Postoji li program...?

Platonida

Iskusan
Banovan
Poruka
6.717
Postoji li program (online po mogucnosti, jer nemam prostora na disku u kompu skoro nimalo) koji moze da "ocisti" mutnu fotografiju koja je slikana nocu na vestackoj svetlosti - da ne bude toliko mutna? I ako postoji, koja opcija ide za to? Isprobala sam jedan online program, ustvari 3 (online photoshop, iPiccy i Lunapic), ali slika je i dalje mutna i posle primene svih opcija.
 
Poslednja izmena:
Postoji li program (online po mogucnosti, jer nemam prostora na disku u kompu skoro nimalo) koji moze da "ocisti" mutnu fotografiju koja je slikana nocu na vestackoj svetlosti - da ne bude toliko mutna? I ako postoji, koja opcija ide za to? Isprobala sam jedan online program, ustvari 3 (online photoshop, iPiccy i Lunapic), ali slika je i dalje mutna i posle primene svih opcija.

Ne moze sasvim da se ocisti.

Moze da se popravi.

Probaj sa Fotomixom
 
Postoji li program (online po mogucnosti, jer nemam prostora na disku u kompu skoro nimalo) koji moze da "ocisti" mutnu fotografiju koja je slikana nocu na vestackoj svetlosti - da ne bude toliko mutna? I ako postoji, koja opcija ide za to? Isprobala sam jedan online program, ustvari 3 (online photoshop, iPiccy i Lunapic), ali slika je i dalje mutna i posle primene svih opcija.

posalji mi na pp sredicu je koliko mogu u photoshopu

al problem je koliko je moguce da se poboljsa
 
Problem ce biti resen kad ja nabavim dobar fotoaparat.;) A to nece biti ni skoro ni lako.

A ovi programi su toliko "srtkavi" za mene, da ja za to nemam zivaca, osim za neke bas lake i zabavne stvari (teksture).

Nije to za mene.

Ja sam imao par dobrih aparata do sada.

I jos uvek me najbolje i najvernije sluzi jedan koji je bio - najjeftiniji! ( Pentax optio W30.)

Sa njim sam napravio 95% slika.

Sa vecinom sam zadovoljan.

Evo, to je ovaj:

optioW30.jpg



Nije bez veze izreka: "U rukama Mandusica Vuka......!"
 
Ja sam imao par dobrih aparata do sada.

I jos uvek me najbolje i najvernije sluzi jedan koji je bio - najjeftiniji! ( Pentax optio W30.)

Sa njim sam napravio 95% slika.

Sa vecinom sam zadovoljan.

Evo, to je ovaj:

optioW30.jpg



Nije bez veze izreka: "U rukama Mandusica Vuka......!"

Pa fino....mada se slika aparata ovde ne vidi, ustvari evo sada se vidi.

Imala sam ja neki Benq do pre 2-3 godine, ali se pokvario ubrzo. U principu, posto nisam neki 'zaljubljenik" u fotografiju i ne volim mnogo da (se) slikam niti da gledam tudje (dosadne fotografije tipa sa letovanja i sl.) , meni je dovoljan i mobilni sa pristojnim fotoaparatom, da zabelezim tek poneki lepi momenat, osecanje ili predeo. I to ne previse, vec umereno, za "dusu"...

edit: E da, ako Arianna zeli da pokaze ili da opise postupak kako je postigla izostravanje i prepravku slike, moze, nisam protiv ako i ona to zeli, ali ne na mojoj forografiji koju sam joj poslala na pp, vec mozda na nekoj slicnoj?
 
Poslednja izmena:
Problem sa rasterskim slikama je taj što se gubi kvalitet kada ih skalirate. I sami znate to ako ste pokušali da povećate dimenzije neke slike pa se kvalitet uništio. Postoje alati koji pokušavaju da to reše, ublaže, ali do sada nijedan nije dovoljno dobro radio taj posao. Sreća po nas AI je sve zastupljeniji i dostupniji običnim korisnicima.

Ako se sećate pisao sam članak o programu pomoću kojeg možete uvećati sliku uz mali gubitak na kvalitetu – SmillaEnlarger – a sada pišem o AI alatu koji to radi mnogo, mnogo, mnogo bolje!

Radi se o projektu letsenhance.io koji ima za cilj da skalira – uveća – rastersku grafiku uz minimalne gubitke na kvalitetu. Možda vam ne zvuči nešto impresivno, i šta će tu AI, ali pogledajte samo ispod razliku između klasičnog skaliranja i pomoću ove veštačke inteligencije. Imajute na umu da je original slika (link) u .jpg formatu, veličine 300×208 piksela, a skalirana je u .png formatu dimenzija 1200×832 piksela! Četiri puta je slika veća a kvalitet je odličan.
 
Poslednja izmena od moderatora:

Back
Top