Како отворити-прочитати фајл?

Берекин

Buduća legenda
Poruka
25.182
Унапред се извињавам ако је већ било питање-молба за помоћ ( вјероватно јесте). Први пут сам на овом подфоруму. Наиме добио сам фајл који кад покушам отворити, отвори га у ноутпеду и изгледа овако:
........ 6
....... ........ ..... ....

.....
....
........
....

........ ....

....
......
..
....

....
......
..
......

.... ...... ..
.........,
.......... .
...............


Како прочитати смеће? :eek:
 
Extenzija, je iza tačke, naziva fajla, a možeš saznati ako desnim klikom klikneš na fajl - propertis...

Primer, ovde je ODT extenzija, vidiš gde to piše na slici ispod:

Untitledš.jpg
 
Фајл је послан од једне издавачке куће, тако да сумњам да је заражен. Што се тиче екстензије, стоји да је Текст документ. Пробао сам га отворити са Адобе читачем , ал није ишло. Избацио је поруку да није подржан или да је оштећен нпр. јер је послан као и мејл додатак и није испарвно декодиран.
 
Вјероватно јесте. Материјал на 36 страница, а свега 7.79 КB.

добро брате, зар ти је тешко да прочиташ која је екстензија (оно што ти пише у називу фајла а налази се иза тачке „ џцџвџџцц.ххх “ ) без тога се може просипати памет ал' ће све бити узалуд...


преузми и инсталирај Либреофис и 7zip (далеко квалитетнији и богатији могућностима од winrara и winzip-а ) за отварање компресованих фајлова...
 
Poslednja izmena:
добро брате, зар ти је тешко да прочиташ која је екстензија (оно што ти пише у називу фајла а налази се иза тачке „ џцџвџџцц.ххх “ ) без тога се може просипати памет ал' ће све бити узалуд...

Pa odgovorio je čovek:eek::eek:

Фајл је послан од једне издавачке куће, тако да сумњам да је заражен. Што се тиче екстензије, стоји да је Текст документ. Пробао сам га отворити са Адобе читачем , ал није ишло. Избацио је поруку да није подржан или да је оштећен нпр. јер је послан као и мејл додатак и није испарвно декодиран.
 
Фајл је послан од једне издавачке куће, тако да сумњам да је заражен. Што се тиче екстензије, стоји да је Текст документ. Пробао сам га отворити са Адобе читачем , ал није ишло. Избацио је поруку да није подржан или да је оштећен нпр. јер је послан као и мејл додатак и није испарвно декодиран.

proveri ti to na virus total
 
Pa odgovorio je čovek:eek::eek:

Да је у питању .txt документ отворио би га са нотпедом без проблема. Обзиром да то није успео могуће је да је у питању неки други формат текст документа. Либреофис чита поприличан броја различитих формата велика је вероватноћа да ће моћи прочитати и спорни документ... (чак уколико је и проблем са недостатком фонтова, последња верзија Либреофиса чита запамћене фонтове у новијим документ форматима).
 
Вјероватно јесте. Материјал на 36 страница, а свега 7.79 КB.
Da li si probao sa 7z da otvoriš?

Predhodno proveri da li su čekirane sve mogučnosti:

y7z.jpg


- - - - - - - - - -

Пробао и с "Либреофис", иста ствар. У сваком случају послао сам им мејл да ми објасне како се фајл отвара. А у *****!
Moguče da je kodiran, što me ne bi čudilo. :)
 

Back
Top