USB Wireless prijemnik gubitci?

Wrong Turn

Domaćin
Banovan
Poruka
4.812
Pozdrav,

hteo bih da uzmem 2 ovakva USB wireless-a:
http://www.winwin.rs/mreze-softver-...ter-usb-tp-link-tl-wn721n-lite-n-150mbps.html

ruter mi je HG532e.

brzina interneta ADSL 6mbs / 1mbs (download)

Mene zanima koliki ce gubici biti, wireless ce morati da bude u prizemlju zbog televizora koji koristi IPTV, a prijemnici na spratu, jedan bi bio daleko od predajnika oko ~3-4m, drugi 7-8m vazdusnom linijom kroz betonsku plocu?
 
Pozdrav,

hteo bih da uzmem 2 ovakva USB wireless-a:
http://www.winwin.rs/mreze-softver-...ter-usb-tp-link-tl-wn721n-lite-n-150mbps.html

ruter mi je HG532e.

brzina interneta ADSL 6mbs / 1mbs (download)

Mene zanima koliki ce gubici biti, wireless ce morati da bude u prizemlju zbog televizora koji koristi IPTV, a prijemnici na spratu, jedan bi bio daleko od predajnika oko ~3-4m, drugi 7-8m vazdusnom linijom kroz betonsku plocu?

ne kupuj to ...ničemu ne služi da mogu ja bih ti moj dao džaba..ali skuplja riba od tepsije..čak ni antenu omnicu ne mozes da stavis jer su preslabi...
 
Jedan, poznanik, na moju prepuruku,
napravio 4m USB kabla i wireless modem digao
na tavan.
Možda seljačko rešenje, ali mu se prijem drastično poboljšao.

Poseban problem su zgrade sa dosta armature,
jer takva zgrada se ponekad ponaša kao Faradejev kavez.

Pošto si i Ti kolega, elektroničar, znaš da teorija ne radi
baš uvek u praksi.
ponekad ga pomeriš pola metra i bolje radi.
Inače, na ETF-u mi je diplomski bio iz antena -
Prekrivanje pruge radio poljem,
tj, kako omogućiti signal motorvodji i na
metalnim mostovima i, posebno u tunelima
(=> usmerene antene na početku i kraju tunela)
Pozdravljam Te.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav,

hteo bih da uzmem 2 ovakva USB wireless-a:
http://www.winwin.rs/mreze-softver-...ter-usb-tp-link-tl-wn721n-lite-n-150mbps.html

ruter mi je HG532e.

brzina interneta ADSL 6mbs / 1mbs (download)

Mene zanima koliki ce gubici biti, wireless ce morati da bude u prizemlju zbog televizora koji koristi IPTV, a prijemnici na spratu, jedan bi bio daleko od predajnika oko ~3-4m, drugi 7-8m vazdusnom linijom kroz betonsku plocu?

Nemoj to da uzimas, te sa ,,unutrasnjom'' antenom, uzmi slobodno :

http://www.nebo.co.rs/TP-Link-TL-WN722N-150Mb/s-high-gain-wireless-24GHz-USB-kartica ili 422 g koji ja imam i nema da brines brigu.

E sada dosta zavisi naravno i od samog rutara koji odaje signal, a to je koliko vidim onaj cuveni telekomov model poznatiji pod pseudonimom ,,radijator'', inace ocajni su jako, al sta ces daj sta das.
Uglavnom kupi jedan od ova dva koja sam ti rekao i na ovoj razdaljini ce da ti rade 101 %.

http://www.kupindo.com/Wireless-kartice/13066425_USB-Wireless-Mrezna-Kartica-Dimond-99000
Lik iz Panceva...Na alibabi je mnogo jeftinije mislim da kosta oko 17$
Krca koliko je dobra.

Ahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha ali 68dBi ! Koliko covek treba da bude glup da poveruje u ovako nesto ?

Mislim ono nemoj da se ljutis ti fantom, ja samo pricam generalno za oglas ne vezano za tebe.
Ovo malo da nazovemo sr*nje u boji je cista kinescina odvratna mozda ovo i radi nekako, al sada kako i pod kojim uslovima to je pitanje.

Elem nema nista bez : http://www.nebo.co.rs/Grid-HyperGain-antena-24-dBi-HG2424G-NF-24-GHz-moze-10-km-HyperLink-USA , imam ih 2 u kombinaciji sa low loss kablom probijaju titanijum ( bukvalo naravno :lol: ), inace najjaca antena za 2.4 ghz dostupna za nas smrtnike.
 
@sasa6 Eto ja sam bio dovoljno "glup" i kupio sam " A da sam se zeznuo sigurno ne bi navlacio ljude da kupe...Sto znaci da sam prezadovoljan sa ovim malim "sranjem" 3,4 mreze na koje se ja spajam su udaljene od mene nekih 200metara signal mi je -50 -55 (Excellent)
Tako da je ovo moja preporuka...I ako ste u mogucnosti kupite je na : aliexpress dosta je jeftinije...
 
@sasa6 Eto ja sam bio dovoljno "glup" i kupio sam " A da sam se zeznuo sigurno ne bi navlacio ljude da kupe...Sto znaci da sam prezadovoljan sa ovim malim "sranjem" 3,4 mreze na koje se ja spajam su udaljene od mene nekih 200metara signal mi je -50 -55 (Excellent)
Tako da je ovo moja preporuka...I ako ste u mogucnosti kupite je na : aliexpress dosta je jeftinije...

