Monarhija ili Republika pitanje je sad ?
Strana 1 od 7 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 173

Tema: Monarhija ili Republika pitanje je sad ?

Zainteresovan član katana_blade (avatar)
    Učlanjen
    10.01.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano Monarhija ili Republika pitanje je sad ?

Prestolonaslednik Aleksandar najavio
    Mošti kralja Petra stižu na Oplenac
    Uskoro će i mošti mog oca Petra Drugog Karađorđevića iz Amerike biti prenete u crkvu Svetog Đorđa na Oplencu, rekao je juče prestolonaslednik Aleksandar Drugi Karađorđević pokazujući inostranim gostima kripte 22 člana porodice Karađorđević u Zadužbini Petra Prvog.

Oko prestolonaslednika i vodiča koji je kazivao istoriju Karađorđevića tiskali su se izdanci evropskih plemićkih porodica, predvođeni princom Filipom-Erazmusom i princezom Izabelom od Lihtenštajna i princezom Šantal od Francuske, kao i ugledni svetski biznismeni. Najduže su se zadržali kod Karađorđeve grobnice, a poseban utisak na njih su ostavili mozaici.

Pa...., cini se da se nas princ malo aktivirao,na proslavu 60.-og. rodjendana NJKV doslo je puno zvanica iz EU, uglavnom clanovi kraljevskih porodica.
    Mozda je povratak Monarhiji bolje resenje za svekoliko srpstvo od Republike..

Zainteresovan član Kojot (avatar)
    Učlanjen
    08.06.2003.
    Reputaciona moć
    56

Podrazumevano

То је југословенски принц. То заправо значи да није ништа..

Да се потсетимо,
    Петар Први "Ујединитељ" после ослобађања Рвата и Словенаца од Талијанске и Германске чизме, СРПСКИ монарх Петар Први, постао је краљ СХС! Заборавио је којег је народа краљ!

Elita Marty Misterija (avatar)
    Učlanjen
    14.02.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    273

Podrazumevano

ЈА сам за Монархију али сталежну, и на за Карађорђевиће

Iskusan King 7 (avatar)
    Učlanjen
    23.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    103

Podrazumevano

Monarhija, razume se. Duboko u sebi verujem da postoje naslednici nasih starih loza. Zeleo bih da to bude potomak Stefana Lazarevica, nikako Karadjordjevica.

Buduća legenda Keeper (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    344

Podrazumevano

kakva crna monarhija kao drushtveno uredjenje.
    zar smo toliko nesposobni da nam trebaju neki sa odgovarajucjim prezimenom da vladaju nama?

Iskusan vecavestica (avatar)
    Učlanjen
    14.03.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    114

Podrazumevano

ja sam za REPUBLIKU

Iskusan King 7 (avatar)
    Učlanjen
    23.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    103

Podrazumevano

Monarh sluzi da ne bi nesposobni vladali. Monarh - glava, kruna hijerarhije. Sa monarhijom nema zezanja. Parlamentarna monarhija.

Domaćin
    Učlanjen
    24.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    87

Podrazumevano

Као прво, Александар је поново одвалио па остао жив.
    Какве бре мошти?! Колико ја знам мошти су једно а постхумни или земни остаци су нешто ссвим друго.
    Као друго, Карађорђевићи одавно нису српска краљевска породица него југословенска па сходно томе нека се обрати на другу адресу, доста је било два пута.
    И за крај, као монархиста сам пре за републику него за кљакаву монархију, све те будалаштине типа сталешке или парламентарне монархије су на нивоу ожењеног педера а на примеру Драгана Џајића видимо и сами на шта то изађе на крају.
    За сад бих био задовољан са војном управом од минимум десет година, чисто да видимо ко је ко и где је шта.

Iskusan King 7 (avatar)
    Učlanjen
    23.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    103

Podrazumevano

Gledam intervju sa prestolonaslednikom pre neko vece. Novinar postavlja pitanje na tecnom Srpskom, on odgovara na tecnom Engleskom. 80% siptara govori bolje Srpski nego on. Ceo zivot je imao da ga nauci, nekoliko godina od kako je ovde ali nije. Kralj ne zna jezik svog naroda. Inace, vec je bilo rasprave o monarhijama kao najkvalitetnijim sredinama u svetu. Republike su burad baruta, stabilne su samo ako to okolnosti dozvoljavaju i trenutna potreba Amerike.

Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    344

Podrazumevano

Citat Original postavio King 7
    Monarh sluzi da ne bi nesposobni vladali. Monarh - glava, kruna hijerarhije. Sa monarhijom nema zezanja. Parlamentarna monarhija.
    e nije nego stalezhna, shto bi reko BL
    negooo... monarh sluzhi da ne bi nesposobni vladali. hah. a on je sposoban zato shto je monarh? pa eno jednog monarha ne mozhe svoj jezik da nauchi. fala qrcu pa su ga nauchili kako se krsti po srpski.

Iskusan Nexus 6 (avatar)
    Učlanjen
    22.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    102

Podrazumevano

republika...

biras osobu za koju mislis da ce najbolje zastupati tvoje interese...

u svim tim evropskim monarhijama, kralj je samo figura...nema apsolutno nikakvu vlast...i ne znam cemu onda takvo uredjenje...
    ne verujem da bi se ista promenilo kod nas kada bi dosao kralj umesto predsednika...opet bi narod za sve krivio politicare, a ko moze da garantuje da u zemlji koja nema demokratsku tradiciju, kralj to nece iskoristiti da preuzme vlast...?

i pitanje za monarhiste koji ne bi Karadjordjevice: pa koga biste onda proglasili za kralja???

Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    344

Podrazumevano

vlade divca

Iskusan Nexus 6 (avatar)
    Učlanjen
    22.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    102

Podrazumevano

pa, keve mi...
    jos je bio u Kingsima, pa ima iskustva...

Zaslužan član eremita (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2078

Podrazumevano

ЗА - парламентарну монархију... и људи морају да
    схвате да ту нема "самоуправљања" или "гласања" о
    томе КО ЈЕ ПРЕСТОЛОНАСЛЕДНИК ! То се зна.

Iskusan Duh Sekire (avatar)
    Učlanjen
    27.06.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    19
    Reputaciona moć
    112

Podrazumevano

Вала када сам видео да је Крљ (намерно изостављено а) позвао НК, БКВ и Соњу Бисерко на рођендан осетио сам се баш срећно јер сам републиканац. Једино му одајем признање јер није позвао Богољуба.

Уосталом, с обзиром на ДРЖАВНИ значај који је овај рођендан имао и то да је свирао оркестар војске (ако се не варам) стиче се утисак да Србија већ јесте монархија. Мислим, Круна је већ институција.

Elita Strela (avatar)
    Učlanjen
    09.03.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Jedno je monarhija kakvu ima na primer Monako, koja 7 vekova vlada ovom državicom od 35.000 stanovnika, a drugo smo mi.
    Mislim da je republikansko uređenje, uz sve svoje nedostatke, ipak neuporedivo bolje od monarhije, a Karađorđeviće ni u kojoj varijanti ne bih volela da vidim na čelu države - barem ne ovog Aleksandra, koji ni srpski nije uspeo, za tolike godine da nauči!

P.S. Neko ga ovde oslovljava sa NjKV Aleksandar, međutim pošto smo mi još uvek republika, barem koliko je meni poznato, njega je moguće oslovljavati isključivo titulom - princ.

Domaćin commodore (avatar)
    Učlanjen
    17.01.2005.
    Reputaciona moć
    90

Podrazumevano

ЖИВЕЛА КРАЉЕВИНА СРБИЈА!

Elita Marty Misterija (avatar)
    Učlanjen
    14.02.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    273

Podrazumevano

Citat Original postavio commodore
    ЖИВЕЛА КРАЉЕВИНА СРБИЈА!
    СМРТ КОМУНИЗМУ И ФАШИЗМУ, СЛОБОДА СРБИМА,
    ЖИВЕЛА МОНАРХИЈА

Domaćin
    Učlanjen
    24.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    87

Podrazumevano

Citat Original postavio Nexus 6

i pitanje za monarhiste koji ne bi Karadjordjevice: pa koga biste onda proglasili za kralja???
    Колико сам укопчао Александар је био само повод за анкету да ли смо з монархију или републику.
    Дакле, не причамо о неком типу него о типу уређења.
    Постоји начин за бирања монарха али то иде тек након утврђивања да ли је народ за монархију уопште.
    Па шта мислиш како је иначе све почело?

