jesenja..neka nova? nije..stara, samo iz novog ugla..

Ja bre ne znam sta bih rekla.
Lako mi je sad da palamudim, i ko zna koliko puta je i bila ta varijanta, ne bih ovako ne bih onako, ili suprotno ovako bih i onako, a bude nesto sasvim peto.
Uvek se prevagne, sta se dobije, sta se gubi, samo zavisno od toga se odlucuje.
Nit su sve greske/mane iste nit su svi ljudi i odnosi medju njima isti.
Nekome ne bih vise istrpela ni dobar dan da mi kaze a neko jos uvek moze i da mi njake po glavi.
 
evo jedan biser od moje pa palim na pos'o :lol:
znas one pecate s datumom
Pogledajte prilog 302297
imam ovakav
e ona nije znala da se to namesta za svaki novi dan,nego je mislila da svaki dan kupujemo drugi :rotf:
i kad sam joj rekla da napravi datum za taj dan ona je napravila 84.feb 2009 :rotf: sramota me umesto nje majke mi :lol:

pa jbg tehologija 21.veka
sto joj neko nije detaljno objasnio :rotf:
a mogla je i rucno da ispise
 
pa jbg tehologija 21.veka
sto joj neko nije detaljno objasnio :rotf:
a mogla je i rucno da ispise

pa rucno je i pisala na svim cekovima,pa sam joj ja rekla da pecatira,brze je
kaze ali nije dobar datum
reko pa napravite dobar
kaze aaaaa ja sam mislila da svaki dan ima drugi pecat
:eek: ne nego okrecete ove tockice,eto sad napravite za danas i ispecatirajte mi te cekove
posle vidim i dalje pisano rukom,tapnem pecat a ono 84. februar :eek:
 
Ne volim uopste sto cinim kompromise, kad ih nacinis dovoljno potpuno se izgubis, zaboravis i sta si hteo i kuda dalje. Ali se moze ni ziveti samo po tvome, pa valjda jesu neminovnost.
Ali i kompromise treba razlikovati. Ima onih u kojima se nesto pitas i aktivno ucestvujes nakon nekog promisljanja sta gubis i sta dobijas.
A ima i onih gde je tvoje samo da cutis i da klimas glavom, zapravo si manji od makovog zrna, ako kazes nesto pogresno sve propada. Takvi unistavaju coveka, onda je bolje skociti u nepoznato pa sta bude, nego ciniti kompromise u kojima ti zapravo trpis u nekoj neizvesnosti.
 
ma tema je o kompromisima
koliko je ko spreman da ih pravi da bi na kraju rekao - ok, ovo je cilj! tu sam hteo..
mislim, da li cilj uvek usreci s obzirom na kvalitet puta koji se predje?

данас људи нису спремни на компромисе.радије би били сами и несрећни, јер не желе да се жртвују за партнера, не желе да се за некога понизе, поднесу жртву.
не схватају, да је у ствари то ЉУБАВ, јер она тражи жртву и само је тада најлепша.
 
Mora da je bila neka mnogo prestupna godina :))))

neka mnogo prestupna turkinja :lol:

- - - - - - - - - -

данас људи нису спремни на компромисе.радије би били сами и несрећни, јер не желе да се жртвују за партнера, не желе да се за некога понизе, поднесу жртву.
не схватају, да је у ствари то ЉУБАВ, јер она тражи жртву и само је тада најлепша.

de si simo kuco stara :lol:
a zasto obavezno uz sami mora da ide i nesrecni?
sta ako je to njihov izbor posle perioda ``zrtvovanja``
mislim, ako je zrtva tolika - tesko da je to ljubav
 
kompromisi naravno...jer ni jedna veza računam ne bi išla dugo bez kompromisa...na šta bi ličilo da krene oštro na šiljavo...ko dva jarca na brvnu...
ali ne valja da to kompromisavanje bude samo jednostrano...da jedna strana pravi kompromise a da druga strana to samo koristi i tera po svome ne obazirući se na to što druga strana očekuje ublažavanje nekih stavova ili ponašanja...onda je to već jahanje...
sročio sam ga jebbalo majku :confused:
 
de si simo kuco stara :lol:
a zasto obavezno uz sami mora da ide i nesrecni?
sta ako je to njihov izbor posle perioda ``zrtvovanja``
mislim, ako je zrtva tolika - tesko da je to ljubav

