ZLO MRZI NA DOBRO...

Zlo mrzi na dobro...

Da li vam se desavalo da vas neko bez razloga mrzi ?
Ignorise zaobilazi, ili da prica o vama lose...
Da vam pripisuje pogresne motive, da vas iz cista mira vredja..
Bez razloga...

To je ono sto me je nekada zbunjivalo zasto... neopravdano, bez razloga....

Biblija mi je pomogla da shvatim
kako funkcionise zlo...
Gledajuci iz psiholoskog ugla a i iz duhovnog moze se videti da su dobro i zlo
nepomirljivi i u vecitom sukobu...
To se oslikava i u nasim zivotima...
Kao sto dobrim osobama smeta zlo i gnusaju ga se...
Isto tako i zlima smeta dobro i kada osete dobro kod drugih,
Oni ga mrze, oni mrze takve osobe...
Jer ih to dobro koje nemaju u sebi suocava sa cinjenicom da su oni zli i
umesto da uniste zlo u sebi pre ce unistiti dokaze o tome da su zli
tj dobro oko sebe ce rasterati ili ce ga se kloniti
ili ce ga osuditi i proglasiti za zlo i jeres....
a sto je u skladu sa onim sta Biblija kaze
Jovan 3:20 " Jer svaki koji zlo čini, mrzi na svetlost i ne ide k svetlosti, da se ne otkriju dela njegova;

Tako funkcionisu zle osobe... mrze na dobro u bilo kom obliku... klone ga se...
Zlo govore o njemu...

Vratimo se na pocetak...
Ako vas bez nekog posebnog razloga mrzi a vi niste zli...
onda je to samo njeno zlo koje ne trpi to dobro u vama.

:heart:

Sta kazete?
Kazem da ga se ne klone, vec ga itekako iskoriscavaju (njegovu dobrotu), a cak i potkradaju kad mogu.

Jednostavno koriste ga (tu osobu) dok se ne "osvesti" ili dok joj se toliko ne smuci da kaze "dosta!".
 
Da, mrznja je jako i intenzivno osecanje a sada razmisli sta moze dovesti do mrznje...

Na primer predrasude, ljubomora zavist...

Zavisi kako se ko nosi sa time. Dobar deo ljudi ima predrasude, a jedan deo tih ljudi ne iskazuje mrznju prema toj odredjenoj grupi.
Opet, sve zavisi od pojedinca.
Ja mogu da zavidim nekom tatinom sinu koji je upisao fakultet bez imalo muke, zavrsio sa svim desetkama u roku, malo negde potplatio i to je to, nije bio na 10% predavanja dok sam ja sedeo svakog dana i slusao, radio vezbe i sl.

Opet, to ne mora nuzno da znaci da cu toj osobi sasuti u lice to ili je ponizavati, vredjati i sl.
Mozda i to "nezadovoljstvo nepravdom" zna da izjeda coveka, ko ce ga znati, a i na kraju, sto vise zavidimo ili mrzimo, sve vise "ubijamo" sebe na neki nacin.
 
Za mrznju uvek postoji razlog. Obicno to na kraju bude strah, racionalan ili iracionalan.

Da... dobro kazes racionalan ili iracionalan...

Moze se desiti da neko mrzi nekoga samo zbog njemu poznatog razloga iracionalnog...
Sa druge strane ta druga osoba koja oseca da je predmet mrznje ne vidi taj razlog,,, jer nije dala povoda za to ...
Niti moze znati iracionalne strahove te osobe...
 
Za mrznju uvek postoji razlog. Obicno to na kraju bude strah, racionalan ili iracionalan.

Kao što je već neko napisao mržnja je mnogo jaka reč i mora postojati baš neki veliki razlog da bi se neko mrzeo.
Postoje osobe koje kada im ukažeš na to kakvi su i kako ih okolina doživljava odmah se hvataju za reč mržnja. Nisam ja takva nego me ta osoba mrzi pa zato tako priča. To je jedan banalan primer kako ljudi za sve i svašta su skloni da potežu tu reč.
 
Da... dobro kazes racionalan ili iracionalan...

Moze se desiti da neko mrzi nekoga samo zbog njemu poznatog razloga iracionalnog...
Sa druge strane ta druga osoba koja oseca da je predmet mrznje ne vidi taj razlog,,, jer nije dala povoda za to ...
Niti moze znati iracionalne strahove te osobe...

Resenje za osobu koja je predmet mrznje je da apsolutno prekine komunikaciju sa osobom/osobama koje je mrze.

Znas kako ide, daleko od ociju, daleko od srca. Isto vazi i za mrznju.
 
