primanje

BlackLeather

Iskusan
Banovan
Poruka
6.173
hah
kritike


kako vaš ego regauje na kritiku
jeste naučili da ignorišete
ili kao gledate pozitivno
ili nemate taj momenat da vas loše dotiče
ili se samoanalizirate
ili ste prosto vi - car
 
hah
kritike

kako vaš ego regauje na kritiku
jeste naučili da ignorišete
ili kao gledate pozitivno
ili nemate taj momenat da vas loše dotiče
ili se samoanalizirate
ili ste prosto vi - car
pa nijedno...kao odobravam, ono kao "ma da", "pa jeste, nisam savršen naravno", "da, moguće" ...ko i svakom čoveku sa hiljadu mana bude mi krivo i u sebi pomislim ma aj ne serri znaš ti moj ******
ubrzo moj um potisne to u dubine i bude mi i dalje fino
 
Poslednja izmena:
Ne reagujem nimalo dobro na kritike, samo se dobro pretvaram. Generalno ne trpim čak ni najmanju kritiku na svoj račun, a vrlo često ni najbezazleniju. Užasno sam sujetna osoba, mada to nikad ne bih priznao javno, baš zbog te iste sujete. Sve u svemu - ljudi koji me u bilo kom smislu kritikuju malo češće, ostavljaju gadan utisak i osećam se neprijatno i neprijateljski svaki put kad ih vidim. Jednostavno mrzim kad drugo ljudsko biće smatra sebe pozvanim da me u bilo kojoj sferi kritikuje. Ko ga je ovlastio? Čime je zaslužilo taj položaj? Ja sigurno nisam, i neću. A i generalno smatram da su ljudi koji te kritikuju, a potiču van najužeg porodičnog kruga maliciozni i zavide na nečemu, ili čak gaje neku pritajenu mržnju, pa onda - u nemogućnosti da na drugi način to ispolje, biraju kritizerstvo kao vrlo efikasno oružje, kojim izmedjur redova proture svoje otrovne strelice.
 
hah
kritike


kako vaš ego regauje na kritiku
jeste naučili da ignorišete
ili kao gledate pozitivno
ili nemate taj momenat da vas loše dotiče
ili se samoanalizirate
ili ste prosto vi - car
cekaj bre ciju kritiku, pa ni u skoli nije bila realna da ne znamo neku lekciju nego iskljucivo koliko nas gotive subjektivno
 
hah
kritike


kako vaš ego regauje na kritiku
jeste naučili da ignorišete
ili kao gledate pozitivno
ili nemate taj momenat da vas loše dotiče
ili se samoanalizirate
ili ste prosto vi - car

Mnogo lakse prihvatam kritiku (koja mi pomaze da dalje ne gresim), nego laznu pohvalu (gde sam i sama svesna greske).
Ali, to zavisi i ko mi je upucuje. Kada necije misljenje vrednujem, obavezno stavim prst na celo.
 
hah
kritike


kako vaš ego regauje na kritiku
jeste naučili da ignorišete
ili kao gledate pozitivno
ili nemate taj momenat da vas loše dotiče
ili se samoanalizirate
ili ste prosto vi - car

:lol:

Samoanalizirala sam se kad sam bila mlađa, a onda sam skontala da sam carica :cool: tako da sada samo izignorišem kritičare ha!
 
hah
kritike


kako vaš ego regauje na kritiku
jeste naučili da ignorišete
ili kao gledate pozitivno
ili nemate taj momenat da vas loše dotiče
ili se samoanalizirate
ili ste prosto vi - car

