Право лице заштитника паса

ccaterpillar

Legenda
Poruka
56.059
Мој син је остао без трећине усне

СЛУЧАЈ ЕУТАНАЗИЈЕ ПСА У НОВОМ СВЕТЛУ

ИСПОВЕСТ МАЈКЕ ЧЕТВОРОГОДИШЊЕГ ДЕЧАКА КОГА ЈЕ ПАС НАПАО

Да ли је требало да пусте пса па да изуједа још неко дете да би били задовољени људи из Удружења за заштиту животиња? Постоји ли удружење за заштиту људи, пита се пријатељ породице Ивана Ђ. из Врбовца

Након подношења кривичне пријаве против ветеринарке Драгане Б.из Смедерева која је на захтев власника из Врбовца успавала пса Флокија, Удружење за заштиту животиња“Људи за животиње“ (које се у међувремену пререгистровало у „Линк плус“) отишло је корак даље, па је према писању појединих медија, пријаву Основном тужилаштву поднело и против власника пса Ивана Ђ.Ни не залазећу у разлоге из којих је затражио еутаназију, заштитници животиња дигли су хајку на ветеринарку и власника пса, подигавши велику прашину. Истина је, закон о томе постоји и треба га поштовати. Али, није на одмет погледати и његово наличје.
У овом случају није реч о псу, већ о четворогодишњем дечаку из Врбовца у чијем се дворишту донедавно играо и пас Флоки- мешанац стар шест година који је у домаћинству породице Ивана Ђ. провео нешто више од месец дана. Према сведочењу првих комшија, о чему су једино Наше новине писале, пас је недавно из чиста мира крволочно скочио на дечака и откинуо му део лица. Од тешких повреда дете се до данас није опоравило, ни физички, ни психички. Последице и трауме су свуда видљиве.

Наше новине успеле су да ступе у контакт са мајком повређеног детета. Једва је успела да проговори неколико реченица које би потресле и оне најтврђе.

Ако вам кажем да наш син нема трећину усне и да има повреде по образу и потиљку и да је 15 дана лежао на одељењу у Београду где су му зашили ране, јасно вам је о каквим се повредама ради, рекла нам је кроз плач мајка повређеног малишана.
Никога не кривим, десило се шта се десило и нека се на томе заврши. Ми смо пса однели да га тесирају на беснило и јасно вам је да нисмо могли, после свега, да га вратимо кући, зато смо затражили да га успавају, прича видно потресена жена.
Не желимо да нам се дете провлачи по новинама, рекла сам вам шта сам имала, а даље ћемо реаговати у зависности од ситуације. За сада нисмо званично добили ништа, а нико из Удружења се није распитивао за здравље нашег детета, рекла је за Наше новине супруга Ивана Ђ, мајка повређеног дечака.

Близак пријатељ ове породице такође је очајан што је пас главнија тема од дечака.
Знате ли колико има људи на селу који усмрте пса ловачком пушком, само зато што им је подавио живину. Многи такве псе одвезу на неку депонију или место удаљено од куће и пусте. Зар је требало да тако поступе и ови људи? Да ли је требало да пусте пса па да изуједа још неко дете да би били задовољени људи из Удружења за заштиту животиња? Постоји ли удружење за заштиту људи, пита се наш саговорник и тврди да су родитељи повређеног дечака поступили најбоље што су могли.
Читав случај, по свему судећи, биће разрешен судским путем.


http://www.nasenovine.net/index.php/hronika/content/1009/slucaj-eutanazije-psa.html

Једном речју, џукеле!!!
 
e jes iz čista mira da ga ujede njegov pas, nešto ga je čačko sigurno
Koliko vidim iz teksta najodgovorniji su roditelji .Psa su nabavili kad je bio star sest godina , a kod njih je bio nesto vise od mjesec dana .
Za to vrijeme nisu mogli ni upoznati psa , a ostavili su malo dijete da bude s njim . Najkretenskija mi je izjava komsija da je pas napao iz cista mira .
Trebao je izjavu dati i neko iz drugog kvarta .Malo dijete se ne ostavlja samo sa psom . Klinac moze psa da udari sibom ili da mu gurne prst u oko.
Djeca su radoznala i rade svasta . Ja imam dva velika psa koje sam ja odgojio . Djeca mogu da se igraju s njima , ali samo kad sam ja tu !
 
pa uglavnom je tako
Ne bas uvijek . Meni je malo poderao pantalone pas kod Dedinja .Vlasnica je isla u trgovinu , a pas kraj nje odvezan .
Ja sam dolazio iz drugog pravca . Kad me pogledao znao sam da ce me napasti . Uspio sam ga udariti nogom ,
mada ne bas iz punog zamaha jer je bio preblizu . Malo mi je zakacio pantalone . Vlasnica se nije ni izvinila .
Vlasnica je tu bila krivlja jer sam siguran da tom psu to nije bio prvi napad . Prilicno se razumijem u pse jer sam
bio i sluzbeni vodic , a pomalo sam se bavio i dresurom .
 
