Ateisti Srbije o sunećenju

Utah

Elita
Banovan
Poruka
19.509
Ovog puta nece tuzi nikog, ali ''upozoravaju'' javnost da je verski obred obrezivanje ustvari ''horo-film''
Pomenutim verskim obredom se na nasilan način vrši genitalno sakaćenje dece, dečaka mlađih od 18 godina, koji nemaju mogućnosti da odbiju pomenutu uslugu niti da, a to je i najvažnije, obrnu i povrate normalno stanje ako to ikada u životu požele.....Dopustite ovoj deci da ne budu zloupotrebljena od jedne, u ranom srednjem veku zarobljene, verske zajednice i dopustite im da odrastu slobodni od indoktrinacije, nametanja dogmatskih neistina i nehumanog genitalnog sakaćenja! Na to ste obavezni kao ljudi, roditelji, ali pre svega, kao državni službenici obavezani da poštuju Ustav i zakone sopstvene države, kao i međunarodne konvencije o zaštiti prava dece. Povucite napokon crvenu liniju koja će razdvojiti religiju kao ličnu stvar odraslih ljudi i nasilje nad decom kao problem celog društva. Zaštitite mlađe od 18 godina od ovakvih nepovratnih hirurških zahvata, koji služe ničemu drugom nego obeležavanju i svojevrsnoj stigmatizaciji.
http://ateisti.com/raspisan-tender-za-genitalno-sakacenje-180-decaka-na-teret-budzeta/
Sta reci , ateisti Srbije...
 
Ne rade to samo muslimani. To je i jevrejski obicaj. Siroko je rasprostranjeno medju protestantima u Americi...

U potpunosti se slazem da bi to trebalo zabraniti. Ko zeli neka to sam uradi kada odraste. Niko nema prava da naj nacin detetu promeni ceo zivot.
 
Prva obrezivanja dečaka sežu u kulture Aboridžina (oko 10.000 g.pr.Hr.) i vezana su uz pubertet. Oko 6.000 g.pr.hr. započelo je obrezivanje dečaka i devojčica sirom Afrike, a otuda se proširilo prema Egipćanima i Židovima. Egipćani su mogli preuzeti obrezivanje oko 3.100 g.pr.Hr. kada su ih napala plemena s Juga. Egipćani povezuju obrezivanje s obožavanjem zmijskog božanstva. Zmije mogu odbacivati kožu i na taj način postižu čistoću ili ponovno rođenje (potencijalna besmrtnost). Egipćani su odbacivanje kože kod zmije primijenili na ljude i započeli obrezivanje kako bi dostigli besmrtnost. Pronađeno je nekoliko egipatskih reljefa (iz vremena oko 2.300 g.pr.Hr.) Prvi povjesničar Herodot je oko 450. g.pr.hr. zapisao da su se Egipćani i druga plemena na današnjem Bliskom Istoku obrezivali radi održavanja čistoće tijela. Herodot također tvrdi da su Židovi taj običaj prezueli od Egipćana.od Židova se smatra da je Jahve sa Abrahamom i njegovim narodom sklopio savez. Abraham je taj savez trebao potvrditi obrezivanjem svih muških pripadnika svog plemena (vidi Brit milah). Poznavatelji Tore smještaju Abrahama u razdoblje od 2000. do 1700. godina prije Krista. Tokom boravka u egipatskom ropstvu obrezivanje je bilo zabranjeno, ali je ono ponovno nastavljeno nakon naseljenja u Kanaanu. . Reformistički dio Židova su od 1843. godine uveli pravilo da obrezivanje nije obavezno.
 
A zasto je u Americi toliko rasprostranjeno? U pravoslavlju a verujem i katolicanstvu to se smatra bogohuljenjem. Bog je stvorio coveka po svom liku i kao takvo nase telo je savrseno. Tetovaze, piercing, obrezivanje i slicno je bogohuljenje posto skrnavi boziju tvorevinu.
 