Na dobronamernu kritiku ok odreagujem, zluradu otpisujem. Naučila sam vremenom, da pravim razliku.
Da, jesam, naučila. I ne samo da izignorišem. Nego da me ni ne pogađa. Nekada to nisam umela. Možda sam previše stvari doživljavala k srcu, krajnje lično..previše duboko, da, da... dok neke stvarčice nisam kod sebe posložila na svoje mestašce.
Kritike su kao kritike uvek dobrodošle, one od dobronamernog sveta. Jer ti ljudi ukazuju objektivno na ono što ja sama možda nisam videla ili ne vidik kod sebe, u sebi...I na tome im hvala. Što su fini i ljubazni, da me udostoje svog mišljenja, pažnje..I ja to usvajam. Danas kao čovek učim puno brže, a manje se zamlaćujem nebitnim stvarčicama.
Loše me više ne dotiče, jer ja ne dam više da me dotiče. Što su me "pojeli", "poždrali", "poseljoberili" i "ugov*ili"..to im ostavljam. Šta su gazili, pljuvali, to neka im bude na čast i na dar. Ja čak i to shvatam, kao jednu vrstu, "pomoći". To su moji sve (M) učitelji. Da nije bilo njih, ja umrla bih jednog dana, kao "glupavo" čeljade, i zanosila se nekim stvarima do zadnjeg udisaja svog. Ovako sam na vreme prestala. Što znači, da su mi više dobra no zlobe, učinili.
Samoanaliziram se, kako ne. I preispitujem. Da.
Nisam ja ni bolja ni gora, od drugih.
Samo biće, koje je beskrajno volelo celim svojim bićem. Čestito. Jako. Borbeno. I posle duboko i krajnje iskreno, zbog toga patilo. Tužno bilo.

:bye:
 
Na dobronamernu kritiku ok odreagujem, zluradu otpisujem. Naučila sam vremenom, da pravim razliku.

Nisi ti ništa naučila, vrlo verovatno. Samo kritike koje potiču iz najužeg porodičnog kruga - dakle, roditelji, brat, sestra - su kritike koje treba uvažiti. Eventualno ako si na poslu, pa imaš šefa ili nadredjenog koji kritikuje tvoj radni učinak. I eventualno partner sa kojim si u dužoj i stabilnoj vezi, pa iskreno želi da nešto popraviš, i to ti kaže. Mada i to je pitanje, jer onaj ko preterano kritikuje u vezi sigurno nije zadovoljan ni samom vezom. Sve ostalo je najobičnija zavist i mržnja, lepo upakovana u nešto što se zove "kritika", da se ne bi zvalo svojim pravim imenom - "nipodaštavanje", mada kritika sama po sebi jeste forma nipodaštavanja. Dakle, dobronamerne kritike ne postoje, van onih krugova koje sam naveo. Tako da, kad čovek dodje u kontakt s nekim ko ga onako samoinicijativno kritikuje, treba to da preseče odmah, i to na vrlo oštar, a nekad i agresivan način, kako bi onom ko ga kritikuje (bio to prijatelj ili poznanik) stavio do znanja da nije budala i da neće klimati glavom na "dobronamernost" samoproklamovanog savetodavca.

I generalno - ljudima van nekih najužih krugova uopšte ne treba ni verovati, to je zlatno pravilo.
 
Poslednja izmena:
Kada te masa ne prepoznaje proveri da li uopste postojis.
Kada te masa ne osudjuje, proveri da li si postao deo nje.
Kada te masa popreko gleda, na putu si da ucinis nesto. Makar da uznemiris rulju. Jer, uznemiravanje je prvi korak ka budjenju.
Kada te masa prihvata, imas moc da je pokrenes. Da li ces to uciniti ili ces postati deo mase, zavisi od toga gde i kakvi su ti temelji.
Kada te masa voli, deklarativno jer ne ume drugacije, na putu si bez povratka. Moraces da smislis zrtvu, ili ces to biti ti.
Kada masa pocne da te sledi, do kolena si u grehu, dao si im jednu zrtvu, i prate te jer zele jos. Zver je nemoguce zasititi.
Kada pocnu da te imitiraju, znaces da si zrtvovao generaciju, njihove zelje, snove i zivote. U redu, mozda ih nikada nisu ni imali. Ali ti si imao moc da im pokazes.
Kada te ubede da si vodja, i kada pocnes da sebe volis vise nego sto te masa voli, stigao si do devetog kruga.
 