Svaki put kad se daje pravo jednoj strani , mora se oduzeti pravo drugoj . Pravo ne postoji u nekom imaginarnom prostoru gde može biti beskrajno , već se uvek odnosi na jedan ograničeni prostor i vreme . Prost primer , ako se u parku šetaju psi , jasno je da tu ne mogu da se šetaju mala deca .

Prema tome , treba jasno staviti do znanja , oni koji se bore za prava životinja oduzimaju prava ljudima . Oni koji se bore za prava pedera , oduzimaju prava normalnim ljudima . Oni koji se bore za prava "manjina" oduzimaju prava srpskom narodu .
 
Koliko vidim iz teksta najodgovorniji su roditelji .Psa su nabavili kad je bio star sest godina , a kod njih je bio nesto vise od mjesec dana .
Za to vrijeme nisu mogli ni upoznati psa , a ostavili su malo dijete da bude s njim . Najkretenskija mi je izjava komsija da je pas napao iz cista mira .
Trebao je izjavu dati i neko iz drugog kvarta .Malo dijete se ne ostavlja samo sa psom . Klinac moze psa da udari sibom ili da mu gurne prst u oko.
Djeca su radoznala i rade svasta . Ja imam dva velika psa koje sam ja odgojio . Djeca mogu da se igraju s njima , ali samo kad sam ja tu !

Ovo. Sve i da je pas bio sa njima od s teneta, sve da je i najmirniji pas na svetu, pas se nikako ne ostavlja sam sa detetom.

To je zivotinja, reaguje po instinktu.
 
Kod mene na bež. kosi se pozicionirala jedna banda džukela koja je već dva put nasrnula na mene, čim me vide sjure se oko mene laju, reže pene, škgrguću zubima na pola metra od mene. Prvi put kad su me napali hteo sam da ih izblefiram da ću da ih šutnem ali ovi ništa još žešće urlaju i reže sve na pola metra metar od mene. Čuo sam da su jednog ortaka ujeli a i neku devojku, mog ćaleta su isto napali al ga nisu ujeli. Prednjači neka bela džumara, ***** mu materina hrani ih sigurno jedna komšinica.
 
Kod mene na bež. kosi se pozicionirala jedna banda džukela koja je već dva put nasrnula na mene, čim me vide sjure se oko mene laju, reže pene, škgrguću zubima na pola metra od mene. Prvi put kad su me napali hteo sam da ih izblefiram da ću da ih šutnem ali ovi ništa još žešće urlaju i reže sve na pola metra metar od mene. Čuo sam da su jednog ortaka ujeli a i neku devojku, mog ćaleta su isto napali al ga nisu ujeli. Prednjači neka bela džumara, ***** mu materina hrani ih sigurno jedna komšinica.

Nikada nisam videla ni dozivela da pCeto skrguce zubima:hahaha:
Znaju oni tacno koga napadajau i zasto. Daj im kilo virsli ( al svinjskih,pilece ne vole) pa da vidis kako ce da vrte repom i da te ljube cim te ugledaju.
 
Nikada nisam videla ni dozivela da pCeto skrguce zubima:hahaha:
Znaju oni tacno koga napadajau i zasto. Daj im kilo virsli ( al svinjskih,pilece ne vole) pa da vidis kako ce da vrte repom i da te ljube cim te ugledaju.

Тако је. чим га не воле, сигурно је лош човек, а пошто им се и замерио приде, сад ће морати доживотно да им плаћа рекет, таква су правила у земљи Србији.
 
Пси су животиње, зар не?

А животиње не знамо како ће реаговати, нису баш предвидиве.

Самим тим, полазити од премисе да пас нема шансе да нападне човека осим ако га човек није ружно испровоцирао је најобичнија небулоза.