Iskusan King 7 (avatar)
    Učlanjen
    23.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    103

Podrazumevano

Citat Original postavio PAC-PAC

Колико сам укопчао Александар је био само повод за анкету да ли смо з монархију или републику.
    Постоји начин за бирања монарха али то иде тек након утврђивања да ли је народ за монархију уопште.
    Ponavljam da i dalje verujem da postoji naslednik Lazarevica ili Hrebeljanovica. Treba ispitati sve rodoslove, krstene knjige, zapise kako ovde tako i u Evropi. Tesko da je ista ostalo posle toliko vremena ali... Moguce je da su svinjarske dinastije zatrpale svaki trag o postojanju pravih dinastija.

Poznat AntunTun (avatar)
    Učlanjen
    16.07.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    181

Podrazumevano ............

REPUBLIKA!......... princ je gej.....a i zhena mu.....

Primećen član
    Učlanjen
    30.01.2005.
    Reputaciona moć
    56

Podrazumevano

Citat Original postavio Strela
    Jedno je monarhija kakvu ima na primer Monako, koja 7 vekova vlada ovom državicom od 35.000 stanovnika, a drugo smo mi.
    Mislim da je republikansko uređenje, uz sve svoje nedostatke, ipak neuporedivo bolje od monarhije, a Karađorđeviće ni u kojoj varijanti ne bih volela da vidim na čelu države - barem ne ovog Aleksandra, koji ni srpski nije uspeo, za tolike godine da nauči!

P.S. Neko ga ovde oslovljava sa NjKV Aleksandar, međutim pošto smo mi još uvek republika, barem koliko je meni poznato, njega je moguće oslovljavati isključivo titulom - princ.
    Stela da ti slucajno nisi "ceri" od Mose Pijade pa ti se ne svdja kraljevina jer ce da srusi tim zlocincima spomenike,Srbija je bila i bice Kraljevina pa dali se to svdjalo komunoistime ili ne to nije bitno!!!

Iskusan Nexus 6 (avatar)
    Učlanjen
    22.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    102

Podrazumevano

Citat Original postavio PAC-PAC

cemu prica o tipu uredjenja, i cemu uopste referendum o tome, ako je to kao i izbor dozivotnog predsednika...
    ko ce sebi dati za pravo da izabere coveka dostojnog kraljevske titule...
    uostalom, mislis da ce Aleksandar da dozvoli da bude preskocen? i tu odmah dolazi do dalje podele medju monarhistima...k'o da nam nije dovoljno podela...

nisam shvatio...sta kako je pocelo?

Poznat
    Učlanjen
    26.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

ZA KRUNU!

Elita Strela (avatar)
    Učlanjen
    09.03.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Citat Original postavio vzeoy7y9
    Citat Original postavio Strela

Stela da ti slucajno nisi "ceri" od Mose Pijade pa ti se ne svdja kraljevina jer ce da srusi tim zlocincima spomenike,Srbija je bila i bice Kraljevina pa dali se to svdjalo komunoistime ili ne to nije bitno!!!
    Moram da te informišem, da je Srbija zadnjih 60 godina REPUBLIKA! Dakle svi oni koji imaju 60. i manje, rođeni su u REPUBLICI! To je činjenica!
    Nisam kćer Moše Pijade - ja sam kao što si iz dosadašnjih mojih postova mogao da se uveriš, na
    suprotnoj strani!
    Po meni pitanje oblika državnog uređenja je vrlo bitno pitanje i treba ga rešiti tako što prvo treba raspisati referendum sa pitanjem: da li ste za republiku ili monarhiju? Poštovaću bilo koju odluku većine! Ja sam za REPUBLIKU!

P.S. Nemoj odmah etiketirati ljude ako ti se ne dopada njihovo mišljenje!

Strana 1 od 7 12345 ... PoslednjaPoslednja
Vrh strane

Slične teme

1. Republika ili monarhija
    Autor ms u forumu Politika
    Odgovora: 39
    Poslednja poruka: 20.12.2011., 21:37
  2. Monarhija ili republika?
    Autor volunteer u forumu Politika
    Odgovora: 259
    Poslednja poruka: 24.01.2011., 22:57
  3. Republika ili monarhija