SVETI VID ???
Prikazujem rezultate 1 do 7 od 7

Tema: SVETI VID ???

Iskusan Suzy (avatar)
    Učlanjen
    20.07.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    118

Podrazumevano SVETI VID ???

Dioptrija mi je -2, nosim kada radim (za comp.) i kada gledam tv naocare...ali vec dva para sam slomila..(nijedan nisam platila ispod 300 eur)...kada vec moram da nosim to -pomagalo- bar da lici na nesto....Mislila sam i ja da predjem na sociva....pa da brljam po ocima svaku noc...ali ipak , zaista zelim da -okoncam muke..
    Cula sam da u Svetom vidu rade intervencije korekcije vida...zna li neko nesto o tome....koliko je to sigurno, dobro....??Ruski lekari zu zaista jedni od najboljih....ali...da li zaista oni rade tamo???

Iskusan Suzy (avatar)
    Učlanjen
    20.07.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    118

Podrazumevano

Pa, ono sto ja znam je da su jednog decka sa velikom dioptrijom (-5)uspesno izlecili....a i primer gde jedan drugi vid operacije nije uspeo, pa sada moraju ponovo da rade.....Ali zanima me bas za moju dioptriju....verovatno mogu, ako mogu -5, da li je neko nesto cuo.....

Ističe se mojra (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Citat Original postavio Suzy
    Pa, ono sto ja znam je da su jednog decka sa velikom dioptrijom (-5)uspesno izlecili....a i primer gde jedan drugi vid operacije nije uspeo, pa sada moraju ponovo da rade.....Ali zanima me bas za moju dioptriju....verovatno mogu, ako mogu -5, da li je neko nesto cuo.....
    suzy, mogu i mnogo jace dioptrije da se koriguju operacijom, ali...problem je u tome sto ne moze niko da garantuje da ce dioptrija ostati stabilna na duge staze (znaci sta ce biti sa tvojim ocima za 40/50 godina); ono sto je sigurno to je da posle laserske operacije ne mozes da nosis sociva. desavalo se i da se ljudima povrati dioptrija nakon izvesnog broja godina.

Iskusan Suzy (avatar)
    Učlanjen
    20.07.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    118

Podrazumevano

Citat Original postavio mojra
    suzy, mogu i mnogo jace dioptrije da se koriguju operacijom, ali...problem je u tome sto ne moze niko da garantuje da ce dioptrija ostati stabilna na duge staze (znaci sta ce biti sa tvojim ocima za 40/50 godina); ono sto je sigurno to je da posle laserske operacije ne mozes da nosis sociva. desavalo se i da se ljudima povrati dioptrija nakon izvesnog broja godina.
    Pa, ok, staracko slepilo je za sve neminovno....ali zanima me da li si stvarno cula iz -pouzdanih izvora- za to -vracanje- dioptrije..jer predpostavljam da intervencija nije jeftina...i ne bih bas da -bacam- pare....? :?

Ističe se VictorySun (avatar)
    Učlanjen
    03.11.2003.
    Reputaciona moć
    90

Podrazumevano

Cula sam za to.
    Koliko znam, to sa da nece biti dioptrije je na duze staze...

Ističe se mojra (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Citat Original postavio mojra
    Pa, ok, staracko slepilo je za sve neminovno....ali zanima me da li si stvarno cula iz -pouzdanih izvora- za to -vracanje- dioptrije..jer predpostavljam da intervencija nije jeftina...i ne bih bas da -bacam- pare....? :?
    Ne, ne radi se o starackom slepilu. Radi se o tome da se te operacije vrse od pre nekih 15 godina. Pretpostavimo da je operisan covek koji je pre 15 god imao 20 godina - operisan kada je ta tehnika uvedena. Danas on ima samo 35 i lekari znaju kako je oporavak oka izgledao u tih 15 godina koliko je proteklo od operacije ali ne znaju koje su moguce komplikacije u njegovoj 38. ili 40. godini. Hocu da kazem da ljudi koji su operisani na samom pocetku nisu dovoljno stari da bi se uradila analiza starenja operisanog oka + 18 god, + 25 godina + 35 god i da bi se utvrdio procenat rizika vracanja dioptrije sa godinama. Kako rece jedan moj prijatelj oftamolog iz usa: " To je kocka, moze ti biti bolje a moze i gore, to je individualno. Ako ti ne daj boze bude gore, ti advokata pod ruku pa na sud" pa sam ja zato odustala. Vise volim da nosim sociva sa dioptrijom -11 nego da slepa provodim dane na sudu. A cena je bila 1700 evra mislim ( + / - 100/200 evra po oku). Mada poznajem i ljude koji su skinuli - 11, - 12 i prezadovoljni su. Za vracanje dioptrije sam opet cula od decka kome je vid poceo da popusta pet godina nakon operacije i kome se dioptrija povratila, ali na svu srecu nije bila jaka. Eto toliko mogu da ti kazem a raspitivala sam se podrobno i trazila i pozitivna i negativna iskustva i pacijenata i ljudi koji rade istrazivanja i analize operacija. Ali me je nekako ta njegova recenica ohladila.

Domaćin LUDICA (avatar)
    Učlanjen
    30.06.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    101

Podrazumevano

Da, i ja sam primjetila reklamu za te operacije. Moja dioptrija je za sad mala, oko 0.5(nije mi na oba oka ista). Pitala sam nekog starijeg za to, i oni su mi rekli da se to radi samo kod problematicnih dioptrija, gdje je nosenje naocara komplikovano( prosto receno kad imas pepeljare na ocima) i u slicnim slucajevima, kad je takva korekcija zaista potrebna. S druge strane, ja sam kod njih isla na pregled, propisno su me izmucili, prepisali mi dioptriju i na kraju kad sam napravila naocare(na nekom drugom mjestu)ne odgovaraju mi. Izgleda da se neko zeznuo, ili ti sto su pravili ili oni u Svetom Vidu, tako da ja ipak ne bih rizikovala do prijeke potrebe da se upustim u takvu operaciju.

Slične teme

1. Krštenje deteta - sveti čin ili sveti zločin?
    Autor Hadrijan u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 296
    Poslednja poruka: 10.11.2011., 12:26
  2. Sveti Jeronim
    Autor *+*+*+*+* u forumu Istorija
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 14.03.2010., 23:50
  3. SVETI GRAL
    Autor $ u forumu Istorija
    Odgovora: 111
    Poslednja poruka: 12.02.2010., 12:43
  4. OS SVETI SAVA