Rekao sam ti vec da se ne pronalazis al ti si se pronasao.
Sve zavisi na tih 200 m kakve su prepreke i opticka vidljivost, ako nema nicega i obicna omnica od 8 db prikacena na stik ce da radi posao.
Moj licni stav je da to nikada ne bih kupio pre svega zbog toliko nebuloznih karakteristika koje stoje na kutiji, velicine samog uredjaja i kineske š proizvodnje.
Tebi ako radi posao koji ti je potreban ako si ti srecan i ja sam.
 
Rekao sam ti vec da se ne pronalazis al ti si se pronasao.
Sve zavisi na tih 200 m kakve su prepreke i opticka vidljivost, ako nema nicega i obicna omnica od 8 db prikacena na stik ce da radi posao.
Moj licni stav je da to nikada ne bih kupio pre svega zbog toliko nebuloznih karakteristika koje stoje na kutiji, velicine samog uredjaja i kineske š proizvodnje.
Tebi ako radi posao koji ti je potreban ako si ti srecan i ja sam.

Nisam se pronasao,nego je neozbiljno da pricas o uredjaju koji ti nikada nisi koristio,testirao .
A kvalitet uredjaja zavisi od velicine jel ?
 
Nisam se pronasao,nego je neozbiljno da pricas o uredjaju koji ti nikada nisi koristio,testirao .
A kvalitet uredjaja zavisi od velicine jel ?

Iz iskustva kinesko nista ne valja, mislim oni Š kinezi kao u ovom slucaju, nije da ne valja bukvalno al ono moze mnogo bolje, ali ljudi su srecni da to radi pa kako bilo.
Pa da, u ovom slucaju svakako da da.
Jer sto je veca antena i ima vise gvozdjurije/aluminijuma oko samog dipola to signal ce da bude dosta jaci, stabilniji i sve ce dosta bolje da radi, uzmi od neke antene izvali dipol i pokusaj samo sa njim da hvatas pa ces da vidis sta ce da bude.
Zato je moj izbor : http://static.kupindoslike.com/ANTENA-HyperLink-GRID-24dB-TP-LINK-TL350GD_slika_O_8608941.jpg ( mozes uporediti sa ovom kutijom ovde i stvoriti stvarnu sliku kolika je to antencina i kako je teska ), radi kao terminator, probija kroz dijamant :D
 
Mnogo je to glomazno za kucnu varijantu,ali ne sumnjam da je kvalitetna.

To je svakako tacno, ko planira sa ovom antenom da se zeza da kaci po prozorima i zidovima nista od tog posla, treba je zasafiti, jako je teska i glomazna.
Ali zato na krov je mama :) Ja imam dve, jedna je na tavanu ( ispod krova ) i gadja kroz zidove i kucu koja je u blizini, a druga je na krovu ( van kuce ) okacena o sipku i ona hvata signal iz pizd*ca :lol:, na nekih 500 m vazdusnom linijom kroz razna cudesa.

Imao sam prilike da probam dosta antena, od rucno pravljenih jagi, preko grid i omnica, al ovo je nesto najbolje sto sam imao, tako kupovao sam kupovao, kupovao sve dok nisam kupio najskuplju i s pravom je zadrzao.
 
nasao sam resenje, povezao sam telefon i komp i iskoristio telefonski wireless, upravo pisem iz te sobe gubitaka uopste nema, 6.06mbps pokazuje speedtest. :))

da da pametno , 99% novih telefona sa androidom koji imaju wifi i usb imaju mogućnost tetheringa interneta kako preko wifija tako i preko usb-a sa spoljnih izvora tako i telefonskoga interneta koji dobijate sa paketomod naših provajdera.

- - - - - - - - - -

Iz iskustva kinesko nista ne valja, mislim oni Š kinezi kao u ovom slucaju, nije da ne valja bukvalno al ono moze mnogo bolje, ali ljudi su srecni da to radi pa kako bilo.
Pa da, u ovom slucaju svakako da da.
Jer sto je veca antena i ima vise gvozdjurije/aluminijuma oko samog dipola to signal ce da bude dosta jaci, stabilniji i sve ce dosta bolje da radi, uzmi od neke antene izvali dipol i pokusaj samo sa njim da hvatas pa ces da vidis sta ce da bude.
Zato je moj izbor : http://static.kupindoslike.com/ANTENA-HyperLink-GRID-24dB-TP-LINK-TL350GD_slika_O_8608941.jpg ( mozes uporediti sa ovom kutijom ovde i stvoriti stvarnu sliku kolika je to antencina i kako je teska ), radi kao terminator, probija kroz dijamant :D
ta antena na otvorenom može da tuče i bez problema i 20 kilometara za tvoju informaciju
 
Ta antena koju ti pokazujes je stvar proslosti. Jes ti nekada video proizvode koje ima AirLive?

Zasto je stvar proslosti ? Ako je nesto dobro, pouzdano, kvalitetno, fantasticno radi zasto ga menjati ? Jer obicno bude kada ljudi tako nesto promene sjasu sa konja na magarca. Antena je fantasticna i za nase uslove je sami vrh nema dalje.
Naravno da sam cuo ali uzivo sam imao prilike da vidim samo jedan usb wiraless stik, cuo sam da su jako kvalitetni ali nikada nisam nista licno posedovao od njih. Inace koristim Tp link uredjaje.

da da pametno , 99% novih telefona sa androidom koji imaju wifi i usb imaju mogućnost tetheringa interneta kako preko wifija tako i preko usb-a sa spoljnih izvora tako i telefonskoga interneta koji dobijate sa paketomod naših provajdera.

- - - - - - - - - -


ta antena na otvorenom može da tuče i bez problema i 20 kilometara za tvoju informaciju

Kod:
https://www.youtube.com/watch?v=8ZT6QkcaJjc&t=3m1s

Naravno da sam znao pricam ovde 5 dana o toj anteni kako je dobra, moze da tuce i na vise ako je predajnik dobar.
 

Back
Top