Beskonacno vreme

evo, postavio si to pitanje u 23:58 i šta je zaključak?

to NIJE vreme kada treba da postavljaš pitanja i razmiljaš

msm, no offense, ali zašto mi ne bi imali kraj ako ga vreme nema?

Ja najbolje razmisljam uvece...zato sto sam zbog posla zamenio noc i dan. Dok vi lalate, ja pravim novci...i filozofiram

pa i imas kraj...ko reko da ga nemas? :eek:

Mi smo dogadjaj, vreme nije dogadjaj...

Kad se nesto dogodi, to podrazumeva pocetak i kraj tog neceg. Ono traje u vremenu i nestaje.

Vreme ne traje u vremenu
 
Poslednja izmena:
па ако је бесконачно, како да се понавља, што једноставно не тече у бесконачност
ако се нешто понавља, значи дошло је до краја па је почело испочетка
ког краја кад је бесконачно?
 
Mi smo dogadjaj, vreme nije dogadjaj...

Vreme ne traje u vremenu

I've had enough of this shit..

The-Dude-1.gif
 
па ако је бесконачно, како да се понавља, што једноставно не тече у бесконачност
ако се нешто понавља, значи дошло је до краја па је почело испочетка
ког краја кад је бесконачно?

Ne ponavlja se vreme
ponavljaju se dogadjaji u beskonacnom vremenu (poput univerzuma)
vreme je beskonacno, a sve sto se meri vremenom je konacno

Zamisli da imas beskonacno dugacak metar. Sve sto bi zelela da izmeris u univerzumu, cak i ceo univerzum, mogla bi da postavis bilo gde na taj metar i da znas tacno u milimetar koliko je nesto dugacko. Imalo bi svoj pocetak i svoj kraj.
Medjutim, samo objektivno vreme ga nema, zato sto sve nastaje U vremenu, negde na toj beskonacnoj skali, i ima pocetak. I onda lepo imas subjektivno vreme, gde mi lepo iz te beskonacne vremenske skale, izdvojimo koliko nam treba za opis necega.
 
Poslednja izmena:
Ne ponavlja se vreme
ponavljaju se dogadjaji u beskonacnom vremenu (poput univerzuma)
vreme je beskonacno, a sve sto se meri vremenom je konacno

Zamisli da imas beskonacno dugacak metar. Sve sto bi zelela da izmeris u univerzumu, cak i ceo univerzum, mogla bi da postavis bilo gde na taj metar i da znas tacno u milimetar koliko je nesto dugacko. Imalo bi svoj pocetak i svoj kraj.
Medjutim, samo objektivno vreme ga nema, zato sto sve nastaje U vremenu, negde na toj beskonacnoj skali, i ima pocetak.

само што јбга, време није лењир :(
 

Back
Top