Kao što je već neko napisao mržnja je mnogo jaka reč i mora postojati baš neki veliki razlog da bi se neko mrzeo.
Postoje osobe koje kada im ukažeš na to kakvi su i kako ih okolina doživljava odmah se hvataju za reč mržnja. Nisam ja takva nego me ta osoba mrzi pa zato tako priča. To je jedan banalan primer kako ljudi za sve i svašta su skloni da potežu tu reč.

Pa isto kao i voleti, veoma je danas lako reci da nekoga mrzis, ili da te neko mrzi. I mnogi cesto mesaju mrznju sa prezirom.

Ako se ti, hipoteticki naravno (mojne da me shvatis licno navodim projetkovani primer), ponasas prema nekome nadmeno, i sa nipodastavanjem, i to samo u prolazu, npr. to ne znaci da je u pitanju mrznja, vec prezir.
 
Kao što je već neko napisao mržnja je mnogo jaka reč i mora postojati baš neki veliki razlog da bi se neko mrzeo.
Postoje osobe koje kada im ukažeš na to kakvi su i kako ih okolina doživljava odmah se hvataju za reč mržnja. Nisam ja takva nego me ta osoba mrzi pa zato tako priča. To je jedan banalan primer kako ljudi za sve i svašta su skloni da potežu tu reč.

Postoji veliki razlog, veliki ponos, velika ljubomora, velika zavist, velike predrasude, zbog kojih neko mrzi...
 
Pa isto kao i voleti, veoma je danas lako reci da nekoga mrzis, ili da te neko mrzi. I mnogi cesto mesaju mrznju sa prezirom.

Ako se ti, hipoteticki naravno (mojne da me shvatis licno navodim projetkovani primer), ponasas prema nekome nadmeno, i sa nipodastavanjem, i to samo u prolazu, npr. to ne znaci da je u pitanju mrznja, vec prezir.

Slažem se sa tobom. Zato i kažem da je to reč koju ne moćemo baš tako olako shvatati ni strana koja kaže da je neko mrzi a ni onaj ko izjavljuje da mrzi. Često se kako ti kažeš mržnja meša sa drugiom vrstom osećanja i odličan primer si dao za to.
 
Nacin zivota u drustvu koje propada izaziva frustracije i stres. To osecanje nije usmereno ka jednoj osobi, posto sistem nema lice.
Ne pricam o stresu kada padnes ispit, ili kada procuri krov, ili kad preplacena reprenzetacija izgubi...
Pricam o nacinu zivota koji je stres.
Ljudi vise ne razumeju koncept: zlo i dobro. Propaganda i nacin zivota su sve pomesali i doveli do apsurda. Holivudske bajke su svakodnevna mantra.
Ljudi hodaju sa spustenim pogledom, gledaju u zemlju, par metara ispred. Onima koji gledaju pravo kada pogledas u oci mozes videti teme.
Ljudi nisu zli, ali se ponasaju zlo pokusavajuci da izbegnu neprijatnost koju donosi stres.
Naravno da najvece zlo nanose sebi, i da, naravno da bi od tog bola mogli da nauce... kada ne bi bili pod stresom.
Svaki covek bi mogao da sam sebe popravi, ali stres i pritisak decenijama ne popustaju.
 
Pa ok nemoj to misliti o sebi ako mislis da nije dobro...
Pokusaj da volis ljude...

LJUBAV pobedjuje zlo :)

I šta si sad ovim pokazala?
Dodjem na temu i dam komentar nikoga ne vredjajući i ne navodeći i ti izjaviš da sam ja takva.

Dala si sebe kao primer za ono što si pisala. Kako čovek bez ikakvog razloga počne nekoga da izaziva i da vredja.
Samo što ja ne mislim da me mrziš o tome uopšte i ne razmišljam.
Tvoj komentar je dokaz za moju konstataciju.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Sto se svajdate bre?:lol:

Poenta je u tome što se ne svadjam nego sam dala komentar na temu.
I dalje mislim da ljudi koji su sujetni, ljubomorni, pakosni mogu živeti u uverenju da ih mrzi ceo svet baš zato što nisu u stanju daa realno sagledaju situaciju.
Nikoga konkretno nisam navela a što se ona time našla ugroženo i prozvano o tome bi onda trebala dobro da razmisli.
 