Kada te masa ne prepoznaje proveri da li uopste postojis.
Kada te masa ne osudjuje, proveri da li si postao deo nje.
Kada te masa popreko gleda, na putu si da ucinis nesto. Makar da uznemiris rulju. Jer, uznemiravanje je prvi korak ka budjenju.
Kada te masa prihvata, imas moc da je pokrenes. Da li ces to uciniti ili ces postati deo mase, zavisi od toga gde i kakvi su ti temelji.
Kada te masa voli, deklarativno jer ne ume drugacije, na putu si bez povratka. Moraces da smislis zrtvu, ili ces to biti ti.
Kada masa pocne da te sledi, do kolena si u grehu, dao si im jednu zrtvu, i prate te jer zele jos. Zver je nemoguce zasititi.
Kada pocnu da te imitiraju, znaces da si zrtvovao generaciju, njihove zelje, snove i zivote. U redu, mozda ih nikada nisu ni imali. Ali ti si imao moc da im pokazes.
Kada te ubede da si vodja, i kada pocnes da sebe volis vise nego sto te masa voli, stigao si do devetog kruga.

Zašto me stalno teraju da dam reputaciju nekom drugom ?
Hoću svoja prava i slobodu!
 
Poslednja izmena:
Kada te masa ne prepoznaje proveri da li uopste postojis.
Kada te masa ne osudjuje, proveri da li si postao deo nje.
Kada te masa popreko gleda, na putu si da ucinis nesto. Makar da uznemiris rulju. Jer, uznemiravanje je prvi korak ka budjenju.
Kada te masa prihvata, imas moc da je pokrenes. Da li ces to uciniti ili ces postati deo mase, zavisi od toga gde i kakvi su ti temelji.
Kada te masa voli, deklarativno jer ne ume drugacije, na putu si bez povratka. Moraces da smislis zrtvu, ili ces to biti ti.
Kada masa pocne da te sledi, do kolena si u grehu, dao si im jednu zrtvu, i prate te jer zele jos. Zver je nemoguce zasititi.
Kada pocnu da te imitiraju, znaces da si zrtvovao generaciju, njihove zelje, snove i zivote. U redu, mozda ih nikada nisu ni imali. Ali ti si imao moc da im pokazes.
Kada te ubede da si vodja, i kada pocnes da sebe volis vise nego sto te masa voli, stigao si do devetog kruga.
dobro je
 
hah
kritike


kako vaš ego regauje na kritiku
jeste naučili da ignorišete
ili kao gledate pozitivno
ili nemate taj momenat da vas loše dotiče
ili se samoanalizirate
ili ste prosto vi - car

Zavisi od kritike. Dobronamerna , pozitivno reagujem i trudim se da promenim to nesto zbog cega sam kritikovana. Zlonamerna, bez nekakvog osnova, strasno me pogodi i lose se osecam zbog svega toga, bez obzira sto znam da nisam nicim doprinela da bi me taj neko kritikovao. Bezvezno ali je tako.
 
Poslednja izmena:
loše, loše...samoanaliza....tendencije ka pobjuoljšanju i korekciji ponašanja...dok ne batalim sve! :lol:
a sto si napisala - ju ? :deda: ako nisi jugonostalgicar i svesno pogresila, samobicuj se, pa ubuduce korektuj kuckanje,
lep osmeh ti nece pomoci u (internet) zivotu.


Bezsvrsishodno je pitati kako ciji ego reaguje, sve je promenljivo i svi reaguju isto, zavisi od situacije i poimanja okoline...
. ja uglavnom tu carsku licnost koja ne prima nista, a kamoli kritike, ako me neko pogleda popreko, izvadio bih utoku i sasuo sarzer u lice, :koto: svi mi imamo tu crtu u sebi, ako bi je probudili i udruzili se, postali bi jedna nepokoriva sila, ali istovremeno postoje oni koji kritikama oblikuju i formiraju mazohisticki karakter kod ljudi, koji vodi svet u samokriticku utopiju, sukobe i borbu.
bolestan uvod u temu, u kojoj ja pisem jer mi je dosadno.. neka otvarac teme prima.. kritike..
kao i onaj sa slonovskom temom kojoj nije mesto u ovom pdf-u, velikim slovima, koju je otvorio verovatno da bi mene provocirao, jer sam juce citao nesto o slonovima i rimskoj imperiji, mafijaska hakerska murija, uzalud misli da ce da me zastrasi.
I jel se ja tripujem ili je pola tema ovde neka psiholoska priprema za tu jebenu gej paradu...
 

Back
Top