Da li biste ubili, ako bi vam bog to naredio?

search


- - - - - - - - - -


nisam nista zabranila i nemam ni dete :lol: dakle nemas pojma
 
nauci terminologiju transfuzija sama po sebi ne znaci i transfuziju krvi

nisam za lecenje krvlju nego beskrvnu medicinu - savremenu medicinu

moj odgovor je ne bih ubila

a Bog nije takav da bi to trazio


ubijaju oni koji ne paze pa zbog zarazene krvi im umiru... i zbog mnogih komplikacija usled davanja krvi
 
Prema mojoj veri ja imam slobodu da donosim odluke, ali sloboda podrazumeva i odgovornost, tako da nikako Bog ne može tražiti od mene da ubijem bilo koga, to može biti moja odlika i moja odgovornost. A, prema psihologiji, većina ljudi prebacuje odgovornost na autoritete, i ako autoriteti kažu da je potrebno i opravdano raditi stvari koje se kose sa uobičajenim shvatanjima, većina ljudi će to raditi. Tako su ubijeni milijoni u Drugom svetskom ratu.
 
A, prema psihologiji, većina ljudi prebacuje odgovornost na autoritete, i ako autoriteti kažu da je potrebno i opravdano raditi stvari koje se kose sa uobičajenim shvatanjima, većina ljudi će to raditi. Tako su ubijeni milijoni u Drugom svetskom ratu.

Добро: ако је Хитлер одлучио на своју руку да побије 50 милиона људи, онда где је био бог да га заустави? Пошто га бог није зауставио да ли то значи да:

1. је бог у ствари наредио хитлеру да побије сав тај народ?
Или ако ово није тачно онда, значи да
2. је Хитлер био јачи од бога, тј. Бог слабији?

Постоји ли трећа могућност? (Ја је не видим).
 
Poslednja izmena:
Добро: ако је Хитлер одлучио на своју руку да побије 50 милиона људи, онда где је био бог да га заустави? Пошто га бог није зауставио да ли то значи да:

1. је бог у ствари наредио хитлеру да побије сав тај народ?
Или ако ово није тачно онда, значи да
2. је Хитлер био јачи од бога, тј. Бог слабији?

Постоји ли трећа могућност? (Ја је не видим).

Zasto poredis Boga i Hitlera?Koje su im dodirne tacke?
 
Добро: ако је Хитлер одлучио на своју руку да побије 50 милиона људи, онда где је био бог да га заустави? Пошто га бог није зауставио да ли то значи да:

1. је бог у ствари наредио хитлеру да побије сав тај народ?
Или ако ово није тачно онда, значи да
2. је Хитлер био јачи од бога, тј. Бог слабији?

Постоји ли трећа могућност? (Ја је не видим).

A zasto bi Bog bio duzan da sprecava bilo sta ? Ljudi su odbacivsi Boga izabrali greh, a kroz greh i smrt, tako da svim ljudima predstoji da umru pre ili kasnije. Samo oni koji su prihvatili Isusa Hrista mogu povratiti zajednicarenje sa Bogom i preci u vecni zivot. To je ono sto je Bog ponudio ljudima kao spasenje, ali opciono - ko hoce.
 
Da li bi ste ubili dete, ili prijatelja, ili bilo koju osobu, ako bi vam bog to naredio?

Ultimativni test vase vere, sta bi ste uradili?

Mojs I,22,2. И рече му Бог: Узми сада сина свог, јединца свог милог, Исака, па иди у земљу Морију, и спали га на жртву тамо на брду где ћу ти казати.
12. А анђео рече: Не дижи руку своју на дете, и не чини му ништа; јер сада познах да се бојиш Бога, кад ниси пожалио сина свог, јединца свог, мене ради.

Ovo je Ultimativni test Vere,i kao sto vidis Bog nije dao da se Isak zrtvuje.:cool:
 

Back
Top