Poslednja izmena:
Molim moderatora da obrati paznju da su prezentovani komentari postavljaca teme sustinski nepovezani sa linkovanim tekstom I da se u njemu izmedju ostalog navodi da su pomenuta deca zrtve indoktrinacije I zatucanosti I da je pomenuta pojava religijskog sakacenja maloletne dece obradjena sa medicinskog stanovista gde je jasno dokumentovano da ta procedura ne donosi nista I da je nepovratna a da se obavlja protivno slobodnom pravu izbora tj da su ta deca onemogucena da biraju

Znaci ovo ko zna koje pro redu izvrtanje I fabrikovanje cinjenica koje se podmecu sluzi za klasicne provokacije
 
Raspisan tender za genitalno sakaćenje 180 dečaka na teret budžeta

Uprkos tome što smo bili uvereni da se neke pojave danas mogu pronaći samo na marginama istorijskih udžbenika, ili u horor-pričama i filmovima, stvarnost nas je ponovo demantovala.
Naime, lokalna samouprava Novog Pazara je raspisala konkurs za javnu nabavku za uslugu suneta (ritualnog verskog genitalnog sakaćenja) 180 nedužnih dečaka

:eek:

Jbt, zamisli da ta njihova vera nalaze da se detetu treba odseci jedna ruka, ili izvaditi levo oko, ili odseci desno uvo? IIi sve zajedno.

Svako ko podrzava ovo, treba da ide na psihijatrijski pregled. OBAVEZNO.
 
Poslednja izmena:
A zasto je u Americi toliko rasprostranjeno? U pravoslavlju a verujem i katolicanstvu to se smatra bogohuljenjem. Bog je stvorio coveka po svom liku i kao takvo nase telo je savrseno. Tetovaze, piercing, obrezivanje i slicno je bogohuljenje posto skrnavi boziju tvorevinu.

To se u hrscanstvu smatra bogohuljenjem samo u tvojoj masti. Naprimer Kopti isto to praktikuju. A i obrazovanje Isusa je jedna od velikih motiva evropskog slikarstva.

A u Americi to velik eo radi iz higienskih razloga, a i cesto se radi zbog medicinskih razloga kao kod mene.
 
Poslednja izmena:
I ja mislim da je obrezivanje glupost, tj. odsecanje bilo kog dela tela u neke verske svrhe.
Novac iz budzeta je isao na svakakve gluposti i pre, tako da se mi tu i ne pitamo nesto previse, sad da li je sija ili vrat nije ni bitno.

Opet, mozda je bolje da taj novac ode u neke dobrotvorne svrhe, ili da se nesto obnovi nego na seckanje dece, ali drzava - drzavna pravila. Nas novac, to je jedino bezveze.
 
A zasto je u Americi toliko rasprostranjeno? U pravoslavlju a verujem i katolicanstvu to se smatra bogohuljenjem. Bog je stvorio coveka po svom liku i kao takvo nase telo je savrseno. Tetovaze, piercing, obrezivanje i slicno je bogohuljenje posto skrnavi boziju tvorevinu.

Ako mogu da dodam duh coveka je isto tako vazan pored tela. A daleko od toga da su ljudska bica savrsena. Smrtni smo, i to je dobro sto je tako.
Nismo jednaki kad se rodimo, u drustvu ravnopravnost ne postoji, tokom zivota svako ima svoj put, i svi imamo istu svrhu a to je da zivimo za druge.

Nisam ateista, krsten sam u srpskoj crkvi bez moje saglasnosti, religije su potrebne za stoku. Da li sam deo te stoke? Vise bih voleo da jesam, nego da nisam.:worth:
 
Poslednja izmena:
Čovek koji inicira obrezivanje (onaj koji obrezuje recimo svoje dete) polazi od toga da je bog pogrešio u anatomiji ljudskog tela, te da se on drznuo da tu grešku ispravi. Dakle, sa punim pravom se može smatrati da je obrezivanje bogohulni, bogoborni i protivprirodni čin, usmeren, u krajnjem slučaju, direktno protiv božanske ličnosti.