Ни у једној цивилизованој држави пси не шетају слободно улицама као у Србији. Зна се како се владају према њима.
 
Пси су животиње, зар не?

А животиње не знамо како ће реаговати, нису баш предвидиве.

Самим тим, полазити од премисе да пас нема шансе да нападне човека осим ако га човек није ружно испровоцирао је најобичнија небулоза.

Ни у једној цивилизованој држави пси не шетају слободно улицама као у Србији. Зна се како се владају према њима.
Licno radim sa psima dugi niz godina, napadali su me samo bolesni i prethodno zlostavljani psi ;) Ali bolesnog psa izlecis a steknes poverenje zlostavljanog ... i ne mora niko umreti.
 
Тако је. чим га не воле, сигурно је лош човек, а пошто им се и замерио приде, сад ће морати доживотно да им плаћа рекет, таква су правила у земљи Србији.

U zivot se kladim da se i ti ukakis od straaa cim vidis i usamljenog psa na drugj strani ulice:D
Odma zamisljas kako skrguce zubima:D
 
U zivot se kladim da se i ti ukakis od straaa cim vidis i usamljenog psa na drugj strani ulice:D
Odma zamisljas kako skrguce zubima:D

Какење насред улице, да ли од стра' или од нечег другог, је специјалност твојих пријатеља...

- - - - - - - - - -

I da, nema sanse, znaci ne postoji ni najmanja sansa da je pas iz cistog mira skocio na decaka i poceo ga ujedati... Koliko god da je pas zivotinja .

Тако је, неки разлог мора да постоји, дете се насмејало, показало зубе, направило нагли покрет и изиритирало његово величанство, обукло се у неприкладне боје...
 
Какење насред улице, да ли од стра' или од нечег другог, је специјалност твојих пријатеља...

- - - - - - - - - -



Тако је, неки разлог мора да постоји, дете се насмејало, показало зубе, направило нагли покрет и изиритирало његово величанство, обукло се у неприкладне боје...

Postji procedura po kojoj se uspavljuju zivotinje, nije ispostovana, za to je kriva veterinarka i sta sada da radimo:

Predsednik Regionalnog odbora Veterinarske komore Srbije Saša Stokić rekao je agenciji Beta da je veterinar po zakonu obavezan da psa koji ujede nekoga prvo stavi pod nadzor, a tek potom, ako je to nužno, da ga eventualno uspava.



Stokić je rekao da se nadzor psa obavlja prvog, petog i desetog dana.


Potom se, kako je naveo, daje izveštaj i ako je nalaz pozitivan, traže se dodatne analize koje treba da upotpune sliku o zdravstvenom stanju psa.



Stokić je dodao da je vlasnik psa Ivan Đ. iz Vrbovca tražio od veterinara da uspava psa što je veterinar i uradio protivno Zakonu o dobrobiti životinja.


 
Ma ja mislim da je veterinar trebalo dečaka da eutanazira.

Psa koji napadne dete tako grubo treba ubiti bez velike priče da li je ubijen injekcijom, puškom ili ciglom. Jedno je ako ujede dete u igri i li se prepadne pa ujede jednom i pobegne, a drugo ako napadne i ozbiljno povredi dete. Pas ne sme, jednostavno ne sme da se dozvoli da bude agresivan prema deci. Pročitati šta kaže u opisu rase šarplaninca: odan samo jednom gospodaru, ali napašće i njega ako ga maltretira, ali dete neće nikad, ni pod kojim okolnostima. A šarplaninac je jedna od najgresivnijih vrsta. To je postignuto naravno selekcijom. Pas koji bi dirao dete zna se šta ga sleduje i kraj.

Opsesivne ljubitelje pasa bih uputio na emisije Nešnel džiografik tipa o policiji koja spasava pse i zatim udomljava, ali eutanazira ih za mnogo manju stvar, na primer ako procene da ne može da se "socijalizuje" sa drugim životinjama.
 
Licno radim sa psima dugi niz godina, napadali su me samo bolesni i prethodno zlostavljani psi ;) Ali bolesnog psa izlecis a steknes poverenje zlostavljanog ... i ne mora niko umreti.

A zasto brate kad je lakse ubiti ga? Ubiti bre sve sto nije ljudsko mame im ga! Zaklati, eutanazirati, odrati! Kada ljudska zivotinja ubije onda njemu lepo smestaj i hrana o nasem trosku, a kad je neljudska onda ubiti. FUUUUUJ.
 

Back
Top