волим и ја тебе!:cmok:
то су стереотипи и размишљање људи који мисле да је то нека "срамота" бити сам, да су "обележени" у друштву, поготово за вас жене.
ако је жртва велика и болна, значи да је вредело, нема кајања јер ти си тако хтела, да даш и последњи атом свога бића како би та љубав опстала.
мени је љубав најважнија на свету и учинио бих све да и даље живи.
 
kompromis je odlika zrelosti,shvatis da nisi vise beba kojoj se sve ugadja i da ne moze sve biti kako zelis.da bi neki odnos opstao moraju da postoje kompromisi.ne valja ni kad bas sve covjek tjeta po svom a niti kad bas na sve pristaje.dogovor ili kompromis je kljucna stvar za opstajanje bilo kog odnosa.ja sam u zivotu na mnoge pristala i ne kajem se,dok sam bila samoziva i tvrdoglava bilo mi je puni teze na svim poljima zivota.
 
ne mora samo da se gleda iz ugla prevare
prevaru sam navela kao primer, preko koje je presla junakinja iz filma
ovde je vise rec o kompromisu
da ostanes do cilja - srecno do kraja zivota, a da znas da nije srecno jer su silni kompromisi napravljeni

razumem ovo, ali zamisli kakav bi tek očaj bio kada bi shvatio da si pravio sve te kompromise uzalud?
ta kompromisna sreća jutarnje kafe me podseća na ono..."ko će ti doneti čašu vode kad ti nedajbože bude zatrebalo?" razmišljanje.
znači, pristajem na sve, samo ostani uz mene jer nemam snage niti volje da tragam za srećom na drugom mestu? a veći deo vremena niti mogu da te očima vidim, niti se ybemo, niti imamo bilo šta zajedničko, ali eto..treba se pomiriti sa realnošću, niko nije savršen bla bla..
f.uck.
 
proslo leto, stigla jesen, a ja potaknuta necim sto sam procitala sada na dip-u i delicem filma koji sam videla juce na nekom kanalu
meril strip - majka, teko obolela..porodica oko nje.. trudi se da joj koliko moze olaksa i poslednje dane ucini srecnim
cerka zgrozena bude suocena sa cinjenicom da otac vara majku, a meril joj na to kaze nesto u smislu - sve sto ti znas, znam i ja..postoje stvari na koje kad si mlad nikad ne bi pristao, a onda vremenom shvatis da neke potrebe nisu toliko bitne kao sto je miris zajednicke kafe koja te ujutru ceka u kuhinji..

ja volim ceo spektar boja..
ali postoje stvari koje su mi mnogo bitne i gde boje mogu da budu samo konkretne
postoje stvari koje mogu i koje ne mogu da delim
mozda sam sebicna, mozda gresim, ali mi ta kafa ne bi imala ni taj miris, ni taj ukus kad bi bila toliko zacinjena


kako se vi nosite sa tim?

poenta price je da cale nije varao kevu, vec je isao u birtiju ...
a ona ga je godinama prihvatila takvog, i razumela,
i sto kaze Skarlet O Hara- videla i perspektivu koju nosi sutrasnji dan

- - - - - - - - - -

razumem ovo, ali zamisli kakav bi tek očaj bio kada bi shvatio da si pravio sve te kompromise uzalud?
ta kompromisna sreća jutarnje kafe me podseća na ono..."ko će ti doneti čašu vode kad ti nedajbože bude zatrebalo?" razmišljanje.
znači, pristajem na sve, samo ostani uz mene jer nemam snage niti volje da tragam za srećom na drugom mestu? a veći deo vremena niti mogu da te očima vidim, niti se ybemo, niti imamo bilo šta zajedničko, ali eto..treba se pomiriti sa realnošću, niko nije savršen bla bla..
f.uck.

bolje poznato "zlo" od nepoznatog ...
nema svako snage da sa novim djavolima izlazi na kraj
 
Kada mi je do neceg ili nekog stalo..ne mora obavezno da bude muskarac
ali i ako mi je stalo i do tog muskarca spremna sam na kompromise do odredjene granice..
a granica je sve dotle dok ne moram da rusim svoje dostojanstvo..svoje Ja..i nesto zbog
cega bih se kasnije kajala.....kod prevare nemam kompromis

ako se misli na one sitne kompromise koje svi pravimo...to je po meni sastavni deo zivota i uskladjivanje navika
 
