Monarhija ili Republika pitanje je sad ?

marlon:
vzeoy7y9:
srebro:
Mislim da je republika bolje rešenje zato što bi u Srbiji tako zaostaloj i necivilizovanoj kakva jeste bilo jako teško sprečiti gospodina kralja da se meša u politiku i upravu i zauzima čisto ceremonijalnu ulogu kao u svim modernim evropskim monarhijama.
"serbro"Srbija je imala civilizaciju,u ono vreme jos kad je Zapdnjak viseo na granu.
Nego mani se te tvoje republike jr su kroz republiku, dosta plajackali Srpski narod, a Kraljevina je bila u Srpski duh i tako treba ostati!!!

Ziv mi bio brate zidaru. God bless Serbia.
marlon,(Ti si mio koje Vere bio),a slobodni zidari nisu gradili TITOVICEVE zatvore, ngo za vreme Kralja Salomana, prvu Boziju "KUCU".
God bless Serbia!!!
 
eremita:
Nexus 6:
ja se pravim Tosa?
a sta ti radis kada mislis da te grupice imaju bilo kakvu vlast...
zna se ko su legalno izabrani predsavnici naroda i ko odlucuje u nase ime, a to sigurno ne rade NVO i ekspertske grupe...

ja sam naivno predpostavio da ti imas dovoljno objektivnosti i da mislis na pocetak devedesetih, uspon Slobe i Seselja, ali izgleda da ti jedino imas problem sa ovim novim periodom...
u redu, nismo se razumeli...

ps. stranke sa jedva predjenim cenzusom su stranke sa predjenim cenzusom...kraj price...za njih je neko glasao...

Наравно, да си Ти неодустајан у напору да замумуљиш
и питања и одговоре, а што је најсмешније ја
процењујем да Ти живиш у уверењу да овакав начин
дијалога ПРИПАДА ПОЛИТИЧКОМ ДИЈАЛОГУ. :lol:

Зато се потруди да одговориш КОГА ПРЕДСТАВЉА:

1. Горан Свилановић (до скора) ???????????????
2. Вук Драшковић (од недавно) ????????????????
3. Давинић ???????????????

ПРОНАЋИ ЊИХОВ БРОЈ ГЛАСОВА У БИРАЧКОМ ТЕЛУ И ПРЕСТАНИ ДА СЕ
ВАДИШ НА РУПЕ У ЗАКОНУ.

Горе наведени људи НЕ ПРЕДСТАВЉАЈУ ДРЖАВУ СРБИЈУ
НИТИ ГРАЂАНЕ СРБИЈЕ - ОНИ ПРЕДСТАВЉАЈУ СВОЈЕ
ГАЗДЕ. А они су делић и само тренутно најупадљивији
представници оних који су "на само њима знани
начин" дошли на власт.

Svilanovic je predstavljao DOS i gradjane koji su glasali za tu koaliciju...
a sto se Draskovica i Davinica tice, oni predstavljaju vladajucu koaliciju DSS-G17-SPO-NS i gradjane koji su glasali za njih...

to sto su neki tek sad ukapirali ko su Voja Kostunica i njegovi koalicioni partneri nije moj problem...
 
zoransrba:
nisam siguran da je pitanje upuceno meni...ako gresim - izvinjavam se.
Slazem se da je Milosevicevo "vreme" bio jedan od najgorih perioda u istoriji Srbije.Medjutim,posle njega je trebalo ispravljati sve (blago receno) brljotine koje je njegov rezim napravio (u sadejstvu sa JUL-om i radikalima).Jedini koji je nesto mogao da uradi bio je Djindjic,ali...!
A sto se tice "cinjenice" (??) da je Aleksandar bio megaloman-to se najbolje vidi sto je u Versaju pristao da se ujedinimo sa Hrvatima i Slovencima u zajednicku kraljevinu SHS.Dakle sa porazenima u ratu!
Meni je to malo cudna vrsta "megalomanije".