Nadam se da će bog oprostiti onim ljudima koji su obrezali Isusa i Muhameda, ali i ostale nesrećnike koji se nisu pitali o tome. Izuzetak je neki muškarac koji bi zbog braka sa Jevrejkom ili muslimankom, recimo, obrezao sam sebe; njemu nema oproštaja.

Treba spomenuti i ovo. Kada se neko obreže, njemu se zatvaraju srčana čakra i sve ostale gornje čakre (grlena, “treće oko” i krunska čakra), pa pomenuti bogoborni, bogohulni i protivprirodni čovek postaje prizemno živo biće, koje može da se bavi samo osnovnim, životinjskim nagonima. Pored toga, oni božji protivnici koji su izmislili obrezivanje se nisu obrezivali, niti su obrezivali (skrnavili) svoju decu.

Ima nekih verskih fanatika koji su me pitali zašto sečem nokte i kosu. Odgovorio sam im da to radim iz istog razloga iz koga golubovi čupaju sami sebi ofucano perje ili zmija menja košuljicu. Kad bih video da golubovi sami sebi čupaju kljun ili prste na nogama, ili da zmija sama sebi čupa zube ili kesu sa otrovom - onda bi me mogli ubediti da i čovek treba da secka kožicu sa glavića. Bog je stvorio sve delove tela za neku funkciju, a ne za seckanje. Kraj priče.

Zaključak bi bio da je obrezivanje jedna od najvećih verskih podvala jadnom ljudskom rodu i najžešće bacanje rukavice u lice božanskoj ličnosti.
 
I ja mislim da je obrezivanje glupost, tj. odsecanje bilo kog dela tela u neke verske svrhe.
Novac iz budzeta je isao na svakakve gluposti i pre, tako da se mi tu i ne pitamo nesto previse, sad da li je sija ili vrat nije ni bitno.

Opet, mozda je bolje da taj novac ode u neke dobrotvorne svrhe, ili da se nesto obnovi nego na seckanje dece, ali drzava - drzavna pravila. Nas novac, to je jedino bezveze.

To nije radila drzava nego opstina Novi Pazar i oni za svojim parama mogu da rade sta hocu.
 
Raspisan tender za genitalno sakaćenje 180 dečaka na teret budžeta

Uprkos tome što smo bili uvereni da se neke pojave danas mogu pronaći samo na marginama istorijskih udžbenika, ili u horor-pričama i filmovima, stvarnost nas je ponovo demantovala.
Naime, lokalna samouprava Novog Pazara je raspisala konkurs za javnu nabavku za uslugu suneta (ritualnog verskog genitalnog sakaćenja) 180 nedužnih dečaka


:eek:

Jbt, zamisli da ta njihova vera nalaze da se detetu treba odseci jedna ruka, ili izvaditi levo oko, ili odseci desno uvo? IIi sve zajedno.

Svako ko podrzava ovo, treba da ide na psihijatrijski pregled. OBAVEZNO.

Koja to vera zahteva da se detetu sece ruka,usi i vadi oko ili sve zajedno ?
 
Ako mogu da dodam duh coveka je isto tako vazan pored tela. A daleko od toga da su ljudska bica savrsena. Smrtni smo, i to je dobro sto je tako.
Nismo jednaki kad se rodimo, u drustvu ravnopravnost ne postoji, tokom zivota svako ima svoj put, i svi imamo istu svrhu a to je da zivimo za druge.

Nisam ateista, krsten sam u srpskoj crkvi bez moje saglasnosti, religije su potrebne za stoku. Da li sam deo te stoke? Vise bih voleo da jesam, nego da nisam.:worth:

Kakve veze ima tvoj problem sa sunećenjem ateista!?

- - - - - - - - - -

Jel se vi mormoni sunetite?

:zcepanje:
 

Back
Top