Da li želite da živite večno?

Arianna

Buduća legenda
Banovan
Poruka
46.570
Колико дуго људи могу живети?


ДАНА 3. марта 1513, шпански истраживач Хуан Понсе де Леон кренуо је у једну пажње вредну експедицију. Испловио је из Порторика у нади да ће доћи до острва Бимини. Легенда каже да је тражио један чудесан извор — извор младости. Међутим, пристао је на копну које је данас познато као Флорида у САД. Наравно, никада није пронашао тај извор, јер он није ни постојао.

Данас људи углавном не живе дуже од 70 или 80 година. Иако се у Библији говори о људима који су живели много дуже, према Гинисовој књизи рекорда за 2002. најстарија особа која је икада живела имала је 122 године и 164 дана (Постање 5:3-32). Међутим, биоетичар Џон Харис је рекао: „Нова истраживања сада допуштају да завиримо у свет у ком старење — па чак и смрт — неће бити неизбежни.“ Многи истраживачи из 21. века говоре о „правој бесмртности“, „неограниченој дужини људског живота, која ће бити остварена до 2099.“, „могућности да се ћелије бесконачно обнављају“ и томе слично.
У својој књизи The Dream of Eternal Life, Марк Бенеке је запазио: „Скоро цело наше тело обнови се неколико пута у животу... Након отприлике седам година, ми смо потпуно нови људи, у правом смислу те речи.“ Међутим, то се не наставља до у недоглед јер ћелије престају да се умножавају након што заврше унапред одређен број деоба. Међутим, кад то не би било тако, Бенеке каже да би се „људско тело могло обнављати веома дуго — па чак и вечно“.

Размислите такође о задивљујућем капацитету људског мозга, који далеко надмашује оно што ми можемо да искористимо током нашег прилично кратког живота. Према делу Encyclopædia Britannica, људски мозак је „обдарен далеко већим потенцијалом него што човек може искористити у току свог животног века“ (издање из 1976, том 12, страна 998). У књизи How the Brain Learns, од Дејвида Е. Сузе, стоји: „Капацитет мозга за чување информација практично је неограничен“ (друго издање, 2001, страна 78).

Зашто научници не могу да утврде због чега људи умиру? И зашто људски мозак има такав запањујући капацитет? Да ли је могуће да смо створени да вечно стичемо знање? Зашто уопште имамо способност да размишљамо о вечном животу?

У Библији стоји: „Он [Бог] је њима у срце и мисао о вечности метнуо, јер делима која Бог твори, човек ни почетка ни краја докучити не може“ (Проповедник 3:11)

. Ове речи указују на то да је Бог у нас усадио идеју о вечном животу.

Стога бисмо увек имали шта да учимо о њему и његовим делима. Ако бисмо живели небројено много милијарди година — да, заувек — увек бисмо могли да учимо све више о Божјим чудесним стваралачким делима.

Речи Исуса Христа такође показују да је могуће да људи живе вечно.
Он је рекао: „Ово значи вечни живот, да усвајају спознање о теби, једином истинитом Богу, и о ономе кога си послао, Исусу Христу“
(Јован 17:3).

Вечни живот је ДАР од БОГА.

Римљанима 6 :. 23 Јер плата за грех је смрт, а Божји дар је вечни живот преко Христа Исуса, нашег Господа.

Римљанима 2:7 Онима који устрајношћу у добрим делима траже славу и част и нераспадљивост — вечни живот


(Матеј 25:46) И ови ће отићи у вечну смрт, а праведници у вечни живот.“


:heart:


Како је с вама? Да ли и ви желите да живите вечно? :heart:

:izvolite :hvala:
 
Poslednja izmena:
Као у Твом потпису.. :aha:

Pa eto covek je shvatio istinu :aha:

- - - - - - - - - -

Ne, ili bih - kada bi večni život bio moguć - volela da mogu da prolazim kroz različite oblike postojanja.
Dosadi biti čovek i gledati svet očima.


da dobra stvar...

Vecnost sigurno nece ovako izgledati... nego u savrsenstvu...

Takodje mi cemo biti savrseni pa ce nam sve biti drugacije...

Kad si vec tu promeni mi naziv teme ja promenila ali... u

DA LI JE VECNOST MOGUCA

ili DA LI ZELITE DA ZIVITE VECNO...
 
Poslednja izmena:
Ко не би желео да живи вечно.. :aha:

Razmisli koliko ima nevernika na planeti Zemlji

a koliko pravih vernika...

cak i mnogi vernici ne veruju u vecni zivot... danas je vera mnogima etiketa...

