje.pa zasto onda isterivati mak na konac,zasto traziti dlaku u jajetu
ponavljam,ovo nije tema o prevari,vec uopste o kompromisima i to ne samo u odnosu musko-zensko,jel?
 
Poslednja izmena:
elem,nosim se sa kompromisima skoro pa savrseno
nekad je to u tri lepe,a nekad ta tvoja mirisna jutarnja kafica :)
svesna sam da ni ja nisam cvecka i da se ne dajem bas svima i u svakoj prilici 100%,pa onda zasto bih ocekivala bajku od jutra do veceri
nista mi nije vaznije od mira i nirvane u dusi i zarad toga sam spremna na mnoge svari u zivotu da zazmurim,ili ne odreagujem
i onako je svaki dan ,novi dan i svaka tuga traje par dana ili meseci
sve to prodje.pa zasto onda isterivati mak na konac,zasto traziti dlaku u jajetu
ponavljam,ovo nije tema o prevari,vec uopste o kompromisi i to ne samo u odnosu musko-zensko?

da, o komrpomisu kvaliteta zarad kvantiteta
prihvaticu i preci cu preko onog sto mi ne odgovara samo da bi bilo trajno, sto trajnije
jel ti ti kompromisi ne menjaju osecaj i osecanje posle nekog vremena?
 
to je istina nekih ljudi, ne svih, bez obzira na godine.
ninteresuju me takvi odnosi, nije uopste pitanje da prihvatis tako nesto ili da budes sam nego da budes sa takvim/takvom ili sa nekim ko ima drugacije principe i to je sve.
ni tesko obolele osobe sve ne razmisljaju tako, kad je ona kokoska uskocila u krevet s mojim bivsim muz joj je imao rak pa nisu ostali zajedno jer mu je bilo neprihvatljivo i evo ga sad sa drugom zenom. nije ni njemu ta njena paznja izrazena u kafi prijala znajuci sta mu radi iza ledja ali nekom drugom mozda bi - ne bih da vam opisujem njegovu srecu u tim momentima posto je covek pokusao da se ubije i proveo nekoliko nedelja na psihijatriji. film je film, zivot je nesto drugo.
mogu da dodju u obzir samo kompromisi koji me ne ugrozavaju a prikriveni za mene nezdravi zahtevi mogu da se realizuju s nekim drugim.
 
lema mentalno ako ne fizicki a to ne moz osporis da su svi nesigurni praznoglavci:lol:

sto jes, jes! ziva istina :lol:

- - - - - - - - - -

to je istina nekih ljudi, ne svih, bez obzira na godine.
ninteresuju me takvi odnosi, nije uopste pitanje da prihvatis tako nesto ili da budes sam nego da budes sa takvim/takvom ili sa nekim ko ima drugacije principe i to je sve.
ni tesko obolele osobe sve ne razmisljaju tako, kad je ona kokoska uskocila u krevet s mojim bivsim muz joj je imao rak pa nisu ostali zajedno jer mu je bilo neprihvatljivo i evo ga sad sa drugom zenom. nije ni njemu ta njena paznja izrazena u kafi prijala znajuci sta mu radi iza ledja ali nekom drugom mozda bi - ne bih da vam opisujem njegovu srecu u tim momentima posto je covek pokusao da se ubije i proveo nekoliko nedelja na psihijatriji. film je film, zivot je nesto drugo.
mogu da dodju u obzir samo kompromisi koji me ne ugrozavaju a prikriveni za mene nezdravi zahtevi mogu da se realizuju s nekim drugim.

o tome pricam

- - - - - - - - - -

ne svidja mi se naslov teme:think:

ti otvori neku sa lepsim naslovom :lol:
 
ja ne mogu da odgovorim na temu
prvo si osudila one koji prihvataju kompromise i sad ja treba da priznam da sam trpela turkinju samo da se ne bih cimala i trazila novu budalu :confused:
sad je otisla,i svi smo srecni

nisam bre nikog osudila! :lol:
samo pricamo
razlicite stvari nas usrecuju
ja sam imala 5 takvih turkinja kao ti tu jednu
i kosa mi se dizala na glavi, a ne mogu da ih otkacim jer nemam neku neturkinju na vidiku ispred sebe
i bio je period kad vise nisam mogla da pravim kompromis i kad sam otkacila turkinju i rekla - ebovas mis, dok ne dodje normalna, lakse je meni da odfizikalisem
mislim nekad je lakse da ti pukne kicma, nego da ti pucaju zivci
sve je samo stvar trenutka i onoga sta smo spremne tada da istrpimo
meni da je turkinja usla jos jedan dan, mislim da ili ona ziva ne bi izasla ili bi mene odvezli u lazu
 
Zivot je put...
Cilj je momenat...