Možda megalomanija nije baš reč koja najbolje opisuje prohteve i potrebe Aleksandra, ali jedino što je on time je postigao je da se poveća teritorija na kojoj ima vlast ili mi se samo tako čini jer nevidim nijedan drugi interes (narodni, državni, njegov lični, bilo koji ...) za ujedinjavanjem sa porezenima u ratu.
Pa ko je još video da se pobednik u ratu udružuje sa poraženim neprijateljem.
To mogu samo ludi Srbi, i to dva puta i sa istim neprijateljem (sličnu stvar je uradio i Tito posle II svetskog rata, samo njega i mogu da razumem jer on i nije bio Srbin i njemu je takođe odgovala da teritorija na kojo će vladati bude veća.
Sve mi se čini da ćemo mi ludi Srbi i treći put to uraditi (sjedinjavanje sa dojučerašnjim neprijateljem) kroz raznorazne evropske integracije (koje polako počinju da gube smisao zbog koga su nastale).
 
srebro:
Mislim da je republika bolje rešenje zato što bi u Srbiji tako zaostaloj i necivilizovanoj kakva jeste bilo jako teško sprečiti gospodina kralja da se meša u politiku i upravu i zauzima čisto ceremonijalnu ulogu kao u svim modernim evropskim monarhijama.

Potpuno se slazem sa tobom druze!Pogotovo sto pod monarhijom je lakse da se povampiri velikosrpska otrovna ideja!
 
zox:
srebro:
Mislim da je republika bolje rešenje zato što bi u Srbiji tako zaostaloj i necivilizovanoj kakva jeste bilo jako teško sprečiti gospodina kralja da se meša u politiku i upravu i zauzima čisto ceremonijalnu ulogu kao u svim modernim evropskim monarhijama.

Potpuno se slazem sa tobom druze!Pogotovo sto pod monarhijom je lakse da se povampiri velikosrpska otrovna ideja!

... he,he... :D :D :D :D
polit-skolica iz kumroveca...
dobro naucena lekcija...
nema sta... :wink:
Smrt fasizmu i velikosrpskom hegemonizmu...!
:D :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :D
 
commodore:
zox:
srebro:
Mislim da je republika bolje rešenje zato što bi u Srbiji tako zaostaloj i necivilizovanoj kakva jeste bilo jako teško sprečiti gospodina kralja da se meša u politiku i upravu i zauzima čisto ceremonijalnu ulogu kao u svim modernim evropskim monarhijama.

Potpuno se slazem sa tobom druze!Pogotovo sto pod monarhijom je lakse da se povampiri velikosrpska otrovna ideja!

... he,he... :D :D :D :D
polit-skolica iz kumroveca...
dobro naucena lekcija...
nema sta... :wink:
Smrt fasizmu i velikosrpskom hegemonizmu...!
:D :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :D
Pa najgori dusmani su poturice. Zelene ili crvene, ne zna se koji su gori protiv svoga.
 
eremita:
Nexus 6:
ja se pravim Tosa?
a sta ti radis kada mislis da te grupice imaju bilo kakvu vlast...
zna se ko su legalno izabrani predsavnici naroda i ko odlucuje u nase ime, a to sigurno ne rade NVO i ekspertske grupe...

ja sam naivno predpostavio da ti imas dovoljno objektivnosti i da mislis na pocetak devedesetih, uspon Slobe i Seselja, ali izgleda da ti jedino imas problem sa ovim novim periodom...
u redu, nismo se razumeli...

ps. stranke sa jedva predjenim cenzusom su stranke sa predjenim cenzusom...kraj price...za njih je neko glasao...

