Strasno!

kosta1703

Veoma poznat
Poruka
13.699
http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/402822/Pijani-vozac-usmrtio-dvoje-pesaka

Verovatno kao i mnogi tekstovi u novinama i crnim hronikama kod nas zadnjih godina.
Za mene licno ovaj tekst ima jednu veliku razliku u odnosu na ostale slicne.
M.T ili Milojko Terzic je moj starac.
Covek koji za svojih 60 godina ni mrava zgazio nije, nikome nista ruzno pomislio nije.
Z.T. ili Zivko Terzic njegov brat od strica, kuca do kuce u selu..
Sjajan covek u svakom pogledu.

Posto je ova vest jako stura da je ja razjasnim..........Pok.Zivko i Milojko su bili na veselju u komsiluku, gde je komsija slavio rodjenje unuka.
Krenuli su kuci oko 2 posle ponoci, ispratili ih harmonikasi, presli su nepunih 30 metara , kada ih je obojicu pokosio tip svojim volksvagenom polo.........Zamislite koliko je morao brzo ici , kada je jedan mali auto polo, na mestu ubio dva odrasla coveka?
Vinovnik nesrece pobegao s lica mesta, kada je dosao do kuce, sam nazvao policiju.
Posle tri sata izmereno 0,98 promila alkohola(ovo nije sudski podatak, ali je pouzdan).


Ovakve stvari ce se dogadjati kod nas sve dok se voznja pod dejstvom alkohola ne bude smatrala KRIVICNIM delom, a ne prekrsajem.
Kada alkoholisani vozaci budu vukli bukagije po mardelju za samu voznju u alkoholisanom stanju(PRE nego naprave udes) uz obavezno oduzimanje prava na posedovanje vozacke dozvole, ovakve stvari ce biti rariteti.
 
Poslednja izmena:
1 ker za veče može da nakupi 10-ak hiljada to mu je bre trećina mesečne plate a opet može da stigna i da ispuni kvotu od 3-5,otkud znam koliko,alkoholisanih vozila..:lol:
 
Sve je to tako samo oni koji voze prebrzo i bahato, tako voze i kad su trezni. Mozda jos i gore.

Za pocetak prvo pijanima............Kao sledeci korak dozivotno oduzimanje prava za upravljanje motornim vozilima.
Neverovatno je da u zakonodavstvu posotji posebna odgovornost majstora borilackih vestina prema pravilnom koriscenju svojih vestina, a ne postoji odgovornost vozaca prema upotrebi potencijalnog oruzja-vozila kojim upravlja.
 
važno da su zabranili posle 10 da se pazari alkohol po prodavnicama,pumpama,trafikama,a splavovi,klubovi kafane itd.svako veče sve puno i svi cirkaju a došli su kolima,na ćošku ker žicka za večeru i svi se prave mutavi,hvataju neku boraniju a som od 300 kila u džipu se uglavnom ne dira,jer plaća u evrima na licu mesta,a baš jedan takav kreten je pre 1-2 god.ubio lika na motoru na uglu 29.novembra i Cvijićeve,slavio čovek rođendan pa se napio i yebiga desilo se,ali dobro nije pobegao sačekao je policiju,to mu je garant uzeto kao olakšavajuća okolnost,ni ne sumnjam da je na već slobodi...
 
Za vožnju u alkoholisanom stanju i bahatu vožnju uvesti kaznu batinanjem.
25 po turu na licu mesta pred svedocima iz najmanje još dva zaustavljena vozila.

Al pravih batina od kojih se gubi sposobnost sedenja, a kamo li upravljanja vozilom bar na nedelju dana
 
iskreno saucesce

Hvala.

Ovo je za mene bas velika tragedija, u onom najblizem, najvecem ljudskom smislu, kada prosto ostanes bez zelje, htenja ali i bilo kakve vere u zivotnu pravdu....
Imam punih 45 godina, i NIKADA u svom zivotu nisam upoznao boljeg coveka od njega.
U svakom smislu.
Ovo nije neki hvalospev sada, posle svega, nego jednostavno moja ,moze se reci mentalna agonija, i kao racionalne osobe i kao vernika.
Cesto se setim reci jednog od lokalnih novinara koji je umeo da kaze: Ma ljudi dajte da jednom u zivotu vidim nekog baksuza koji je umro prerano.
 
Uzas! Ma danas u svakom zaseoku imas bar po dva idiota koja jurcaju kao nenormalni sa automobilima.I kada tako neki neduzni,nesrecni covek izgubi glavu zbog tako nekog debila onda kuku-lele!
Desice se jos milion ovavih slucaja ali drzava i dalje ne reaguje.

Moje saucesce.
 

Back
Top