Suludo je jesti gomna celim putem radi jednog momenta...
A opet, sve zavisi od osobe i toga koliko zeli taj momenat...

Kad si mlad, razmisljas na jedan nacin, imas tvrde stavove i mislis da je cilj najbitniji...
Posle odrastanjem, shvatis, neki pre neki kasnije, da je u zivotu sve relativno...
Danas jeste, sutra nije... najave sunce, padne kisa...
Ako si pametan, recices Zabole me i za sunce i za kisu, nabaciti osmeh i izvuci najbolje iz situacije...

PS. Kad se radi o deci, to je ipak malo osetljivija tema, kao u ovom filmu...
 
nisam bre nikog osudila! :lol:
samo pricamo
razlicite stvari nas usrecuju
ja sam imala 5 takvih turkinja kao ti tu jednu
i kosa mi se dizala na glavi, a ne mogu da ih otkacim jer nemam neku neturkinju na vidiku ispred sebe
i bio je period kad vise nisam mogla da pravim kompromis i kad sam otkacila turkinju i rekla - ebovas mis, dok ne dodje normalna, lakse je meni da odfizikalisem
mislim nekad je lakse da ti pukne kicma, nego da ti pucaju zivci
sve je samo stvar trenutka i onoga sta smo spremne tada da istrpimo
meni da je turkinja usla jos jedan dan, mislim da ili ona ziva ne bi izasla ili bi mene odvezli u lazu

znam,imala sam i ja takve momente :lol:
ali sad mi se moglo da malo zazmurim da mi lepo prodje leto :malav:
 
znam,imala sam i ja takve momente :lol:
ali sad mi se moglo da malo zazmurim da mi lepo prodje leto :malav:

poslednjoj turkinji dva meseca pokazujem kako i sta treba da uradi
govorim kada da dodje i do kada da zavrsi posao
i ona dodje pola sata ranije kad ne moze da radi, jer mi je prostor u funkciji usluga i popne se kod mene na galeriju u off i krene kao sumanuta da riba svaki dan fotelje koje se ne ribaju
a kad zavrsi posao :navodnik: i dodjem da zakljucam, sve razmazano..ko macka repom
i to sve treba da platim sa mentalnom toruturom - sta joj radi komsiluk, dok ja svodim zakljucni racun za prihod obe firme
ma bjazi bre turkinjo sa mog prozora
 
Vec sam pisala da su mi posle deteta najvazniji prijatelji. I u prijateljstvu su mi jaaako bitni cisti odnosi. Tu kompromisa nema. Zato jasno i delim prijatelje, drugove i poznanike.
Ali, postoje situacije na koje ne mozes da utices. Trenutno sam u jednoj. Dugo me je obuzimalo nezadovoljstvo. Skoro sam resila da ne dopustim da zbog (nadam se) samo trenutnih okolnosti nazadujem. Udahnes, "popijes tu kafu" i guras u pravom smeru za sebe verujuci da ce, zasluzena biti najmirisnija i najukusnija.
 
poslednjoj turkinji dva meseca pokazujem kako i sta treba da uradi
govorim kada da dodje i do kada da zavrsi posao
i ona dodje pola sata ranije kad ne moze da radi, jer mi je prostor u funkciji usluga i popne se kod mene na galeriju u off i krene kao sumanuta da riba svaki dan fotelje koje se ne ribaju
a kad zavrsi posao :navodnik: i dodjem da zakljucam, sve razmazano..ko macka repom
i to sve treba da platim sa mentalnom toruturom - sta joj radi komsiluk, dok ja svodim zakljucni racun za prihod obe firme
ma bjazi bre turkinjo sa mog prozora
evo jedan biser od moje pa palim na pos'o :lol:
znas one pecate s datumom
11041a.jpg

imam ovakav
e ona nije znala da se to namesta za svaki novi dan,nego je mislila da svaki dan kupujemo drugi :rotf:
i kad sam joj rekla da napravi datum za taj dan ona je napravila 84.feb 2009 :rotf: sramota me umesto nje majke mi :lol:
 

Back
Top