Nacin zivota u drustvu koje propada izaziva frustracije i stres. To osecanje nije usmereno ka jednoj osobi, posto sistem nema lice.
Ne pricam o stresu kada padnes ispit, ili kada procuri krov, ili kad preplacena reprenzetacija izgubi...
Pricam o nacinu zivota koji je stres.
Ljudi vise ne razumeju koncept: zlo i dobro. Propaganda i nacin zivota su sve pomesali i doveli do apsurda. Holivudske bajke su svakodnevna mantra.
Ljudi hodaju sa spustenim pogledom, gledaju u zemlju, par metara ispred. Onima koji gledaju pravo kada pogledas u oci mozes videti teme.
Ljudi nisu zli, ali se ponasaju zlo pokusavajuci da izbegnu neprijatnost koju donosi stres.
Naravno da najvece zlo nanose sebi, i da, naravno da bi od tog bola mogli da nauce... kada ne bi bili pod stresom.
Svaki covek bi mogao da sam sebe popravi, ali stres i pritisak decenijama ne popustaju.
Ko se ponasa zlo postace zao...Dela govore o coveku kakav je...
Stres nije izgovor za zlo ponasanje...
Sve sto je zlo ipak potice iz srca osobe...
 
Nacin zivota u drustvu koje propada izaziva frustracije i stres. To osecanje nije usmereno ka jednoj osobi, posto sistem nema lice.
Ne pricam o stresu kada padnes ispit, ili kada procuri krov, ili kad preplacena reprenzetacija izgubi...
Pricam o nacinu zivota koji je stres.
Ljudi vise ne razumeju koncept: zlo i dobro. Propaganda i nacin zivota su sve pomesali i doveli do apsurda. Holivudske bajke su svakodnevna mantra.
Ljudi hodaju sa spustenim pogledom, gledaju u zemlju, par metara ispred. Onima koji gledaju pravo kada pogledas u oci mozes videti teme.

Ljudi nisu zli, ali se ponasaju zlo pokusavajuci da izbegnu neprijatnost koju donosi stres.
Naravno da najvece zlo nanose sebi, i da, naravno da bi od tog bola mogli da nauce... kada ne bi bili pod stresom.
Svaki covek bi mogao da sam sebe popravi, ali stres i pritisak decenijama ne popustaju.

To i jeste problem nerazumevanje pojmova dobro i zlo.
Ljudi nisu ispravno pouceni moralnim normama.
Samo ko poznaje Bibliju moze ih znati dobro.
Inace ce se oslanjati na subjektivni osecaj i lose oblikovanu savest.

A neko moze postati zao ako krene tim putem zla.
 
To i jeste problem nerazumevanje pojmova dobro i zlo.
Ljudi nisu ispravno pouceni moralnim normama.
Samo ko poznaje Bibliju moze ih znati dobro.
Inace ce se oslanjati na subjektivni osecaj i lose oblikovanu savest.

A neko moze postati zao ako krene tim putem zla.

Kakve veze ima Biblija sa poznanjem dobra i zla?
Da li to znaci da ateista ne zna sta je dobro a sta lose?
Zasto je konstantno potreban taj pojam "Boga" (bilo kog) i pojam svete knjige bilo koje koja ce nas nauciti sta je dobro a sta zlo?
 
Kakve veze ima Biblija sa poznanjem dobra i zla?
Da li to znaci da ateista ne zna sta je dobro a sta lose?
Zasto je konstantno potreban taj pojam "Boga" (bilo kog) i pojam svete knjige bilo koje koja ce nas nauciti sta je dobro a sta zlo?

Bog je postavio zakone on odredjuje sta je dobro a sta zlo.
Covek ne moze u potpunosti znati sta je dobro a sta zlo bez Boga.
Dakle ne vazi to samo za ateiste vec i za sve one sto nisu otvorili Bibliju.

- - - - - - - - - -

Evo jednostavan primer.
Bog Biblija kaze ne ubij.
A onda se mobilizuju za rat
i ljudi pristaju na to da idu da ubijaju.
Dakle da li oni znaju da je ubijanje nemoralno?
Da li zele biti moralni?
 
Bog je postavio zakone on odredjuje sta je dobro a sta zlo.
Covek ne moze u potpunosti znati sta je dobro a sta zlo bez Boga.
Dakle ne vazi to samo za ateiste vec i za sve one sto nisu otvorili Bibliju.

- - - - - - - - - -

Evo jednostavan primer.
Bog Biblija kaze ne ubij.
A onda se mobilizuju za rat
i ljudi pristaju na to da idu da ubijaju.
Dakle da li oni znaju da je ubijanje nemoralno?
Da li zele biti moralni?

Znaci li to da mi bez postojanja pojma boga covek bio nomoralno bice? :think:
 

Back
Top