PRAVA VERA PODRAZUMEVA VERU U BOGA JHVH TVORCA SVEGA KOJI JE VECAN I BESMRTAN

KOJI JE ODUVEK I ZAUVEK I KOJI ZIVI U VECNOSTI...
:heart:

Na sva inteligentna bica koja stvara on prenosi svoja svojstva tako i svojstvo vecnosti...

Prvi ljudi su stvoreni sa mogucnoscu da zive vecno... Kao i andjeli...

Neki cak dobijaju od Boga besmrtnost...

Prvi je dobio od Boga besmrtnost Isus Hrist nakon uskrsenja... takodje ljudi koju su posle njega vaskrsli na nebo... njegovi apostoli najpre, pa i drugi...
ali besmrtnost na nebu dobija samo odredjeni broj ljudi...

Svi ostali dobijaju VECNI ZIVOT na Zemlji...
 
Kada bih znao sled dogadjaja u zivotu, mogao bih da kazem koliko zelim da zivim. U ovoj situaciji bih zeleo da zivim dokle god imam relativno zdravlje i sposobnost da brinem o samom sebi. Medjutim, i u takvom stanju, ne bih voleo dug zivot, ako cu biti neki usamljenik i cudak koji nema ni porodicu ni prijatelje (pod uslovom da znam da ce tako ostati do kraja zivota)!
 
Kada bih znao sled dogadjaja u zivotu, mogao bih da kazem koliko zelim da zivim. U ovoj situaciji bih zeleo da zivim dokle god imam relativno zdravlje i sposobnost da brinem o samom sebi. Medjutim, i u takvom stanju, ne bih voleo dug zivot, ako cu biti neki usamljenik i cudak koji nema ni porodicu ni prijatelje (pod uslovom da znam da ce tako ostati do kraja zivota)!

Dobro to je tako bez vere... vera podrazumeva i veru u vecni zivot... ili neki oblik nastavljanja zivota ili zivot nakon smrti...

sta mislis o tome?

Da li znas sta Biblija kaze o tome?

Biblija cesto koristi termin vecni zivot...

da li znas istoriju hriscanstva 1 veka... Isus je vaskrsavao ljude na Zemlji kao i njegovi ucenici...

To je predslika onoga sta ce Bog uraditi u buducnosti...

VASKRSAVATI
..............

Evo sta Biblija tj Bozja rec kaze:

I izićiće koji su činili dobro na uskrsnuće života, a koji su činili zlo na uskrsenje suđenja. (Jovan 5:29

Isus joj reče: Ja sam uskrsenje i život; ko veruje u mene, ako i umre, živeće. (Jovan 11:25)

gnevni što oni uče ljude i javljaju u Isusu uskrsenje iz mrtvih. (Dela 4:2)

Silno svedočahu apostoli za uskrsenje Gospoda Isusa Hrista, i milost velika beše na svima njima. (Dela 4:33)

i imajući nadu u Boga, koju i oni sami imaju, da će biti uskrsenje pravednika i nepravednika. (Dela 24:15)

Jer kao što po čoveku dođe smrt, po čoveku dođe i uskrsenje mrtvih. (1. Korinćanima 15:21)

A ostali mrtvaci ne oživeše dok se ne svrši hiljada godina. To je prvo uskrsenje. (Otkrivenje 20:5)

Blagosloven Bog, Otac Gospoda našega Isusa Hrista, koji nas po velikom milosrđu svome preporodi ka živoj nadi uskrsenjem Isusa Hrista iz mrtvih, (1. Petrova 1:3)
 
Poslednja izmena:
naravno da bih ko ne bi taj se boji zivota i ne zna uzivati ni to malo sto traje,jednom recju kukavice

pa tako je..

sada je problem sto mnogi ne uzivaju zbog problema koji su posledica nesavrsenosti i losih uslova zivota...

U novom svetu pod Bozjom Vladavinom bice sve savrseno pa i mi...

i imacemo i vermena i mogucnosti da zivimo srecno a ne u strahu...

- - - - - - - - - -
 
Normalno ! A pošto ne mogu zamisliti kako je kad me nema, a nešto nezamislivo ne može da postoji ... dakle život vječni mora biti :hvala:
odlicno :)

Aleksa :heart: :cmok2:

i ja tako razmisljam...

- - - - - - - - - -

3 odlike boga:
1.SVEMOC
2.SVEZNANJE
3.SVEMUDROST


Ali nekako mislim da vec jesmo besmrtni?
Da tako je...

Besmrtni nismo jos, vecni jesmo...

a besmrtnost Bog daje onima koji se dokazu besprekorni sada...
Oni vaskrsavaju na nebo i dobijaju tamo besmrtnost..

a na Zemlji je vecnost...
 

Back
Top