Seljančica Bosa kao konačni domet filozofije Pink Flojda

dess

Poznat
Poruka
7.252
Na jednoj temi u PDF `Zapadna Srbija` koja se ticala potrebe ondašnjih mladih da nađu neko zanimljivo mjesto za izlaske predložio sam vraćanje osnovama, odnosno ponovno otkrivanje čari Dragutinovog šljivika koji je em uz samu Moravu (gdje drugo?) em sa jedrom seljančicom Bosom unutra. Slušajući istovremeno The Wall od Pink Flojda postavio sam sebi jedno, ispostavilo se, ključno pitanje našeg savremenog trenutka. Pitanje od kojeg zavisi ne samo naša trenutna egzistencija no i sami smisao naše budućnosti. Pitanje čiji odgovor će nam otkriti kako ćemo i da li ćemo uopšte savladati taj vazda izazovni dualitet tradicije i moderne, prošlosti i budućnosti, internog i eksternog-a bez valjanog rješenja ovih dilema nema nam, uvažene dame i gospodo, iole solidne perspektive.

Ahh, da. Pitanje. Pitanje je sljedeće: da li je Bosa zapravo najvjerniji slušalac Pink Flojda i da li je ona emanacija kompletne filozofije Rodžera Votersa?

Jer, pazite sad. Bosa sjedi u šljiviku sa slušalicama u ušima, vjetrom u kosi, Moravom u očima, draganom u mislima i CD-om Pink Flojda u diskmenu. Pa bogtemazo ona je krajnje ostvarenje njihove poruke! Ona je prešla granice o kojima su oni samo maštali, i to uz pomoć svih mogućih halucinogena. Ona je inspiracija njihova, alfa i omega, početak i kraj Zapadne misli. Ona, Dragutinova Bosa.

Budući da oni na PDF Politika nisu kadri da razriješe ove dileme a koje zapravo jesu razlog našeg državnog i nacionalnog stagniranja mislim da ste vi pozvani da sad donesete prave odluke. Sudbonosne odluke, gospodo i vi dame sposobne za filozofiju! Od vaše odluke zavisi budućnost ovog naroda. I zato molim za ozbiljnost.

Bosa sluša Flojde. Flojdi konačno shvataju da budućnosti, ipak, ima. Nije sve sivilo i tiho odumiranje. Bosa pomjera Moravu sve do Temze. Naš šljivik se širi i pretenduje da postane novi edenski voćnjak. Kompletna prosvjetiteljska elita, njena prošlost, sadašnjost i budućnost hrli ka Čačku i okolnim selima.

Šta da radimo sad? M?
 
Nikakva originalna-od Ničea pa sve do Sartra. Sve i svašta, natopljeno do kraja bojom bezbudućnosti. Bitna jedino zato što su je, kritički ili nekritički, prihvatili mnogi a od kojih su neki i oni koji odlučuju o budućnosti država i naroda. Oni, koji, dakle, u budućnost kao koncept apsolutno ne vjeruju!
Pa to treba da probaš na psihologiji...Msm,trebalo
bi na psihijatriji-tamo se skida s teških droga (metadonska terapija I sl),ali takav pdf nemamo...Nemoj misliti da birokratišem,ali Ybg-Votersa nigde nemoš međ filozofima ni izguglati...
A to demoralisano stanje nacije...To je stara poza kvaziintelektualaca kojom maskiraju nekreativnost u stilu:"Čuvam ovce,transistor mi svira,ovca riče,ša se koga tiče..."
Daj neku kreativnu temu,ovo bi trebalo da se sprdamo s budelama...? Ne bik...
 
Voleo bih da si tu

Dakle,tako ti misliš da možeš razlikovati
Blaženstvo od pakla,
Plavo nebo od bola
Možeš li razlikovati zeleno polje
Od hladne čelične šine?
Osmeh od vela?
Da li misliš da možeš razlikovati?

I da li su te pridobili da prodaš
Svoje heroje za duhove?
Vruć pepeo za drva?
Vruć vazduh za hladan povetarac?
Hladnu udobnost za promenu?
I jesi li razmenila
Hod za učešće u ratu
Za glavnu ulogu u kavezu?

Kako želim,kako želim da si tu.
Mi smo samo dve izgubljene duše
Koje plivaju u akvarijumu
Iz godine u godinu,
Protrčavamo onaj isti stari teren.
Šta smo našli?
Iste stare strahove.
Voleo bih da si tu.

PINK FLOYD "Wish you where here"


Život je samo osećaj blizine...
 
"Udahni, udahni vazduh.
Ne boj se sto si zabrinut.
Ostavi, ali ne ostavljaj mene.
Pronađi, izaberi svoje mesto.
Jer dugo živiš i visoko letiš.

Osmesi koje ćeš podariti i suze koje ćeš isplakati
I sve što dodiruješ i sve što vidiš
Je sve što tvoj život će ikad biti

Trči zeko, trči
Iskopaj rupu, zaboravi sunce
I kad završiš s kopanjem
nemoj sesti, iskopaj novu rupu.

Jer dugo živiš i visoko letiš
samo ako reskiraš.
A ako si uravnotežen
Trčiš u ranu smrt "
 
ja sam za zid, skloniti se od ljudi, biti na distanci....

podsecas me na Sebastijana

Sebbb.jpg


“anyway” nije neka filozofija, moj fikus bendzamin je u tom fazonu...
 
Nisam citao uvodni post ali da kazem koju...

Filozofija Floyda je sustinski Votersova filozofija,posto on uglavnom pise textove.Covek je jednostavno receno HEJTER,otac mu je poginuo u ratu,podigla ga je "prezasticujuca" majka i to je glavni problem...Tako se navodno distancirao od sveta i podigao cuveni zid...

Textovi nisu nista specijalno,plakanje i kuknjava xD iako im je muzika genijalna :)
 

Back
Top