Наравно, да си Ти неодустајан у напору да замумуљиш
и питања и одговоре, а што је најсмешније ја
процењујем да Ти живиш у уверењу да овакав начин
дијалога ПРИПАДА ПОЛИТИЧКОМ ДИЈАЛОГУ. :lol:

Зато се потруди да одговориш КОГА ПРЕДСТАВЉА:

1. Горан Свилановић (до скора) ???????????????
2. Вук Драшковић (од недавно) ????????????????
3. Давинић ???????????????

ПРОНАЋИ ЊИХОВ БРОЈ ГЛАСОВА У БИРАЧКОМ ТЕЛУ И ПРЕСТАНИ ДА СЕ
ВАДИШ НА РУПЕ У ЗАКОНУ.

Горе наведени људи НЕ ПРЕДСТАВЉАЈУ ДРЖАВУ СРБИЈУ
НИТИ ГРАЂАНЕ СРБИЈЕ - ОНИ ПРЕДСТАВЉАЈУ СВОЈЕ
ГАЗДЕ. А они су делић и само тренутно најупадљивији
представници оних који су "на само њима знани
начин" дошли на власт.

Svilanovic je predstavljao DOS i gradjane koji su glasali za tu koaliciju...
a sto se Draskovica i Davinica tice, oni predstavljaju vladajucu koaliciju DSS-G17-SPO-NS i gradjane koji su glasali za njih...

to sto su neki tek sad ukapirali ko su Voja Kostunica i njegovi koalicioni partneri nije moj problem...
 
Nexus 6:
eremita:
Nexus 6:
ja se pravim Tosa?
a sta ti radis kada mislis da te grupice imaju bilo kakvu vlast...
zna se ko su legalno izabrani predsavnici naroda i ko odlucuje u nase ime, a to sigurno ne rade NVO i ekspertske grupe...

ja sam naivno predpostavio da ti imas dovoljno objektivnosti i da mislis na pocetak devedesetih, uspon Slobe i Seselja, ali izgleda da ti jedino imas problem sa ovim novim periodom...
u redu, nismo se razumeli...

ps. stranke sa jedva predjenim cenzusom su stranke sa predjenim cenzusom...kraj price...za njih je neko glasao...

Наравно, да си Ти неодустајан у напору да замумуљиш
и питања и одговоре, а што је најсмешније ја
процењујем да Ти живиш у уверењу да овакав начин
дијалога ПРИПАДА ПОЛИТИЧКОМ ДИЈАЛОГУ. :lol:

Зато се потруди да одговориш КОГА ПРЕДСТАВЉА:

1. Горан Свилановић (до скора) ???????????????
2. Вук Драшковић (од недавно) ????????????????
3. Давинић ???????????????

ПРОНАЋИ ЊИХОВ БРОЈ ГЛАСОВА У БИРАЧКОМ ТЕЛУ И ПРЕСТАНИ ДА СЕ
ВАДИШ НА РУПЕ У ЗАКОНУ.

Горе наведени људи НЕ ПРЕДСТАВЉАЈУ ДРЖАВУ СРБИЈУ
НИТИ ГРАЂАНЕ СРБИЈЕ - ОНИ ПРЕДСТАВЉАЈУ СВОЈЕ
ГАЗДЕ. А они су делић и само тренутно најупадљивији
представници оних који су "на само њима знани
начин" дошли на власт.

Svilanovic je predstavljao DOS i gradjane koji su glasali za tu koaliciju...
a sto se Draskovica i Davinica tice, oni predstavljaju vladajucu koaliciju DSS-G17-SPO-NS i gradjane koji su glasali za njih...

to sto su neki tek sad ukapirali ko su Voja Kostunica i njegovi koalicioni partneri nije moj problem...