Ja stvarno nisam nacisto sta da mislim o ovoj temi?
Pitam se sta bi bilo da imas partnera sa kojim dises kao jedno, vi ste soulmate, ali vas samo libida hebu, nikako da se poklope?
Sad ce neko reci to je nemoguce, a moguce je.
A sta cemo kad se taj isti libido ugasi jednog dana? Sta cemo onda raditi sa tim istim partnerom, sa kojim smo se u zivotu samo lepo kresali?
Evociracemo uspomene na to?
 
....ako se misli na partnersku vezu (brak recimo)...pravila sam raznorazne kompromise, zarad "mira u kuci", a jedino ja nisam bila mirna...i nikad vise to ne bih
radila...neka hvala, volim ja "malo" i sebe...
....a imala sam i tu kafu svako jutro bez obzira na sve, ali je ta kafa trebala da pokrije kojesta, sto se time pokriti ne moze....umem i sama da skuvam kafu,
taman onakvu kakva mi prija..

...ako se misli na kompromise vezane za decu, e tu sam slaba i to mi je ok, ipak je to neka druga ljubav, bezuslovna, bezgranicna, ne uporediva sa bilo cim,
pa ni kompromisi nisu strani i lako ih je pronaci...

...u prijateljstvu pravim kompromise, zivotni putevi nam se cesto razilaze, ali ono sto nas veze je vece od svih daljina, pa da bi ta prijateljstva trajala, a ako nam
je stalo do njih, naravno da cemo ih praviti...

...e sad jesi mislila na nesto skroz drugo....ne znam...:)
 
Ja stvarno nisam nacisto sta da mislim o ovoj temi?
Pitam se sta bi bilo da imas partnera sa kojim dises kao jedno, vi ste soulmate, ali vas samo libida hebu, nikako da se poklope?
Sad ce neko reci to je nemoguce, a moguce je.
A sta cemo kad se taj isti libido ugasi jednog dana? Sta cemo onda raditi sa tim istim partnerom, sa kojim smo se u zivotu samo lepo kresali?
Evociracemo uspomene na to?
to se bre zove brak
samo ce ova mlada deca da ti kazu da treba da se razvodis u pedesetoj i da pocnes da izlazis i trazis po diskotekama novu srecu i novu ljubav
 
Ma, sve počinje od nas samih-koliko nam je stalo do nekoga, nečega pa u toj računici(kvazi miru) tražimo meru

nekada su pritisci nesavladivi pa se puca-pa opet mora kompromis radi nekog odnosa -najviše da se kanap olabavi i naši nervi zaštite

nema komunikacije bez kompromisa, odnosno uvažavanja ili činjenja ustupaka i to su sada amplitude

čak i površan odnos traži neku pažnju, makar u slušanju sagovornika-pa koliko nam je stalo do te osobe
(ili vlastite glume da bismo bili humani ili već nekog lakšeg licemerja) ili nam izazove neku emociju,
toliko pravimo kompromis primoravajući sebe da otslušamo nešto što nas ne dotiče

kompromisi mogu a i ne moraju (većinom) da dugo traju, bude uvek povuci-potegni.
.koliko mi labavimo-drugi nam radi svojih potreba zatežu i obrnuto

a i dosadno je da bude neka nirvana non-stop
 
Ja obrnuto od nekih ovde: kad pristajem na kompromise, to gotovo uvek znaci da mi nesto i nije bas stalo, da mi je svejedno. Situacije gde ne zelim konflikte, pa gledam da ponesto ne cujem i ne vidim i onda nekako isteram kompromisno stvar, su one sa mojim roditeljima. Oduvek je tako, nikada nisam volela da oni brinu zbog necega, a da sam ja povod.
Generalno sam gruba u komunikaciji kad se neko poziva na kompromis radi kompromisa, bez pokrica, ucenjivacki, sa zadnjim namerama, zato sto se podrazumeva, ili samo zbog toga sto je "tako pametnije".
Ne osecam se dobro sama sa sobom, kad idem protiv sebe. :aha:
 

Back
Top