brak

nije isto da li je seoski brak ili gradski...
ako je gradski u vecem broju slucajeva bih rekao respect...
ako je seoski, u najvecem broju slucajeva bih rekao - siroma zena a u jos vecem, siroma sinovljeva zena koja je dosla u familiju... ;)
 
Pa i moji deda i baba su slavili zlatnu i posle toga jos godinama (a bili su ratni saborci, deda bio na golom otoku posle rata, tezak zivot bez para i....). Jednostavno drugacija vremena. Ne znaci da toga i danas nema..
 
nije isto da li je seoski brak ili gradski...
ako je gradski u vecem broju slucajeva bih rekao respect...
ako je seoski, u najvecem broju slucajeva bih rekao - siroma zena a u jos vecem, siroma sinovljeva zena koja je dosla u familiju... ;)

nisam znala da grad negativno utice na brakove.
 
Kad cujete da je neko 65 godina u braku na sta prvo pomislite
Ja pomislim na svoje bivse komsije . Komsinica se rodila bez prstiju na rukama . Umjesto prstiju je imala neke kvrzice .Komsinica se zvala Duska , a njen
komsija Krsta .Tada su zivjeli u drugom selu koje su kasnije napustili jer je spaljeno u ratu .Njihovu mladost mi je pricao moj otac koji je zivio u istom selu .
Jos kao djeca su se stalno drzali za ruke . Duska je imala 7~8 godina , a Krsta 12~13 .Krsta je bio jako ozbiljan momcic i na podsmjesljiva pitanja seljaka
da li mu je to zena , odgovarao je da jos nije jer su jos mladi i jos mora da odsluzi vojsku .Doslo je vrijeme da Krsta ode u vojsku . Naravno , Duska ga je cekala .
Tada se vojska sluzila dve ~tri godine .Poslije odsluzenog vojnog roka su se vjencali , dobili dvoje djece i prozivjeli cijeli zivot zajedno .Krsta je imao samo jednu
zenu u zivotu i Duska samo jednog muskarca . Kod njih dvoje i nije moglo biti drugacije .Krsta je umro u 89 . godini , pa mozda nisu bili u braku 65 godina , ali
to je nebitno .Dusku sam zadnji put vidio kad je imala 92 godine . Kukala je sto ju je bog kaznio da je jos ziva jer hoce da ide kod svog Krste .
 
Pa ne moze se vise tako posmatrati na ljubav i vezu. Brak je zastarela institucija, drustvo je se promenilo dosta u odnosu na to kakvo je bilo. Nije vise sramota razvesti se kao sto je pre. Pre, razvrdes se i odmah si obelezen kao drustveni odpadak. Danas je razvod cak "in". Pokazuje nekakvu dramu danasnjeg coveka, da pored brzog zivota mora da ide i da se parnici i da je i ljubav deo te scene, heorj, heorina svog mucnog zivota koje vidjamo po TV serijama. Tako da bih ja zaboravio na brak i brojanje godina.
 
Kao danas ova popularna prezimena gde na svoje novo dodaje ex staro...Ne kazem da je to lose, ali brkas tradicionalno sa pop drustvenim. Tako da je to na samom startu velika verovatnoca pisi propalo. Zasto? Zato sto modernizujes elemente necega sto je jako jasno i tvrdokorno u sustini, gotovo ultimativno. Brak je ili si sa mnom ili ne, za uvek !. Nema sredine. Sredina je tu da provocira tu stabilnost.
 
Pa ne moze se vise tako posmatrati na ljubav i vezu. Brak je zastarela institucija, drustvo je se promenilo dosta u odnosu na to kakvo je bilo. Nije vise sramota razvesti se kao sto je pre. Pre, razvrdes se i odmah si obelezen kao drustveni odpadak. Danas je razvod cak "in". Pokazuje nekakvu dramu danasnjeg coveka, da pored brzog zivota mora da ide i da se parnici i da je i ljubav deo te scene, heorj, heorina svog mucnog zivota koje vidjamo po TV serijama. Tako da bih ja zaboravio na brak i brojanje godina.

i danas si obolezen ukoliko dodje do razvoda :) zene su raspustenice sam izraz je grdosija po sebi a i muskarac padne izgubi na ugledu
 

Back
Top