:lol: :lol: :lol: Хах, ха, Нексусе 6 још један ПРОПАЛИ ПОКУШАЈ ДА ОНАКО, У
ПАКЕТУ, ОПЉУНЕШ КОШТУНИЦУ... шта му све раде ове
Твоје ДОС-овске битанге ПРАВО ЈЕ ЧУДО ДА ДО САДА НИЈЕ ДОБИО ИНФАРКТ. Мислим, њега заобиђи... нећеш
ваљда да уместо њега буде бумбар Тадић, наркос
Чеда, ретардирани Беба...ма иди...
 
eremita:
:lol: :lol: :lol: Хах, ха, Нексусе 6 још један ПРОПАЛИ ПОКУШАЈ ДА ОНАКО, У
ПАКЕТУ, ОПЉУНЕШ КОШТУНИЦУ... шта му све раде ове
Твоје ДОС-овске битанге ПРАВО ЈЕ ЧУДО ДА ДО САДА НИЈЕ ДОБИО ИНФАРКТ. Мислим, њега заобиђи... нећеш
ваљда да уместо њега буде бумбар Тадић, наркос
Чеда, ретардирани Беба...ма иди...

a jesam li rekao nesto pogresno?
jel' SPO nije u vladi u kojoj je Kostunica premijer?
jel' G17 nije u vladi u kojoj je Kostunica premijer?
pitao si me i eto ti odgovora...
i da...hocu da umesto njega bude Tadic...ili bilo ko drugi, cak i Toma Nikolic...
 
Nexus 6:
eremita:
:lol: :lol: :lol: Хах, ха, Нексусе 6 још један ПРОПАЛИ ПОКУШАЈ ДА ОНАКО, У
ПАКЕТУ, ОПЉУНЕШ КОШТУНИЦУ... шта му све раде ове
Твоје ДОС-овске битанге ПРАВО ЈЕ ЧУДО ДА ДО САДА НИЈЕ ДОБИО ИНФАРКТ. Мислим, њега заобиђи... нећеш
ваљда да уместо њега буде бумбар Тадић, наркос
Чеда, ретардирани Беба...ма иди...

a jesam li rekao nesto pogresno?
jel' SPO nije u vladi u kojoj je Kostunica premijer?
jel' G17 nije u vladi u kojoj je Kostunica premijer?
pitao si me i eto ti odgovora...
i da...hocu da umesto njega bude Tadic...ili bilo ko drugi, cak i Toma Nikolic...


Sve je to taktika. Drzi prijatelje blizu, a neprijtelje jos blize. To rade svi pametni vladari. A sad sta ce da se rodi to cemo da vidimo, pa ko prezivi pricace...
 
Najbolje rešenje je kao u npr. Norveškoj: Vladaju vlada i parlament. a kralj prima druge kraljeve u svom dvoru.
I vratiti Karadjordjevićima bar jedan dvor, ali da prvo svi nauče srpski. Kao u CG: Deo imovine vraćen. ali, tužno, on
se zahvaljuje na vrlo lošem srpskom. Ali to je mnogo bolje nego da se zahvalio na francuskom koji mu je ustvari
maternji jezik.
 
Poslednja izmena:
Najbolje rešenje je kao u npr. Norveškoj: Vladaju vlada i parlament. a kralj prima druge kraljeve u svom dvoru.
I vratiti Karadjordjevićima bar jedan dvor, ali da prvo svi nauče srpski. Kao u CG: Deo imovine vraćen. ali, tužno, on
se zahvaljuje na vrlo lošem srpskom. Ali to je mnogo bolje nego da se zahvalio na francuskom koji mu je ustvari
maternji jezik.

Izvini, propustio sam ovaj deo gde objasnjavas sta je to najbolje oko norveskog resenja i zasto bi to nama trebalo :think:

Jasta, imovina ce im biti uredno vracena cim budu objasnili gde je zlato koje su pocetkom rata dobacili ,,na sigurno'' ;) u Crnu Goru Emanuelu III petrovickom zetu i cim u sudskom sporu bude reseno koliko je ciji nuzni deo, ko je nedostojan za nasledjivanje, jer nije hteo da poseti Petra na samrti, a koliko ustvari Mici Lou nasledjuje po Petrovom testamentu :)
 

Back
Top